Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +11 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 4. jūnijs
Sindija, Sintija, Elfrīda

Vīns

Itāļu grapa

Neviens cits destilāts no bezvārda produkta tik ātri nav pārtapis par stilīgu dzērienu un starptautiskās gastronomijas lepnumu kā grapa.

Kā sajaukt kokteili

Vasarai un atvaļinājumiem sākoties, arvien biežāk baudīsim kokteiļus. Der zināt, ka dažādiem dzērieniem ir dažādas vajadzības, tāpēc ir vairāki kokteiļu jaukšanas veidi.

Marsalas vīns

Pagājušajā reizē sāku stāstu par pasaules saldajiem vīniem. Viens no slavenākajiem ir marsala, ko gatavo reģionā ap Sicīlijas pilsētu Marsalu Itālijā. Šis stiprinātais vīns līdzīgi kā spāņu heress var būt gan sauss, gan salds. Eiropas Savienība piešķīrusi Marsalai aizsargātas cilmes vietas statusu.

Pasaules saldie vīni

Jau kopš senatnes saldie vīni ik pa laikam nāk modē. Siltajās dienvidu zemēs radītas vairākas metodes, kā dabiski saldās vīnogas pārvērst vēl saldākos vīnos.

Slavenie Vācijas vīna apgabali: Pfalca un Frankonija

Iepriekšējā reizē stāstīju par vācu vīndarīšanas vizītkarti – rīslingu. Slavenākais no rīslingiem tiek darīts Mozeles ielejā. Taču Vācijā ir vēl citi slaveni vīna apgabali. Šoreiz pastāstīšu par diviem no tiem.

Vācu vīni

Kad runa ir par vīnu, parasti vispirms pieminam Franciju, tad Itāliju, Spāniju, Jauno pasauli, retāk – Vāciju. Taču arī Vācijā tiek darīti kvalitatīvi, eleganti vīni. It īpaši no baltajām vīnogām, kas Vācijā tiek stādītas visvairāk.

Jaunzēlandes vīni

Jaunzēlande ir dienvidu puslodē pati tālākā valsts uz dienvidiem, kur nodarbojas ar vīndarīšanu. Vispopulārākais Jaunzēlandes vīns ir spirgtais, kraukšķīgais Sauvignon Blanc no Mārlboro.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide