Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vīns

Puspudele Mozeles vīna

Vīna festivāla rīkotāja Inese Veisa par Vācijas vīnogu karalieni, vīna darīšanas perspektīvām Latvijā un par to, ko piedzert pie pelēkajiem zirņiem.

Kā Cahors kļuva par kagoru

Melnais vīns – tā savulaik dēvēja vīnu no Kaoras (Cahors) Francijā. XIV gadsimtā Kaorā dzimušais pāvests Jānis XXII to padarīja par baznīcas sakramenta dzērienu, kas simbolizē Kristus asinis. Vēlāk to pārņēma pareizticīgo baznīca Krievijā, tad tam parādījās nosaukums Kagor.

Sievietes vīndares

Vīnu vēsturē var ieraudzīt, ka arī sievietes ir pielikušas savu roku daudzu slavenu vīnu tapšanā. Barba Nikola Kliko-Ponsardēna, kuru daudzi vairāk pazīst kā Kliko atraitni, bija viena no pirmajām sievietēm, kas, pateicoties drosmei un neapšaubāmam vadītājas talantam, pierādīja, ka arī šajā biznesā sieviete nav sliktāka par vīrieti. Tā var sasniegt pat vairāk nekā daudzi no viņiem.

Vīna nieze

"Kvalitātei nav jāiet roku rokā ar cenu. Tu vari nopirkt pudeli kvalitatīva vīna arī par cenu, kas zemāka par desmit eiro," ir pārliecināts vīnzinis Jānis Volkinšteins. Viņaprāt, ir daudz mītu, kas apvij savulaik par dievu dziru dēvēto dzērienu, un viens no viņa profesionālajiem uzdevumiem ir tos atspēkot

Vīni ar stāstu

Cilvēki nepērkot vīnu, bet gan stāstu par vīnu. Ja vienam no diviem līdzvērtīgiem vīniem varam nosaukt tikai izcelsmi un vīnogu šķirni, bet otram papildus ir stāsts par gadsimtu senām vīndarīšanas prasmēm vai kādu citu saistošu notikumu, tad kuram no šiem diviem ir lielākas iespējas nonākt mūsu pusdienu galdā?

Grils+vīns=miers?

Vasara ir klāt, un grilēšanas prieki var sākties. Kur prieks, tur vīns. Vai otrādi. Es uzskatu, ka baudīt ēdiena un dzēriena saderību ir viens no nedaudzajiem grēcīgajiem prieciņiem, ko varam atļauties šad un tad.

Sabadīta ar vīnu kopš bērnības

Ieva Dūmiņa sārtiem vaigiem mūs ar fotogrāfu sagaida mājas pagalmā, ar lielo sniega lāpstu tīrot biezo sniega segu no ceļa. Pīrāgus tāpēc viņa nav sacepusi, bet, kad būsim apsveicinājušies ar diviem labi apmācītiem labradoriem Anabellu un Duglasu, galdā viņas vīna pagrabiņā tiks celtas lielas krūzes ar smaržīgu kafiju. Pirms tam tikai jāsapoš mazmeitiņa Lizete un māsas mazmeita Rasma, kuras skolēnu brīvlaikā ciemojas pie Ievas Jauncodē Bauskas pusē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide