Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Mūžībā aizgājis mākslinieks Oļegs Skarainis

Mūžībā aizgājis viens no Salaspils memoriālā ansambļa veidotājiem mākslinieks Oļegs Skarainis, aģentūru LETA informēja biedrības Latvijas Mākslinieku savienība pārstāvis Igors Dobičins.

Galerijā Istaba būs skatāma Emīlijas Lielās personālizstāde Saldu mieru, Tīģeri

Galerijā Istaba no 4. decembra būs skatāma Emīlijas Lielās personālizstāde Saldu miegu, Tīģeri, kas vēsta par Ziemassvētku tuvumu un savā veidā atzīmē desmit gadu jubileju, kopš dzima Emīlijas radītie krāsainie filca lāči. Katrs ar savu tēlu un dvēseli, atšķirīgiem atribūtiem, katrs kā mākslas darbs – tie izgāja pasaulē, cilvēkus atverot sirsnībai un priekam, vēsta izstādes rīkotāji.

Jādomā, kā rodas lietas © DIENA

Baltijas Jaunā mākslinieka balvas ieguvēja Katrīna Čemme stāsta par darbu tapšanu, gumijas stiepšanu un prombūtni no ierastās vides.

2000 kvadrātmetru brīvības © DIENA

Balvas Future Generation Art Prize žūrijas pārstāvis Bjerns Geldhofs stāsta par tās pirmsākumiem, darbību Kijevā un citu teritoriju apgūšanu.

Labs dizains sliktai pasaulei © DIENA

Dizainā visu aktuālo, neparasto un uz nākotni vērsto var meklēt un atrast Eindhovenā. Holandiešu dizaina nedēļa Eindhovenā šogad notika no 21. līdz 29. oktobrim.

Spēlmaņu naktī triumfē izrāde Precības(13)

Spēlmaņu nakts galveno balvu jeb Gada izrādes titulu saņēmusi režisora Sergeja Zemļanska izrāde Precības Liepājas teātrī, savukārt par Gada aktrisi atzīta Indra Briķe, par Gada aktieri - Rihards Jakovels, bet Gada režisora gods ticis Zemļanskim.