Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Jūras vārti jubileju atzīmēs ar pianista Jūpa Bēvinga un čellista Pītera Gregsona koncertu

Ventspils teātra nams Jūras vārti, 15. maijā ar koncertu, kurā uzstāsies nīderlandiešu pianists Jūps Bēvings (Joep Beving) un čellists un komponists Pīters Gregsons (Peter Gregson) no Lielbritānijas kopā ar Latvijas čellu all-star kvintetu, atzīmēs 10 gadus kopš vērienīgās rekonstrukcijas, namam iegūstot tā pašreizējo veidolu, informēja mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Lācberga.

LNSO atskaņos Bēthovenam veltītu koncertu

Lielajā ģildē, 29. martā plkst. 19 notiks Ludvigam van Bēthovenam veltīts koncerts ciklā Meistars un meistardarbi, kur vienā vakarā skan viena autora darbi. Latvijas kamermūzikas jomas spožā līdera Trio Palladio mūziķi lietuviešu diriģenta Modesta Pitrena vadībā spēlēs solo Bēthovena Trīskāršajā koncertā, un skanēs arī viena no visslavenākajām un populārākajām simfonijām pasaules mūzikas vēsturē – Ludviga van Bēthovena Piektā simfonija, informēja orķestra pārstāve Anna Babre.

LNO iestudējums Fausts būs skatāms Norvēģijā

Tronheimas simfoniskais orķestris un opera (Norvēģija) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu iestudējis Šarla Guno operu Fausts, kas tiks izrādīta četras reizes no 23. līdz 29. martam, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāve Irbe Treile.

SKANI izdod jaunu Pētera Vaska albumu Lūgšana(2)

No rītdienas, 22.marta klausītājiem būs pieejams apjomīgākākais nacionālās ierakstu kompānijas SKANI ieraksts - komponista Pētera Vaska albums Lūgšana, informēja ierakstu kompānijas pārstāvis Egīls Šēfers.

Garanča un Rebeka vienā tiešraidē © DIENA

Tiešraidē no Vīnes Valsts operas 23. marta vakarā plkst. 20 uz kinoteātra Splendid Palace lielā ekrāna būs iespējams noskatīties pazīstamās itāļu vērisma operas Zemnieka gods un Pajaci, kurās galvenās lomas atveidos izcilās latviešu operdīvas Elīna Garanča un Marina Rebeka – katra savā traģiskajā mīlas un kaislību stāstā.

Lielajā ģildē izskanēs koncerts LNSO kamermūzika. Tango II

Lielajā ģildē, 21. martā, plkst. 19 notiks koncerts LNSO kamermūzika. Tango II, kurā tiks atskaņoti tango klasiķa Astora Pjacollas skaņdarbi Četri gadalaiki un Tango vēsture, tos papildinās itāļu džeza akordeonista Fausto Bekalosi opuss Tangamente, kā arī Kārļa Lāča Latvju tango, informēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra komunikācijas konsultante Anna Babre.