Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +23 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Ervīna Vurma izstāde Kā tas ir

Mākslas centrs Zuzeum, Lāčplēša iela 101

Mākslas centrs Zuzeum piedāvā austriešu tēlnieka Ervīna Vurma pirmo personālizstādi Latvijā. Ervīns Vurms (Erwin Wurm, 1954) atzīts kā viens no pēdējo gadu desmitu ietekmīgākajiem tēlniekiem Eiropā. Izstāde Kā tas ir apkopo dažādos daiļrades periodos tapušus darbus, paverot unikālu ieskatu mākslinieka savdabīgajā stilā, kurā vienkopus savijas figurālisms, filozofija un absurds.

13. jūnijs – 14. septembris

Muzeja Rīgas Jūgendstila centrs izstāde Ziedu klēpis Jelgavā

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs, Akadēmijas iela 10, Jelgava

Izstāde iepazīstina ar jūgendstila lietišķās mākslas priekšmetos redzamajiem ziedu atveidiem un ir veltījums izcilās 20. gadsimta sākuma dzejnieces Aspazijas jubilejai.

21. maijs – 7. septembris

Alekseja Naumova gleznu izstāde Krāsu dārzi: no Živernī līdz Rundālei

Rundāles pils muzejs, Pilsrundāle, Rundāles pagasts

Izstāde Krāsu dārzi: no Živernī līdz Rundālei ir Alekseja Naumova jaunāko darbu skate, kuras pamattēma atklājas jau nosaukumā. Mākslinieka daiļradē Eiropas parkiem un dārziem ir bijusi nozīmīga loma, zināmā mērā to pat var dēvēt par vienu no viņa gleznu sērijām. Arī Rundāles pils vēsturiskajā franču dārzā gleznotājs pavadījis ne vienu vien stundu pie molberta. Izstādē būs apskatāmas galvenokārt pēdējo divu gadu laikā radītās ainavas, kas ļaus ienirt gan leģendārajos Živernī dārzos, gan krāšņajā Bagatelles parkā. Atsevišķi izcelts mākslinieka veikums animācijas filmas Sirds likums veidošanā.

8. jūnijs – 31. augusts

Agņa Šēra fotoizstāde Zilā brieža meklējumos

Liepājas muzejs, Kūrmājas prospekts 16/18

Izstādē autors dalās ar saviem iespaidiem, emocionālajiem mirkļiem un jauniegūto pieredzi, apceļojot Meksikas pamatiedzīvotāju kopienas un iepazīstot to bagātīgo kultūru.

16. maijs – 27. jūlijs

Konkursa izstāde Ogres novada mākslinieki

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības iela 36, Ogre

Konkursa–izstādes mērķis ir sniegt māksliniekiem iespēju aktualizēt savus darbus un stiprināt Ogres novada māksliniecisko raksturu un atpazīstamību, veicināt Ogres novada mākslinieku plašāku līdzdalību kultūras, mākslas un sabiedriskajos procesos.

17. maijs – 3. augusts

Izstāde Broņislava Martuževa. Raksta rakstītāja

Likteņdārza Saieta nams, Koknese

Atklāta izstāde Broņislava Martuževa. Raksta rakstītāja par dzejnieci un dziesminieci, nacionālpatrioti, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci, nacionālās pretošanās kustības dalībnieci, politieslodzīto un teicēju Broņislavu Martuževu.

2. maijs – 31. decembris

Izstāde Bērna prātā

Latvijas Kara muzejs, Smilšu iela 20

Izstāde Bērna prātā apvieno sešus 20. un 21. gs. bērnu stāstus kara un pēckara apstākļos, atklājot postošo realitāti caur bērna uztveres prizmu. Tas ir apjomīgs muzeja, partneru un radošās komandas kopdarbs, kas ir unikāls notikums Latvijas Kara muzeja telpās un visā Latvijā.

2. maijs – 2. maijs, 2026

Eduarda Metuzāla Šveices un Jūrmalas ainavas

Aspazijas māja, Z. Meierovica prospekts 18/20, Dubulti

Izstādē iekļauti Aspazijas un Raiņa Kastaņolas kaimiņa Eduarda Metuzāla (10.03.1889. – 13.01.1978.) darbi, kuri līdz šim nav publiski eksponēti un ir gleznotāja ģimenes īpašums. Darbiem ir liela kultūrvēsturiskā vērtība, jo tie atklāj Aspazijas un Raiņa trimdas laika Šveici. Metuzāla Jūrmalas ainavas, kas zīmētas no 1932. līdz 1970. gadam, dokumentē piekrastes dzīvi šajā laika posmā.

7. maijs – 27. septembris

Izstāde Radīšana. Personības. Atklājumi

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis – muzejs, Lāčplēša 48/8

Būs apskatāmas tematiska izstāde no muzeja krājuma materiāliem Radīšana. Personības. Atklājumi, veltīta Aleksandra Čaka muzeja 25. dzimšanas dienai.

7. maijs – 15. septembris

Izstāde Tukku Magi: Ritms

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Kupola zāle, Mūkusalas 3

Izstāde Tukku Magi: Ritms ir kopīgas cilvēku pieredzes svētki, kas izteikti universālajā mākslas valodā. Tā rāda, kā dažādi stili, ietekmes un kultūras perspektīvas var apvienoties, lai veidotu daudzpusīgu ainu, kas rezonē ar skatītājiem dziļā, emocionālā līmenī. Ritms iemieso mākslinieciskās sadarbības būtību un skaistumu, kas rodas, kad sarunā tiek iesaistītas dažādas balsis. Tā nav tikai mūzika vai dejas kustība, bet tas ir arī dzīvības, dabas un savstarpējo attiecību ritms. Pasaule ir kustībā, notiekot ritmiskam dialogam starp lokālo un globālo, personīgo un sabiedrisko, autentisko un konstruēto, cilvēkiem un dabu, aizspriedumaino un dažādībai atvērto.

13. maijs – 7. septembris

Izstāde Jaunais mākslas templis. Rīgas pilsētas mākslas muzejs 1905–1919

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 4. st., Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Būs skatāma izstāde par muzeja agrīno vēsturi Jaunais mākslas templis. Rīgas pilsētas mākslas muzejs 1905–1919, kas veidota kā veltījums 120. gadadienai kopš muzeja galvenās ēkas atvēršanas apmeklētājiem un stāsta par muzeja darbību pirmā direktora Vilhelma Neimaņa vadības laikā.

19. jūlijs – 9. novembris

Miervalža Poļa izstāde Atslēgas caurums uz paradīzi. Egocentriķa klejojumi

Ola Foundation, Ķīpsala, Ogļu iela 12A

Izstādes uzmanības fokusā ir mākslinieka ceļojumu piezīmes laikā un telpā, kur viņš (vai Līga Purmale) pozējis starp milzu kolosiem - senas kultūras drupām, klejojis pa Venēciju, Ameriku un svešām gleznām – esot klātesošs gan Žaka Luija Davida gleznotajā Marata nāvē, gan sveicinot Napoleonu Bonapartu Alpos. Polis pats saka, ka «jebkurā mirklī varēju aizlaisties uz jebkuru gadsimtu, uz jebkuru vietu.»

8. maijs – 1. septembris

Jāņa Miglava izstāde Imigranta Stāsti Viņa Mazbērniem

Mencendorfa nams, Grēcinieku iela 18

«Te es stāvu mūsu ģimenes sētā Latvijā un raudu. Kāpēc šķiet, ka beidzot esmu atgriezies mājās? Kāpēc šķiet, ka šī ir mana dzimtene? Mana Dzimtene? Bet es neesmu dzimis Latvijā. Esmu dzimis pārvietoto personu nometnē savu vecāku sešus gadus ilgas bēgšanas laikā, kad padomju vara iebruka Latvijā. Šīs dvēseles dziļās asaras iesēja sēklu visam šim trīs gadu projektam,» tā Jānis Miglavs.

8. maijs – 31. augusts

Pēckara perioda auto tehnikas ekspozīcija Tehnika no pagātnes

Ogre, Druvas iela 4d

Ekspozīcijas izveidotājs un radītājs Jānis Buka vienkopus savācis ne tikai pamatīgu žiguļu, gaziku, zapiņu, moskviču kolekciju – ekspozīcijā skatāmas vēl neskaitāmi daudz interesantu tehnisku lietu - gan velosipēdi, smagā tehnika, ceļa zīmes, milicijas zižli, dažnedažādi fotoaparāti, mopēdi, motocikli, motorolleri. Apmeklētāji varēs aplūkot arī izcilu retumu - vienu no pieciem rūpnīcā Sarkanā zvaigzne izgatavotajiem unikālajiem dizaina mopēdiem Pony.

20. aprīlis – 31. decembris


Jūlijs 2025
PrOtTrCtPkSsSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031