Laika ziņas
Šodien
Migla

Teātris

XXI gadsimta mīlasstāsts. Izrādes Elpa recenzija © DIENA

Režisors Dmitrijs Petrenko ar savu intīmo kamerizrādi Elpa pārliecinoši gāž mītu, ka Dailes teātra Lielā zāle ir par lielu nopietnām teātra sarunām ar skatītāju. Tikai divi aktieri "melnajā kvadrātā", un skatītājs ķer katru viņu vārdu.

Cirka un ielu mākslas festivāls Re Rīga! šogad norisināsies Rīgas centrā un Dzegužkalnā

No 15. līdz 20. augustam Rīgas pilsētvidē un Rīgas cirkā notiks laikmetīgā cirka festivāls Re Rīga!. Dzegužkalnā 15. un 16. augustā paredzētas Rīgas svētku programmā iekļautās cirka izrādes, kā arī Rīgas cirka skolas aktivitātes bērniem. Savukārt no 18. līdz 20. augustam festivāls piedāvās izrādes Rīgas centrā – Rīgas cirkā un tā apkaimē, K. K. fon Stricka villā un citviet. Vairums izrāžu paredzēts izrādīt pilsētvidē, izrādes pielāgojot izvēlētajai vietai. Site-specific jeb vietai pielāgotās izrādes atstāj ilgstošu ietekmi uz apmeklētāju, jo darbs ļauj skatītājam justies kā daļai no mākslas darba, informē festivāla rīkotāji.

Tiešsaistē varēs noskatīties Vladislava Nastavševa izrādi Melnraksts

Tiešsaistē 24. jūlijā, 6. un 26. augustā plkst. 21 varēs noskatīties Vladislava Nastavševa Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī iestudēto izrādi Melnraksts, kas veidota pēc mūsdienu krievu autora Sergeja Uhanova tāda paša nosaukuma lugas motīviem un vēsta par saistību starp laikiem, cilvēkiem un spokiem, informēja teātra pārstāvji.

Liepājas Leļļu teātrī top novatoriska izrāde–rotaļa mazuļiem Es un mana mamma

Liepājas Leļļu teātrī top novatorisks iestudējums, Latvijā pirmā izrāde–rotaļa mazuļiem Es un mana mamma. Izrādes radošo komandu veido Klaipēdas un Liepājas mākslinieki. Izrādes iecere dzimusi jau pagājušā gada rudenī, taču pandēmijas laiks licis māksliniekiem nogaidīt katram savā robežas pusē, bet nu iestudēšanas process atsācies ar divkāršu sparu un pirmizrāde gaidāma jau 31. jūlijā, informēja teātra pārstāvji.

Valmieras teātris sāk 98. sezonu(2)

Pēc ieilgušās pauzes, sanākot atkal kopā, ar kopsapulci un tradicionālo Valmieras teātra kolektīva kopbildi 21. jūlijā uzsākta jaunā, 2020./2021. gada, sezona. Tika sumināta ilggadējā Valmieras teātra aktrise Vizma Kalme 80. gadu jubilejā, kā otro gadu ieviesta tradīcija, doties apraudzīt aizgājušos kolēģus pilsētas kapos. Šogad teātra uzmanības centrā latviešu un ārzemju dramaturģijas klasika un sadarbībā ar jaunajiem režisoriem atvēlēta vieta arī radošiem eksperimentiem, informēja teātra pārstāvji.

Aicina uz koncertsēriju Vasaras vakari Liepājas teātrī

Septiņos augusta vakaros Liepājā Teātra ielas 3 pagalmā Liepājas teātris piedāvās skatītājiem ekskluzīvus pagalma koncertus Vasaras vakari Liepājas teātrī. Muzikālā un intīmā gaisotnē katru vakaru skatītājus sagaidīs cits muzikālais priekšnesums kāda teātra aktiera izpildījumā. Koncerti notiks trešdienās un ceturtdienās plkst. 19, bet noslēgums paredzēts sestdienā. Koncertsērijā plānotas dažādas programmas, kurās aktieri izpildīs dziesmas gan latviešu, gan angļu un franču valodā, informēja teātra pārstāvji.

Latvijas Leļļu teātris sāk biļešu maiņu un tirdzniecību uz augusta izrādēm

No piektdienas, 17. jūlija, darbu atsākusi Latvijas Leļļu teātra kase, organizējot biļešu maiņu uz augusta izrādēm tiem skatītājiem, kuru izrādes ārkārtējās situācijas laikā tika atceltas. Apmainīt neizlietotās biļetes pret jaunām varēs visas sezonas garumā. No jauna iegādāties biļetes uz augusta izrādēm iespējams gan internetā, gan teātra kasē, informēja teātra pārstāvji.

Latvijas Leļļu teātris uzsāk 77. sezonu

14. jūlijā Latvijas Leļļu teātra kolektīvs tikās 77. sezonas atklāšanā, lai pēc vasaras atvaļinājuma atsāktu aktīvu darbību gan jauniestudējumu veidošanā, gan atgrieztos pie skatītājiem, spēlējot izrādes, informēja teātra pārstāve Rūta Petrauska.

Kāds būšu, ja mainīšos otra dēļ? Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvo iestudējums Elpa © DIENA(1)

"Viņi ir divi un jauni. Sieviete un vīrietis. Kad viņiem ienāk prātā doma par bērnu, to pavada daudzi iemesli, kāpēc tā nav laba ideja. Piemēram, zemeslode taču iet bojā, tāpēc atbildīgi būtu nevis radīt bērnus, bet stādīt mežus..." – tā īsumā tiek pieteikta Dailes teātra jaunā izrāde Elpa. Taču reālajā dzīvē vairums cilvēku rada pēcnācējus, nevis domā, kā atveseļot zemeslodes plaušas. Kāpēc viņi tagad ir apjukuši?

Latvijas Nacionālais teātris sāk jauno sezonu

Otrdien, 14. jūlijā, Latvijas Nacionālajā teātris atklāja jauno - 102. sezonu, informēja teātra pārstāvji. Svinīgajā sezonas atklāšanas sanāksmē tika pasniegtas tradicionālās teātra balvas un izziņoti jaunās teātra sezonas iestudējumi.