Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

Vīns

Īstais vīns ēdienam

Pareiza vīna izvēle pie maltītes uzlabo gan ēdiena, gan vīna garšu.

Luāras ielejas vīni

Pagājušajā reizē stāstīju par Ronas ielejas vīniem. Šoreiz par citu Francijas ieleju – Luāru, par kuras vīniem varētu teikt, ka Latvijā tie pārstāvēti mazāk, ja vien nebūtu izņēmuma – tas ir rozā no Anžū vīna dārziem.

Sausā Portugāle

Portugāle ir slavena ar madeiru un portvīnu, taču arī sauso vīnu kvalitāte mūsdienās ir augsta, īpaši, ja tie nāk no ziemeļu reģioniem. Visām portugāļu vīnogām pa priekšu paceltu degunu soļo Touriga Nacional sarkanā oga.

Kalifornijas vīnu atdzimšana

Kad vīna darīšana ASV sāka pamazām atkopties, parādījās jauns izaicinājums – spēcīgā Eiropas vīnu konkurence, kas jau bija paspējuši nostiprināties Amerikas tirgū.

Kalifornijas vīni

Šoreiz par vīniem no Ziemeļamerikas. Sāksim ar slavenākajiem – no Kalifornijas.

Portvīns drēgniem vakariem

Par savu nosaukumu portvīns var pateikties Portugāles otrajai lielākajai pilsētai Portu. No turienes portvīnu vairāk nekā 300 gadu eksportē lielākie Anglijas tirdzniecības nami. Portvīns ir tikai Portugālē no vietējām vīnogu šķirnēm izgatavots stiprināts vīns. Taču tā rašanās vēsturē savu roku stipri vien pielikuši briti.

Saldie vīni

Pagājušajā reizē stāstīju par rīslingiem un šardonē. Šoreiz turpināšu ar aperitīviem un deserta vīniem. Tie, izgājuši garus attīstības lokus, ir ieguvuši vīna pasaules klasisko standartu.

Mode un klasiskie vīni

Gadsimtu gaitā sevi ir apliecinājuši klasiskie vīni, kuru īpašo stāvokli tirgū nespēj mainīt nekādi īslaicīgi modes viļņi vai kāda konkrēta vīna vai reģiona īslaicīgi panākumi pat pasaules mērogā.

Notiks jau septītā "Latvijas vīnu, augļu un ogu vīna skate 2023"

23. novembrī plkst. 17:30 vēsturiski romantiskajā restorānā Pullman Riga Old Town (Jēkaba ielā 24, Rīga) pulcēsies Latvijas labākie vīndari, lai atklātu nu jau septīto pēc kārtas vadošo Latvijas vīndaru ražojumu degustāciju - "Latvijas vīnu, augļu un ogu vīna skate 2023".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide