Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Mūzika

Māsas Balanas aicina uz koncertu ar pianistu Ilanu Rehtmanu

Māsas Kristīne un Margarita Balanas aicina uz koncertu Māsas Balanas ielūdz pianistu Ilanu Rehtmanu!, kas 14. jūnijā notiks Garkalnes novada kultūras centrā Berģi, bet 15. jūnijā – Pāvula Jurjāna mūzikas skolā (PJMS), kur notiks labdarības koncerts, informēja mūziķu pārstāve Daiga Bināne.

Kosmiskā sāga ar dēmonu © DIENA

Barselonas Gran Teatre del Liceu jauniestudējums – Antona Rubinšteina Dēmons – ir veltīts Dmitrija Hvorostovska piemiņai. Basbaritons Egils Siliņš titullomā sevi apliecina kā spilgtu interpretu

Dons Paskvāle – "komisks un rūgtuma pilns šedevrs" © DIENA

Gaetāno Doniceti opera Dons Paskvāle – viena no XIX gadsimta komiskās operas spožākajām virsotnēm, kas balstīta belkanto tradīcijās ar krāšņām koloratūrām, izsmalcinātiem ansambļiem un prasa vokāli meistarīgu un saliedētu solistu sastāvu. Pateicoties visu iestudējumā iesaistīto solistu labajai humora izjūtai un entuziasmam, lielu uzmanību darba procesā esam veltījuši tēlu attiecībām un spilgtu raksturu izveidei. Šī ir opera, kas ļauj izrauties no ikdienas nopietnības un ar nelielu ironijas devu pasmieties par notikumiem un cilvēku raksturiem, kas palikuši nemainīgi arī XXI gadsimtā," sezonas pēdējo pirmizrādi 24. maijā piesaka Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Gogols mogols bordelī © DIENA

No Ukrainas 1992. gadā uz AS V emigrējušais Jevgeņijs Hudzs ar grupu Gogol Bordello svētdien, 20. maijā, uzstāsies Rīgas klubā Palladium

Baltijas muzikālo sezonu fonds izveidojis māksliniecisko padomi(3)

Baltijas muzikālo sezonu fonds izveidojis festivāla māksliniecisko padomi, kuras sastāvā iekļauti pasaulslaveni klasiskās mūzikas pārstāvji: Maskavas Lielā teātra Jauno dziedātāju studijas vadītājs Dmitrijs Vdovins, dziedātāja Elīna Garanča, čellists Miša Maiskis, diriģents Karels Marks Šišons, Verbjē klasiskās mūzikas festivāla vadītājs Martins Engstroms, kā arī diriģents Mariss Jansons, informēja fonda pārstāvji.