Laika ziņas
Šodien
Migla

Mūzika

Pieaug koncertzāles Lielais dzintars apmeklētāju skaits(1)

Salīdzinot ar 2017. gada pirmajiem deviņiem mēnešiem, kad Liepājas koncertzālē kopumā viesojās 190 556 apmeklētāji, šogad koncertzāles apmeklētāju skaits ir audzis par 8,5%, šī gada deviņos mēnešos sasniedzot 205 895 apmeklētājus, informēja koncertzāles pārstāve Santa Margeviča.

Cauri tumsai uz gaismu. Valters Frīdenbergs. 26.10.1987.–17.10.2018. © DIENA

Smaids, par kuru tikai zinātājiem varēja būt skaidrs, ka aiz tā slēpjas skumjas. Bet to zinātāju bija daudz, jo mediji sekoja līdzi ziņām par Valtera Frīdenberga slimības gaitu, kopš 2016. gadā viņam tika atklāts vēzis. Valters bija uz skatuves kopš bērna kājas grupā Dzeguzīte. Viņš zināja, ka publikas priekšā jābūt kaut nedaudz aktierim, vismaz viņa pārstāvētajā izklaides žanrā, kur jārada iespaids – viss ir skaisti un saulaini.

LNSO valsts simtgadē uzstāsies nozīmīgās koncertzālēs Eiropā

Latvijas valsts simtgadei veltītās turnejas ietvaros Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) šonedēļ uzstāsies tādās pazīstamās vietās kā Parīzes filharmonija, Eksanprovansas Grand Théâtre un Štutgartes Liederhalle Bēthovena zālē, informēja oreķestra pārstāve Anna Babre.

Nedēļas nogalē sāksies Jaunās mūzikas festivāls Arēna

No 20. oktobra līdz 3. novembrim jau 17. reizi nedaudz neparastāk saklausīt mūziku aicinās Jaunās mūzikas festivāls Arēna, kurā šogad notiks gan latviešu, gan ārzemju komponistu pasaules pirmatskaņojumi, informēja festivāla direktore Antra Dreģe.

Mainīts Viljama Basinska publiskās sarunas laiks un norises vieta

Iepriekš izziņotajai publiskajai intervijai ar ambientās mūzikas klasiķi Viljamu Basinski (William Basinski), kas notiks nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu mežs ietvaros, ir mainīts norises laiks un vieta - tagad tā notiks 13. oktobrī, plkst. 15, iestādē Čē (Dzirnavu iela 82), informēja festivāla pārtsāvis Rihards T. Endriksons.