Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Galerijā Putti mākslinieku atbalstam taps Arterritory salons

Mākslas un kultūras portāls Arterritory.com no 26. novembra līdz jaunā gada sākumam galerijas Putti telpās Peitavas ielā 5 radīs pagaidu mākslas salonu/platformu, kur sarunāties, diskutēt, iedziļināties un ļauties mākslai, izstādot 17 mākslinieku un mākslinieku grupu darbus, kurus būs iespējams arī iegādāties, informēja rīkotāji.

Fotogrāfs ziņkārīga novērotāja lomā. Atklāta somu fotogrāfa Henrika Dunkera izstāde Saistīts ar Latviju © DIENA

Muzeji šobrīd ir kā oāzes pēc kultūras alkstošajiem. To klusumā vientulībā, ievērojot distanci, mierīgi var baudīt mākslu, izglītoties. Henriks Dunkers pirms daudziem gadiem vispirms Latvijas Fotogrāfijas muzejā ieradās kā apmeklētājs, izstāstot, ka ir profesionāls fotogrāfs, kurš dzīvo un strādā Helsinkos Somijā, bet esot apprecējis latvieti un bieži ciemojoties Latvijā, dzīvojot Kapsēdē.

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks atklāta izstāde Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi

No 14. novembra līdz 24. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs norisināsies Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi, kas aktualizēs atšķirīgu mākslas vēstures lasījumu caur sieviešu mākslinieču pieredzēm padomju perioda mākslas, sociālo un politisko norišu kontekstā, informēja izstādes rīkotāji.

Rīgas pilsētvidē sākas mākslas akcija Tēlniecības melnās dienas

Neskatoties uz Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītājas norādījumu, ceturtdien, 12. novembrī, plkst. 11 pie pieminekļa pulkvedim Oskaram Kalpakam tiks atklāta akcija Tēlniecības melnās dienas. Akcijā dažādās vietās piedalīsies tēlnieki Aigars Bikše, Gļebs Panteļejevs, Olga Šilova, Igors Dobičins, Andris Vārpa, Ojārs Breģis un Guna Zvaigznīte. Akcijas mērķis ir simboliski iezīmēt tēlniecības nākotni pilsētvidē pēc LR valdības iecerētās nodokļu reformas īstenošanas autoratlīdzību jomā, informēja akcijas rīkotāji.

Nedaudz skarbuma. Atstatuvums virtuālajā vidē un Ziemeļkurzemes krastā © DIENA

"Man radās doma radīt sociāli aktīvas mākslas projektu ar antropoloģisku ievirzi," stāsta virtuālās fotoizstādes Atstatuvums kuratore Katrīna Jaunupe un saka lielu paldies Latvijas Kultūras akadēmijas rektorei, profesorei Rūtai Muktupāvelai par konsultāciju. Tajā aplūkojamie darbi piedāvā tuvāk iepazīties ar dažādām sociālām grupām – indiešu kopienu, cilvēkiem ar mentāliem traucējumiem, pusaudžiem bērnunamā, Ziemeļkurzemes lībiešiem, Lucavsalas iemītniekiem un ģimenēm, kurās aug adoptēti bērni.

Māksliniekus aicina pieteikt darbus ikgadējai Rudens izstādei

Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) aicina profesionālus vizuālās mākslas un dizaina māksliniekus, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studentus piedalīties LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē Rudens 2020. Esošais skats, kuras norise plānota no 27. novembra līdz 10. janvārim.

Akcijā Tēlniecības Melnās dienas akcentēs mākslas darbu nepieciešamību

Patriotu nedēļas laikā no 12. līdz 17. novembrim norisināsies Rīgas pilsētvides mākslas akcija Tēlniecības Melnās dienas, kurā dažādu paaudžu latviešu profesionālie mākslinieki – tēlnieki akcentēs autoru nozīmīgumu un mākslas darbu nepieciešamību, informēja biedrība Latvijas Mākslinieku savienība (LMS).

Rīgas Fotogrāfijas biennāles - NEXT un ISSP Galerijas balvu 2021 iegūst lietuviešu fotogrāfs Visvalds Morkevičs

Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021 un ISSP Galerijas konkursa Meklējam jauno fotogrāfijā balvu ieguvis Visvalds Morkevičs (Visvaldas Morkevičius, Lietuva) ar sēriju Gaidu tikšanos ar sevi. Speciālbalvu – iespēju izdot savu grāmatu izdevniecība NoRoutine Books piešķirta Kristīnei Krauzei Sluckai par projektu Materiālā visuma vibrācijas. Zelta slāpes. Balvas uzvarētāja Visvalda Morkeviča darbi būs redzami personālizstādē ISSP Galerijā Rīgas Fotogrāfijas biennāles - NEXT 2021 programmas ietvaros 2021. gada aprīlī.

Pa meža stigu līdz Mozum. Muzeju krātuvē ir skatāmi pasaulslavenu tēlniecības darbu nolējumi © DIENA(2)

Muzeju krātuvē Pulka ielā 8 (Rīgā) ir atvērta jauna pastāvīgā ekspozīcija Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi, kas pēc desmit gadu pārtraukuma atkal ļauj apskatīt pasaulslavenu tēlniecības darbu ģipša kopijas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas. Kopumā tajā var aplūkot 115 darbus, no kuriem 39 ir lielformāta skulptūras, bet pārējie ir galvas, bistes un sīkplastika. Jāatzīmē, ka sīkplastika nekad iepriekš nav bijusi pieejama plašākas publikas apskatei.

ISSP galerijā būs skatāma Diānas Tamanes izstāde Rokas stiepiena attālumā

No 5. novembra līdz gada 9. janvārim ISSP galerijā būs skatāma mākslinieces Diānas Tamanes personālizstāde Rokas stiepiena attālumā. Tāpat kā citos savos darbos, Tamane tajā pievēršas sadzīviskiem notikumiem, iesaistot izstādes tapšanā savu ģimeni. ISSP galerijā varēs aplūkot apjomīgu skaitu Tamanes mātes zīmējumu un videodarbu, kurā mijas mātes un meitas uzņemtie video.