Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +12 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Ventspils osta

Ventspils dome plāno ST apstrīdēt grozījumus Likumā par ostām

Ceturtdien, 5.maijā, Ventspils dome plāno lemt par pieteikuma sagatavošanu, lai apstrīdētu grozījumus "Likumā par ostām" Satversmes tiesā (ST), aģentūru LETA informēja Ventspils domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš ("Latvijai un Ventspilij").

Vucāns: Ventspils ienākumi no ostas samazināsies par trešdaļu

Prognozējams, ka 2022.gadā Ventspils ienākumi no ostas samazināsies par trešdaļu jeb vienu miljonu eiro salīdzinājumā ar 2019.gadu, kad ienākumi bija aptuveni 3 miljoni eiro, šodien debatēs par grozījumiem "Ostu likumā" sacīja Saeimas deputāts Jānis Vucāns (ZZS/"Latvijai un Ventspilij").

FOTO: Ventspils ostā ieradies jauns un moderns Stena Line prāmis

Zviedrijas prāmju kompānija Stena Line nostiprina savas pozīcijas un paplašina pakalpojumus Baltijas jūras reģionā, šogad maršrutā starp Ventspili Latvijā un Nīnashamnu Zviedrijā norīkojot divus jaunus, lielus un modernus prāmjus. Pirmais no tiem - Stena Scandica - ieradās Ventspils ostā jau otrdien, 29. jūnijā, un ir gatavs pirmajam reisam, kas notiks piektdien, 2. jūlijā, informē kompānijas pārstāvji.

Atklātā vēstule par ostu pārvaldības reformu

Ar šo atklāto vēstuli trīs lielo ostu (Rīgas, Ventspils un Liepājas) ostu komersantu pārstāvošās biedrības, vēršoties pie Ministru kabineta (MK), Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (turpmāk tekstā – Padome) locekļiem, Koalīcijas Attīstības komitejas dalībniekiem un citām atbildīgajām amatpersonām, rosina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu sasaukt ārkārtas Padomes sēdi, lai lemtu par Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātā likumprojekta Grozījumi Likumā par ostām turpmāko virzību un izstrādi atbilstoši vienotai izpratnei par Latvijas ostu turpmāko attīstību.

Gadu pēc ASV sankcijām Lembergs turpina tiesāties; dome izveido jaunu iestādi - Ventspils ostu

Pirms gada Amerikas Savienoto Valstu Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs jeb OFAC iekļāva globālajā Magņitska sankciju sarakstā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij), kuram amata pienākumus liedz pildīt drošības līdzeklis kriminālprocesā. ASV sankcijas tika piemērotas arī trim Lemberga vadītām biedrībām un sākotnēji arī Ventspils brīvostas pārvaldei, kurā Ventspils mērs tolaik bija valdes priekšsēdētājs. Tagad pēc Lemberga iniciatīvas pašvaldība ir nodibinājusi jaunu iestādi, kura nosaukta par Ventspils ostu. Latvijas Televīzijas raidījums de facto vēsta, ka Lembergs pats saistībā ar sankcijām turpina tiesāties gan ar OFAC Vašingtonā, gan ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) Latvijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide