Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mūzika

Stinga koncerts Rīgā: Hitiem piešķir jaunas vēsmas

Turnejas Sting: My Songs koncertā Arēnā Rīga bija pulcējušies dažādu paaudžu pārstāvji - gan tie, kuri piedzīvojuši Stinga un The Police slavas zenīta laikus, gan tie, kas ar rokgrupu un tās līdera skaņdarbiem iepazinušies, klausoties mūziķus, kas savās dziesmās izmantojuši grupas un Stinga radīto kompozīciju fragmentus, veidojuši kaverversijas.

Instrumenti publicē jaunu singlu Pus4rāpus no rīta(1)

Pus4rāpus no rīta ir ceturtais singls no grupas Instrumenti jaunākā studijas albuma Cilvēks, kas maija vidū ar svinīgu atklāšanas koncertu tika atzīmēts topošajā mākslas centrā Zuzeum, informēja grupas pārstāve Līva Pētersone-Kļaviņa.

Izdoti izcilākie Valda Zariņa ieraksti © DIENA

Pie klausītājiem visā pasaulē gan fiziskā CD dubultalbuma formātā, gan virtuālajās platformās nonācis nacionālās ierakstu kompānijas Skani izdotais albums ar leģendārā latviešu vijolnieka, ilggadējā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistara Valda Zariņa (1942–2018) izcilākajiem vēsturiskajiem ierakstiem.

Ievelc dūmu, mūzas sadzelts © DIENA

Stings, grupas Muse un Cigarettes After Sex – triju svarīgu koncertu maratons Rīgā paver šīs vasaras izklaides iespēju priekškaru arī iekštelpās. Varbūt tas būs patvērums no lietus vai karstuma brīdī, kad tas visvairāk vajadzīgs?

Stinga atskats pagātnē

Pirmdien, 10. jūnijā, koncertturnejas Sting: My Songs ietvaros Arēnā Rīga uzstāsies britu mūziķis Stings.

Britu pianists Bārtlets muzicēs Rīgā

21.jūlijā mūzikas festivāla Rīga Jūrmala ietvaros Lielajā ģildē muzicēs jaunais britu pianists Džeimss Mārtins Bārtlets, kuru aizrauj gan klasika, gan džezs, bet viņa koncertos klausītāji nereti ir liecinieki viņa eksplozīvajām interpretācijām.

Ventspilī koncertzālē Latvija izskanēs Reihs, Sigurdsons un Meļņiks

Pēc koncertzāles Latvija atklāšanas Ventspilī gaidāmi trīs īpaši notikumi - 1. augustā pirmo reizi Latvijā izskanēs amerikāņu komponista Stīva Reiha (Steve Reich) pazīstamais darbs Six Pianos sešu pianistu izpildījumā. Dienu vēlāk, 2. augustā, audiovizuālu priekšnesumu sniegs pazīstamais islandiešu komponists un elektroniskās mūzikas mākslinieks Valgīrs Sigurdsons (Valgeir Sigurðsson) kopā ar britu vijolnieku Danielu Pioro (Daniel Pioro), bet svētdien, 4. augustā, solo koncertu uz Dāvida Kļaviņa radītā iespaidīgā instrumenta 470i piedāvās ukraiņu izcelsmes nepārtrauktās klaviermūzikas meistars un pionieris Ļubomirs Meļņiks (Lubomyr Melnyk), informēja koncertu pārstāve Antra Lācberga.

Tiešraide: Festivāla Rīga Jūrmala pirmais mūzikas klubs Ekselence

Trešdien, 5. jūnijā, sāksies mūzikas festivāla Rīga Jūrmala notikumu cikls – mūzikas klubs Ekselence, kas tiek organizēts sadarbībā ar festivāla partneri - Latvijā vadošo piena pārstrādes uzņēmumu Food Union un gardēžu saldējumu Ekselence. Kluba apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties slavenāko skaņdarbu, to radītāju un izpildītāju dzīves gājuma, kā arī vēsturisko notikumu neredzamajā pusē – aizkulisēs.

Festivāls Rīga Jūrmala: Pianista Andreja Osokina izvēle

Festivāls Rīga Jūrmala, kas šogad notiks pirmo reizi, piedāvā fantastisku programmu – tā būs lieliska iespēja dzirdēt ģeniālu mūziku. Kā pianists vēlos īpašu uzmanību veltīt trīs klavierspēles meistariem: Marejam Peraijam, Rūdolfam Buhbinderam, Juidzjai Vanai.