Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Sadarbojoties asinsvadu un sirds ķirurgiem, Latvijā pirmo reizi veikta pilna aortas nomaiņa

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, sadarbojoties asinsvadu un sirds ķirurgiem, pirmo reizi Latvijā ir veikta pilna aortas protezēšanas (nomaiņas) operācija 22 gadus jaunam pacientam ar iedzimtu saistaudu slimību. Operācija ilga vairāk nekā 8 stundas, kuras laikā pacientam tika nodrošināta mākslīgā asinsrite. Pēc operācijas jaunietis pamazām atveseļojas un viņa veselības stāvoklis pašlaik ir apmierinošs, portālu Diena informē slimnīca.

Šonedēļ pret Covid-19 sapotēti vidēji 10 400 cilvēki dienā

Vakcinēšanās pret Covid-19 aktivitāte šonedēļ Latvijā ir līdzīga pagājušajā nedēļā vērotajai, kad bija redzams tās pieaugums pēc valdības lēmuma daudziem strādājošajiem prasīt obligāti potēties, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Mežaparka estrādes jaunā dzīve © DIENA(2)

"Mežaparka Lielās estrādes stāsts ir tikpat daudzslāņains kā Latvijas un latviešu tautas vēsture. Savā laikā tā kalpoja kā padomju ideoloģijas nostiprināšanas un popularizēšanas vieta, atmodas laikā šajā vietā norisinājās virkne pasākumu, kuros latviešu tauta iebilda pret pastāvošo komunistu varu Latvijā, savukārt mūsdienās Mežaparka Lielā estrāde mums asociējas ar mūsu nacionālās identitātes un tradīciju stūrakmeni – Dziesmu un deju svētkiem," tā iesākas Ziemeļrīgas kultūras apvienības (ZKA) apkopotais stāsts par vienu no galvenajiem un zināmākajiem Mežaparka objektiem – Lielo estrādi, kas pēdējo gadu laikā piedzīvojusi lielākās pārmaiņas savas pastāvēšanas vēsturē.

Ar Covid-19 saslimušajiem vakcinētajiem slimības lapas plāno apmaksāt no pirmās dienas(3)

No 25.oktobra līdz 31.decembrim cilvēkiem, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikāts vai kuri ir saņēmušas medicīnisku atzinumu par nepieciešamību atlikt personas vakcināciju pret Covid-19, piešķirs slimības pabalstu no pirmās darbnespējas dienas sakarā ar izsniegtajām darbnespējas lapām B saistībā ar Covid-19 saslimšanu, otrdien vienojās valdība.

Trešdien būs lietains un vējains laiks

Sākot ar trešdienu, laikapstākļus Latvijā noteiks aktīvi cikloni - gaidāms lietus un brāzmains vējš, brīžiem līs stipri un vējš kļūs vētrains, prognozē sinoptiķi.