Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Teātris

Dirty Deal Teatro top izrāde Izskatās, ka tu mirsi

21.februārī pie skatītājiem nonāks mākslinieces Kates Krolles un režisora Valtera Sīļa izrāde Izskatās, ka tu mirsi. Mākslinieki meklē, ko jaunu par sevi var uzzināt, pazaudējoties otra biogrāfijā, informēja Dirty Deal Teatro pārstāvji.

Willa Teātris izziņo pirmās izrādes

Jaunais neatkarīgais teātris Willa Teātris, kas savu mājvietu atradis K.K. fon Stricka villā, izziņo pirmās izrādes. Jau 17. februārī pirmizrādi piedzīvos Stāsts par MĪ..., pašās februāra beigās sāks izrādīt Valmieras vasaras teātra festivāla izrādi bērniem Pagalms atdzīvojas, bet martā pirmizrādīs dzejas performanci Putn ilgs, informēja teātra pārstāvji.

Vienaldzība šodien, karš rīt. Liepājas teātra jauniestudējumos ieskanas eksistenciāli jautājumi © DIENA

Divas jaunākās Liepājas teātra repertuāra vienības ar teātra gādību izdevās noskatīties vienā dienā, bet reflektēt par tām gribētos otrādā secībā – ar jaunāko iestudējumu, kuru vēroju svētdienas vakarā jau ar dienā gūto pieredzi. Jo, abstrahējoties no citiem kritērijiem, režisora Dmitrija Petrenko izrāde Vienaldzības gadsimts ir veltīta šodienai, savukārt režisores Monikas Klimaites Mēness neredzamā puse – biedējošai nākotnei. Iestudējumus vieno cilvēka saistība ar virtuālo realitāti, un abos nav pārāk daudz ilūziju par cilvēka dabu un nākotnes perspektīvām. Vēstījuma intonācija tomēr atšķiras.

Operā Madama Butterfly pirmo reizi uzstāsies tenors Rodrigo Porras Garulo un diriģents Pēters Halāss

6. februārī Džakomo Pučīni operā Madama Butterfly Latvijas Nacionālajā operā pirmo reizi uzstāsies divi izcili viesmākslinieki - Pinkertona lomu interpetēs tenors Rodrigo Porras Garulo, bet pie diriģenta pults stāsies maestro Pēters Halāss (Péter Halász). Čočo-sanas lomu šajā izrādē atveidos Sonora Vaice, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Apvienojoties teātra profesionāļiem, top Willa Teātris

Apvienojoties spēcīgiem, pieredzējušiem un talantīgiem teātra profesionāļiem, kas Latvijā jau paspējuši sevi pierādīt, tapusi jauna teātra apvienība Willa Teātris. Mājvietu Willa Teātris atradis K.K. fon Stricka villā, kur uz pirmajām izrādēm skatītājus gaidīs jau februāra otrajā pusē, informēja teātra pārstāvji.

Komiski un smeldzīgi. Tekstu grupas Orbīta dziesmas pēc atmiņas Vladislava Nastavševa versijā © DIENA

Vai atceries? – 1. februārī plkst. 19 Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī pirmizrādi piedzīvos tekstu grupas Orbīta jubilejas traģikomēdijas Piecas dziesmas pēc atmiņas uzvedums, ko ir iestudējis režisors Vladislavs Nastavševs. "Šī izrāde ir par atmiņu – par cilvēkiem, kuri visu ir aizmirsuši, bet kuri cenšas atcerēties. Laika gaitā viņi saprot, ka kopš tā brīža, ko viņi cenšas atcerēties, ir pagājuši trīsdesmit gadu, un viņi nolemj, ka to vajag atzīmēt," stāsta režisors.