Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Teātris

Sapņi piepildās arī šajā laikā. LNOB jauno sezonu sāk ar baletu Gulbju ezers © DIENA(1)

Ir mainījušās varas un valsts iekārtas, bet Gulbju ezers vienmēr, visos laikos ir bijis un būs – Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis saka par visā pasaulē īpaši iemīļoto baletu. Ar vizuāli ļoti skaistu un krāšņu, starptautiskā radošā komandā tapušu Gulbju ezera jauniestudējumu Latvijas Nacionālā opera un balets uzsāk sezonu.

Daudzšķautņainā sezona. Par Dailes teātra jubilejas gada centrālo notikumu kļūs izrāde Smiļģis © DIENA

Šogad Dailes teātris atzīmē savu simtgadi un jaunajā sezonā skatītājiem piedāvās vienpadsmit jauniestudējumu. Tā trupai ir pievienojušies trīs aktieri – Imants Strads, Toms Veličko un Kārlis Arnolds Avots, kuram šajā sezonā ir paredzētas sešas lomas, no tām četras (!) būs galvenās. Par šī jubilejas gada centrālo notikumu kļūs Māras Zālītes jaunākās lugas Smiļģis uzvedums, kas būs veltīts Dailes teātra dibinātājam, novatoriskajam režisoram un aktierim Eduardam Smiļģim (izrāde ir iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā un top ar tās atbalstu).

Dailes teātris jaunajā sezonā piedāvās vienpadsmit jauniestudējumus

Dailes teātris šogad svin simtgadi, jubilejas gadā skatītājiem piedāvājot 11 jauniestudējumus. Kā centrālais notikums iecerēta teātra dibinātājam Eduardam Smiļģim veltītā izrāde Smiļģis. Sezonu teātris uzsāks ar angļu rakstnieka Roberta Aika darba Ārsts iestudējumu Gata Šmita režijā, kura pirmizrāde paredzēta 18. septembrī, informēja teātra pārstāvji.

Šonedēļ sākas Starptautiskais jaunā teātra festivāls Homo Novus

Piektdien, 28. augustā, sākas Starptautiskais jaunā teātra festivāls Homo Novus, aicinot uz 15 izrāžu un performatīvu izstāžu programmu, kas notiks Rīgas un Cēsu publiskajā iekštelpā un ārtelpā, kā arī vairākās privātās telpās. Festivāla programmu veido starptautisku mākslinieku kopradīti darbi, latviešu mākslinieku jaundarbi, kā arī izrādes, kas tapušas ciešā sadarbībā ar dažādiem cilvēkiem, kopienām, skatītājiem, pilsētvidi un to apdzīvojošiem elementiem, informēja festivāla rīkotāji.

Valmieras festivāla punktu galaktika © DIENA

5. Valmieras Vasaras teātra festivāla izrādes notika, strikti ievērojot distancēšanās prasības, bet pavisam individuāli bija iespējams baudīt apvienības Kvadrifrons un Latvijas Kultūras akadēmijas studentu audiodarbus dažādās pilsētas vietās.

Festivāls Homo Novus aicina iesūtīt stāstus par vardarbību ģimenē(1)

Starptautiskajā jaunā teātra festivālā Homo Novus septembrī būs vērojama Janas Jacukas un Lauras Stašānes radītā klusā izstāde ar dzīviem elementiem Lietisko pierādījumu muzejs. Mākslinieces vēršas pie sabiedrības un aicina sievietes iesūtīt lietas un stāstus, kas ir klusie liecinieki fiziskai, emocionālai, seksuālai vai ekonomiskai vardarbībai ģimenē un attiecībās. Iegūtais materiāls tiks apkopots muzejā un rezultēsies uzklausīto stāstu lasījumu maratonā nakts garumā, informēja festivāla rīkotāji.

Liepājas mākslas forums aicina uz izrādi Kaka un pavasaris

Svētdien, 27. septembrī, koncertzāles Lielais Dzintars Lielajā zālē plkst. 11 un 13 uz izrādi bērniem un vecākiem aicina mūsdienu mākslas festivāls Liepājas mākslas forums. Interaktīvā un skatītājus iekļaujošā izrāde Kaka un pavasaris ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu kategorijā Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem un guvusi plašu skatītāju atsaucību, informēja festivāla rīkotāji.

Cēsu mākslas festivāls turpinās ar teātru skati un Silvijai Radzobei veltītu basketbola spēli

Mākslas festivāls Cēsis 2020 šonedēļ atklās Teātru skati Grand PRIX, ko veidojusi teātra kritiķe Zane Radzobe un kurā iekļautas trīs izrādes – Māte, Finlandizācija un Šekspīrs, kā arī teatrāla performance Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle ar Latvijas garāko aktieru, pasaulslavenā basketbolista Dāvja Bertāna un komiķa Jāņa Skuteļa piedalīšanos. Festivālā turpinās arī Kino programma, kurā interesenti aicināti uz Žaka Tatī melnbalto komēdiju Ilo kunga brīvdienas un Frīdriha Vilhelma Murnava romantisko drāmu _Saullēkts: divu cilvēku dziesma, informēja festivāla rīkotāji.