Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Mūzika

Aicina sniegt priekšlikumus nākamo Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku rīkošanai

Dziesmu svētku biedrība līdz 10.augustam aicina dziedātājus, dejotājus, kolektīvu vadītājus, koncertmeistarus un skatītājus reģistrēties dalībai svētku nozaru darba grupās, sniedzot priekšlikumus 2023.gadā gaidāmo XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII deju svētku rīkošanai, aģentūru LETA informēja aizvadīto svētku virsdiriģents Ints Teterovskis.

Aizvadīts astotais Summer Sound festivāls

Ar koncertiem uz četrām skatuvēm un dejām līdz rīta agrumam aizvadīts astotais festivāls Summer Sound, portālu Diena.lv informēja festivāla organizatori, kuri norāda, ka festivāla apmeklētāju skaits bijis aptuveni tāds pats kā pērn - 23 tūkstoši cilvēku. Jāatzīmē, ka ilgstošā sausuma radītās ugunsbīstamības un spēcīgo vēja brāzmu dēļ, Liepājas pludmalē sestdienas vakarā tika pieņemts lēmums atcelt plānoto festivāla noslēguma salūtu.

Arcade Fire solists acina uz koncerta sagaidīšanas ballīti klubā Piens

Arcade Fire solists Win Butler, kura kaislīga aizraušanās ir arī uzstāšanās kā dj’am (Dj Windows 98) nolēmis iepriecināt savus fanus Rīgā un dienu pirms koncerta, 5. augustā plkst. 21 klubā Piens, aicina visus uz koncerta sagaidīšanas ballīti, informēja koncerta organizatori

Skaņu mežā uzstāsies ambientās mūzikas klasiķis Viljams Basinskis

Nepieradinātās mūzikas festivālā Skaņu mežs viesosies ambientās mūzikas klasiķis Viljams Basinskis (William Basinski), kura darbu ciklu The Disintegration Loops mūzikas kritikas medijs Pitchfork nodēvējis par vienu no trim visu laiku labākajiem ambientās mūzikas ierakstiem, informēja festivāla organizators Rihards T. Endriksons.

Sākumā bija bēres © DIENA(2)

Kanādas grupa Arcade Fire pirmdien, 6. augustā, gāzīs apkārt Mežaparku – tas nav sapnis, bet īstenība, ko sen jau bijām pelnījuši. Mēs atveram savas sirdis, neapzinātu instinktu vadīti

Jaunie mūziķi Saulkrastos © DIENA

Vēlējāmies Saulkrastu iedzīvotājiem sniegt labu mūziku nedēļas nogalē un iepazīstināt ar jaunajiem, talantīgajiem mūziķiem, tāpēc pēc saulkrastietes, nu jau Parīzes konservatoriju beigušās vijolnieces Magdalēnas Gekas ierosmes izveidojām kamermūzikas festivālu. Tas izaudzis jau līdz sešiem koncertiem divās nedēļu nogalēs, un, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, tie ir pieejami klausītājiem bez maksas – par festivālu Jaunie Latvijas kamermūziķi Saulkrastiem 2018 stāsta Saulkrastu Kultūras un sporta centra direktora vietniece Vija Skudra.

Doles salā šosvētdien muzicēs arī Lauma Skride © DIENA

Šajā kultūras un mākslas notikumiem bagātajā vasarā arī Daugavas muzejs Doles salā svin mūsu valsts simtgadi ar kamermūzikas koncertu, kas notiks ierastajā vietā, Daugavas krastā, vēsturiskajā Doles muižas parkā 5. augustā plkst. 16.

Kaisle un ekstāze Zalcburgas festivālā © DIENA

Opera un drāmas teātris, simfoniskā un kamermūzika – šādu programmu no 20. jūlija līdz 30. augustam piedāvā Zalcburgas festivāls, kurš pēc diviem gadiem svinēs 100 gadu jubileju. Tā galvenā tēma šogad ir kaisle un ekstāze

Pārdaugavā muzicēs Pīters Broderiks

Pārdaugavā, Torņakalna skolas pagalmā, 8. augustā uzstāsies ASV mūziķis un komponists Pīters Broderiks, informēja koncerta pārstāvis Gatis Vectirāns.

FOTO: Jūrmalas festivāla noslēguma koncerts(1)

Sestdien, 28. jūlijā, ar grandiozu GALA koncertu noslēdzās 4. Jūrmalas festivāls, tā noslēguma koncertā uzstājās festivāla goda mākslinieks Aleksandrs Antoņenko (tenors), starptautiski atzītā latviešu operdziedātāja Alisa Zinovjeva (soprāns) un izcilākais latviešu basbaritons Egils Siliņš, informēja pasākuma pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Orķestris Rīga augustā aicina uz koncertiem Rīgas Domā

Orķestris Rīga augusta mēnesī aicina uz koncertiem Rīgas Domā, un pirmajā koncertā Bahs, Mālers, Mijo, 7. augustā plkst. 19, piedalīsies Orķestris Rīga, tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns un ērģelnieks Jānis Pelše, informēja orķestra pārstāve Baiba Tilhena.