Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Jauna veida sabiedrības imunitātes sistēmas iztēlošanās festivālā Survival Kit 12

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotajā starptautiskajā laikmetīgās mākslas festivālā Survival Kit 12 no 3. septembra līdz 3. oktobrim šogad būs aplūkojami divdesmit piecu mākslinieku un mākslinieču darbi. Festivāls pievērsīsies izdzīvošanas un novecošanas jautājumiem – ko nozīmē novecot kā sievietei, kā bērnam, kā partnerim, kā māksliniecei, kā sabiedrībai?

Patvēruma rašana keramikā © DIENA

"Radu, tātad esmu" – ar franču filozofa Renē Dekarta slavenās frāzes interpretāciju nosaukumā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ir atklāta Baltijas valstu laikmetīgās keramikas izstāde Creo ergo sum, kas būs aplūkojama līdz 3. oktobrim. Tā iepazīstina ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ievērojamākajiem autoriem un vienlaikus fiksē nozares pašreizējo stāvokli un attīstību globalizācijas laikmeta koncepciju mainībā. Kopumā izstādē ir pārstāvēti deviņpadsmit Baltijas valstu laikmetīgās keramikas mākslinieku, kurus ir izraudzījušies un aicinājuši piedalīties ar jauniem vai nesen tapušiem darbiem trīs kuratori – Valentīns Petjko (Latvija), Aurēlija Seiliene (Lietuva) un Pille Kaleviste (Igaunija).

Par RIBOCA3 galveno kuratoru iecelts Renē Bloks

Par trešās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA3) māksliniecisko vadītāju iecelts vācu kurators Renē Bloks. Biennāle notiks no 2022. gada 15. jūlija līdz 2. oktobrim

Tiks atklāta Kirila Panteļejeva izstāde 5 istabas

Otrdien, 27. jūlijā, plkst. 19 mākslas centrā Noass tiks atklāta mākslinieka Kirila Panteļejeva izstāde 5 istabas, kura caur dažādos medijos veidotiem darbiem ievedīs pārdomās par izmaiņām ikdienas un nākotnes perspektīvā, kas radušās pandēmijas iespaidā. Izstāde būs aplūkojama līdz 15. septembrim. Daļa no ekspozīcijas apmeklētājiem būs pieejama jebkurā diennakts laikā, informēja mākslas centra pārstāve Gita Jankovska.

Eksperimenti un radošie meklējumi © DIENA

Kopš 9. jūlija Daugavpils cietoksnī ir karsti. Tiešā un pārnestā nozīmē. Jau devīto reizi Daugavpils cietoksni ieņem keramiķi. Protams, Covid-19 pandēmijas laika noteikumi ieviesuši korekcijas. Dalībnieku skaits un sastāvs līdz pēdējam mainījies, tomēr mākslinieki no septiņām valstīm apvienojušies radošā frontē.

Virtuālajos skaņas mākoņos © DIENA

Vakar AB dambī tika atklāts mākslinieka Andra Indāna veidotais papildinātās realitātes skaņdarbs, instalācija Sirēnu sala, kas šo vietu ir pārvērtusi par neredzamu un skaņas piepildītu koncertzāli. Tās radīšanā izmantotas lokatīvo mediju tehnoloģijas, kuras pirmo reizi tika definētas 2003. gadā vienā no jauno mediju kultūras centra RIXC organizētajiem pasākumiem. "Mēs varam pozicionēt sevi realitātē caur GPS un arī virtuālus objektus – šajā gadījumā tā ir skaņa," ieskicē autors un piebilst, ka ar šo tehnoloģiju izmantošanu vairāku gadu garumā nodarbojas mākslinieks Gints Gabrāns savos papildinātās realitātes projektos.

ISSP aicina pieteikties programmai Attīstot fotogrāfijas valodu

Līdz 25. jūlijam atvērta pieteikšanās ISSP Skolas kursam Attīstot fotogrāfijas valodu – divu gadu ilgai neformālās izglītības programmai laikmetīgajā fotogrāfijā, ko vada Latvijā un starptautiski pazīstami fotogrāfi un mākslas eksperti. Nodarbības sāksies 2021. gada septembrī un ir paredzētas dalībniekiem ar priekšzināšanām

AB dambī atklās vērienīgu skaņas mākslas instalāciju Sirēnu sala

No otrdienas, 20. jūlija, mākslinieka Andra Indāna veidotais papildinātās realitātes skaņdarbs Sirēnu sala līdz pat gada beigām AB dambi pārvērtīs par neredzamu un skaņas piepildītu koncertzāli. Instalācija, veidota no 135 virtuāliem "skaņas mākoņiem", ar mobilās lietotnes palīdzību ikvienam ļaus pārvietoties skaņdarbā un veidot unikālu kompozīcijas attīstības scenāriju, informēja mākslas centra Noass pārstāve Gita Jankovska.

Mūzika saulrietā pie četrām upēm © DIENA

Saulkrastos šovasar izskanēs četri dažāda rakstura koncerti pie četrām Saulkrastu upēm. Atšķirīgi, gluži kā upes – Pēterupe, Inčupe, Aģe un Ķīšupe –, katrs ar savu raksturu, straujumu un skaņas plūdumu, taču ar vienu kopzīmi – izskanam saulrietā un pie upes ietekas jūrā. Visi koncerti sāksies plkst. 20.30.