Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Liepājas koncertzāle Lielais dzintars kļuvusi par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā

Pateicoties jauniegādātajām robotkamerām un papildu tehniskajam aprīkojumam, Liepājas koncertzāle Lielais dzintars kļuvusi par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā. Turpmāk pasākumu producentiem, skatītājiem un klausītājiem tiks piedāvātas nozares augstākajiem standartiem atbilstošas iespējas, jo jebkurš notikums varēs tikt pārraidīts tiešraidē vai iemūžināts video ierakstā, informēja koncertzāles pārstāvji.

Latvijas Jaunās mūzikas dienas šogad norisināsies tiešsaistē

Latvijas Komponistu savienības veidotais festivāls Latvijas Jaunās mūzikas dienas (LJMD) šogad noritēs jau desmito reizi, no 1. līdz 6. martam interneta tiešsaistes koncertos no Rīgas, Tallinas un Viļņas koncertzālēm. Festivālā izskanēs trīspadsmit latviešu komponistu skaņdarbu pirmatskaņojumi, informēja Latvijas Komponistu savienības pārstāve Baiba Ozoliņa.

Melodiski sveicieni no sešdesmitajiem. Tu un es. Latviešu estrādes mūzika Valentīna dienā © DIENA

Orķestris Rīga Valentīndienas koncertā Tu un es no jauna iedzīvinās latviešu estrādes mūziku, godinot latviešu estrādes komponistu jubilejas. Orķestrim un tā mākslinieciskajam vadītājam, diriģentam Valdim Butānam pievienosies solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, Ieva Parša, Rihards Millers. Kādu mūzikas noti diriģents cer izvilināt arī no stāstnieka – aktiera Gundara Āboliņa. Koncerta straumēšana būs skatāma 14. februārī no plkst. 19.00 līdz pusnaktij orķestra Rīga vietnēs Facebook (RIGAorchestra) un YouTube (rigaorchestra).

Televīzijas kanālā ReTV Valentīndienas priekšvakarā no Dzintaru koncertzāles skanēs skaistākās operu ārijas

Valentīndienas priekšvakarā, 13. februārī, plkst. 21.00 kanālā ReTV skanēs koncerts no Dzintaru koncertzāles Skaistākās operu ārijas. Koncertā uzstāsies operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko, mecosoprāns Laura Grecka un baritons Jānis Apeinis kopā ar valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, informēja koncertzāles pārstāvji.

Ints Teterovskis: Dziesmu svētki nav viendienītis! © DIENA(6)

Satraucošas ziņas Dziesmu svētku kustību skāra pagājušā gada pavasarī, kad līdz ar ārkārtējās situācijas sākumu vairākas pašvaldības pārtrauca algot kolektīvu vadītājus un vēl citas meklēja iespējas finansējumu samazināt. Tobrīd iesaistījās Latvijas Nacionālais kultūras centrs, un izdevās iecerēto vilni apturēt.