Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Rotko centrs sezonu turpina ar sešām jaunām izstādēm

No piektdienas, 6. novembra, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sāk jauno izstāžu sezonu ar sešiem projektiem, kas šajā īpatnajā laikā mēģinās pārvarēt pastāvošo nenoteiktību, informēja centra pārstāvji.

Jaunos kuratorus aicina pieteikties konkursam

Līdz 22. novembrim Latvijas jaunie kuratori aicināti pieteikt projekta koncepciju Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021 programmai. Konkursa uzvarētājām būs iespēja realizēt savu projektu Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu telpā Pilot, sola konkursa rīkotāji.

Zinātņu akadēmijas telpās tiks atklāta izstāde Pseidozinātniskā konference

Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē 10. novembrī tiks atklāts sevišķs mākslas notikums Pseidozinātniskā konference, kurā tiks piedāvāti 10 pseidozinātnēm veltīti mākslas darbi. "Konference” sadalīta piecos tēmu blokos, pavisam konferencē piedaloties desmit māksliniekiem, kuri savos mākslas darbos meklē norādes uz kādu pseido teoriju, informēja fonda Mākslai vajag telpu pārstāve Lāsma Goba.

Pēc Artūra Virtmaņa un Danielas Vētras performances Pret traģisko sienu tapusi izstāde

Piektdien, 23. oktobrī, Rīgas mākslas telpas Lielajā zālē notika mākslinieku Artūra Virtmaņa un Danielas Vētras performance Pret traģisko sienu / Against the Tragic Wall. Tās rezultātā ir tapusi iespaidīga, grafiska instalācija, ko varēs apmeklēt no šī gada 29. oktobra līdz 6. decembrim izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa, informēja izstādes rīkotāji.

Daba atspēlēsies. Saruna ar mākslas un mediju teorētiķi un pētnieci Ivonni Volkārtu © DIENA

Ivonne Volkārta ir mākslas vēstures un mediju teorijas pasniedzēja dažādās Šveices augstskolās. Viņa darbojas arī kā mākslas kritiķe un kuratore. Aprakstīt viņas intereses mūsdienu mākslas jomā varētu palīdzēt tik dažādi atslēgvārdi kā klimata pārmaiņas, antropocēns, jaunie materiālismi, digitālā estētika, dārzkopība, ainava, kiberfeminisms un performativitāte. Viens no Ivonnes Volkārtas vadītajiem projektiem ir Ekodati, ekomediji, ekoestētika, kurā viņas partneri ir arī latviešu mākslinieki un kuratori Rasa un Raitis Šmiti no Rīgas jauno mediju kultūras centra RIXC.

Virtuālajā vidē tiks atklāta fotoizstāde par dažādām sociālām grupām Latvijā - Atstatuvums

Fonds Mākslai vajag telpu 22. oktobrī tīmekļa vietnē www.atstatuvums.lv atklās fotoizstādi Atstatuvums, kurā būs skatāmi sešu fotogrāfu mākslas projekti, kas ir mākslinieku tieša pieredze ar pētījumā sastaptajiem cilvēkiem. Izstādītie foto pētījumi piedāvās tuvāk iepazīties ar tādām sociālām grupām kā indiešu kopiena, ģimenes, kurās adoptēti bērni, cilvēki ar mentāliem traucējumiem, pusaudži bērnunamā, Ziemeļkurzemes lībieši (līvi) un Lucavsalas iemītnieki.

ISSP māksliniekus un fotogrāfus aicina pieteikties tiešsaistes mentoringa programmai

Līdz 27. oktobrim atvērta pieteikšanās jaunai laikmetīgās fotogrāfijas platformas ISSP mentoringa programmai Latvijas māksliniekiem un fotogrāfiem, kas norisināsies tiešsaistē no novembra līdz maijam. 2020./2021. gada programmas ciklu vadīs pazīstamie Latvijas mākslinieki un pasniedzēji Vika Eksta un Reinis Hofmanis, informēja ISSP pārstāvji.

LNMM Muzeju krātuvē atklās antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīciju

No 29. oktobra Muzeju krātuvē (Pulka ielā 8, Rīgā) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atklāj jaunu pastāvīgo ekspozīciju Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi. Pēc desmit gadu pārtraukuma apmeklētāji atkal varēs redzēt pasaulslavenu tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas, informēja muzeju pārstāvji.

Aicina pieteikties ISSP skolas kursam Ievads fotogrāfijā

Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP izsludinājusi uzņemšanu divu mēnešu intensīvajā kursā Ievads fotogrāfijā, kas sāksies 28. oktobrī. Tas izveidots ikvienam, kurš vēlas spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā un attēlu veidošanas principu izprašanā, informēja ISSP skolas pārstāve Veronika Viļuma.