Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Eksperti/Blogeri

Brīvā telpa © DIENA(2)

Es sēžu dīvānā ar datoru rokās. Mati smaržīgi un lokaini, par to parūpējušās globālās popkultūras ikonas Kimas Kardašjanas stingrās putas. Kaut kur uz pleciem vēl palicis spožais konfeti.

Lustrācijai nē! © DIENA(11)

Cik mēs, kultūras cilvēki, cits par citu nezinām, bet vienalga satiekoties roku spiežam un jubilejās apsveicam?

Izvēlos vieglāko © DIENA(2)

Restarts nav ienācis mūsu dzīvē līdz ar datoriem – tas vienmēr ir bijis vajadzīgs mums pašiem. Ļaujies brīvprātīgi, pirms tas atnāk pats!

Teātra direktors © DIENA(8)

Personāliju maiņa teātru vadībā nozīmē kaut ko vairāk par viena gudra cilvēka nomaiņu pret citu, varbūt vēl gudrāku.

Īstam vīrietim ir jāuzceļ māja* © DIENA(3)

Iespējams, parasti ap Ziemassvētkiem Latvijas populārākajā radiostacijā Latvijas Radio 2 skan grupas Apvedceļš dziesma Kamēr ar spēcīgu piedziedājumu: "Kamēr vecais tornis stāv,/kamēr vējš vēl zvanus šūpo."

Pirmā egle © DIENA(5)

Ziemassvētku egle ir tāda kā dvēseles revolūcija, miera nesēja un viens no visjaukākajiem cilvēces izgudrojumiem

Trīsdesmito reizi © DIENA

Sestdien, 9. decembrī, Berlīnē tiks pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas balvas. Galvenajā nominācijā izvirzītās filmas izrādītas arī Rīgā

Intuīcijas karte © DIENA

Teorija ir tad, kad tu visu zini, bet nekas nestrādā. Prakse ir tad, kad viss strādā, bet neviens nezina, kāpēc.

100 ideju Latvijai © DIENA(6)

Atskaņot priecīgu mūziku. Atskaņot jaunu mūziku. Uzaicināt dīdžeju. Pie lielo namu fasādēm piekārt septiņus, nevis vienu karogu. Nomazgāt logus.

Ko tas nozīmē © DIENA

Vai no Spēlmaņu nakts balvu saraksta var prognozēt Latvijas teātra nākotnes attīstību, kā to vēlētos daži nozares pārstāvji? Jā un nē.

Mūžīgā ēsma © DIENA

Patriotiskajā nedēļā mēdzu domāt par to, cik gludi esam kļuvuši par neatkarīgu valsti, pat par spīti deviņdesmito gadu sūrumam.

Kristapa savējie © DIENA

Latvijas filmu nozare iederas visos ziņu kanālu segmentos – no smalkajām aprindām līdz sabiedrības ziņām un politikas sadaļai.

Vaidi un gaidi © DIENA(4)

Eduarda Veidenbauma jubilejas gadā top izlase, kurā klasiķa dzeju interpretē aktuālie alternatīvās un elektroniskās mūzikas mākslinieki.

Lokāli un globāli © DIENA

Ar ko sāksim – ar lokālo vai globālo? Šovakar tiks atklāts Nacionālais kinofestivāls Lielais Kristaps – tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu Latvijas zīmētās animācijas klasiķiem Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam.

Ieslodzītie skatieni © DIENA(1)

Pa logu vēro sniegputenī iztriekušos bērnus un nodomā, cik labi te, siltumā. Tev to bērnu pirmā sniega ietītajā pagalmā drīzāk ir žēl, kaut kas ainavā aiz loga šķiet aplams, neiederīgs...