Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eksperti/Blogeri

Suņi un cilvēki © DIENA

Šodien ar Vesa Andersona filmas pirmizrādi sāksies Starptautiskais Berlīnes kinofestivāls, kas turpināsies līdz 25. februārim

Pilnīgs kosmoss © DIENA

Kad pirmo reizi izdzirdēju, ka mākslas akcijā stāda akmeņus, nodomāju, ka tas ir "pilnīgs kosmoss". Iztēlojos sevi ievīstījušos brūnpelēkā virsjakā, ar katūna lakatu, gumijniekos – nevis klišejā, bet klasiskā kartupeļu talkas ekipējumā. Akmeņu stādīšana man šķita mistiska padarīšana – kas gan no tiem varētu izaugt?

Laika jautājums © DIENA

Savās Piezīmju grāmatiņās Albērs Kamī raksta: "Ir gandrīz neiespējami piecas minūtes skatīties, kā pulksteņa rādītājs riņķo pa ciparnīcu, tik ļoti ilgi un kaitinoši tas ir."

Oskara drūzma © DIENA

Rīgas kinoteātru repertuārā Oskaram nominētas filmas rindojas cita aiz citas – labu filmu ir daudz, konkurence – pamatīga

Vismazāk elite © DIENA(5)

Elites vajadzībām ceļ elitārus namus. Kultūras un mākslas arguments nekustamo īpašumu tirgū joprojām ir dzīvs

Saskaiti Dona matus © DIENA

Runā, ka māksla, šajā gadījumā – mūzika, kas tiek uzskatīta par vienu no mākslinieciskās izpausmes veidiem, nav nekāds sports un sacensība tajā nav vajadzīga. Jo mākslas darbiem taču jālaužas laukā ar neapturamu spēku iekšējas nepieciešamības dēļ un centieniem būt labākam par pārējiem nav vietas.

Nākotnes scenārijs © DIENA(4)

Man ir priekšlikums, ka varētu eksportēt tos apsalušos bomžus uz Vāciju, viņiem jau medicīna ir augstā līmenī. Tur no tiem varētu taisīt kiborgus, nu, policistus kiborgus…

Svētki un paģiras © DIENA(4)

Cik no Latvijas jubilejas gadā paveiktā izrādīsies paliekošs un vērtīgs, atkārtotas uzmanības vērts? Kā mēs dzīvosim pēc tam?

Privātā tumsa © DIENA(4)

Savulaik rakstniece Vizma Belševica sacīja: "Veca ir patiesība – kas ar spalvu rakstīts, to ar cirvi neizcirtīsi.

Kazas tetovējums © DIENA(1)

Katrai mākslas akcijai ir sākums un gals. Dodieties izziņas ceļojumā kopā ar leģendāro franču režisori Anjēzi Vardu

Brīvā telpa © DIENA(2)

Es sēžu dīvānā ar datoru rokās. Mati smaržīgi un lokaini, par to parūpējušās globālās popkultūras ikonas Kimas Kardašjanas stingrās putas. Kaut kur uz pleciem vēl palicis spožais konfeti.

Lustrācijai nē! © DIENA(11)

Cik mēs, kultūras cilvēki, cits par citu nezinām, bet vienalga satiekoties roku spiežam un jubilejās apsveicam?

Izvēlos vieglāko © DIENA(2)

Restarts nav ienācis mūsu dzīvē līdz ar datoriem – tas vienmēr ir bijis vajadzīgs mums pašiem. Ļaujies brīvprātīgi, pirms tas atnāk pats!

Teātra direktors © DIENA(8)

Personāliju maiņa teātru vadībā nozīmē kaut ko vairāk par viena gudra cilvēka nomaiņu pret citu, varbūt vēl gudrāku.

Īstam vīrietim ir jāuzceļ māja* © DIENA(3)

Iespējams, parasti ap Ziemassvētkiem Latvijas populārākajā radiostacijā Latvijas Radio 2 skan grupas Apvedceļš dziesma Kamēr ar spēcīgu piedziedājumu: "Kamēr vecais tornis stāv,/kamēr vējš vēl zvanus šūpo."

Pirmā egle © DIENA(5)

Ziemassvētku egle ir tāda kā dvēseles revolūcija, miera nesēja un viens no visjaukākajiem cilvēces izgudrojumiem

Trīsdesmito reizi © DIENA

Sestdien, 9. decembrī, Berlīnē tiks pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas balvas. Galvenajā nominācijā izvirzītās filmas izrādītas arī Rīgā