Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Velosipēdisti

Šogad samazinājies negadījumos cietušo velosipēdistu skaits

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad samazinājies satiksmes negadījumu daudzums ar velosipēdu iesaisti, kā arī sarucis cietušo velosipēdistu skaits, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Velosipēds var būt arī kā zāles

Par valdībā drīzumā skatāmo veloplānu ar Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētāju Viesturu Silenieku sarunājas Romāns Meļņiks.

LAMB: Tolerance kā nākotnes satiksmes dvēsele

"Latvijā no 2012. līdz pat aizvadītajam gadam ir pieaudzis satiksmes negadījumu skaits, kuros ir iesaistīti riteņbraucēji. Ja pirms pieciem gadiem tādi bija 413, tad aizvadītajā gadā jau 584, " norāda Autokluba LAMB prezidents Juris Zvirbulis, aicinot satiksmes dalībniekus pievērst uzmanību pieklājībai un loģiskajai domāšanai uz ceļa, ko ne vienmēr ir iespējams aprakstīt noteikumu punktos un pantos.

Trūkst izpratnes par tīkamu dzīvesvidi

"Domāšanā, izpratnē par pilsētvidi esam atpalikuši no Nīderlandes par kādiem 40 gadiem – viņu savulaik pieļautās kļūdas šobrīd īpaši centīgi atkārtojam," intervijā norāda Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

Satiksmes kultūra uzlabojas, bet bez infrastruktūras konflikti nepazudīs

Šis gads nebūs izņēmums, un Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) plāno kampaņu par braukšanas kultūras veicināšanu un savstarpējām attiecībām starp velosipēdistu un autovadītāju. Konflikti uz ceļa un ietvēm nav rimuši, tomēr speciālisti norāda, ka situācija nemainīsies, ja netiks attīstīta veloinfrastruktūra. Ceļu satiksmes negadījumu un administratīvi sodīto riteņbraucēju šogad gan pagaidām ir mazāk nekā pērn.

Aizsāk jaunu tradīciju – Retro velo braucienu

Šoruden, 3. septembrī, gada riteņbraucēju svētki Siguldā solās būt vēl īpašāki – 27. Vienības velobrauciena ietvaros būs iespēja piedalīties vēl nebijušā projektā – Retro velo tūrisma braucienā, kurš tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Veclaiku divriteņu klubu. Tas dalībniekiem piedāvās īpaši izstrādātu maršrutu ar Latvijas dabas un kultūras objektiem, kas apvienots ar Latvijas garšu baudīšanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide