Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Jūrmalā jaunatklātā Aspazijas skulptūra divkāršo Aspazijas mājas apmeklētāju skaitu

Septembrī, kopš Dubultos atklāta skulptūra Aspazija kāpās, vairāk nekā divas reizes pieaudzis muzeja Aspazijas māja apmeklētāju skaits. Latviešu dzejniecei veltītā skulptūra raisa interesi par izcilās dzejnieces dzīvi un daiļradi, un daudzus apmeklētājus pēc skulptūras apskates aizved uz tuvumā esošo Aspazijas māju, informēja muzeja pārstāvji.

Pasaules diktāts latgaliešu rakstu valodā notiks 7. novembrī(4)

7. novembrī notiks Ceturtais pasaules diktāts latgaliešu rakstu valodā. Tas skanēs Latvijas Radio 5 jauniešu raidījumā Pīci breinumi, kā arī multimediālā formātā būs pieejams Sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, Latgalīšu kulturys ziņu portalā lakuga.lv un sociālajos tīklos. Šogad diktātā skanēs latgaliešu joki, un tos diktēs Latvijas Instagram zvaigzne Lauris Zalāns, informēja portāla lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne.

Izveidota licencēta profesionālā doktora studiju programma mākslās(1)

13. oktobrī licenci saņēmusi pirmā profesionālā doktora studiju programma Latvijā – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA), Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) kopīgi veidotā profesionālā doktora studiju programma Mākslas, informēja JVLMA sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Bičule.

Par AKKA/LAA prezidentu ievēlēts dziesminieks Kārlis Kazāks(3)

Biedrības Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA) padome šonedēļ par organizācijas prezidentu ar balsu vairākumu ievēlējusi komponistu un dziesminieku Kārli Kazāku, informēja AKKA/LAA sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Kolmane.

Izdevums Stikla Strenči nominēts starp pasaules 10 labākajām šogad izdotajām fotogrāmatām(1)

Mākslinieku grupas Orbīta izdotā grāmata Stikla Strenči nominēta konkursa Paris Photo–Aperture Foundation PhotoBook Awards kategorijā Gada fotogrāmata 2020, kā arī fotofestivāla Rencontres d'Arles gada balvai kategorijā Vēsturiskā grāmata 2020. Abos konkursos grāmata Stikla Stenči/Glass Strenci iekļuvusi finālistu sarakstā starp pasaules 10 labākajām fotogrāmatām, informēja Orbītas pārstāvji.

Novembra sākumā norisināsies simpozijs Žanim Lipkem – 120(1)

No 2. līdz 8. novembrim, atzīmējot Latvijā zināmākā cilvēku glābēja Žaņa Lipkes 120. dzimšanas dienu, norisināsies simpozijs ar plašu programmu. Nedēļas laikā memoriālā tiks prezentēta grāmata Lipke’s List (Lipkes saraksts), atklāta Diānas Dimzas-Dimmas izstāde Mājvieta, kā arī prezentēta virtuālās realitātes pieredze Lipkes bunkurs – pirmais šāda veida projekts Latvijas muzejos. Simpozija ietvaros norisināsies starptautiska konference Pilsoniskā drosme demokrātiskai nākotnei sadarbībā ar Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūtu. Nedēļas nogalē notiks Jāņa Znotiņa režijā tapušās izrādes bērniem un vecākiem Puika ar suni, informēja muzeja pārstāve Elza Lāma.

Noskaidroti Kilograms kultūras 2020 rudens balsojuma uzvarētāji

9. oktobra pusnaktī noslēdzās Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā Kilograms kultūras 2020 rudens balsojums. Skatītājiem un klausītājiem bija jāvērtē darbi septiņās kategorijās, un finālam kvalificējās viens darbs katrā no tām – tas, kas saņēma vislielāko sabiedrības atbalstu, informēja LTV pārstāvji.

Kuldīgā atklāj Jēkaba Bīnes 125. jubilejai veltītu izstādi(1)

Atzīmējot mākslinieka, pedagoga un dievtura Jēkaba Bīnes 125. jubilejas gadu, izdevniecība Neputns Latvijas mākslas klasiķiem veltītajā sērijā ir izdevis mākslas zinātnieces Agitas Gritānes sarakstīto grāmatu Jēkabs Bīne. Vienlaikus Kuldīgas Mākslas izstāžu namā no 17. oktobra būs apskatāma, māksliniekam veltīta izstāde Jēkabs Bīne. Ar mīlestību…

Zināmi Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 nominanti

Latvijas Arhitektūras gada balvas atlases žūrija 8. oktobrī izziņoja darbus - ēkas un procesus -, kas turpinās cīņu par augstāko apbalvojumu Latvijas arhitektūrā. No 50 pieteikumiem par Latvijas Arhitektūras gada balvu sacentīsies 9 žūrijas izvirzīti nominanti.