Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +12 °C
Apmācies
Piektdiena, 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira

Izstāde Tukku Magi: Ritms

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Kupola zāle, Mūkusalas 3

Izstāde Tukku Magi: Ritms ir kopīgas cilvēku pieredzes svētki, kas izteikti universālajā mākslas valodā. Tā rāda, kā dažādi stili, ietekmes un kultūras perspektīvas var apvienoties, lai veidotu daudzpusīgu ainu, kas rezonē ar skatītājiem dziļā, emocionālā līmenī. Ritms iemieso mākslinieciskās sadarbības būtību un skaistumu, kas rodas, kad sarunā tiek iesaistītas dažādas balsis. Tā nav tikai mūzika vai dejas kustība, bet tas ir arī dzīvības, dabas un savstarpējo attiecību ritms. Pasaule ir kustībā, notiekot ritmiskam dialogam starp lokālo un globālo, personīgo un sabiedrisko, autentisko un konstruēto, cilvēkiem un dabu, aizspriedumaino un dažādībai atvērto.

13. maijs – 7. septembris

Izstāde Jaunais mākslas templis. Rīgas pilsētas mākslas muzejs 1905–1919

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 4. st., Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Būs skatāma izstāde par muzeja agrīno vēsturi Jaunais mākslas templis. Rīgas pilsētas mākslas muzejs 1905–1919, kas veidota kā veltījums 120. gadadienai kopš muzeja galvenās ēkas atvēršanas apmeklētājiem un stāsta par muzeja darbību pirmā direktora Vilhelma Neimaņa vadības laikā.

19. jūlijs – 9. novembris

Miervalža Poļa izstāde Atslēgas caurums uz paradīzi. Egocentriķa klejojumi

Ola Foundation, Ķīpsala, Ogļu iela 12A

Izstādes uzmanības fokusā ir mākslinieka ceļojumu piezīmes laikā un telpā, kur viņš (vai Līga Purmale) pozējis starp milzu kolosiem - senas kultūras drupām, klejojis pa Venēciju, Ameriku un svešām gleznām – esot klātesošs gan Žaka Luija Davida gleznotajā Marata nāvē, gan sveicinot Napoleonu Bonapartu Alpos. Polis pats saka, ka «jebkurā mirklī varēju aizlaisties uz jebkuru gadsimtu, uz jebkuru vietu.»

8. maijs – 1. septembris

Jāņa Miglava izstāde Imigranta Stāsti Viņa Mazbērniem

Mencendorfa nams, Grēcinieku iela 18

«Te es stāvu mūsu ģimenes sētā Latvijā un raudu. Kāpēc šķiet, ka beidzot esmu atgriezies mājās? Kāpēc šķiet, ka šī ir mana dzimtene? Mana Dzimtene? Bet es neesmu dzimis Latvijā. Esmu dzimis pārvietoto personu nometnē savu vecāku sešus gadus ilgas bēgšanas laikā, kad padomju vara iebruka Latvijā. Šīs dvēseles dziļās asaras iesēja sēklu visam šim trīs gadu projektam,» tā Jānis Miglavs.

8. maijs – 31. augusts

Pēckara perioda auto tehnikas ekspozīcija Tehnika no pagātnes

Ogre, Druvas iela 4d

Ekspozīcijas izveidotājs un radītājs Jānis Buka vienkopus savācis ne tikai pamatīgu žiguļu, gaziku, zapiņu, moskviču kolekciju – ekspozīcijā skatāmas vēl neskaitāmi daudz interesantu tehnisku lietu - gan velosipēdi, smagā tehnika, ceļa zīmes, milicijas zižli, dažnedažādi fotoaparāti, mopēdi, motocikli, motorolleri. Apmeklētāji varēs aplūkot arī izcilu retumu - vienu no pieciem rūpnīcā Sarkanā zvaigzne izgatavotajiem unikālajiem dizaina mopēdiem Pony.

20. aprīlis – 31. decembris

Ivetas Vecenānes tekstilijas un Latvijas novadu amata meistaru segas

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu 10

Izstādes Pļava iecere ir radīt daudzdimensionālu vidi stāstam par cilvēka, dabas un mākslas attiecībām šodien. Tā sniedz iespēju ne tikai runāt profesionālajai un tautas mākslai tekstilmākslas līmenī, bet arī paplašināt asociācijas, lai iepazīstinātu ar būtisko dažādu kultūras nozaru pieredzi un savstarpējo sinerģiju, veicinātu izpratni par kultūras mantojuma, tekstilmākslas un dizaina kopsakarībām, domātu par tautas lietišķās mākslas nozares attīstību, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm.

12. jūnijs – 24. augusts

Elīnas Lūsis-Grīnbergas izstāde Pāri redzamajam

Valmieras muzeja Izstāžu nams, Bruņinieku 1, Valmiera

Izstāde atklāj galvenos Elīnas Lūsis-Grīnbergas radošās darbības virzienus – gobelēnu un tekstilmozaīku. Caur šiem atšķirīgajiem, savā ziņā neatkarīgajiem tekstilmākslas veidiem viņa vispilnīgāk spēj paust savas mākslinieciskās idejas un vīzijas.

25. aprīlis – 21. jūnijs

Birutas Delles izstāde Esības dāvana

Vidzemes koncertzāle Cēsis, Cēsis, Raunas iela 12

Atklāta un līdz pat jūnija beigām apskatāma nesen mūžībā aizsauktās, augstu novērtētās un skatītāju mīlētās latviešu mākslinieces Birutas Delles darbu izstāde Esības dāvana. Šī būs unikāla iespēja iepazīties ar spožu gleznu izlasi no dažādiem mākslinieces radošās dzīves posmiem, darbiem, kas nav plaši zināmi un atraduši cieņas pilnu mājvietu Helmuta Štrauha privātajā kolekcijā. Kuratore – Inese Baranovska.

13. aprīlis – 29. jūnijs

Izstāde Bīdžin. Skaistā

Ventspils muzejs. Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17

Izstāde sniedz ieskatu tradicionālajā sievietes pasaulē Japānā. Tajā varēs apskatīt 19. gs.–20. gs. pirmās puses autentiskas liecības par tradicionālo skaistumu un tā kopšanu. Unikāli japāņu lietišķās mākslas darbi – sākot ar matadatām un beidzot ar kāzu kimono.

11. aprīlis – 27. jūlijs

Foto izstāde Sibīrijas pirmatnības apmātais

Liepājas okupācijas muzejs, K. Ukstiņa iela 7/9

Šī izstāde piedāvā unikālu ieskatu vienā no pasaules noslēpumainākajiem un skarbākajiem reģioniem, atklājot tā dabas varenību un cilvēku likteņus.

12. aprīlis – 19. novembris

Art Deco spožums modes muzejā

Modes muzejs, Grēcinieku iela 24

Modes muzejā apmeklētāji varēs apskatīt izstādi Es mīlu Art Deco, kas veltīta 20. un 30. gadu ietekmīgākajam dizaina virzienam. Izcilu Parīzes kuturjē radītie tērpi un elegantie aksesuāri ļaus novērtēt Art Deco izpausmes modē.

18. aprīlis – 20. oktobris

Izstāde Memento Mortuorum

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta 4

Izstādē pirmo reizi vienkopus apskatāma RVKM faleristikas kolekcijas unikāla grupa – mirušo piemiņas medaļas. No muzeja krājumā esošajām aptuveni 5000 medaļām, aptuveni 200 ir veltītas mirušo piemiņai. Izstādē eksponēta šīs tematiskās kolekcijas lielākā daļa, sniedzot iespēju izpētīt un novērtēt medaļu māksliniecisko, kultūrvēsturisko un izziņas vērtību.

28. marts – 2. novembris

Liepājas okupācijas muzejā atklāta jaunā pamatekspozīcija

Liepājas okupācijas muzejs, K. Ukstiņa iela 7/9

Atklāta jauna, interaktīva pamatekspozīcija, turpinot jau ekspozīcijā Lielais tukšums. Holokausts Liepājā iesākto stāstu par Otrā pasaules kara traģiskajiem notikumiem Liepājā un tās apkārtnē.

26. marts – 1. augusts

Izstāde Kobronskansts: arheoloģiskas liecības par zudušo cietoksni Pārdaugavā

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta 4

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja izstāde Kobronskansts: arheoloģiskas liecības par zudušo cietoksni Pārdaugavā sniedz iespēju  apskatīt arheoloģiskajā izpētē atrastās senlietas, kā arī gūt informāciju par 17.–18. gadsimta Rīgā bijušu nozīmīgu teritoriju – Kobronskansti – tās vēsturi, funkcijām un norisēm. Izstāde integrēta muzeja pastāvīgās ekspozīcijas Rīga Livonijas sastāvā. 13.–16. gs. zālē.

1. marts – 30. decembris