Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Uģis Magonis

Osinovskis lūdz Saeimas Ētikas komisijai izvērtēt deputāta Juraša izteikumus

Igaunijas uzņēmējs, a/s Skinest Group akcionārs Oļegs Osinovskis vērsies ar iesniegumu pie vairākiem Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputātiem, kā arī parlamenta priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces ar lūgumu izvērtēt Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Jura Juraša publisko izteikumu atbilstību Saeimas deputātu Ētikas kodeksam.

Kukuļa piedāvājums nenoteiktā vietā, laikā, veidā

"Ienākot tiesas zālē, prokuroram ir uzreiz jāpārliecina tiesnesis ar pierādījumiem un jāveic pierādījumu analīze," tā savu redzējumu dažas dienas pēc apstiprināšanas amatā publiski izklāstīja jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns, akcentējot prokurora izšķirīgo lomu gan izmeklēšanā, gan tiesvedībā. Bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska kukuļošanas lietas izskatīšana Vidzemes rajona tiesā Limbažos ar prokuratūras mainītām apsūdzībām, ar pierādījumu defektiem un ar apsūdzības lieciniekiem, kuri apgāž pašas apsūdzības versiju, uzskatāmi apliecina, cik tāls vēl ir ceļš līdz jaunā ģenerālprokurora vīzijas īstenošanai.

Magoņa lietas materiāli demonstrē Juraša metodes

Turpinoties bijušā a/s Latvijas dzelzceļš prezidenta Uģa Magoņa un igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska kukuļošanas lietas iztiesāšanai Vidzemes rajona tiesā Limbažos, atklājas aizvien jauni fakti par to, kas juristu aprindās gadiem ilgi dēvēts par "Juraša metodēm", – paviršību, nolaidību un nevērību pret formālām likuma prasībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbā. Tas var novest pie tā, ka par nelikumīgi iegūtu un līdz ar to nederīgu var tikt atzīts vienīgais sarunu ieraksts, kura saturu apsūdzība traktē kā apliecinājumu tam, ka Osinovskis maksājis Magonim pusmiljona eiro kukuli par uzvaras nodrošināšanu lokomotīvju iepirkumā.

Magoņa lietas tiesnesis saņēmis rājienu un negatīvu novērtējumu

Tiesnešu disciplinārkolēģija ir piemērojusi disciplinārsodu - rājienu - Vidzemes rajona tiesas tiesnesim Kārlim Jansonam, kurš sodīts par "ex parte" sarunām jeb sarunām bez abu pušu dalības, kā arī pavasarī Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija par viņu sniegusi negatīvu novērtējumu, lasāms disciplinārkolēģijas lēmumā.

Magonis apgalvo, ka pusmiljonu eiro saņēmis par Osinovska interešu lobēšanu Krievijas dzelzceļā

Bijušais VAS Latvijas Dzelzceļš (LDz) valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis gandrīz 500 000 eiro no Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska saņēmis nevis kā kukuli, bet gan kā atlīdzību par viņa interešu lobēšanu Krievijas dzelzceļa vadībai, lai tā veiktu iepirkumu no Osinovskim piederošā uzņēmuma Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca (DLRR), šodien tiesā liecināja Magonis.

Tiesā apšauba, ka Magonis varējis ietekmēt lokomotīvju iepirkumu

Bijušais Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas (DLRR) valdes priekšsēdētājs Aivars Keskuela pirmdien Vidzemes rajona tiesā izteica šaubas, vai kukuļošanā apsūdzētais bijušais VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) vadītājs Uģis Magonis vienpersoniski spētu ietekmēt iepirkuma procedūru LDz, aģentūrai LETA pastāstīja apsūdzētā Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska advokāte Jeļena Kvjatkovska.

Magoņa šoferis: Magoņa mežmalas tikšanās ar Osinovski sākotnēji bija plānota Pērnavā

Kukuļošanā apsūdzētā bijušā VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) vadītāja Uģa Magoņa un Igauņu uzņēmēja Oļega Osinovska tikšanās, kuras laikā Magonis tika arestēts, sākotnēji bija paredzēta Pērnavā, šodien Vidzemes rajona tiesā Limbažos notiekošajā krimināllietas izskatīšanā pavēstīja Magoņa tā laika šoferis Uldis Krēgers, aģentūrai LETA pastāstīja Osinovska advokāte Jeļena Kvjatkovska.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide