Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Māksla

Purvīša balvai 2019 nominēti Romāns Korovins un Kristaps Ancāns

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2018. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 31. martam, Purvīša balvas ekspertu darba grupa balvai nominējusi Romānu Korovinu un Kristapu Ancānu, informēja balvas pārstāve Dagne Dāboliņa.

Ilustratoru akordeona spēle © DIENA

Londonas Grāmatu tirgus ietvaros no 10. aprīļa līdz 20. maijam Royal Over-Seas League telpās pilsētas centrā ir aplūkojama Lielbritānijas, Latvijas, Igaunijas un Lietuvas jauno ilustratoru un komiksu mākslinieku darbu ekspozīcija – Pop Up Creators izstāde.

Rīgas biržā atklās Antīkās mākslas kabinetu

No 2018. gada 13. aprīļa Mākslas muzeja Rīgas birža pastāvīgo ekspozīciju papildinās jauns Antīkās mākslas kabinets, kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar Senās Grieķijas un Romas monētām, antīkām marmora skulptūrām un Senās Grieķijas keramiku no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, infomēja muzeja pāstāve Natālija Šujunšalijeva.

Noskaidroti 20 Latvijas Dizaina gada balvas 2018 finālisti

Šodien Latvijas Dizaina gada balvas 2018 žūrija kopā ar organizatoriem paziņoja 20 finālistus, no kuriem rīt, 12.aprīlī, īpašā apbalvošanas ceremonijā mākslas centrā Zuzeum apbalvos galvenās balvas ieguvēju, aģentūru LETA informēja balvas pārstāve Gita Deniškāne.

Cienījams arhitekts mūsdienās ir sociāls aktīvists © DIENA

"Saule ne vienmēr aust rietumos," ir teicis arhitekts Balkrišna Doši, norādot, ka nozīmīgi notikumi arhitektūrā risinās ne tikai rietumu puslodē. Šogad indiešu arhitektam piešķirta nozares prestižākā atzinība – Prickera balva. Viņš ir pirmais arhitekts no Dienvidāzijas, kurš oficiāli novērtēts tik augstu.

Parīzē prezentēs pēc Egila Rozenberga skices veidotu gobelēnu(1)

Parīzes manufaktūrā Mobilier national šodien notiks tekstilmākslinieka Egila Rozenberga gobelēna Refleksijas - pārdomas 1948.13 svinīga pabeigšana un nogriešana no stellēm, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Preses centra vadītāja Natālija Sujunšalijeva.

Zināmi 13. Baltijas triennāles mākslinieki

No 11. maija līdz 18. novembrim norisināsies Baltijas triennāle trīs valstu galvaspilsētās - Viļņā, Talinā un Rīgā, informēja Kim? Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Zane Vilnīte.