Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Hanzas peronā norisināsies klātienes koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā(1)

Sākot no 21. maija, trīs vakarus pēc kārtas kultūrtelpā Hanzas perons norisināsies ekskluzīva klātienes koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā. Tajā piedalīsies mākslinieciski augstvērtīgi Latvijas mūziķi, sniedzot mājīgu, akustisku koncertpriekšnesumu, arī pastāstot par atskaņotajiem skaņdarbiem, informēja pasākuma rīkotāji.

Festivāls Tallinn Music Week augustā tomēr notiks

Saskaņā ar Igaunijas valdības lēmumu atļaut publiskus pasākumus no šī gada jūlija, Tallinn Music Week (TMW) organizatori nākuši klajā ar paziņojumu, ka festivāls, ievērojot jaunieviestos ierobežojumus, notiks no 26. līdz 30. augustam.

Ar koncertu Lielajā dzintarā svinēs Imanta Kalniņa dzimšanas dienu

Liepājas koncertzāle Lielais dzintars 26. maijā plkst. 19 ar koncertuzvedumu Kamēr vēl gliemeži skrien aicina svinēt tautā mīlētā komponista Imanta Kalniņa 79. dzimšanas dienu. Ievērojot visus drošības pasākumus, uz koncertu klātienē – Lielajā zālē - pēc vairāk nekā divu mēnešu pauzes aicināti pirmie 20 klausītāji. Savukārt pārējiem uzvedumu būs iespēja vērot tiešraidē, informēja koncertzāles pārstāvji.

Mūzikas festivāls Rīga Jūrmala paziņo par festivāla 2020. gada sezonas atcelšanu un izziņo jaunas iniciatīvas

Simfonisko orķestru festivāla Rīga Jūrmala padome nolēmusi atcelt festivāla 2020. gada vasaras sezonā plānotos koncertus. Patlaban norisinās aktīvs darbs pie jaunās festivāla sezonas programmas plānošanas, lai jau šī gada rudenī izziņotu pilnu nākamās vasaras māksliniecisko programmu. Festivāla organizatori informē arī par jaunām iniciatīvām - starptautiskām tiešsaistes meistarklasēm jaunajiem talantiem un audiovizuālu televīzijas koncertu Marisa Jansona piemiņai.

Ar koncertu Atkal uz skatuves mūzika un klausītāji atgriežas koncertzālē Latvija(1)

16. maijā plkst. 20 Ventspilī, koncertzālē Latvija ar 23 skatītājiem izskanēs sēriju #atverlogu noslēdzošais koncerts Atkal uz skatuves, kurā piedalīsies jauni, talantīgi un atzinību guvuši mākslinieki – Lielās mūzikas balvas 2019 laureāts, saksofonists Aigars Raumanis, čellists Kārlis Klotiņš un muzikālā apvienība A9, ko veido Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Marta Kauliņa un Mārtiņš Zālīte, informēja koncertzāles pārstāvji.

Noskaidroti konkursa Hadrons 2020 finālisti

Noskaidrotas sešas jaunās studentu mūzikas grupas, kas 21. maijā uzstāsies LU Jauno mūzikas grupu konkursa Hadrons 2020 finālā, demonstrējot savu radošumu un muzikalitāti. Konkursa finālam izvirzītas apvienības: Advanced Blue, Tavas māsas nāsis, The BIG Deal, Effekts, Embark un audrú, informēja konkursa rīkotāji.

Tiešsaistes koncertā tiks paziņoti Alternative.lv Mūzikas balvas ieguvēji

Klausītāju balsojumā noskaidrotas tās grupas un mūziķi, kas pretendē uz apbalvojumu kādā no četrām Alternative.lv Mūzikas balvas kategorijām. Svinīgā ceremonija notiks 17. maijā interneta tiešraidē no Latvijas Kultūras koledžas ar Nova Koma, Čipsis un Dullais, PND un citu pašmāju alternatīvās mūzikas grupu dalību, informēja balvas rīkotāji.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina piedalīties LNSO skolas meistarklasēs

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) nāk klajā ar jaunu video meistarklašu sēriju LNSO skola, kurā orķestra mūziķi, kuri ir arī pieredzējuši pedagogi, sniegs vērtīgus padomus mūzikas instrumentu spēles apguvē un stāstīs par maziem noslēpumiem, kas palīdz gūt progresu muzikālās meistarības slīpēšanā attālināti, informēja orķestra pārstāvji.