Laika ziņas
Šodien
Migla

Māksla

Notiks pirmais ārstniecisko istabas augu simpozijs Rīgā

Ceturtdien, 2. augustā plkst.18 pie LU bijušās Bioloģijas fakultātes ēkas Kronvalda bulvārī 4 aicina ikvienu interesentu iepazīt istabas augu dziedināšanas tradīcijas ārstniecisko istabas augu simpozijā, kas norit Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) ietvaros.

Nākamgad Venēcijas mākslas biennālē Latviju pārstāvēs Daiga Grantiņa

Kultūras ministrijas (KM) rīkotajā atklātajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu nākamajā gadā gaidāmajā Venēcijas biennāles 58. starptautiskajā mākslas izstādē sešu pieteikumu vidū žūrija par atbilstošāko ir izraudzījusies mākslinieces Daigas Grantiņas darba Bāka metu, informēja Kultūras ministrija Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Kuldīgā sāksies ISSP fotogrāfijas vasaras skola ar atvērto lekciju programmu

No 29. jūlija līdz 4. augustam Pelču pilī, Kuldīgas novadā, norisināsies divpadsmitā Starptautiskā Fotogrāfijas vasaras skola (International Summer School of Photography jeb ISSP), tās ietvaros notiks apjomīgu vakaru lekciju programma, kurā uzstāsies starptautiski atpazīstami fotogrāfi un citi nozares profesionāļi, informēja skolas pārsāve Liāna Beņķe.

Visi viļņi pieder jūrai © DIENA

"Jūra mani vienmēr ir saistījusi – vilinājusi sava skaistuma, daudzveidības un spēka dēļ, bet vienlaicīgi radījusi arī pietāti un pat bailes, kas liegušas man iemācīties peldēt. Kāds tam ir iemesls, es nesaprotu vēl joprojām, bet tas radīja vajadzīgo interesi tēmai pievērsties mākslā un meklēt iespējamo atbildi caur radošu ceļu," sarunā ar laikrakstu Diena saka fotogrāfe Elīna Ruka, kuras izstāde Visi viļņi pieder jūrai aplūkojama Latvijas Fotogrāfijas muzejā līdz 19. augustam.

Uz izstādi caur sporta klubu. Kāpēc ne? © DIENA

Jaunatklātajā Dānijas Arhitektūras centra ēkā Blox, kuru projektējis Rema Kolhāsa birojs OMA, atrodas ne tikai izstāžu zāles, restorāni un konferenču telpas, bet arī biroji, dzīvokļi un sporta zāle

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina uz otro bezmaksas apmeklējuma dienu

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle katra mēneša pēdējā trešdienā piedāvā iespēju bez ieejas maksas apmeklēt izstādi 8 norises vietās. Pulcējot gandrīz tūkstoti laikmetīgās mākslas interesentus un Rīgas pilsētas viesus pirmajā bezmaksas apmeklējuma dienā jūnijā, biennāles rīkotāji aicina izmantot šo iespēju arī šo trešdien, 25. jūlijā.

Klusā perfekcija un pašpietiekamība © DIENA

Izcilais fotomākslinieks Andrejs Grants nav izaudzinājis sava stila turpinātāju vai atdarinātāju grupu, viņa ietekme vairāk ir saistīta ar smalkas un vērīgas fotogrāfiskās domāšanas attīstīšanu

Daugavpilī sāksies starptautisks keramikas simpozijs

Ar starptautisku keramikas simpozija dalībnieku darbu izstādes atklāšanu Rotko centrā, piektdien, 20. jūlijā, plkst. 16 Daugavpilī sāksies 6. starptautiskais keramikas simpozijs Ceramic Laboratory, informēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mārketinga speciāliste Tatjana Černova.

Atomu kustība mākslinieku komūnā © DIENA

Ļoti nedaudzi mākslinieki ne tikai no Latvijas, bet arī visa Baltijas reģiona guvuši tādu starptautisku atzinību kā Daiga Grantiņa. Viņa dzīvo Parīzē, un viņas darbi ir skatāmi Eiropas nozīmīgākajās mākslas telpās

Rīgas biennāle aicina uz tikšanos ar mākslinieku Marko Montjelu-Soto(1)

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina uz tikšanos ar mākslinieku un ceļotāju Marko Montjelu-Soto (Marco Montiel–Soto). Tikšanās ar mākslinieku norisināsies 12. jūlijā, Sporta2 kvartālā (ieeja no Hanzas ielas 10), plkst. 19, angļu valodā, aicināts ir ikviens interesents un ieeja bez maksas.