Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +30 °C
Skaidrs
Otrdiena, 16. jūlijs
Hermīne, Estere, Liepa

Teātris

Šekspīra Romeo un Džuljeta Rīgā pārtop vērienīgā multimediālā izrādē

Režisors Kārlis Anitens, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, videomākslinieks Toms Zeļģis, māksliniece Anitra Bērziņa, aktieri Līga Zeļģe, Ieva Segliņa un Arturs Krūzkops sākuši darbu pie Viljama Šekspīra traģēdijas Romeo un Džuljeta iestudēšanas multimediālas izrādes formā a/s Dambis piederošajā ražošanas kompleksā Rīgā, Ganību dambī 24A, 6.korpusā.

Elmāra Seņkova Grieķu ceļojums

Liepājas teātris ar režisora Elmāra Seņkova veidoto, četrām Spēlmaņu nakts balvām nominēto iestudējumu Grieķi viesosies festivālā Klaipēdā, pēcāk to izrādīs Dailes teātrī un rudenī ar šo darbu dosies uz festivālu Polijā, laikrakstu Diena informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Dailes teātris noslēdz sezonu un gatavojas jaunajai

Dailes teātrī noslēgumam tuvojas 2023./ 2024. gada sezona. Tā noslēgsies ar jau tradicionālo un pašironisko koncertuzvedumu Dailes sviests, kura pirmizrāde notiks 12. jūnijā, savukārt noslēdzošā izrāde 16. jūnijā.

Foto: Valmieras drāmas teātra pārbūve tuvojas noslēgumam

Valmieras drāmas teātra vērienīgie pārbūves darbi strauji tuvojas noslēgumam. Šobrīd gandrīz 95% no projektā paredzētajiem darbiem ir paveikti, un teātris jau septembrī sagaidīs savus apmeklētājus atjaunotajās telpās, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas

Pirmdien, 3. jūnijā, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika sumināti Teātra dienas izcilības balvu saņēmēji. Pasākumu organizē Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) sadarbībā ar LKA E.Smiļģa Teātra muzeju un Latvijas Profesionālo aktieru apvienību.

Vairāk nekā 2000 amatierteātru dalībnieku šovasar pulcēsies XV Latvijas amatierteātru svētkos Valkā © DIENA

Ar vērienīgu izrāžu un citu mākslas notikumu programmu no 9. līdz 11. augustam Valkas pilsētā un novadā, Strenču pilsētā Valmieras novadā un Valgā norisināsies XV Latvijas amatierteātru svētki. Tajos pulcēsies 2123 dalībnieki, pārstāvot 158 Latvijas un diasporas amatierteātrus. Latvijas Nacionālais kultūras centrs svētku laikā pasniegs teātra zinātnieces Līvijas Akurāteres vārdā nosaukto amatierteātru izcilības balvu.

Izziņo devītā Valmieras vasaras teātra festivāla programmu

Valmieras vasaras teātra festivālā, kas šogad notiks no 2. līdz 4.augustam, gaidāmas 8 pirmizrādes dažādos spēles laukumos pilsētā un ārpus tās robežām. Festivāla galvenā tēma būs dzīvība, kas tiks skatīta no dažādām pusēm: izrāžu kontekstā - dzimšana, dzīve, dzīvības cena indivīda, valsts, cilvēces šķērsgriezumā, bet festivālā kopumā - teātra kā dzīvās mākslas satikšanās ar skatītāju tuvplānā.

Liepājas teātrī top iestudējums Mīlestības vārdā Jāņa Znotiņa režijā

Liepājas teātrī pirmo reizi strādā režisors Jānis Znotiņš, kurš ieradies kopā ar savu komandu – dramaturģi Anci Muižnieci, mākslinieci Pamelu Butāni, horeogrāfi Agati Bankavu, kuriem pievienojies arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Šādā komandā visi strādā, lai iestudētu izrādi Mīlestības vārdā, kurai dots žanriskais apzīmējums – jutekliska satīra. Iestudējums pirmizrādi piedzīvos 8. jūnijā, tā paredzēta skatītājiem, kas vecāki par 15 gadiem.

Jūnijā Daugavpilī notiks teātra festivāls ar saukli Latgale ir tuvu

Vasaras sākumā visus sagaidīs īsteni teātra svētki. No 5. līdz 8. jūnijam Daugavpilī notiks teātra festivāls Nr.3, kura programmu veidos izrādes, kas izceļas gan ar neierastu formu, gan šim brīdim aktuālu un vajadzīgu saturu. Festivāla veidotāji bez izrādēm aicinās piedalīties arī teātra profesionāļu sarunās.

Noskaidroti Latvijas amatierteātru skates Gada izrāde 2023 laureāti

Mālpils Kultūras centrā 18. un 19. maijā norisinājās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates fināls, kurā tika noskaidrota žūrijas vērtējumā labākā izrāde 2023. gadā un noteikti laureāti citās kategorijās, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Lana Kazlauskiene.