Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

VIDEO: Noklausies Rūtas Dūdumas-Ķirses un Toma Kalderauska dziesmu Plūdi

Klajā nākusi dziesma Plūdi, kuru ieskaņojuši dziedātāji Rūta Dūduma-Ķirse un Toms Kalderauskis. Dziesmas mūzikas un teksta autore ir Rūta, kura šogad jūnijā svinēs 30 gadu jubileju, par godu šim notikumam dāvinot gan sev, gan klausītājiem savu pirmo soloalbumu, kas klajā nāks šovasar. Jaunā dziesma Plūdi ir pirmais priekšvēstnesis dziedātājas debijas CD.

Mūzikas izdevniecība SKANi izdod komponistes Indras Rišes albumu Eņgeļu taures

Nacionālā ierakstu kompānija SKANi sadarbībā ar Latvijas Komponistu savienību laidusi klajā latviešu komponistes Indras Rišes autoralbumu Trumpets of Angels (Eņģeļu taures), kurā dzirdami autores darbi ērģelēm, kas ierakstīti laikposmā no 2000. līdz 2015. gadam, informēja mūzikas izdevniecības pārstāvji.

Paziņotas piecas Latvijas radiostacijās visvairāk spēlētās dziesmas

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) paziņojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kuras šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta mikrofons kategorijā Radio hits. Tās ir Dejo vientulību, Haosā, Ilgoties man nesanāk, Laime šī un Vasara bez internetiem, informēja balvas projektu vadītāja Ilze Pleša.

Orķestris Rīga Valentīndienas koncertā iedzīvinās pagājušā gadsimta latviešu estrādes mūziku

Valentīndienas koncertam orķestris Rīga, godinot latviešu estrādes komponistu jubilejas, izvēlējies Elgas Igenbergas un Ringolda Ores pagājušajā gadsimtā radītos skaņdarbus. Koncertprogrammā Tu un es orķestrim un tā diriģentam Valdim Butānam pievienosies solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, Ieva Parša un Rihards Millers, stāstos dalīsies aktieris Gundars Āboliņš. Koncerts būs skatāms 14. februārī no plkst. 19 līdz pusnaktij orķestra Rīga vietnēs Facebook un YouTube, informēja orķestra pārstāvji.

Samanta Tīna gatavojas Eirovīzijai tam īpaši veltītā raidījumu ciklā(4)

Pagājušā gada konkursa Supernova uzvarētāja, dziedātāja Samanta Tīna, rūpīgi gatavojas šogad maijā pārstāvēt Latviju Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Lai atrastu dziesmu, izveidotu dziesmai piemērotu šovu, sagatavotu skatuves tērpu un paveiktu vēl simtiem mazu un lielu lietu pirms uzstāšanās vairāku desmitu miljonu auditorijai, Latvijas Televīzija kopā ar Samantu Tīnu veido raidījumu ciklu Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu.

Lielajai mūzikas balvai šogad pieteikta jauna kategorija

Lielās mūzikas balvas 2020 žūrija šogad pieteica jaunu kategoriju – Par radošu, drosmīgu un inovatīvu māksliniecisko darbību Covid-19 krīzes apstākļos, savukārt šogad nebūs kategorijas Gada uzvedums. Jaunajā kategorijā ir nominēti - koncerts Mālera Piektā un RIXC, kas notika 13. martā Lielajā ģildē; koncerts-performance Viens, kas notika 24. jūlijā koncertzālē Latvija un muzikāli performatīvs piedzīvojums Kamēr… upē, kuru varēja vērot Gaujas krastā 25. jūlijā.