Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Uzņēmēji

Uzticīgi mākslai un unikālajam dizainam

"Mēs izgatavojam lampas, bet ar lielražošanu nenodarbojamies," saka ģimenes uzņēmuma _Lampu dizaina darbnīca _dizainere, modes māksliniece un grāmatu grafiķe Ērika Māldere. Kopā ar dzīvesbiedru - metālmākslinieku Aigaru Lenkēviču - darboties gaismas dizaina objektu lauciņā abi sākuši kā brīvmākslinieki.

Riekstiņa: Uzņēmēji ir par enerģisku rīcību un pragmatismu

Valdības darba vērtējums desmit ballu sistēmā ir 4,4 balles, rāda Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) šopavasar organizētā aptauja, kurā piedalījās vairāk nekā 170 dažādu nozaru uzņēmēji. Piecu ballu vērtējumu sasnieguši vai pārsnieguši tikai četri valdības pārstāvji - Ministru prezidents Māris Kučinskis (piecas balles), finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (5,2), kultūras ministre Dace Melbārde (5,3) un veselības ministrs Guntis Belēvičs, kurš ieguvis visaugstāko vērtējumu - 5,9 balles. Viszemāko vērtējumu - 3,2 balles - saņēmis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Uzņēmēji Kučinska valdībai atgādina - lēts ne vienmēr ir labs

Valdības maiņa tradicionāli ir brīdis, kad aktualizējas jautājums par valsts tautsaimniecības nākotnes plānošanu. Šajā ziņā pēdējās valdības ieturējušas samērā līdzsvarotu ekonomikas kursu, tomēr nav īsti veicies ar ekonomiskās vides sakārtošanu, kas lieti noderētu, lai valsts labklājības līmeni straujāk tuvinātu, ja ne Rietumeiropas, tad vismaz Eiropas Savienības (ES) vidējiem standartiem.  

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem jāiztiek bez Briseles naudas

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi šogad gaida divu Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu programmu - dalīto atkritumu vākšana un atkritumu pārstrāde - atvēršanu. Programma, kas attiecas uz atkritumu reģenerāciju, visticamāk, tiks atvērta tikai 2017. gadā.

Speciālistu trūkums atsevišķos uzņēmumos draud ar "algu burbuli"

Latvijā pērn turpinājies darba algu pieaugums, un tiek prognozēts, ka darba algu kāpums turpināsies arī šogad. Pagaidām tas gan nav izsaucis līdzvērtīgu patēriņa cenu pieaugumu. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem pērn novembrī patēriņa cenu izmaiņas salīdzinājumā ar 2014. gada novembri bijušas vien 0,2%.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide