Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Saistītās pasaules. Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izbrauciens uz Kijevu © DIENA

Ar plašu performanču un diskusiju programmu ir atklāta Kijevas biennāle, kuras šī gada devīze ir Sabiedrotie. Tās kurators ir Austrumeiropas biennāļu alianse, kuru veido Biennale Matter of Art Prāgā, Varšavas biennāle, Kijevas biennāle, Off-Biennale Budapeštā un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotais festivāls Survival Kit, kas šai savienībai ir pievienojies šogad.

Izdots audio stāstu krājums 100 deči Latvijai

No piektdienas, 29. oktobra, raidierakstu formātā klausāmi tekstilmākslinieces Anneles Slišānes stāsti 100 deči Latvijai. Līdz gada beigām ik piektdienu tiks publicētas 10 jaunas epizodes, piedāvājot noklausīties 100 brīnišķīgas mini sērijas par Latviju, Latgali, dabu, sapņiem, vērtībām, autores bērnības atmiņām latgaliešu un latviešu valodā. Raidierakstus veido Latvijas Radio Latgales multimediju studija, stāstus ierunājusi pati autore Annele Slišāne.

LLMC aicina pieteikties bezmaksas mākslas terapijas nodarbībai(1)

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina pieteikties bezmaksas mākslas terapijas nodarbībai 6. novembrī, plkst. 12.00–14.00. Nodarbība notiks tiešsaistē, Zoom platformā. Nodarbība paredzēta ikvienam interesentam - pieaugušajiem, kuri vēlas iepazīt gan laikmetīgo mākslu, gan mākslas terapiju un kā to iespējams piedzīvot laikmetīgās mākslas izstādēs.

DMDM aicina uz cikla Klasiskās vērtības tiešsaistes lekcijām

Turpinot apmeklētāju iecienītā cikla Klasiskās vērtības 2021. gada rudens sezonu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs tiešsaistes platformā Zoom piedāvā vēl trīs lekcijas, kurās tiks aplūkots 20. gadsimts – gan sākuma posms, kad tika likti pamati latviešu dizaina un profesionālās amatniecības attīstībai, gan padomju periods, kura izpēte atklāj līdz šim maz zināmus dizaina vēstures faktus.

Bjalistokā skatāma virtuālās realitātes ekspozīcija Rīgas audums. Laikmeta raksti

Bjalistokas Leļļu teātrī Polijā 26. oktobra līdz 28. novembrim būs apskatāma virtuālās realitātes ekspozīcija Rīgas audums. Laikmeta raksti, kas tapusi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejam sadarbojoties ar tehnoloģiju uzņēmumu Vividly un interaktīvā formātā atklās tekstilfabrikas Rīgas audums līdz šim neredzētas dizaina lappuses, informēja LNMM pārstāvji.

Rūdība nelaimju laikmetā. Izstāde Laika tips un mākslas darbs Griezums ceļā uz Purvīša balvas finālu © DIENA

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2021. gada 1. jūlija līdz 30. septembrim, Purvīša balvas 2023 ekspertu darba grupa balvai, kas tiks pasniegta 2023. gada pavasarī, ir nominējusi Oļu Vasiļjevu par izstādi Laika tips galerijā 427 (30.07.–28.08.2021.), kā arī Elīnu Vītolu un igauņu mākslinieci Flo Kasearu par kopdarbu Griezums Eduarda Smiļģa Teātra muzejā festivālā Survival Kit 12 (03.09.–31 .10.2021.).

Purvīša balvai nominētas Oļa Vasiļjeva, Elīna Vītola un Flo Kasearu

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2021. gada 1. jūlija līdz 30. septembrim, neatkarīgo ekspertu darba grupa nākamajai Purvīša balvai, kura tiks pasniegta 2023. gada aprīlī, ir nominējusi trīs autorus: Oļu Vasiļjevu, Elīnu Vītolu un Flo Kasearu.

Latvijas Mākslas akadēmijā norisināsies Latvijas Mākslas Brīvības bēres(3)

Reaģējot uz pēdējā laikā pieaugošo vandālismu, vairāku publiskās mākslas darbu demolēšanu, kā arī potenciālu varas iesaisti mākslas darbu satura kontrolē, šī gada 16. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies Latvijas Mākslas Brīvības bēres, informēja LMA sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Doma laukumā norisināsies mākslinieces Andas Lāces performance

Sestdien, 16. oktobrī, plkst. 14.00 Doma laukumā norisināsies Andas Lāces performance Grūti nošķirt, vai tā ir orģijas apjoma liekulība vai patiesi visi te pēkšņi kļuvuši labāki. Tā radusies, māksliniecei reflektējot par un konfrontējoties ar Austrijas avangarda klasiķa Hermaņa Niča personālizstādi Orģiju un mistēriju teātris Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un procesiem Latvijas sabiedrībā.