Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā 0 °C
Sniega pārslas
Ceturtdiena, 12. decembris
Otīlija, Iveta

Māksla

Galerijā Istaba norisināsies Māras Vaičunas piemiņas izstāde

No 15. oktobra galerijā Istaba norisināsies pirmā Māras Vaičunas (1949–2019) piemiņas izstāde kopš gleznotājas aiziešanas mūžībā. Māra Vaičunas kā viena no visizsmalcinātākajām savas paaudzes gleznotājām ir atstājusi nozīmīgu ieguldījumu Latvijas glezniecības vēsturē. Izstādei galerijā Istaba izvēlēta mākslinieces mazformāta darbu izlase, informēja galerijas pārstāvji.

Rīgā būs apskatāma Braiena Īno multimediālā instalācija

30. oktobra vakarā izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa, Kungu ielā 3, tiks atklāta leģendārā britu multimākslinieka Braiena Īno skaņas un gaismas instalācija 77 miljoni gleznu. Izstāde ir arī viens no gaismas festivāla Staro Rīga 2019 īpašajiem notikumiem un būs aplūkojama līdz novembra beigām, ziņoja gaismas festivāla Staro Rīga 2019 pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Multimediju izstādē Izcilie modernisti. No Monē norisināsies lekcija par modernisma laikmetu un pārstāvjiem Latvijā(1)

Multimediju izstādē Izcilie modernisti. No Monē, kas norisinās Pils ielā 23, rīt, 9. oktobrī plkst. 19 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja vadītāja Dr. art. Nataļja Jevsejeva lasīs lekciju par modernisma laikmetu un pārstāvjiem Latvijā. "Šis mākslas virziens neapšaubāmi ir viena no spilgtākajām lappusēm Latvijas glezniecības vēsturē. Līdz ar oriģinālām mākslas formām Latvijā parādījās jaunas politiskās kustības un aktīvi auga tautas pašapziņa," stāsta mākslas zinātņu doktore. Šādā patriotiskā noskaņojumā noslēgsies bezmaksas lekciju cikls un multimediju izstāde Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim, informēja muzeja pārstāvji.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tiks atklāta izstāde MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte(1)

No 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielajā zālē pirmo reizi būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte. Šī starpdisciplinārā projekta uzmanības centrā ir mode kā daudznozīmīga 21. gadsimta mākslas un dizaina forma, kas paplašina mūsu realitātes uztveres robežas, informēja muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

RIXC galerijā tiks atklāta izstāde Izmisuma apoloģija. Epigrāfs

Ceturtdien, 10. oktobrī, RIXC galerijā Lenču ielā 2 tiks atklāta izstāde Izmisuma apoloģija. Epigrāfs, kurā piedalās Artūrs Punte un Jēkabs Voļatovskis. Izstādē tērauda spirāles uztver un atskaņo tukša radio ētera radītos traucējumus, radot dziesmu, kas atklāj cilvēka dzirdes robežas un raisa stoiciskas pārdomas par dzīves ierobežotību, ko paralēli dzejā ilustrē izmisuma manifests, informēja RIXC projektu vadītāja Agnese Baranova.

Personīgā laika kapsulas. Visvalža Ziediņa izstādes recenzija © DIENA

Līdz 12. oktobrim mākslas galerijā Careva ir aplūkojami Visvalža Ziediņa darbi. Tie ir objekti, kurus Liepājas mākslinieks radījis vientulībā savā kosmosā 70.–90. gados, iespēju robežās interesējoties par Rietumu pasaules mākslas aktuālajiem strāvojumiem un samērā aktīvi piedaloties lokālajā Liepājas mākslas dzīvē, tomēr attīstot pilnīgi patstāvīgu radošo rokrakstu un ļaujot mums noticēt, ka viņa nerimtīgā jaunrade bijusi atkarīga tikai un vienīgi no iekšējās nepieciešamības dzinuļiem.

Venēcijas arhitektūras biennālē 2020. gadā Latviju pārstāvēs arhitektu biroja NRJA veidota ekspozīcija(1)

Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē par uzvarētāju žūrija atzinusi metu ar devīzi How will we live together with a machine?/Kā sadzīvot ar mašīnu?, kura autors ir arhitektu birojs NRJA ( no rules just architecture) ar komandu, informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Mākslinieka Benksija darbs pārdots par rekordcenu

Britu grafiti mākslinieka Benksija glezna, kurā attēlotas šimpanzes debatējam Lielbritānijas parlamentā, ceturtdienas vakarā tika pārdota izsolē Londonā par 9,8 miljoniem britu mārciņu (11 miljoniem eiro), kas ir jauns cenas rekords šī mākslinieka darbam.

RIBOCA rosina praktizēt un veidot iejūtīgas sarunas ar svešiniekiem

Oktobrī gaidāmā britu vēsturnieka un filozofa Teodora Zeldina vizīte Rīgā būs veltīta ikdienas komunikācijas praksēm un untumiem, kas mainījuši cilvēku savstarpējās saskarsmes paradumus un arvien biežāk apgrūtina tiem iespēju veidot jaunas iepazīšanās, informēja Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles pārstāve Laura Adamoviča