Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +5 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Žurnālistika

Ilgāk par pasaules karu. Intervija ar Sandiju Semjonovu

Karš Ukrainā turpinās jau sešus gadus, ilgāk nekā Pirmais un Otrais pasaules karš, – stāstot par savu jauno filmu Ukrainas frontē bez pārmaiņām (operatori Jānis Indriķis un Ģirts Straustiņš), kuru 18. februārī rādīs LTV, atgādina žurnālists, filmu studijas Skuba films vadītājs Sandijs Semjonovs.

Latvija piešķīrusi politisko patvērumu Krievijas žurnālistam Švarjovam

Latvija piešķīrusi politisko patvērumu Krievijas ziņu aģentūras Rosbalt žurnālistam Aleksandram Švarjovam, kuru Krievija izsludinājusi starptautiskā meklēšanā saistībā ar apsūdzībām neslavas celšanā Krievijas miljardierim Ališeram Usmanovam un naudas izspiešanā.

Valsts atbalsts pašregulācijai

Saskaņā ar otrdien pieņemto valdības lēmumu paredzēts izveidot mediju ētikas uzraudzības mehānismu – pašregulatīvu, koleģiālu mediju ētikas padomi. Jau darbojas iniciatīvas grupa, kas strādā pie tās izveidošanas. Mulsumu gan rada fakts, ka ne visi tajā tikuši aicināti, taču Kultūras ministrijas (KM) informācijā presei minēts, ka šo darba grupu izveidojis "mediju nozares vairākums".

Šogad pasaulē nogalināts 81 žurnālists

Šogad pasaulē ir nogalināts vismaz 81 žurnālists, pildot savus amata pienākumus, un ir pastiprinājusies vardarbība un draudi pret mediju darbiniekiem, teikts Starptautiskās žurnālistu federācijas (IFJ) gada ziņojumā Kill Report.

Žurnālistiem Krievijā jādomā par ieročiem

Lai gan Kremlis un Krievijas valdība nepārstāj apgalvot, ka valstī mediji bauda brīvību un drošību, jau kārtējo reizi nācies pārliecināties par pretējo. Oficiālā versija pagājušajā nedēļā notikušo uzbrukumu radiostacijas Eho Moskvi žurnālistei Tatjanai Felgenhauerei saista ar uzbrucēja psihes problēmām. Vairāki žurnālisti gan norādījuši, ka tas ir tikai likumsakarīgs iznākums Krievijā valdošajai neatkarīgo mediju un to darbinieku demonizēšanai. Kremļa kontrolēto televīzijas kanālu "diskusiju" raidījumos tie tiek salīdzināti ar tautas un valsts ienaidniekiem un piekto kolonnu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide