Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Mūzika

Nākamvasar Rīgā uzstāsies Eds Šīrans

Nākamās vasaras vidū, 12.jūlijā, ne tikai Latvijas, bet arī kaimiņvalstu mūzikas mīļotāju ceļi vedīs uz Rīgu, Lucavsalu, kur notiks vienīgais popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana koncerts Baltijas valstīs.

Ineses Zanderes debesu Dole © DIENA

Dzejnieci Inesi Zanderi 60. dzimšanas dienā ar īpašu koncertprogrammu Uz Rīgu peld mana debesu Dole, atskaņojot latviešu komponistu darbus ar jubilāres dzeju, suminās Valsts akadēmiskais koris Latvija un diriģents Māris Sirmais ar aktieriem Gunu Zariņu un Kasparu Znotiņu. Koncertā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē 24. septembrī plkst. 19 gaidāmas daudzveidīgas, bieži vien radikāli atšķirīgas interpretācijas, kas radušās viņas dzejas tekstu mijiedarbībā ar komponistu muzikālajām idejām.

Grupa bet bet labdarības koncertā vāks ziedojumus Veidenbauma memoriālajam muzejam

Šī gada 24. augustā uguns nelaime skāra dzejnieka Eduarda Veidenbauma memoriālo muzeju Priekuļu novada Kalāčos. Pilnībā nodegusi dzejnieka leģendām apvītā pirtiņa. Šī nelāgā ziņa sasniedza arī grupas bet bet dalībniekus, kuri sazinājās ar Kalāču muzeju un piedāvāja palīdzību organizējot labdarības koncertu, kuram dots nosaukums Par spīti grūtiem laikiem, un kas notiks šī gada 30. septembrī, Priekuļu novada Liepas kultūras namā.

Toska ārstē mūsu neirozes © DIENA

Jaunās sezonas atklāšanas izrāde Somijas Nacionālajā operā Helsinkos – trāpīts desmitniekā! Režisors Kristofs Lojs iestudējis Džakomo Pučīni Tosku ar dziedātāju Aušrini Stundīti titullomā

Sezonā pirmajiem vārdu dod čelliem © DIENA

Koncertzāles Cēsis jaunā sezona jau ceturto reizi sāksies ar starptautisko festivālu Čello Cēsis. No 14. līdz 16. septembrim Cēsīs sastapsim slavenus mūziķus, kuri šeit viesosies pirmo reizi – vācu čellistu Danielu Milleru-Šotu, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri. Pēkšņas saslimšanas dēļ diemžēl neieradīsies ekstravagantais komponists un čellists Džovanni Solima, taču viņa skaņdarbus dzirdēsim paša Solimas ieteiktā čellista Nareka Hakhnazarjana izpildījumā. Neparastu skaņas pārsteigumu dāvās koncertprogramma Tango čellam un vibrofonam. Kā ierasts, festivāls piedāvās arī īpašu koncertuzvedumu bērniem, šoreiz kopā ar grupu DaGamba.

Nacionālajā bibliotēkā – pirmizrāde iestudējumam Stikla kalns. Daugava

5. septembrī plkst. 20.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pirmizrādi piedzīvos Raiņa dramatiskās poēmas Daugava iestudējums Stikla kalns. Daugava. Izrāde ar laikmetīgiem izteiksmes līdzekļiem atklās, kā Latvijas valstij liktenīgā brīdī poēma spējusi kliedēt šaubas par jaundibinātās valsts nākotni un vairot pārliecību, ka saliedējoties Latvijas tauta spēj nosargāt savu valsti.

Kremeratas vēji Latvijas simtgadei © DIENA(1)

Ungāru vējš. Polijas vējš. Čehijas vējš. Kremeratas vējš. Četri skanīgi vēji šonedēļ pūtīs XV Kremerata Baltica festivāla gaitā Dzintaru koncertzālē no 13. līdz 16. septembrim. Ikgadējais festivāls veltīts Latvijas valsts simtgadei. Festivāla atklāšanas koncertā Ungāru vējš 13. septembrī (plkst. 19.30) pirmatskaņojumu piedzīvos festivālam pasūtītais latviešu komponista Kristapa Pētersona jaundarbs Bartokālā etīde.

Skaņu meža jaundarbi Latvijas simtgadei: Daugavpilī pirmatskaņos Valerio Trikoli elektronikas veikumu

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā piektdien, 21. septembrī, plkst. 18 notiks sicīliešu elektronikas komponista un improvizatora Valerio Trikoli darba pirmatskaņojums. Šis ir trešais un noslēdzošais pasākums koncertsērijā Skaņu meža jaundarbi Latvijas simtgadei, kurā valsts apaļā jubileja tiek atzīmēta ar jaundarbiem hrestomātiskos avangarda mūzikas žanros. Trikoli simtgades projekta ietvaros ir radījis jaunu elektroniskās mūzikas kompozīciju, vēsta Skaņu meža rīkotāji.