Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Valsts prezidenta kanceleja

Ordeņu kapituls lēmis par valsts apbalvojuma atņemšanu notiesātai personai

Saskaņā ar Ordeņu kapitula 2021. gada 23. februāra lēmumu apbalvotajai personai, kura ar likumīgā spēkā stājušos tiesas spriedumu ir atzīta par vainīgu tīšā noziedzīgā nodarījumā, atņemts augstākais Latvijas valsts apbalvojums – Atzinības krusts, informē Valsts prezidenta kanceleja.

Jaunievēlētā Valsts prezidenta kanceleju vadīs Teikmanis

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs būs līdzšinējais Latvijas vēstnieks ASV, pieredzējis diplomāts Andris Teikmanis, savukārt ārlietu padomniece būs Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna, Diena.lv informēja jaunievēlētā prezidenta Egila Levita padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

Aprit 25 gadi kopš Valsts prezidenta institūcijas atjaunošanas

Šodien aprit divdesmit pieci gadi, kopš Latvijā tika atjaunota Satversmē noteiktā Valsts prezidenta institūcija. Latvijas Republikas Saeima 1993. gada 7. jūlijā Valsts prezidenta amatā ievēlēja Gunti Ulmani, kurš nākamajā dienā deva svinīgo solījumu un uzsāka pildīt amata pienākumus.

Noslepeno prēmijas, piemaksas, algas

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleja, kas pērn saviem darbiniekiem dāsni dalījusi regulāras piemaksas un pat vairāk nekā divarpus tūkstošus eiro lielas prēmijas nevis par konkrētu veikumu, bet vienkārši "atbilstoši darba izpildes novērtēšanas rezultātiem", pēc šo datu nonākšanas atklātībā nolēmusi turpmāk neatklāt ziņas ne tikai par treknajām piemaksām, prēmijām un naudas balvām, bet pat par konkrētu kancelejas darbinieku saņemto atalgojumu un tā izmaiņām. Viens no iemesliem šādai rīcībai varētu būt fakts, ka kancelejas "algu fonds" šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, paklusām palielināts par gandrīz trešo daļu.

Vējoņa mainīgā komanda

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs ir Valsts prezidenta uzticības persona, ar kuru valsts augstākā amatpersona spēj saprasties no pusvārda un kas var atļauties prezidentam piezvanīt arī naktī. Viņam ir jābūt arī labam organizatoram, kas veido prezidenta darba kārtību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide