Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

LNMM iepazīstinās ar mākslas darbu restaurāciju muzejā

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) mobilajā lietotnē (kā jauns maršruts), mājaslapā www.lnmm.lv, YouTube kanālā, Facebook un Instagram lapās, kā arī interneta ziņu portālā Delfi ir pieejamas astoņas jaunas video sērijas Mākslas restaurācija muzejā (latviešu, krievu un angļu valodā). Projekts tapis partnerībā ar advokātu biroju Ellex Kļaviņš un turpina iniciatīvas Vienas gleznas stāsts I (2017), Vienas gleznas stāsts II (2019) un Viena fotogrāfa stāsts (2019), informēja muzeja pārstāvji.

Sapņu zeme akvarelī. Mākslinieks un režisors Kārlis Vītols piedāvā doties ceļojumā pa Ameriku © DIENA(1)

Kalnciema kvartāla galerijā līdz 21. oktobrim aplūkojama mākslinieka un režisora Kārļa Vītola jaunākā personālizstāde ar nosaukumu Ceļojums uz Ameriku, kurā viņš izdzīvojis savu realitātē nepiepildīto sapni par došanos uz Amerikas Savienotajām Valstīm. "Es piedzimu Padomju Savienībā, kuru no Rietumu pasaules šķīra biezs dzelzs priekškars un kurā Amerika šķita kaut kas tāls un nesasniedzams," sarunā ar laikrakstu Diena stāsta mākslinieks.

Nepārejošais un nezūdošais. Mālpils Kultūras centrā – Džemmas Skulmes 95 gadu piemiņas izstāde © DIENA(1)

Doma par to, ka Džemmas Skulmes (1925–2019) 95. dzimšanas dienu vajadzētu atcerēties ar viņas darbu izstādi Mālpils Kultūras centrā, atnāca pati. Viegli un nepiespiesti, loģiski un likumsakarīgi, kā jau parasti ar viņas personību un mākslu tiekoties, saka mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, kura kopā ar domubiedriem Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē ir sarīkojusi gleznotājas 95 gadu piemiņas izstādi Tautumeita. Izstāde tika atklāta tieši Džemmas Skulmes dzimšanas dienā – 20. septembrī –, tā skatāma vēl līdz 15. oktobrim.

RIXC festivāla Ekodati lekcijas būs pieejamas arī tiešraidē

No 8. līdz 10. oktobrim Rīgā un tiešsaistē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas norisināsies RIXC festivāls Ekodati, kurā īpaši ielūgtie vieslektori – zinātnieki, pētnieki un mākslinieki – diskutēs par mežu gaistošajām emisijām (ko pazīstam kā meža smaržu), atmosfēras ekoloģiju (jo "viss, kas izkūst, nokļūst gaisā") un "ekosistemātiskas" pieejas nepieciešamību, lai veicinātu izpratni un meklētu dzīvotspējīgus risinājumus tādiem mūsdienu pasaules mestajiem lielajiem izaicinājumiem kā klimata izmaiņas vai pandēmija.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma Borisam Bērziņam veltīta izstāde

No 8. oktobra Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva galerijā būs skatāma izstāde Boriss Bērziņš. Lapaspuses. Tā veltīta mākslinieka Borisa Bērziņa (1930–2002) 90. jubilejai un iepazīstinās ar neparastiem artefaktiem no viņa apjomīgā mantojuma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājumā. Šeit parādīti mākslinieka zīmējumi un skices grāmatās, žurnālos, uz reprodukcijām, skrejlapām, aploksnēm un citiem ikdienišķas informācijas un tekstu nesējiem, informēja Borisa Bērziņa kolekcijas glabātāja Gundega Cēbere.

Šonedēļ noslēgsies laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit

4. oktobrī noslēgsies ikgadējais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit Būt drošībā ir bīstami, kas norisinās Rīgā, bijušajā Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkā Tērbatas ielā 75. Pēdējā nedēļā apmeklētāji aicināti uz īpašu ekskursiju izstādē un publiskajām diskusijām, bet svētdien - izmantot bezmaksas ieeju ģimenēm ar bērniem un senioriem, informēja festivāla rīkotāji.

Muzeja stāsti dokumentos un bildēs © DIENA

Izstādē Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam – 100 ir ieteicams nepārcensties ar faktu iegaumēšanu, bet novērtēt pašus mākslas darbus – pēc attēliem zināmus un arī iepriekš neredzētus.

LMA izstāžu telpā Pilot atklās izstādi Vai mēs jau esam tur?

Otrdien, 29. septembrī, plkst. 18 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) izstāžu telpā Pilot tiks atklāta grupas izstāde Vai mēs jau esam tur?/Are We There Yet? Līdzās Rīgas ekspozīcijai izstādes dalībnieku darbu kolekcija tiks prezentēta starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē ArtVilnius'20, kas notiks Lietuvā no 2. līdz 4. oktobrim, informēja LMA sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.