Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +3 °C
Smidzinošs lietus
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Vīns

Beaujolais Nouveau ir klāt!

Katru gadu novembra trešajā ceturtdienā saskaņā ar franču likumiem tieši pusnaktī pēc Parīzes laika salūtu, mūzikas un svētku gaisotnē tiek atkorķēts Beaujolais Nouveau – jaunais božolē. Šogad jaunā božolē svētki tika atklāti 21. novembrī. Tas ir pirmais šāgada ražas vīns, noraudzēts ļoti īsā laikā, faktiski tikai dažas nedēļas pēc ražas novākšanas beigām.

Puspudele Mozeles vīna

Vīna festivāla rīkotāja Inese Veisa par Vācijas vīnogu karalieni, vīna darīšanas perspektīvām Latvijā un par to, ko piedzert pie pelēkajiem zirņiem.

Sievietes vīndares

Vīnu vēsturē var ieraudzīt, ka arī sievietes ir pielikušas savu roku daudzu slavenu vīnu tapšanā. Barba Nikola Kliko-Ponsardēna, kuru daudzi vairāk pazīst kā Kliko atraitni, bija viena no pirmajām sievietēm, kas, pateicoties drosmei un neapšaubāmam vadītājas talantam, pierādīja, ka arī šajā biznesā sieviete nav sliktāka par vīrieti. Tā var sasniegt pat vairāk nekā daudzi no viņiem.

Vīna nieze

"Kvalitātei nav jāiet roku rokā ar cenu. Tu vari nopirkt pudeli kvalitatīva vīna arī par cenu, kas zemāka par desmit eiro," ir pārliecināts vīnzinis Jānis Volkinšteins. Viņaprāt, ir daudz mītu, kas apvij savulaik par dievu dziru dēvēto dzērienu, un viens no viņa profesionālajiem uzdevumiem ir tos atspēkot

Vīni ar stāstu

Cilvēki nepērkot vīnu, bet gan stāstu par vīnu. Ja vienam no diviem līdzvērtīgiem vīniem varam nosaukt tikai izcelsmi un vīnogu šķirni, bet otram papildus ir stāsts par gadsimtu senām vīndarīšanas prasmēm vai kādu citu saistošu notikumu, tad kuram no šiem diviem ir lielākas iespējas nonākt mūsu pusdienu galdā?

Grils+vīns=miers?

Vasara ir klāt, un grilēšanas prieki var sākties. Kur prieks, tur vīns. Vai otrādi. Es uzskatu, ka baudīt ēdiena un dzēriena saderību ir viens no nedaudzajiem grēcīgajiem prieciņiem, ko varam atļauties šad un tad.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide