Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Teātris

Multidisciplināra maize © DIENA

Sadarbojoties ar starptautiskiem nozares profesionāļiem, Rīgas cirks vairo savu nozīmību un atpazīstamību arī ārpus Latvijas robežām.

Latvijas Leļļu teātra vēstule par izveidojušos situāciju darbā ar režisoru Ģirtu Šoli(7)

Latvijas Leļļu teātris šonedēļ noslēgs savu 75. darbības sezonu. Sezonu, kurai bija jākļūst par pozitīvu pagrieziena punktu plānotās attīstības scenārijā, taču kopš aprīļa šo procesu aptumšo teātra nomelnošanas kampaņa presē, lielā mērā nu jau bijušā galvenā režisora Ģirta Šoļa iniciēta. Līdz šim teātra pozīcija ir bijusi šo procesu publiski nekomentēt – ne tāpēc, ka būtu no kā kaunēties, bet tādēļ, ka jebkāda iesaistīšanās polemikā par šo tēmu prasītu atklāt neglaimojošus faktus par galvenā režisora darbību un attieksmi pret saviem pienākumiem šajā amatā.

Izsludināta Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus programma

Vakar, 12. jūnijā, tukšajā skolas ēkā Aristida Briāna ielā 13 notika 15. Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus programmas atklāšanas svētki, kuros par festivāla viesizrādēm stāstīja skatītāji Santa Remere, Francis Virtmanis, Andris Breže, Māra Lāce un Armands Siliņš, tādējādi uzsverot to, cik būtiska loma ikvienā teātra izrādē un festivālā ir tieši skatītājam, pastāstīja festivāla pārstāve Gundega Laiviņa.

Aizejošais laikmets © DIENA

"Pirmo reizi esmu situācijā, kad veidoju izrādi kopā ar aktieriem, kurus nepazīstu. Tā man ir jauna pieredze. Aktieru ansamblis ir kā putna bērni, kas jābaro – ar garīgo maizi. Vajag iedot milzīgi daudz intelektuālās un emocionālās informācijas, lai aktieris varētu sākt strādāt. Un kas ne mazāk svarīgi, viņi ir jāiedvesmo un jāaizrauj ar ideju," saka aktrise un režisore Dita Lūriņa.

Dailes teātris beidz 99. sezonu un apbalvo labākos darbiniekus

Ar četrām koncertizrādēm Spanovska ballīte – 5. sērija Dailes teātra kolektīvs ir beidzis 2018./2019. gada sezonu. Pēc pēdējā koncerta svētdienas vakarā tika apbalvoti labākie darbinieki kolēģu vērtējumā, informēja teātra pārstāve Laura Leimane.