Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Pētījums: Visstraujākais tehnoloģiju patēriņa pieaugums ir senioru un jauniešu vidū

Modernās tehnoloģijas vairāk nekā četras stundas dienā lieto jau 66% Latvijas iedzīvotāju, savukārt 2019. gadā – tie bija vien 18%, liecina mobilo sakaru operatora Tele2 veiktais pētījums. Divu gadu laikā straujākais tehnoloģiju patēriņa pieaugums noticis jauniešu vecumā no 18 līdz 29 gadiem un senioru vecumā no 60 līdz 74 gadiem. Vienlaicīgi pētījums atklāj, ka iedzīvotāji pandēmijas laikā viedierīces izmantot jēgpilnāk, savukārt vecākā paaudze ieraudzījusi tehnoloģiju pievienoto vērtību, ko tā sniedz pašiem, jauniešiem un citām sabiedrības grupām.

Lielākā konfiskācija vēsturē © DIENA(28)

Rīgas apgabaltiesas prasītais sods Ventspils mēram Aivaram Lembergam (Latvijai un Ventspilij) ir pieci gadi cietumā, mantas konfiskācija, sākot no aproču pogām līdz Puzes īpašumam, un 20 000 eiro soda nauda. Lembergs pēc pirmās instances tiesas sprieduma pasludināšanas tika apcietināts tiesas zālē.

Dumpis: Latvija patlaban nevar atļauties atvieglot ierobežojumus(9)

Ņemot vērā vairākus faktorus, tostarp joprojām relatīvi augsto saslimstību ar Covid-19 uz Eiropas fona, patlaban Latvija nevar atļauties atvieglot ierobežojumus, mikroblogošanas vietnē Twitter šādu uzskatu pauda Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Ceļot ārpus Latvijas pagaidām ir nedroši © DIENA(2)

Akciju ceļojumi uz Tenerifi jau februārī, arī no Tallinas un Viļņas, braucieni uz Ēģipti jau martā – tāds ir vairāku tūrfirmu aktuālais piedāvājums. Piemēram, ceļojumu firma Novatours plaši reklamē, ka martā sāk piedāvāt ceļojumus no Latvijas uz ārvalstīm.

Vilks paēdis, kaza dzīva © DIENA(5)

Neskatoties uz iepriekš pausto skepsi, koalīcija tomēr vienojusies, ka iedzīvotāju padomes jaunveidojamos novados būs tieši vēlētas, kā uz to uzstāja Valsts prezidents Egils Levits. Tai pašā laikā paredzēts, ka padomes vēlēšanām jāreģistrējas vismaz 10% balsstiesīgo iedzīvotāju. Ja ne, padomi no iepriekš izvirzītajiem kandidātiem ievēlēs pašvaldības dome. Tāpat noteikti griesti, kurās pašvaldībās šāda padome jāievēlē obligāti.