Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Māksla

Ar Rasas un Raita Šmitu Purva radio laboratoriju atklāta Lietuvas ekspozīcija Venēcijas arhitektūras biennālē

Šonedēļ, 16. Venēcijas arhitektūras biennāles ietvaros ar latviešu mākslinieku Rasas Šmites un Raita Šmita jauno mākslas darbu Biotricity. Purva radio laboratorija un starptautisku simpoziju Purva radio tiek atklāta Purva skola – Lietuvas nacionālā ekspozīcija, kas tapusi sadarbībā ar Masačūsetas Tehnoloģiju institūtu (MIT), informēja mākslinieku pārstāve Agnese Baranova.

Savstarpēja nepretošanās © DIENA(1)

Par Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 Zelta ananass ieguvēju ir kļuvis Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas renovācijas projekts, kura autore ir arhitekte Ilze Mekša (SIA Wonderfull).

Arhitekts Austris Mailītis iekļauts prestižajā Europe 40 under 40 sarakstā

Rīt, 18. maijā, Atēnās tiks atklāta 40 Eiropas spožāko jauno arhitektu un dizaineru darbu izstāde, kutras prestižajā sarakstā iekļauts un apbalvojumu saņēmis arī Latvijas arhitekts Austris Mailītis ar darbu Šaoliņas lidojošo mūku teātris, informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā referente Inita Kabanova

Rīgā viesosies zviedru māksliniece Šerština Hamiltone(3)

Piektdien, 18. maijā Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā plkst.18 ar lekciju Eksperimentālais dokumentālisms nanosabiedrībās un zinātnes jautājums feminismā uzstāsies zviedru māksliniece Šerština Hamiltone (Kerstin Hamilton).

Maijā sāksies Rīgas Zīnu festivāls

No 23. maija līdz 3. jūnijam Rīgā norisināsies Rīgas Zīnu festivāls, kas veltīts neformālajai izdevējdarbībai jeb pašizdošanai, informēja projekta koordinatore Dace Resele.

Latvijas paviljons dodas uz Venēcijas arhitektūras biennāli(2)

Šonedēļ Latvijas paviljona Together and Apart komanda dodas ceļā uz Itāliju, lai uzsāktu ekspozīcijas iekārtošanu Arsenālā Venēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē, informēja komandas pārstāve Austra Marta Jirgensone.

Lielbritānijā atklāta Latvijas ilustratoru izstāde

Svētdien, 6. maijā, Oksfordas stāstu muzejā (Oxford Story museum) atklāta Latvijas ilustratoru izstāde ar darbiem no bērnu bilžu grāmatu sērijas BIKIBUKS, kas muzejā būs skatāma līdz 3. jūnijam, informēja platformas Latvian Lietarature pārstāve Anete Konste.