Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Turaidas muzejrezervāts

Aicina svinēt Mārtiņdienu Turaidā

Turaidas muzejrezervāts aicina lielus un mazus 10. novembrī plkst. 14.30 pulcēties Turaidā, lai kopīgi svinētu senos gadskārtu svētkus – Mārtiņdienu – kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu, informē Turaidas muzejrezervāta pārstāvji.Dziedot rudens laika dziesmas, izdzīvojot Mārtiņdienas tradīcijas, būs iespēja satikt maskotus ļaudis, kas no Mārtiņiem līdz Meteņiem svētku laikā staigā no mājas uz māju, nesot svētību un pārticību ikvienā sētā.

Turaidā norisināsies Līvu diena

Atceroties Gaujas krastos dzīvojošo Turaidas, Krimuldas un Siguldas lībiešu vēsturi un notikumus, kas risinājušies pirms 800 gadiem, 8. septembrī Turaidā norisināsies Līvu diena.Līvu dienā Turaidā 8. septembrī tiks daudzinātas līvu kultūras bagātības, skanēs līvu valoda un no jauna tiks atgādināts par pasaules lietu kārtību, kas līdzīgi bišu saimes dzīves ritmam pastāv no senatnes un ir spēkā vēl šodien, pastāstīja Turaidas muzejrezervāta pārstāve Anda Skuja.

Turaidā jau tradicionāli svinēs vasaras saulgriežus

Vasaras pilnbrieda laikā, gada īsākajā naktī, 21. jūnijā Turaidas muzejrezervātā, Jāņkalnā tiek svinēti vasaras saulgriežu svētki, kuros ikviens aicināts izdzīvot saulgriežu nakti, izbaudot dabas burvību, saules ritu maģiju un tautasdziesmu spēku, pavēstīja muzejrezervāta Anda Skuja.Saules rits atkārtojas gadu no gada, pārvēršoties rituālā, kas attīra, dod spēku un met stipras laipas no pagātnes nākotnē, savienojot tautas dvēseli ar paša balto dvēselīti, vēsta Saulgriežu svētku norises iesāksies ar vainagu vīšanu, siera siešanu un sarunām par senajām zintīm.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide