Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eksperti/Blogeri

Teātra direktors © DIENA(8)

Personāliju maiņa teātru vadībā nozīmē kaut ko vairāk par viena gudra cilvēka nomaiņu pret citu, varbūt vēl gudrāku.

Īstam vīrietim ir jāuzceļ māja* © DIENA(3)

Iespējams, parasti ap Ziemassvētkiem Latvijas populārākajā radiostacijā Latvijas Radio 2 skan grupas Apvedceļš dziesma Kamēr ar spēcīgu piedziedājumu: "Kamēr vecais tornis stāv,/kamēr vējš vēl zvanus šūpo."

Pirmā egle © DIENA(5)

Ziemassvētku egle ir tāda kā dvēseles revolūcija, miera nesēja un viens no visjaukākajiem cilvēces izgudrojumiem

Trīsdesmito reizi © DIENA

Sestdien, 9. decembrī, Berlīnē tiks pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas balvas. Galvenajā nominācijā izvirzītās filmas izrādītas arī Rīgā

Intuīcijas karte © DIENA

Teorija ir tad, kad tu visu zini, bet nekas nestrādā. Prakse ir tad, kad viss strādā, bet neviens nezina, kāpēc.

100 ideju Latvijai © DIENA(6)

Atskaņot priecīgu mūziku. Atskaņot jaunu mūziku. Uzaicināt dīdžeju. Pie lielo namu fasādēm piekārt septiņus, nevis vienu karogu. Nomazgāt logus.

Ko tas nozīmē © DIENA

Vai no Spēlmaņu nakts balvu saraksta var prognozēt Latvijas teātra nākotnes attīstību, kā to vēlētos daži nozares pārstāvji? Jā un nē.

Mūžīgā ēsma © DIENA

Patriotiskajā nedēļā mēdzu domāt par to, cik gludi esam kļuvuši par neatkarīgu valsti, pat par spīti deviņdesmito gadu sūrumam.

Kristapa savējie © DIENA

Latvijas filmu nozare iederas visos ziņu kanālu segmentos – no smalkajām aprindām līdz sabiedrības ziņām un politikas sadaļai.

Vaidi un gaidi © DIENA(4)

Eduarda Veidenbauma jubilejas gadā top izlase, kurā klasiķa dzeju interpretē aktuālie alternatīvās un elektroniskās mūzikas mākslinieki.

Lokāli un globāli © DIENA

Ar ko sāksim – ar lokālo vai globālo? Šovakar tiks atklāts Nacionālais kinofestivāls Lielais Kristaps – tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu Latvijas zīmētās animācijas klasiķiem Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam.

Ieslodzītie skatieni © DIENA(1)

Pa logu vēro sniegputenī iztriekušos bērnus un nodomā, cik labi te, siltumā. Tev to bērnu pirmā sniega ietītajā pagalmā drīzāk ir žēl, kaut kas ainavā aiz loga šķiet aplams, neiederīgs...

Lasītājas balss © DIENA

Cienījamā redakcija! Rakstu jums, jo, mūsuprāt, avīzēs un televīzijā ir par maz daiļslidošanas.

Es neesmu māksla © DIENA(3)

Vēlme un spēja atšķirt mākslu kā objektu no mākslas kā procesa un attiecībām var novērst daudzus neauglīgus strīdus, kas saistās ar mākslas pieredzi un vērtēšanu.

Papīra tūtiņas © DIENA(2)

Tas ir ģimenes stāsts, kas nav ar dokumentiem pierādāms, taču tā ir metode, kā atcerēties vienu stipru vārdu un klasisku darbu dizaina vēsturē.

Par nenozīmību © DIENA

Oktobris jau kuro gadu kļuvis par rudenīgas mūzikas baudīšanas mēnesi – nupat Rīgā aizvadīts festivāls Skaņu mežs, vēl priekšā Zemlika Durbē.

Kafijas pauze © DIENA

Kārtējo reizi ierodoties ārzemēs, sastopos ar izbrīnītām sejām, kad cilvēki redz latviešu klasisko kafijas pagatavošanas tehniku.