Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Mūzika

Festivāls Rīga Jūrmala: Mūziķa Jāņa Aišpura izvēle(1)

Vasara ir klāt, un līdz ar to pavisam tuvu jau ir liels muzikāls notikums Latvijas kultūras dzīvē – festivāls Rīga Jūrmala. Vienkopus nelielā ģeogrāfiskā teritorijā pulcēsies diezgan paprāvs skaits ar izciliem un talantīgiem, es pat teiktu - ģeniāliem akadēmiskās mūzikas žanra pārstāvjiem. Gan solo izpildītājiem, gan muzikālajiem kolektīviem, orķestriem.

Carnival Youth izdod jaunu singlu Boys Do Cry

Grupa Carnival Youth publicē jaunu singlu un Siguldā filmētu videoklipu Boys Do Cry no 16. augustā gaidāmā jaunā albuma Good Luck, informēja grupas pārstāve Guna Zučika.

Ventspilī notiks Daniel Brandt & Eternal Something koncerts

Ventspilī, 21. septembrī laikmetīgās autormūzikas cikla Ma ietvaros, kas ar šo rudeni turpināsies koncertzālē Latvija, savu vienīgo koncertu Latvijā sniegs vācu komponista, producenta un filmu mākslinieka Daniela Branda (Daniel Brandt) projekts Daniel Brandt & Eternal Something, informēja mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Lācberga.

Festivāls Laba daba paplašina pasākumu programmu

Festivāls Laba Daba šogad maina formātu uz mūzikas un mākslas festivālu, un piedāvās plašu pasākumu programmu. Kopumā dažādās festivāla norises vietās būs vērojamas vairāk nekā 20 laikmetīgās dejas, objektu un netradicionālo formu teātra un cirka izrādes, kā arī audio vizuālas mākslas performances, kuras pievērsīsies sociāli nozīmīgiem tematiem, informēja festivāla pārstāve Kristīne Pinkule.

Festivālā Positivus būs jauna deju zona - Teritorija X

Rīgas nakts projekts Deeplomacy apvienojas spēkiem ar Rīgas vadošo elektroniskās mūzikas slēgto klubu Teritorija, lai šogad Positivus festivālā apmeklētājiem piedāvātu jaunu un unikālu deju mūzikas zonu - Teritorija X, portālu Diena informē organizatori.

LNSO publiskā akcijā aicinās valdību pieņemt lēmumu par jaunas koncertzāles projekta uzsākšanu(15)

28. jūnijā Ministru kabinetā notiks valdību veidojošo politisko partiju tikšanās par nacionālās koncertzāles izveidošanu. Dienu pirms tam Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) kļūs par ielu muzikantiem, vācot ziedojumus jaunās koncertzāles atbalstam, protestējot pret 15 gadus ilgu kavēšanos un mudinot pieņemt lēmumu par koncertzāles projekta sākšanos, informē LNSO pārstāvji.

Festivālā Rīga Jūrmala Marisa Jansona vietā diriģēs Suzana Melki(3)

Bavārijas Radio simfoniskā orķestra oficiālie pārstāvji ziņo, ka maestro Mariss Jansons, sekojot ārsta norādījumiem, atceļ visas šovasar plānotās uzstāšanās kopā ar orķestri, t.sk. Londonas BBC Proms, Zalcburgas festivālā, Minhenē, Ingolštatē un mūzikas festivālā Rīga Jūrmala. Mūzikas festivālā Rīga Jūrmala atklāšanas koncertos 19. un 21. jūlijā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri maestro vietā stāsies Suzanna Melki (Susanna Mälkki) - mūsdienu pieprasītākā orķestru diriģente, informēja festivāla pārstāve Inga Vasiļjeva.

Saplūdīsim vienā ēnā © DIENA

Vīnes Valsts operas 150 gadu jubilejas svinību kulminācija – Riharda Štrausa operas Sieviete bez ēnas jauniestudējums ar sensacionālu solistu ansambli, kuru vēl ilgi nevarēs pārspēt neviens cits teātris

Izziņo devīto festivālu Zemlika

Devītais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls Zemlika Durbē šogad notiks 18. un 19. oktobrī, informēja festivāla rīkotāji.

Festivālā Ad Lucem viesosies Kanādas grupa Constantinople

Jūnija beigās notiks 18. Introvertās mākslas festivāls Ad Lucem. Festivālā 30. jūnijā, plkst. 19, Spīķeru koncertzālē uzstāsies ansamblis Constantinople no Kanādas – Kija Tabasjans un Šarbels Rūana, informēja festivāla pārstāvis Mārtiņš Pučka.