Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Vegānisms

Jaunu pandēmiju risks – industriālā lopkopība

Mēs mēdzam teikt, ka daba mīl līdzsvaru, runājot par harmoniju, meklējam to dabā, kuras norises ir cikliskas un viena izpausme seko vai papildina citas, bet katrai sugai ir sava loma kopējā globālajā sistēmā. Tomēr cilvēks ar savām darbībām ir iejaucies dabas procesos, un sekas neizpaliek.

Vegānisms. Domāt, nevis sekot modei

Vegānisms ir sācies kā veģetārisma atvasinājums. Tagad to pozicionē kā dzīvesveidu. "Vegānisms ir filozofija un dzīvesveids, kura mērķis ir pēc iespējas un arī praktiski izslēgt jebkādas dzīvnieku izmantošanas un arī cietsirdības izpausmes. Tas attiecas uz pārtiku, apģērbu un arī uz kosmētiku," paskaidro sertificēta uztura speciāliste Ilze Lutere.

Vegāniem draudzīgi. Saruna ar kosmētikas Vegan Fox radītāju

"Es neaicinu nevienu kļūt par vegānu, neaizliedzu nevienam ēst gaļu. Ar savu darbu vēlos parādīt to, ka varam lietot kosmētikas produktus, kas nedara pāri ne videi, ne dzīvniekiem," saka zīmola Vegan Fox īpašniece Maija Rieksta-Riekstiņa.

Vegāniskais lēciens

Visā pasaulē pieprasījums pēc veģetāriešiem un vegāniem domātiem produktiem aug. Vai varētu būt, ka kādreiz it kā marginālajām kustībām ir potenciāls kļūt par vairākumu?

Uzturs un ētiskie aspekti. Saruna ar vegāniskās kafejnīcas Terapija radītāju Elīnu Dzelzkalēju

Ja ir svarīga kā sava, tā pasaules labbūtība, vērts veikalā iztērēt pāris minūšu, lai ne tikai ieliktu iepirkumu grozā nepieciešamos produktus, bet arī izlasītu to sastāvu. Īpaši, ja ir nolūks savu ēdienkarti vai dzīvestelpu padarīt vegāniskāku. Taču jāņem vērā, ka dzīvot vegāniski nebūt nenozīmē tikai atteikties no gaļas, piena un olām. Pieredzē dalās kafejnīcas Terapija izveidotāja, vegānisko ideju atbalstītāja un praktizētāja Elīna Dzelzkalēja.

Maxima veikalos par 15% pieaudzis pieprasījums pēc veģetāriešu un vegānu produktiem

Kopš gada sākuma, kad lielākajos Maxima Latvija veikalos tika izveidoti speciāli plaukti ar veģetāriešu un vegānu pārtikas produktiem, pieprasījums pēc šiem produktiem pieaudzis par aptuveni 15%. Līdz ar to uzņēmums paplašinājis gan sortimentu, gan veikalu skaitu, kuros pieejami šie produkti, portālu Diena.lv informēja veikalu tīkla pārstāve Zane Udrase.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide