Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Veterinārārsts

Zoopsihiatra palīdzība dzīvniekam

Alberts Čipuštanovs uz tikšanos savā darbavietā, veterinārajā klīnikā Iļģuciemā, atbrauc trijatā, viņam līdzi ir divi beļģu aitusuņi Kajs un Ričs. Kajam jau astoņi gadi, viņš ir prātīgs, līdzsvarota rakstura suns. Ričs, kas Kajam līdzīgs kā ūdenslāse, ir piecus mēnešus vecs, aktīvs, rotaļīgs, grib skriet un lēkt. Kajs ir sava saimnieka vizītkarte – skolots, paklausīgs suns –, bet Ričam vēl priekšā daudzi labas uzvedības mācības mēneši. Alberts Čipuštanovs ir veterinārārsts, dzīvnieku uzvedības problēmu – zoopsihiatrijas – speciālists.

Kā barot kucēnu?

Mājās atnests kucēns. Atcerieties - pirmo nedēļu tas jāēdina ar barību, kādu viņš saņēmis audzētavā.

Duļķaina acs dzīvniekam - ko darīt?

Suņu un kaķu saimnieki ievērojuši, ka ar gadiem viņu četrkājaino kompanjonu acis zaudē dzidrumu, tās it kā saduļķojas. Kā dzīvniekam šajā gadījumā palīdzēt?

Adatu dziedējošais spēks Latvijā pieejams arī dzīvniekiem

Pirms pusgada veterinārārstes Sintijas Pakalnes kabinetā Filimonu ienesa uz rokām, jo takša pakaļkājas bija paralizētas. Tagad sešus gadus vecais takšu vīrs procedūru telpā iesoļo mierīgs un pašapzinīgs. Sunim atgriezies dzīvesprieks, viņš pat gluži kā jaunībā atkal sācis interesēties par kucītēm.

Veterinārārste ar zelta zirgu

Pāri Mārupes laukiem pūš stiprs ziemelis. Namiķu mājās divus gadus vecais Grāfs gan sargā, gan nesargā māju. Nācējam bijību iedveš suņa apmēri, bet savējie zina, ka Grāfam no svešajiem vairāk bail nekā otrādi. Esmu ieradusies agrāk, nekā norunāts, un veterinārārste Ilva Ķikule atvainojas - zirgu kalējs Jevgēnijs apkaļ dūkano Latvijas šķirnes zirgu Abatu, un viņai jābūt klāt. Augumā dižais ērzelis (skaustā 171 cm) mierīgi ļauj piemērīt pakavu un to piestiprināt. Viss. Ilva izved Abatu no staļļa - ērzelis izskatās apmierināts kā jaunkundze, kas iznākusi no frizētavas.

Veterinārārsti brīdina par ļoti bīstamas suņu slimības uzliesmojumu

Patlaban Latvijā vērojams suņiem letālas slimības - barības vada paplašināšanās jeb dilatācijas - uzliesmojums, līdz ar to suņu saimniekiem ieteicams pārliecināties, vai arī viņa sunim nav pamanāmas pirmās saslimšanas pazīmes un attiecīgi laikus vērsties klīnikā, aģentūru LETA informēja Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāvji.

Ko darīt, ja suns sagriezis ķepu?

Sniega sega strauji plok, bet zem tās - stikla lauskas, asi skārda gabali, tukšas konservu kārbas utt. Tieši šajā laikā dzīvnieki visbiežāk sagriež ķepas.

Ziema, sāls un suņu ķepas

Ziema šogad uzvedas vairāk nekā dīvaini - te zeme klāta ar baltu sniegu un ledu, te zem kājām dubļi un ūdens peļķes un atkal sals, slidotava un ūdens lāmas. Taču sētnieki gandrīz jebkuros laika apstākļos ber uz ielām pretslīdes materiālus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide