Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +3 °C
Smidzinošs lietus
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Māksla

Izstāde piemineklis © DIENA

Ekspozīcija Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts vispirms ir uztverama kā goda atdošana sievietei, kura lielāko mūža daļu bijusi spiesta pavadīt kā "nomaskējies citas "sugas" cilvēks".

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vakarskola aicina uz performanču mākslinieka Kvīnsija Gario lekciju par postkoloniālismu(1)

12. novembrī plkst. 18 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju neformālās izglītības programmā LLMC vakarskola aicina uz mākslinieka Kvīnsija Gario lekciju par postkoloniālisma refleksijām šodienas mākslā. Lekcija notiks Latvijas mākslas akadēmijas jaunajā korpusā, un dalība ir bez maksas, informēja izglītības programmas kuratore Ieva Astahovska.

Rotko centrā tiks atklāta novembra izstāžu sezona

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar astoņiem projektiem tiks atklāta novembra izstāžu sezona. Visas astoņas izstādes vieno sadarbības, sadraudzēšanās un draudzības vadmotīvs, informēja Rotko centra mārketinga speciāliste Inita Paegle.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Ņujorkā atklās Elles ķēķim veltītu izstādi

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar James Gallery 19. novembrī Ņujorkā atklās vairāku gadu pētniecības un izstāžu projekta Pārnēsājamās ainavas noslēdzošo izstādi Portable Landscapes. Memories and Imaginaries of Refugee Modernism (Pārnēsājamās ainavas. Bēgļu modernisms, atmiņas un iztēle), kas seko atšķirīgiem Latvijas emigrācijas un trimdas stāstiem, aplūkojot tos plašākā mākslas norišu, migrācijas un globalizācijas kontekstā. Izstāde un tās publiskā programma pārskatīs mākslinieciskās un politiskās izteiksmes migrācijas mākslā, atklājot daudzveidīgos naratīvus gan nesenā pagātnē, gan mūsdienās, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Laura Brokāne.

Arhitekti par skaistumu nerunā © DIENA

Šā gada Tallinas arhitektūras biennāles kuratore Jaele Reisnere uzskata, ka skaistums ir nepelnīti pazudis no diskusijām par arhitektūru. Viņa to pasludinājusi par biennāles galveno tēmu.

Lielajā dzintarā atklāta trīs Heinrihsonu izstāde

Piektdien, 25. oktobrī, Liepājas koncertzālē Lielais dzintars atklāta mākslinieku Ivara, Helēnas un Annas Heinrihsonu izstāde Sajūtu taksonomija. Heinrihsoni. Līdz 15. decembrim koncertzāles mākslas telpā Civita Nova skatāmi gleznotāja Ivara Heinrihsona, viņa sievas, mākslinieces Helēnas Heinrihsones lielformāta gleznojumi, kā arī meitas, kostīmu mākslinieces un scenogrāfes Annas Heinrihsones lielizmēra ogles zīmējumi, telpiski objekti un gleznas, informēja izstādes veidotāji.

Ikdienas dīvainību dārzā © DIENA(1)

Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstādē Academia ir daudz pašironisku darbu, kas koķetē ar provokatīviem jautājumiem par to, vai redzamais vispār ir māksla.

Jānis Blanks saņem Bratislavas ilustrāciju biennāles Zelta ābolu

25. oktobra vakarā Slovākijas galvaspilsētas Bratislavas Nacionālajā teātrī pirmo reizi latviešu mākslinieks saņem vienu no nozīmīgākajām ilustratoru balvām pasaulē – Bratislavas ilustrāciju biennāles (BIB) Zelta ābolu. Ilustrators Jānis Blanks prestižo balvu ieguvis par Artura Gobas dzejoļa Zemes vēzis ilustrācijām (Liels un mazs, 2017), informēja Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes biroja pārstāve Silvija Tretjakova.