Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eksperti/Blogeri

100 ideju Latvijai © DIENA(6)

Atskaņot priecīgu mūziku. Atskaņot jaunu mūziku. Uzaicināt dīdžeju. Pie lielo namu fasādēm piekārt septiņus, nevis vienu karogu. Nomazgāt logus.

Ko tas nozīmē © DIENA

Vai no Spēlmaņu nakts balvu saraksta var prognozēt Latvijas teātra nākotnes attīstību, kā to vēlētos daži nozares pārstāvji? Jā un nē.

Mūžīgā ēsma © DIENA

Patriotiskajā nedēļā mēdzu domāt par to, cik gludi esam kļuvuši par neatkarīgu valsti, pat par spīti deviņdesmito gadu sūrumam.

Kristapa savējie © DIENA

Latvijas filmu nozare iederas visos ziņu kanālu segmentos – no smalkajām aprindām līdz sabiedrības ziņām un politikas sadaļai.

Vaidi un gaidi © DIENA(4)

Eduarda Veidenbauma jubilejas gadā top izlase, kurā klasiķa dzeju interpretē aktuālie alternatīvās un elektroniskās mūzikas mākslinieki.

Lokāli un globāli © DIENA

Ar ko sāksim – ar lokālo vai globālo? Šovakar tiks atklāts Nacionālais kinofestivāls Lielais Kristaps – tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu Latvijas zīmētās animācijas klasiķiem Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam.

Ieslodzītie skatieni © DIENA(1)

Pa logu vēro sniegputenī iztriekušos bērnus un nodomā, cik labi te, siltumā. Tev to bērnu pirmā sniega ietītajā pagalmā drīzāk ir žēl, kaut kas ainavā aiz loga šķiet aplams, neiederīgs...

Lasītājas balss © DIENA

Cienījamā redakcija! Rakstu jums, jo, mūsuprāt, avīzēs un televīzijā ir par maz daiļslidošanas.

Es neesmu māksla © DIENA(3)

Vēlme un spēja atšķirt mākslu kā objektu no mākslas kā procesa un attiecībām var novērst daudzus neauglīgus strīdus, kas saistās ar mākslas pieredzi un vērtēšanu.

Papīra tūtiņas © DIENA(2)

Tas ir ģimenes stāsts, kas nav ar dokumentiem pierādāms, taču tā ir metode, kā atcerēties vienu stipru vārdu un klasisku darbu dizaina vēsturē.

Par nenozīmību © DIENA

Oktobris jau kuro gadu kļuvis par rudenīgas mūzikas baudīšanas mēnesi – nupat Rīgā aizvadīts festivāls Skaņu mežs, vēl priekšā Zemlika Durbē.

Kafijas pauze © DIENA

Kārtējo reizi ierodoties ārzemēs, sastopos ar izbrīnītām sejām, kad cilvēki redz latviešu klasisko kafijas pagatavošanas tehniku.

Kas mums ir, un ko mums vajag © DIENA(5)

Ciemos eju, cik vien ir spēka. Tāds ir arhitektūras kritiķa un drauga pienākums. Kritiķa, jo viss ir jāredz pašam, nedrīkst uzticēties bildēm un citu atstāstam. Un drauga pienākums, jo draudzība bez fiziskas klātienes ir tikai daiļa literatūra.

Votersfloids īstenībā © DIENA(1)

Grandiozākais šovs, kāds jebkad skanējis Arēnas Rīga sienās. Ar šādiem vārdiem tiek vēstīts par Pink Floyd dalībnieka Rodžera Votersa koncertu Us + Them, kas notiks nākamā gada vasarā, 24. augustā.

Sirds akustika © DIENA

Telpas akustika parāda, kā skaņa izturas telpā. Tas nozīmē, ka klausītājs un skaņas avots atrodas vienā un tajā pašā telpā. Ja telpā nav gandrīz nevienas skaņu slāpējošas virsmas (siena, jumts un grīda), skaņa atlēks no virsmām un paies ilgs laiks, pirms tā izzudīs.

Berlīnes stunda © DIENA(1)

Mani kolēģi kritiķi sūdzas par septembra pārāk blīvo kultūras notikumu kalendāru – nevar ne redzēt, ne atcerēties "visu".

Pazaudē programmu! © DIENA

Neplānoti piedzīvojumi ir labākie, kas ar mums var atgadīties. Slavenais vācu dīdžejs Westbam uzstājas Vecrīgā? Jā, viņš arī ir cilvēks.