Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Tapis pirmais dzīvnieku aizstāvībai veltītais mākslas objekts Rīgā – milzu lapsa(2)

Milzu publicitāti un pozitīvas atsauksmes ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares bakalaura programmas 3. kursa studenta Aleksandra Marinoha veidotā milzu lapsa, kas tapusi sadarbībā ar Aleksandra tēvu Oļegu Marinohu – ar LMA Facebook ierakstu ir dalījušies 3,2 tūkstoši cilvēki, četri tūkstoši cilvēku spieduši "like", savukārt ziņu pamanījuši ap 300 000 cilvēku, saņemti arī vairāki simti pozitīvu atsauksmju un komentāru.

LMA studenti izstrādājuši un realizējuši dažādas sociālā dizaina idejas(1)

2020./2021. studiju gada 1.semestrī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistra programmas otrā kursa studenti Sociālā dizaina studiju modulī risināja sabiedrībai un atsevišķām tās grupām vai indivīdiem svarīgas problēmas. Šī studiju kursa mērķis bija sekmēt maģistrantūras studentu iesaisti un līdzdalību sociālo inovāciju dizainēšanā, iesaistoties sadarbībā ar valsts un pašvaldību institūcijām, publisko sektoru, NVO vai atsevišķām kopienām.

Spožajos ekrānos pilsētvidē būs skatāma Māra Subača mobilā izstāde Laika ģeometrija

No 21. decembra līdz 24. decembrim pilsētvidē noritēs Māra Subača mobilā izstāde Laika ģeometrija, kas tiks eksponēta spilgtajos interaktīvajos ekrānos, kur ierasts skatīt dažādas reklāmas: Kalnciema ielā 17A, Marijas ielā 2, Pērnavas ielā 11, Brīvības ielā 152, Valdemāra ielā 51, kā arī būs apskatāma mākslinieka Māra Subača Facebook un Instagram vietnē bez laika ierobežojuma.

Sajūtu rekonstrukcija. Kinorežisore Aija Bley izdevusi ilustrāciju grāmatu 8. b klase © DIENA(4)

Vizuālā valodā dokumentējot atmiņas par skolā pavadīto laiku, kinorežisore, fotogrāfe un māksliniece Aija Bley izdevusi ilustrāciju grāmatu 8. b klase, kuras vāciņš ir kā pabalējusi burtnīca ar meiju zariņu uz tā. Šis darbs veidots kā piecpadsmitgadīgas meitenes dienasgrāmata, kas stāsta par skolā pavadīto laiku astoņdesmito gadu sākumā un atklāj visdažādākās tēmas – arī mīlestību, sevis meklējumus, pieaugšanu un nāvi.

LMA Tekstilmākslas studentes radījušas lielformāta tekstila kompozīciju Iedvesmas DNS

Gandrīz gadu ilgā sadarbībā ar Roche Latvija tapis vērienīgs tekstilmākslas darbs, kas turpmāk greznos atjaunotās, vēsturiskās ēkas biroja telpu divus stāvus, iedvesmojot uzņēmuma komandu, un pārstāvēs tekstilmākslas jauno autoru paaudzi Roche Latvija mākslas darbu kolekcijā. Darbā Iedvesmas DNS redzams jauno autoru skatījums uz zinātnes un mākslas radošumu, vērtībām un mijiedarbību, informēja LMA pārstāvji.

Liepājā apskatāma Andreja Prigičeva izstāde Ziemassvētku zelts

No 10. decembra līdz 24. janvārim Liepājas koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpā Civita Nova apskatāma ekspresīvā, provokatīvā un savrupā liepājnieka, starpžanru mākslinieka Andreja Prigičeva veidotā personālizstāde Ziemassvētku zelts, informēja koncertzāles pārstāvji.

Konkursā Jaunais kurators! balvu ieguvusi Tīna Pētersone

Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021 un Latvijas Mākslas akadēmijas konkursa Jaunais kurators! balvu ieguvusi Tīna Pētersone ar izstādes idejas pieteikumu Lai iemīlētos, klikšķiniet šeit, informēja LMA pārstāvji.

Izstādē Pret traģisko sienu notiks tiešsaistes koncertvakars

Izstāžu zāle Rīgas mākslas telpa turpina pērn aizsākto tradīciju rīkot mākslas un mūzikas koncertvakarus 1xMMM. Šoreiz ir tapis koncerts, kas papildina oktobra beigās mākslinieku Artūra Virtmaņa un Danielas Vētras performances laikā tapušo grafisko instalāciju Pret traģisko sienu/Against the Tragic Wall. Koncerts būs skatāms ceturtdien, 10. decembrī, plkst. 20 izstāžu zāles Rīgas mākslas telpa mājaslapā, Facebook kontā un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Facebook kontā.

Liepājā atklāta audiovizuāla izstāde Māksla garākai dzīvei

Līdz 20. decembrim Liepājā, Piltenes ielā 5 (ieeja no sētas puses) apmeklētājiem atvērta audiovizuāla izstāde Māksla garākai dzīvei, kuru organizē biedrība ASTE. Art, Science, Technology, Education. Tajā apskatāmi desmit mediju un skaņas mākslas darbi, pati izstāde veidota kā vieta, kurā apmeklētājiem iespēja gūt jaunas pieredzes, tādā veidā šķietami paildzinot sava mūža garumu.

Iznācis Grafiķu kalendārs 2021. gadam

Sekojot Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras tradīcijai, ik gadu katedras studenti studiju gada sākumā rada mākslas darbu kolekciju nākamā gada grafikas mākslas kalendāram. Jauno mākslinieku darbi kalendārā nonāk konkursa kārtībā, skices un ieceres izvērtējot Grafikas katedras pasniedzējiem.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs iepircis 300 mākslas darbus(2)

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) veicis unikālu 300 mākslas darbu iepirkumu, saņemot finansējumu 550 000 eiro apmērā no valsts budžeta līdzekļiem, kas novirzīti Covid-19 pandēmijas seku ietekmes mazināšanai uz kultūras nozari, informēja LNMM pārstāvji.

FOTO: Noslēgusies gaismas festivāla Staro Rīga līdzdalības akcija # Staro mājās

Līdz ar patriotisma mēneša novembra beigām noslēgusies arī gaismas festivāla Staro Rīga līdzdalības akcija # Staro mājās, kuras laikā gan privātpersonas, gan dažādu iestāžu pārstāvji ar tēmturi #staromajas sociālo mediju tīklos publicēja pašu radīto gaismas objektu attēlus un video materiālus, informēja festivāla pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.