Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Mūzika

Dziesmu svētku organizatori aicina nebraukt uz noslēguma koncertu ar privāto auto

Šovakar ar koncertu Zvaigžņu ceļā un Sadziedāšanās nakti noslēgsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Latviešu komponistu kora dziesmas un instrumentālos skaņdarbus, latviešu skatuviskās dejas izpildīs 16500 jaukto, sieviešu, vīru un senioru koru dziedātāji, 1200 dejotāji un 1500 pūtēju orķestru mūziķi, solisti. Svētku organizatori aicina koncerta apmeklētājus ņemt vērā dažas lietas.

Raimonds Pauls savu jauno albumu velta Dziesmu svētkiem

Šonedēļ limitētā daudzumā, tikai 400 CD kopijās, nācis klajā jaunākais Maestro Raimonda Paula dziesmu un skaņdarbu ieraksts Dziedāšanas svētki koncertzālē Lielais dzintars, informēja izdevniecība MicRec.

Aicina uz festivālu Latgales ērģeļu dienas

No 13. līdz 28. jūlijam Latgales baznīcās jau devīto gadu notiks par tradīciju kļuvušais festivāls Latgales ērģeļu dienas, informēja festivāla pārstāve Larisa Carjkova.

Dziesmusvētku Lielo balvu kā labākais vokālais ansamblis iegūst Anima Solla

2. jūlijā notika Latvijas vokālo ansambļu konkurss, kurā par Lielo balvu sacentās 21 vokālais ansamblis vairākās kategorijās – sieviešu, vīru, jautkais, senioru un pusprofesionālais vokālais ansamblis. Dziesmusvētku Lielo balvu, 1000 eiro naudas balvu saņēma vokālā grupa Anima Solla, informēja sabiedrisko attiecību vadītaja Inga Vasiļjeva.

Novērtējot un baudot brīvību. KDi reportāža no svētku gājiena © DIENA(4)

"Brīnišķīgi! Tā ir emocionālā kulminācija! Ļoti labi, ka gājiens ir sākumā. Dejotāji to varbūt tā neizjūt, bet dziedātājiem pēc garā noslēguma koncerta reizēm liekas, ka spēka pietrūkst. Tagad mēs dabūjam emocionālo lādiņu visai nedēļai," Gitai no kora Valmiera gājiens jau ir beidzies, un viņa savā nodabā smaidīdama jau dodas pretējā virzienā. Koriste uzskata, ka arī laika apstākļi gājienam ir ļoti piemēroti: "Tautastērpam tieši laikā!" Koncertā Gita visvairāk gaidīs Jāņu vakaru: "Man tā ir kaut kas īpašs jau no jaunības."

Dziesmu un deju Svētku Lielās balvas iegūst – kori Kamēr..., Dziedonis, Spīgo un Erelbe

Sestdien visu dienu Latvijas Universitātes Lielajā Aulā norisinājās koru konkursa fināls Dziesmu kari, kurā par Lielo balvu sacentās jauktie, vīru, sieviešu, kā arī senioru kori. Korus vērtēja starptautiska žūrija – diriģenti Mārtiņš Ozoliņš un Sigvards Kļava, komponisti Selga Mence un Uģis Prauliņš, kā arī komponists un diriģents Vaclovs Augstins (Lietuva), diriģents Kari Turunens (Somija).