Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Valdis Muktupāvels

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skanēs pasaulē lielākā kokle

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā, 15. decembrī plkst. 15.00, tikai 15 minūtes skanēs pasaulē lielākā kokle, kas ar savu neatkārtojamo skaņu un iespaidīgajiem izmēriem pārsteigusi tautas mūzikas instrumentu ekspertus – etnomuzikologu Valdi Muktupāvelu un Latvijas slavenākos koklētājus Laimu Jansoni, Latvīti Cirsi un Ansi Jansonu, informēja Rīgas Latviešu biedrības publicitātes un reklāmas projektu vadītāja Dana Zālīte.

Tautasdziesmas par Jāņiem, rotāšanu, gavilēšanu, sauli

Mūzikas pedagoģe, topošā etnomuzikoloģe un brīvās gribas ansambļa Stiprās sievas vadītāja Igeta Ozoliņa sadarbībā ar Austras biedrību rīko pirmo attālināto tradicionālās dziedāšanas konkursu Te man tika, te dziedāju.

Paņēma ar atšķirīgo. Saruna ar Valdi Muktupāvelu

Mūsdienās brīžiem arī hokejs un Eirovīzija izceļ identitāti un liek priecāties, uzsver etnomuzikologs Valdis Muktupāvels, runājot arī par to, cik atvērti ir Dziesmu svētki un kāpēc arī ekonomikā radošums ir svarīgs.

Uguns, kokles un saksofoni

Multiinstrumentālists un etnomuzikologs Valdis Muktupāvels festivālā Saxophonia izpaudīsies kā veselu četru skaņdarbu, tajā skaitā arī speciāli komponēta jaundarba, autors un arī izpildītājs stilistiski un ģeogrāfiski raibā koncertprogrammā, kuru Rīgas Saksofonu kvartets ar domubiedriem cels priekšā Spīķeru koncertzālē 13.

Rīgas saksofonu kvartets atskaņos Valda Muktupāvela Uguns mūziku

Festivāla Saxophonia ietvaros 13.februārī Spīķeru koncertzālē notiks koncerts Rīgas saksofonu kvartets un Valdis Muktupāvels, kur četru saksofonu saspēli rotās cilvēka balss, klavieres, kokles un dūdas. Koncertā dzirdēsim Valda Muktupāvela kompozīcijas Uguns mūzika pirmatskaņojumu.

Izdots Valda Muktupāvela un draugu albums Karsta bija Jāņu nakte

Mikrofona ieraksti izdevuši Valda Muktupāvela un draugu albumu Karsta bija Jāņu nakte.Kā skaidro albuma producents, visu albuma dziesmu tekstu un mūzikas aranžētājs, kompilētājs, pieaudzētājs, apstrādātājs un papildinātājs Valdis Muktupāvels, albumā Karsta bija Jāņu nakte ir apkopotas "cilvēku dziesmas", apzināti izvairoties no vārdu salikuma "tautas dziesmas".

Aicina uz tikšanos ar etnomuzikologu Valdi Muktupāvelu

21.janvārī plkst.18 Britu padomes telpās (Blaumaņa 51 –2) vakaru sērijas “Starpkultūru vēstniecība ielūdz…” interesenti varēs tikties ar Valdi Muktupāvelu, etnomuzikoloģijas profesoru un Latvijas Universitātes Baltijas jūras reģiona studiju maģistrantūras programmas direktoru. Vakara sarunu tēma - "Postmodernā baltu identitāte".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide