Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Uzņēmēji

Algu apmērs zem VID lupas

Par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ieceri, ka turpmāk uzņēmumiem, kas maksā būtiski mazākas algas nekā vidēji nozarē (faktiski runa ir par minimālo algu), būs jāpierāda zemo algu pamatotība, Dienas aptaujāto uzņēmēju attieksme ir duāla. No vienas puses, nozaru asociācijas izprot vēlmi tādējādi ''izķert'' aplokšņu algu maksātājus, no otras – ir bažas, vai tas nebūs pārāk liels administratīvais slogs, piemēram, maziem uzņēmumiem, kas objektīvi vairāk par minimālo algu nevar atļauties maksāt.

Šmidre: Latvijā daudz labprātāk pieņem un atbalsta ārzemju uzņēmējus

Latvijā kādreiz un arī šodien daudz labprātāk pieņem un atbalsta jebkuru ārzemnieku, nevis savus biznesmeņus, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Telekomunikāciju asociācijas (LTA) vadītājs Pēteris Šmidre.Šmidre, kurš kopā ar partneriem 2013.gadā nodibinājis finanšu grupu Spānijā un turpina to attīstīt, uzskata, ka strādāt Eiropā ir daudz vieglāk nekā Latvijā.

Eksportētājiem arvien vairāk pieaug interese par tāliem un eksotiskiem tirgiem

Lai gan Latvijas uzņēmējus pārsvarā interesē tradicionālie eksporta tirgi - Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis un Krievija, tomēr pieaug interese par netradicionāliem, līdz šim plašāk neapgūtiem ārējiem tirgiem, Dienai stāsta Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) Ārējās tirdzniecības veicināšanas departamenta direktore Aija Jaunzeme.

Uzticīgi mākslai un unikālajam dizainam

"Mēs izgatavojam lampas, bet ar lielražošanu nenodarbojamies," saka ģimenes uzņēmuma _Lampu dizaina darbnīca _dizainere, modes māksliniece un grāmatu grafiķe Ērika Māldere. Kopā ar dzīvesbiedru - metālmākslinieku Aigaru Lenkēviču - darboties gaismas dizaina objektu lauciņā abi sākuši kā brīvmākslinieki.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide