Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Māksla

Ķīnas abstraktā māksla Daugavpilī © DIENA

Jau nedēļu un līdz pat 25. oktobrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma Ķīnas abstraktās mākslas pārstāvja Sjao Ciņa retrospektīva izstāde Mans sākums ir manas beigas. Kā norāda centrā, tā ir tikšanās ar ģēniju, kurš, pateicoties dzīvei un radošam darbam Eiropas kultūras telpā, spējis iezīmēt sevi mākslas notikumu kartē ar kompozīcijām, kas sakausē Austrumu un Rietumu kultūras segmentus.

Cilvēki atver atkritumu konteineru vākus(1)

Piektdien, 12. jūnijā, plkst. 19 pie Tallinas ielas kvartāla miskastēm notiks lietuviešu fotogrāfa Elijus Kņiežauska izstādes Krāmu sabiedrība/Trash Society atklāšana. Ekspozīcija ir iekļauta festivāla Rīgas Fotomēnesis programmā

Sudrabmeitenes aicina uz Tartu

No 12. jūnija līdz 27. septembrim Tartu Mākslas muzejā Igaunijā būs skatāma izstāde Sudrabmeitenes. Fotogrāfijas retušētā vēsture. Tā iepazīstinās ar desmit agrīnajām fotogrāfēm, kuras strādāja Igaunijas un Latvijas teritorijā, kā arī mūsdienu Eiropas māksliniekiem, kuri savos darbos apcer pazaudēto un novārtā atstāto mūsu kopīgajā vizuālajā vēsturē

Rīgas fotomēnesis aicina uz pastaigu pilsētvidē

Piektdien, 5. jūnijā, festivālā Rīgas fotomēnesis notiks pasākums Pastaiga ar Rīgas fotomēnesi, aicinot mākslas interesentus uz kopīgu pastaigu pilsētvidē, lai baudītu performances, atklāšanas, projekcijas un tikšanās ar festivāla māksliniekiem, informēja festivāla rīkotāji.

Lūznavas muižā apskatāma astoņu Latgales podnieku izstāde Pūdu pavasars

No 25. maija līdz 25. jūnijam Lūznavas muižas Kulturys škiunī apskatāma astoņu Latgales podnieku jaunāko darbu izstāde Pūdu pavasars, reizē ar kuru muižas kompleksā tapis arī jauns, podniecībai veltīts sienu gleznojums., informēja Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Žirgule.

Kim? aicina pieteikties Rupert rezidencei Viļņā

Laikmetīgās mākslas centrs Kim? sadabībā ar Rupert māksliniekiem un kuratoriem izsludina pieteikšanos Rupert rezidences programmai Open Call, kas jūlijā norisināsies Viļņā, informēja Kim? pārstāvji.

ISSP galerijā notiks performatīva fotoizstāde 1:1

No 2. jūnija līdz 4. jūlijam ISSP galerijas izstādē 1:1 apmeklētāji aicināti satikt četrus radošās darbības ziņā atšķirīgus dažādu paaudžu Latvijas māksliniekus - Jāni Deinatu, Ievu Balodi, Lindu Boļšakovu un Tomu Harjo. Katrs autors galerijā uzturēsies vienu nedēļu, sniedzot iespēju apmeklētājiem līdzdarboties viņu radošajā procesā, informēja galerijas pārstāvji.