Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

20. reizi notiks pasaules mūzikas festivāls Porta

Mūzikas namā Daile 24. oktobrī plkst. 18 notiks festivāla Porta vienīgais koncerts, kurā kopā ar Latvijas mūziķiem uz skatuves kāps Igaunijas kulta duets Puuluup un somu multiinstrumentāliste un dziedātāja Maija Kauhanena, informēja festivāla rīkotāji.

FOTO: Sinfonietta Rīga atklāj jubilejas sezonu

Ar Ludviga van Bēthovena 4. simfoniju 15. jubilejas sezonu 25. septembra vakarā Lielajā ģildē aizsāka diriģenta Normunda Šnē vadītais kamerorķestris Sinfonietta Rīga. Koncerta viesis, godalgotais beļģu vijolnieks Marks Buškovs kopā ar orķestri atskaņoja Leonarda Bernsteina Serenādi, pēc Platona Dzīru motīviem. Orķestra sniegumā bija iespēja noklausīties arī koncertzālēs reti atskaņoto Bēthovena uvertīru dziesmuspēlei Karalis Stefans. Savukārt Lielās ģildes foajē sezonas atklāšanas programmas ietvaros bija skatāma Franča Beltes mākslas darbu izstāde.

Marinas Rebekas koncerta pasaules pirmizrāde

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 25. septembrī no plkst. 19.00 baudīt pasaulslavenās operdziedātājas Marinas Rebekas šīs vasaras koncerta ierakstu no Rundāles pils Baltās zāles koncertu cikla Kopā ietvaros. Koncerta ieraksts ekskluzīvi Latvijas skatītājiem būs pieejams internetā līdz 27. septembrim.

LMT viedtelevīzijā un interneta vietnē OperaVision būs skatāms Marinas Rebekas koncerts

Piektdien, 25. septembrī, LMT viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume būs skatāms pasaulslavenās operdziedātājas Marinas Rebekas koncerts Rundāles pils Baltajā zālē, kas notika koncertu ciklā Kopā. 25. septembrī plkst. 20 koncertu varēs arī vērot LMT Facebook profilā facebook.com/LatvijasMobilaisTelefons, un tas vienlaikus būs pieejams starptautiskajā operas straumēšanas vietnē operavision.eu.

Latvijas Nacionālajā operā atgriežas Džakomo Pučīni operas Toska iestudējums(1)

Oktobra sākumā Latvijas Nacionālajā operā atgriezīsies Džakomo Pučīni operas Toska iestudējums. Trīs izrādēs oktobrī Toskas lomu dziedās Liene Kinča, Skarpijas lomu – Samsons Izjumovs. 4. un 15. oktobrī Kavaradosi lomu interpretēs Andris Ludvigs, savukārt 6. oktobrī – pasaulslavenais tenors Aleksandrs Antoņenko. Pie diriģenta pults - Mārtiņš Ozoliņš.

Mūzikas festivāls Rīga Jūrmala izziņo 2021.gada festivāla programmu

Simfonisko orķestru festivāls Rīga Jūrmala, kas sevi jau pieteicis kā vienu no vasaras klasiskās mūzikas galamērķiem Eiropā, 2021. gada vasarā izskanēs četrās nedēļas nogalēs no 16.jūlija līdz 29.augustam, piedaloties tādiem pasaules līmeņa simfoniskajiem orķestriem un diriģentiem kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un diriģents Džons Eliots Gārdiners, Čikāgas simfoniskais orķestris un Rikardo Muti, Karaliskais Concertgebouw orķestris un Daniels Hārdings, kā arī Sanktpēterburgas filharmonijas orķestris un diriģents Jurijs Temirkanovs, portālu Diena.lv informēja festivāla pārstāvji.

Dzintaru koncertzālē uzstāsies džeza vijolniece Line Kruse

Piektdien, 2. oktobrī, plkst. 19.30 ciklā Jūrmala Jazz ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē uzstāsies džeza vijolniece Line Kruse. Kopā ar Latvijas Radio bigbendu viņa atskaņos skaņdarbus no jaunākajiem albumiem Hidden Stones un Invitation, kuros māksliniece apvieno labāko no ritmiskās latīņu, klasiskās un džeza mūzikām, pārkāpjot robežas un izmantojot instrumentus, kas nav tipiski džeza mūzikai.

Nākamnedēļ sāksies X Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs

No 28. septembra līdz 2. oktobrim Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, un Ādažos, Mūzikas un mākslas skolā un Kultūras centrā, norisināsies X Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs. Tā norisi ietekmējusi situācija pasaulē, un lielākā daļa simpozija aktivitāšu – meistarklases, individuālās nodarbības un lekcijas – notiks tiešsaistē, tomēr būs iespēja arī klātienē apgūt jaunas zinības un baudīt koncertus, informēja Latvijas Mūzijas akadēmijas sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Bičule.

Liepājā un Jūrmalā koncertēs stīgu kvartets Artemis

Latvijā koncertēs viens no pasaules izcilākajiem stīgu kvartetiem - Berlīnē bāzētais Artemis Quartet, kur pirmo vijoli spēlē latviešu mūziķe Vineta Sareika. Kvartets uzstāsies 2. oktobrī Liepājas koncertzāles Lielais dzintars koncertsērijā Personīgi un 3. oktobrī Dzintaru Mazajā zālē Rudens kamermūzikas festivāla atklāšanā, informēja koncertu rīkotāji.

Gada nogalē Latvijas Nacionālajā operā koncertēs Elīna Garanča un Ginters Groisbeks(2)

Novembrī un decembrī Latvijas Nacionālā opera un balets aicina uz spožiem koncertiem – 30. novembrī solokoncertu sniegs izcilais austriešu bass Ginters Groisbeks, 16. decembrī notiks pasaulslavenā mecosoprāna Elīnas Garančas solokoncerts, savukārt gada nogalē skatītājus priecēs tradicionālie Gadumijas koncerti Operā, informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.