Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Vēlētāju aktivitāte

Aptauja: Valsts dzīvē iesaistās trešdaļa Latvijas iedzīvotāju

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju jūtas piederīgi Latvijai, bet vien trešdaļa no mums jūtas līdzatbildīgi par valsti un ir gatavi pielikt papildu pūles, lai padarītu Latviju veiksmīgāku. Diemžēl vairums Latvijas iedzīvotāju ir neiesaistīti, atsvešināti un pasīvi kā savas pilsētas, tā arī pašvaldības dzīvē, secināts pētījumu aģentūru Motify un Norstat veiktajā aptaujā.

papildināts (16:39) - Karstais laiks nenāk par labu vēlētāju aktivitātei

Cēsīs vēlētāju aktivitāte, šķiet, varētu sasniegt vai pat nedaudz pārsniegt ekspertu prognozētos 40%, jo līdz plkst. 12 nobalsojuši jau 20% balsstiesīgo novada iedzīvotāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati. Tomēr visos apmeklētajos vēlēšanu iecirkņos Cēsu novadā komisijas pārstāvji portālam Diena.lv atklāja – vasaras tveice vēlētāju aktivitātei par labu nenāk, un daudzi vismaz dienas pirmo cēlienu labprātāk izvēlas pavadīt atpūtā pie ezeriem un upēm.

Cimdars prognozē, ka aktivitāte vēlēšanās varētu būt tuva 67%

Aktivitāte 11.Saeimas vēlēšanās varētu pietuvoties 67%, un tā varētu būt nedaudz augstāka kā pērn oktobrī aizvadītajās vēlēšanās, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Arņa Cimdara prognozes.Cimdars ziņu aģentūrai BNS prognozēja, ka balsstiesīgo aktivitāte gaidāmajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās nebūs zemāka, kā tas bija 10.

Iepriekšējo nobalsošanu izmantojuši 10% vēlētāju

Iepriekšējo nobalsošanu Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanās kopumā izmantojuši 9,85% vēlētāju jeb 146 785 pilsoņu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotā informācija.

papildināta - Līdz šim nobalsojuši 51 000 vēlētāju

Iespēju nobalsot iepriekš kopš trešdienas līdz šodienai izmantojuši 51 004 cilvēki jeb 3,42% vēlētāju. Nobalsot iepriekš var vēl piektdien no plkst. 10 līdz 16, bet vēlēšanu diena Eiropas parlamentam un pašvaldībām ir sestdien, kad iecirkņi būs atvērti no plkst. 7 līdz 22.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide