Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Teātris

Dailes teātris izsludina darbinieku dīkstāvi; tā vadītājs Juris Žagars pašizolējas(4)

Lai pasargātu darbinieku veselību un nodrošinātu optimālu uzņēmuma darbību pēc valsts izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām, Dailes teātra vadība ir pieņēmusi lēmumu laikā no 16. līdz 29. martam izsludināt darbinieku dīkstāvi, kas ļauj neierasties darba vietā, saglabājot darbinieku darba algu, informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.

Metropolitēna operas mājaslapā bez maksas varēs noskatīties daudzas izcilas operas, arī Elīnas Garančas dziedāto Karmenu(1)

Metropolitēna opera, kas ir atcēlusi visas izrādes līdz 31. martam, šajā laikā savā mājaslapā www.metopera.org katru vakaru piedāvās noskatīties pēdējos četrpadsmit gados iestudētās operas no Live in HD tiešraižu sērijas. Operu translācijas sāksies šonakt, 17. martā, pusdivos (pēc Latvijas laika). Pirmajā vakarā redzēsim Žorža Bizē operu Karmena ar Elīnu Garanču galvenajā lomā. Visi Live in HD operu ieraksti sāksies plkst. 1.30 un būs pieejami 20 stundas. Izrādes būs skatāmas arī visās Met Opera on Demand lietotnēs, teikts operas mājaslapā.

Testosterona spēlītes. Dailes teātra izrādes Testosterons recenzija © DIENA

Dailes teātra jaunākā Mazās zāles izrāde – mūsdienu poļu autora Andžeja Saramonoviča lugas Testosterons iestudējums Oļega Šapošņikova režijā – ir izaicinoši politnekorekts, seksistisks, dažbrīd pat brutāli rupjš gabals par bariņu pašpārliecinātu veču, kuri piedzeras, sakaujas un atlaiž vulgārus tekstus par sievietēm. Vienlaikus tā ir viena no asprātīgākajām komēdijām, kāda pašlaik ir iestudēta Latvijas teātros.

Skumīga komēdija elegantā laikmetā. 15 gadu pēc romāna Lepnums un aizspriedumi notikumiem © DIENA

Sadarbībā ar teātra trupu Kvadrifrons Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē tapis režisora Klāva Meļļa iestudējums Lepnums un aizspriedumi pēc angļu rakstnieces Džeinas Ostinas manieru romāna Lepnums un aizspriedumi (1813) motīviem, kurš skatītāju vērtējumam tiks nodots ceturtdien, 12. martā, plkst. 18.30. Tas ir stāsts par piecām māsām, kuras izmisīgi vēlas apprecēties, bet sev vien zināmu iemeslu dēļ vairs nevēlas tamborēt tabakmakus.

Izārstē zaķi un no meža vairs neiznāk. Izrāde Dzīvnieks – par izkāpšanu no "burbuļa" un brīvību © DIENA(2)

Vīrietis, atgriežoties no komandējuma, ar auto notriec zaķi, dodas mežā to uzmeklēt un vairs no meža neiznāk. Viņš izārstē zaķi un kopā ar to pārvācas uz dzīvi ārpus lielpilsētas, bet nekur neuzturas ilgi, strādā darbus, kurus nekad nav darījis, satiek cilvēkus, kuru dzīvēs uz mirki ienāk kā neizprotama parādība. Viņa lēmumu tik kardināli mainīt savu dzīvi nesaprot ne draugi, ne darba devēji, ne sieva. Tā sākas Reiņa Suhanova režisētā izrāde Dzīvnieks Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē.

Zirgu pastā būs skatāmas jauno režisoru izrādes pēc Viljama Šekspīra darbu motīviem

No 14. līdz 16. martam LKA Dramatiskā teātra režijas mākslas 3. kursa studenti plašākai publikai LKA Teātra mājā Zirgu pasts rādīs savus rudens semestrī tapušos kursa darbus, kas veidoti pēc Viljama Šekspīra darbu motīviem. Trīs dienās būs iespējams noskatīties kopumā sešus jauno režisoru iestudējumus, informēja LKA pārstāve Aija Lūse.

Valmieras teātris piedāvā izbraukumu izrādi bērniem Slinkums

Pavisam drīz pie teātra mazākajiem skatītājiem nonāks jauna Valmieras teātrī tapusi izrāde Slinkums Toma Treiņa režijā. Šī ir izrāde, kas īpaši veidota izbraukumiem un to var spēlēt jebkurā zālē, kur to gaidīs bērni. Iestudējums paredzēts skolēniem no 1. līdz 6. klasei un pirmizrādi piedzīvos jau 5. martā Valmieras 5. vidusskolā, informēja Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule.

Izprovocēta atklātība Liepājas teātra izrādē Pilnīgi svešinieki

Kas notiek brīdī, kad vienkāršas draugu vakariņas pārvēršas teju par īstu "mēness aptumsumu", jo viens no viņiem pierunā pārējos visu, kas šajā vakarā nopīkst vai iezvanās katra mobilajā telefonā, lasīt un klausīties skaļi un kopā? Jo noslēpumu citam no cita taču it kā nav… Notiek tas, ko apspēlē Liepājas teātris jaunajā režisora Rolanda Atkočūna iestudējumā Pilnīgi svešinieki.

Daugavpils teātrī top muzikāla izrāde Kunga cirtēji

27. martā Starptautisko teātra dienu Daugavpils teātris svinēs ar muzikālā iestudējuma Kunga cirtēji pirmizrādi. Iestudējumā skanēs Valta Pūces mūzika Reiņa Sējāna aranžējumā, un tas top pēc Andreja Upīša stāsta Sūnu ciema zēni motīviem, informēja teātra pārstāvji.

Tu neesi viens. Neesi jocīgs. Rēzija Kalniņa M.Čehova Krievu teātrī režisē "jūtu laboratoriju" © DIENA

Žurnālistiem parasti patīk pirmās reizes. Labāk izklausās. Rēzijai Kalniņai preses konferencē nākas palabot vēsturisko patiesību – Mihaila Čehova Krievu teātrī viņa debitēs tikai kā režisore. Kā aktrise viņa 2004. gadā pārī ar Dailes teātra kolēģi Intaru Rešetinu spēlējusi režisora Romāna Kozaka bilingvālajā iestudējumā Kam no Vulfa kundzes bail? 29. februārī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Rēzijas Kalniņas režijā notiks mūsdienu britu dramaturga Dunkana Makmillana lugas Dzīves DārgAkmentiņi pirmizrāde. Faktiski tās ir divas dažādas izrādes – ar aktieri Anatoliju Fečinu un aktieri Ivanu Streļcovu.