Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eksperti/Blogeri

Gaišmatis no Rīgas © DIENA(3)

Nedarīt kā visi, neiet, kur dzen, domāt ar savu galvu – uz to mudina māksla. Šos principus ir viegli nosaukt un sasodīti grūti īstenot

Tīra naudiņa ātri smērējas © DIENA(6)

Gāja pa ceļu tīra naudiņa. Visi nodoklīši samaksāti, atskaitītes ieņēmumu dienestam iesniegtas, valsts tīrajās lādēs kārtīgi salikta un pēc tam taisnīgi sadalīta valstij un pilsētām.

Bez pārspīlējumiem © DIENA(1)

Negaidīti, taču "oskaršovā" iztika bez pārspīlētiem politkorektiem žestiem un pat feministiskais patoss tika lietots ar mēru

Lakotā sekcija © DIENA

Pirms kāda laika šķita, ka Rīgas kanālmalu var iekārtot, ievērojot elementārus kritērijus, – lai vidē ievietotie darbi netraucētu cits citam, neēstos ar unikālajiem svešzemju kokiem un būtu vienkārši mākslinieciski augstvērtīgi.

Rituālu mierinājums © DIENA

Lai arī Oskara nominācijas Latvijā visai nosacīti darbojas kā mārketinga ierocis, tomēr tās palīdz akcentēt labāko, kas tapis pasaules kino kontekstā

Tuvāk pie tautas © DIENA

Mākslā joprojām augstu kotējas moceklības elements, savukārt komerciāli panākumi šajā jomā tiek uzlūkoti ar aizdomām

Sirdsapziņas karantīna © DIENA

Februāris ir ne tikai sveču un puteņu mēnesis, bet arī laiks, kad slimnīcu uzņemšanas nodaļu durvis brīdina par gripas karantīnu.

Metrs – izcili © DIENA(2)

Nesen piedalījos viedokļu apmaiņā par kādu balvu, ko vajadzētu piešķirt. Nebija runa par konkrētu cilvēku, drīzāk par tā saukto nozari, kurā kādu personu vai darbu vajadzētu īpaši izcelt, lai tādā veidā savukārt atzīmētu pašas nozares prestižu.

Suņi un cilvēki © DIENA

Šodien ar Vesa Andersona filmas pirmizrādi sāksies Starptautiskais Berlīnes kinofestivāls, kas turpināsies līdz 25. februārim

Pilnīgs kosmoss © DIENA

Kad pirmo reizi izdzirdēju, ka mākslas akcijā stāda akmeņus, nodomāju, ka tas ir "pilnīgs kosmoss". Iztēlojos sevi ievīstījušos brūnpelēkā virsjakā, ar katūna lakatu, gumijniekos – nevis klišejā, bet klasiskā kartupeļu talkas ekipējumā. Akmeņu stādīšana man šķita mistiska padarīšana – kas gan no tiem varētu izaugt?

Laika jautājums © DIENA

Savās Piezīmju grāmatiņās Albērs Kamī raksta: "Ir gandrīz neiespējami piecas minūtes skatīties, kā pulksteņa rādītājs riņķo pa ciparnīcu, tik ļoti ilgi un kaitinoši tas ir."

Oskara drūzma © DIENA

Rīgas kinoteātru repertuārā Oskaram nominētas filmas rindojas cita aiz citas – labu filmu ir daudz, konkurence – pamatīga

Vismazāk elite © DIENA(5)

Elites vajadzībām ceļ elitārus namus. Kultūras un mākslas arguments nekustamo īpašumu tirgū joprojām ir dzīvs

Saskaiti Dona matus © DIENA

Runā, ka māksla, šajā gadījumā – mūzika, kas tiek uzskatīta par vienu no mākslinieciskās izpausmes veidiem, nav nekāds sports un sacensība tajā nav vajadzīga. Jo mākslas darbiem taču jālaužas laukā ar neapturamu spēku iekšējas nepieciešamības dēļ un centieniem būt labākam par pārējiem nav vietas.

Nākotnes scenārijs © DIENA(4)

Man ir priekšlikums, ka varētu eksportēt tos apsalušos bomžus uz Vāciju, viņiem jau medicīna ir augstā līmenī. Tur no tiem varētu taisīt kiborgus, nu, policistus kiborgus…

Svētki un paģiras © DIENA(4)

Cik no Latvijas jubilejas gadā paveiktā izrādīsies paliekošs un vērtīgs, atkārtotas uzmanības vērts? Kā mēs dzīvosim pēc tam?

Privātā tumsa © DIENA(4)

Savulaik rakstniece Vizma Belševica sacīja: "Veca ir patiesība – kas ar spalvu rakstīts, to ar cirvi neizcirtīsi.

Kazas tetovējums © DIENA(1)

Katrai mākslas akcijai ir sākums un gals. Dodieties izziņas ceļojumā kopā ar leģendāro franču režisori Anjēzi Vardu

Brīvā telpa © DIENA(2)

Es sēžu dīvānā ar datoru rokās. Mati smaržīgi un lokaini, par to parūpējušās globālās popkultūras ikonas Kimas Kardašjanas stingrās putas. Kaut kur uz pleciem vēl palicis spožais konfeti.