Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Māksla

Rīgas biennāle aicina uz tikšanos ar mākslinieku Marko Montjelu-Soto(1)

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina uz tikšanos ar mākslinieku un ceļotāju Marko Montjelu-Soto (Marco Montiel–Soto). Tikšanās ar mākslinieku norisināsies 12. jūlijā, Sporta2 kvartālā (ieeja no Hanzas ielas 10), plkst. 19, angļu valodā, aicināts ir ikviens interesents un ieeja bez maksas.

Tradīciju transformācija © DIENA

"Mēs vēlējāmies uzsvērt, ka aiz katra eksponāta stāv meistars ar savām domām un pasauli," par tautas lietišķās mākslas izstādi saka Dd studio pārstāvis mākslinieks Miks Mitrēvics

Mūkusalas Mākslas salonā skatāmas jaunas izstādes: Tautumeitas un tautudēli un Citādi zīmējumi

Mūkusalas salonā no 12. jūlija līdz 1. septembrim būs skatāmas divas jaunas izstādes. Lielajā zālē notiks vizuālās mākslas izstāde Tautumeitas un tautudēli, kas veltīta latviešu etnogrāfiski folkloristiskai tematikai mākslas darbos no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām, bet salona Mazajā zālē tiks atvērta Sniedzes Reines izstāde Citādi zīmējumi, informēja salona pārstāve Agnese Kleina.

10. laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit notiks Rīgas cirka ēkā

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit desmitais pastāvēšanas gads norisināsies divās daļās: šī gada septembrī Rīgas cirka ēkā, savukārt 2019. gada maijā plānota plaša festivāla noslēguma programma vēl neizludinātā vietā, pastāstīja festivāla pārstāve Marta Krivade.

Rīgā viesosies ievērojamais britu mākslinieks Maikls Lendijs

Ceturtdien, 5. jūlijā, plkst. 17 Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina uz tikšanos ar britu mākslinieku, karaliso akadēmiķi Maiklu Lendiju (Michael Landy). Tikšanās, publiskā lekcija, norisināsies Latvijas Universitātes bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā, Kronvalda bulvārī 4, Rīgā. Pasākums norisināsies angļu valodā, tas ir bez maksas.

Dziesmu un deju svētki zem Māra Bišofa mikroskopa © DIENA

"Tas bija uzdevums, kurus es tagad pildu ļoti reti, – es baudu dzīvi un zīmēju to, ko es gribu," sarunā ar laikrakstu Diena saka pazīstamais latviešu grafiķis Māris Bišofs, kurš izstādes kuratora Ulda Mākuļa izteikto ideju ir attīstījis divpadsmit jaunu zīmējumu ciklā Dziesmu un deju svētki. 12 sietspiedes, kas līdz 10. augustam ir aplūkojams galerijā Neputns (Tērbatas ielā 49/51), kā arī izdots īpašā 2019. gada kalendārā.

Vēlmju makšķerniece Velnezera krastā © DIENA

Runā, ka Velnezerā nedzīvo zivis un tā apkārtnē nedzied putni. Māksliniece Vika Eksta savā jaunākajā darbu sērijā Velnezers, kas ir skatāma ISSP galerijā Rīgā, apņēmusies ticēt visam, ko viņai stāsta.

Vācijā laikmetīgās mākslas izstādē Achtung / Mind the Gap skatāmi Romāna Korovina darbi

No 30. jūnija līdz 9. septembrim Vācijā, Brandenburgas reģionā, Lībrozes pilī (Schloss Liebrose) projekta XXIV Rohkunstbau ietvaros norisināsies starptautiska laikmetīgās mākslas izstāde Uzmanīgi / Bīstama atstarpe (Achtung / Mind the Gap). Izstādē vienpadsmit uzaicināto mākslinieku vidū pirmo reizi piedalīsies arī autors no Latvijas – Romāns Korovins, informēja kuratore Iliana Veinberga.