Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Trampa-Kima samits

Kimam adresēta Trampa vēstule nodota Ziemeļkorejai

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo sestdien Singapūrā ASEAN forumā ticies ar Ziemeļkorejas ārlietu ministru Ri Jonho un nodevis viņam ASV prezidenta Donalda Trampa vēstuli Ziemeļkorejas līderim Kimam Čen Unam.

Tramps un Kims pieņem viens otra uzaicinājumu vizītē

ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns savā samitā Singapūrā ir uzaicinājuši viens otru vizītē uz savu valsti un pieņēmuši šos uzaicinājumus, trešdien ziņoja Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Ekscentriskais Rodmens teju apraudas par Kima tikšanos ar Trampu

Kamēr abu valstu - ASV un Ziemeļkorejas - līderu samits bija vien tik tikko sācies, visnotaļ savdabīgā TV intervijā savu sajūsmu par notikumu pauda bijusī NBA zvaigzne Deniss Rodmens, kurš Ziemeļkorejas kontekstā ne reizi vien izcēlies ar ekscentriskiem izgājieniem, nodibinot savdabīgu draudzību ar Kimu Čen Unu.

Kims vēlreiz ar parakstu apliecinājis apņemšanos virzīties uz denuklearizāciju

Līdzīgi kā pēc aprīļa izskaņā notikušās tikšanās ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu, arī šoreiz, nu jau vēsturiskā samitā pie sarunu galda sēžoties ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, Ziemeļkorejas līderis Kims Čen Uns parakstījis deklarāciju, apņemoties virzīties uz pilnīgu Korejas pussalas denuklearizāciju. Parakstītais dokuments ir visnotaļ līdzīgs aprīlī parakstītajai deklarācijai, vēsta CNN.

Singapūrā tiekas Tramps un Kims

ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čen Uns otrdienas rītā tikās un sarokojās, sākot savu vēsturisko samitu, kas notiek viesnīcā Capella Singapūrai piederošajā kūrortu salā Sentosā.

Vēsturiskais rokasspiediens

Ja pēdējā brīdī kādam no karstgalvīgajiem līderiem nepaspruks neapdomīgs vārds, tad otrdien Singapūrā aci pret aci vajadzētu satikties ASV prezidentam Donaldam Trampam un Ziemeļkorejas diktatoram Kimam Čen Unam. Tā savstarpēji naidīgo valstu vadītāju pirmā tikšanās, uz ko ir liktas lielas cerības. Skaidrs, ka viena saruna nenogludinās senās un dziļās nesaskaņas starp ASV un Ziemeļkoreju, bet tā var dot grūdienu procesam, kurā panākt ilgstošu mieru Korejas pussalā. Taču, ņemot vērā līderu agrāk izteiktos abpusējos apvainojumus, pastāv nopietns risks, ka Trampa un Kima Čen Una tikšanās var noslēgties ar fiasko.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide