Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

EM: Šogad bezdarba līmenis var noslīdēt zem 8%(2)

Kopumā nodarbināto skaits 2018.gadā varētu palielināties par aptuveni 0,4%, bet bezdarba līmenis noslīdēt zem 8% robežas no ekonomiski aktīviem iedzīvotājiem, aģentūrai LETA atzina Ekonomikas ministrijas (EM) Analītikas dienesta vecākais ekonomists Normunds Ozols.

Drošībnieki bažījas, ka Lindermans pēc atbrīvošanas var kavēt izmeklēšanu(5)

Drošības policija (DP) uzskata, ka aizdomās par nacionālā naida izraisīšanu un par masu nekārtību organizēšanu turētais prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans, atrodoties brīvībā, var kavēt pirmstiesas izmeklēšanu. Plašāk tiesas vakardienas lēmumu atbrīvot Lindermanu no apcietinājuma DP aģentūrai LETA nekomentēja.

Starp centralizētajiem eksāmeniem paredzēs 24 stundu pārtraukumu(1)

Otrdien, 22. maijā apstiprināti Ministru kabineta noteikumi, kas paredz diagnosticējošos darbus 3. un 6. klašu skolēniem organizēt 2019. gada janvārī un februārī, svešvalodu centralizētos eksāmenus vispārējā vidējā izglītībā organizēt no 12. līdz 15. martam, bet pārējos valsts pārbaudījumus 9. un 12. klašu skolēniem – maijā un jūnijā, un 6 papildu termiņa eksāmenus 12. klašu skolēniem jūlija sākumā. Tāpat paredzēts starp diviem centralizētajiem eksāmeniem nodrošināt vismaz 24 stundu pārtraukumu, portālam Diena.lv pavēstīja Valsts izglītības satura centrs pārstāve Alise Bērziņa.

VNĪ: Jaunā KNAB ēka ir viens no sarežģītākajiem VNĪ īstenotajiem projektiem(2)

Šodien atklātā VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) renovētā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vajadzībām pielāgotā, mūsdienu drošības prasībām atbilstošā jaunā ēka Rīgā, Citadeles ielā 1, ir viens no sarežģītākajiem VNĪ īstenotajiem projektiem, ēkas atklāšanā norādīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Svētkos mazāka slodze, labāks ēdiens © DIENA

Līdz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem atlikušas nepilnas 40 dienas. Šobrīd notiek darbs, lai sakārtotu pēdējos organizatoriskos darbus, to skaitā izpildītu ugunsdrošības prasības tajās izglītības iestādēs, kur koristi un dejotāji būs izmitināti. Rūpīgi vērtēta arī 2013. gada Dziesmu un deju svētku pieredze, lai neatkārtotu iepriekš pieļautās kļūdas, piemēram, attiecībā uz dalībnieku slodzi.

Neatliekamie taksometri © DIENA(3)

Mazliet aprimušas kaislības ap ziņu, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) no 1. jūlija plāno īstenot pilotprojektu – dienas laikā lielajās pilsētās uz izsaukumiem dosies brigādes ar diviem mediķiem, no kuriem viens vadīs speciālo transportlīdzekli. Ietaupīs tātad uz šofera rēķina. Tie, kas to uztvēra kā nejēdzību, ir gana izdusmojušies, tie, kam vairāk tas šķita joks, – izsmējušies. Ar laiku redzēsim, cik šāda pieeja dzīvotspējīga, cik ne, tikmēr varbūt ir lietderīgi uz šo tēmu paraudzīties vēsu prātu, mazliet distancēti.