Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Mūzika

Jāpabeidz līdz salūtam © DIENA

Mūsdienīgas seno mītu interpretācijas un spēcīgu sieviešu tēli dominēja Francijas dienvidu pilsētā Ēksanprovansā no 4. līdz 24. jūlijam notikušajā 70. ikgadējā operas festivālā, kurā kopdarbus rada pasaulē nozīmīgākie mūziķi un režisori

Liepājas Mākslas forumā notiks simfoniskās svītas Solaris Latvijas pirmatskaņojums

Liepājas koncertzālē Lielais dzintars 29. septembrī plkst. 17 mūsdienu mākslas festivāla Liepājas Mākslas forums ietvaros notiks divu izcilu mūsdienu komponistu Bena Frosta (Ben Frost, Austrālija) un Daniela Bjarnasona (Daníel Bjarnason, Islande) simfoniskās svītas Solaris Latvijas pirmatskaņojums, informēja foruma pārstāve Santa Margeviča.

Augusta vidū Latvijas Nacionālajā operā notiks vasaras izrādes

No 16. augusta līdz 2. septembrim Latvijas Nacionālajā operā notiks tradicionālās vasaras izrādes, to ietvaros varēs noskatīties baletus Gulbju ezers, Pie zilās Donavas, Dons Žuans, Antonija #Silmači, Bolero…, Bajadēra, Romeo un Džuljeta un Apburtā princese, bet opermākslas cienītāji aicināti uz izrādēm Traviata, Dons Paskvāle, Karmena, Fausts un Madama Butterfly, informēja operas pārstāve Irbe Treile.

Viens mazs ugunskurs dzirksteļos Lielupes krastā © DIENA

Septīto gadu svarīgākais Pētera Vaska fonda notikums, kuram par godu tiek pasūtīti vairāki jaundarbi, tiek rīkots augustā gleznainajā Lielupes krastā, Mazajā Mežotnes pilī. Šīsvasaras koncertā, kas notiks 11. augustā plkst. 20, pirmatskaņojumus piedzīvos Georga Pelēča un Evijas Skuķes radītās kompozīcijas.

Homo Novus – saplānots © DIENA

Ikgadējais Starptautiskais Jaunā teātra festivāls Homo Novus šogad notiks no 6. līdz 12. septembrim, piedāvās septiņus jaundarbus un pulcēs māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Itālijas, Beļģijas, Austrālijas, Islandes un Somijas. Festivāla notikumi galvenokārt aptvers tuvējo Pārdaugavu ar centrālo skatuvi jaunajās Dirty Deal Teatro telpās un Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Rīgā notiks ceturtais Baltijas bundzinieku samits

Rīgas svētku ietvaros 19. augustā 11. novembra krastmalā ceturto reizi notiks Baltijas bundzinieku samits, kurā acināti pulcēties ikviens interesents no Latvijas un ārzemēm, bet īpašo viesu statusā būs ASV, Ungārijas un Polijas sitaminstrumentu spēles pārzinātāji, informēja pasākuma pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Aicina sniegt priekšlikumus nākamo Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku rīkošanai

Dziesmu svētku biedrība līdz 10.augustam aicina dziedātājus, dejotājus, kolektīvu vadītājus, koncertmeistarus un skatītājus reģistrēties dalībai svētku nozaru darba grupās, sniedzot priekšlikumus 2023.gadā gaidāmo XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII deju svētku rīkošanai, aģentūru LETA informēja aizvadīto svētku virsdiriģents Ints Teterovskis.

Aizvadīts astotais Summer Sound festivāls

Ar koncertiem uz četrām skatuvēm un dejām līdz rīta agrumam aizvadīts astotais festivāls Summer Sound, portālu Diena.lv informēja festivāla organizatori, kuri norāda, ka festivāla apmeklētāju skaits bijis aptuveni tāds pats kā pērn - 23 tūkstoši cilvēku. Jāatzīmē, ka ilgstošā sausuma radītās ugunsbīstamības un spēcīgo vēja brāzmu dēļ, Liepājas pludmalē sestdienas vakarā tika pieņemts lēmums atcelt plānoto festivāla noslēguma salūtu.

Arcade Fire solists acina uz koncerta sagaidīšanas ballīti klubā Piens

Arcade Fire solists Win Butler, kura kaislīga aizraušanās ir arī uzstāšanās kā dj’am (Dj Windows 98) nolēmis iepriecināt savus fanus Rīgā un dienu pirms koncerta, 5. augustā plkst. 21 klubā Piens, aicina visus uz koncerta sagaidīšanas ballīti, informēja koncerta organizatori