Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Teātris

Sākta Jaunā Rīgas teātra pazemes darbnīcu izbūve

Jaunā Rīgas teātra pārbūves gaitā Lāčplēša ielā 25 pabeigta plānotā pāļu izbūve jaunajam teātra ēkas apjomam un teātra pagalmā sākta pazemes darbnīcu izbūve, informēja VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Tiešsaistē varēs noskatīties Latvijas Leļļu teātra izrādi Sidraba egle

Gada nogalē un 2021. gada sākumā, kamēr jaunāko klašu skolēni vēl nav atgriezušies skolā, Latvijas Leļļu teātris piedāvā tiešsaistē noskatīties svētku laika izrādi Sidraba egle, ko 2018. gada decembrī iestudējusi režisore Arnita Jaunzeme. Izrāde piemērota bērnudārza un sākumskolas vecuma bērniem.

Noteikti Valmieras teātra aizvadītās sezonas labākie mākslinieki un izrāde

Noslēdzies ikgadējais skatītāju balsojums, ko jau devīto gadu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar atbalstītājiem. Par gada izrādi atzīta monoizrāde Visas labās lietas Inese Mičules režijā ar Mārtiņu Meieru galvenajā lomā. Par pagājušās sezonas labākajām aktrisēm atzītas Māra Mennika un Elīna Vāne, savukārt labāko aktieru balvu saņēma Rihards Jakovels un atkārtoti Mārtiņš Meiers.

Valmieras teātra aktrisei Ligitai Dēvicai šodien aprit 80(2)

Ligita Dēvica, kuru viņas tuvi draugi un kolēģi dēvē par Gitu, ir dzimusi 1940. gada 20. decembrī Liepājā. No turienes viņa 1963. gadā kā pavisam jauna aktrise, tikko vienu gadu pamācījusies Baltijas Flotes teātra studijā, atnāca uz Valmieras drāmas teātri, tam kļūstot par viņas pirmo un vienīgo darba vietu, bet pilsēta – par mājām, kur uzaug viņas dēls.

Svētku notikumi Operā – tiešsaistē © DIENA

Latvijas Nacionālā opera un balets aicina skatītājus arī šogad izbaudīt tradicionālos gada nogales svētku iestudējumus – Johana Štrausa opereti Sikspārnis, Pētera Čaikovska baletu Riekstkodis un Gadumijas koncertu Operā.

Notiks Rēzijas Kalniņas pirms jubilejas sarunu cikls

Sākot no 15.decembra, katru dienu līdz pat Rēzijas Kalniņas dzimšanas dienai 23. decembrī OratoriO Facebook un YouTube profilā varēs redzēt un klausīties sarunas ar kādu no Rēzijai svarīgiem dzīves cilvēkiem.

Liepājas teātra lugu konkursā uzvar Grētes Grīviņas luga Leonīds

Liepājas teātra lugu konkursa noslēdzošā kārtā, kas norisinājās 5. decembrī platformā Zoom, žūrija pirmo vietu nolēma piešķirt Grētei Grīviņai par lugu Leonīds, otro – Vinetai Bodniecei par lugu Saki ardievas Eliotam, savukārt trešo - Kintijai Stūrei par lugu Sapraši un nesapraši, informēja teātra pārstāvji.

Par sevi jāstāsta vairāk. Iznācis grāmatžurnāls par Latvijas teātra pēdējās desmitgades procesiem © DIENA

Novembra sākumā Baltijas Drāmas foruma laikā tika prezentēts Latvijas Teātra darbinieku savienības sadarbībā ar apgādu Zinātne izdotais grāmatžurnāls par pēdējo desmitgadi Latvijas teātra procesos Contemporary Latvian Theatre. A Decade Bookazine. "Manuprāt, mums vairāk par sevi ir jāstāsta uz āru. Tagad, tas notiek atsevišķu producentu un teātru līmenī," saka izdevuma idejas autore un sastādītāja Lauma Mellēna-Bartkeviča.

Droši un netradicionāli var piedzīvot divas festivāla Homo Novus izrādes

Latvijas Jaunā teātra institūts un starptautiskais jaunā teātra festivāls Homo Novus aicina ikvienu bez maksas, netradicionālā un drošā formātā piedzīvot divus šī gada festivāla laikā tapušus mākslas darbus: Kristas Burānes izrādi no tā laika koki vairs nerunā un Metes Edvardsenas darbu Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē. Norvēģu mākslinieces darbs ir arī ir iekļauts Oslo biennāles programmā, kas notiek no 28. novembra līdz 6. decembrim, informēja festivāla rīkotāji.

Dailes teātris jubilejā atver kulises digitāli

Dailes teātris sadarbībā ar delfi.lv sāk teātra aizkulišu projektu Dailes teātris 100, kurā vairākās rakstu sērijās skatītājiem tiks atklāta ikdienā neredzamā teātra daļa, digitālā veidā stāstot par teātra kultūru un radīšanas procesu. No 19. novembra Dailes teātra mājaslapā virtuāli iespējams izstaigāt arī kostīmu izstādi Tuvāk kailumam, informēja Dailes teātra mārketinga un komunikācijas direktors Marko Rass.

Inga Tropa DDT iestudē sci-fi tiešsaistes izrādi bērniem Misija Zeme

Misija Zeme ir zinātniska fantāzija bērniem par nākotni. Izrāde mazos skatītājus aizvedīs aizraujošā ceļojumā laikā un kosmosa dzīlēs, palūkojoties uz mūsu planētu atbildīgi, bet dauzonīgi. Pirmizrāde norisināsies 22. novembrī plkst. 17 tiešsaistes platformā Zoom, informēja teātra pārstāvji.