Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Nedēļas nogalē gaidāms karstums(2)

Turpmākās dienas anticiklona ietekmē Latvijā būs lielākoties saulainas un ļoti siltas, šīs nedēļas nogalē termometra stabiņš ēnā vietām pakāpsies līdz +29 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Daļai doktorantu algas augs © DIENA(7)

No nākamā studiju gada doktorantūrā studējošajiem būs iespēja saņemt atalgojumu – vismaz 1000 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, un to līdz 2023. gada beigām finansēs ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu.

TIEŠRAIDE: Junior Achievement Unlocked 2020. Saruna ar Mārīti Aleksandru Silavu

Trīs vakarus portāls Diena.lv piedāvā skatīties tiešraidē sarunas par būtisko - biznesu, politiku, sabiedriskām norisēm. Baņkiere bez Zeltītes kroņa, kura apvieno sapņotājus ar darītājiem - Mārīte Aleksandra Silava, Swedbank jaunuzņēmumu attiecību vadītāja šodien, 4.augustā, plkst.19.00 aicina pievienoties sarunā ar jaunatni par izaugsmi, izdegšanu un sevis realizēšanu.

Izveseļojušies visi SAC Mārsnēni Covid-19 inficētie(1)

Priekuļu novadā, kur maija beigās Covid-19 uzliesmojumā sociālās aprūpes centrā Mārsnēni tika konstatēti 47 inficētie, izveseļojušies visi ar jauno koronavīrusu sasirgušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Visvairāk studētgribētāju LU © DIENA(1)

Vakar beidzās jauno studentu pieteikšanās vairākās augstskolās. Tiesa, liela daļa ik gadu rīko arī papildu uzņemšanu, lai aizpildītu brīvās budžeta vietas. Vienotā elektroniskā pieteikšanās e-pakalpojumu portāla Latvija.lv, kurā tiek apkopoti 12 augstskolu dati, statistika pulksten 17.00 rādīja, ka kopumā saņemti 10 272 studiju pieteikumi, no kuriem 9104 (88,63%) ir apstiprināti.

Izvēle jāizdara ļoti uzmanīgi © DIENA(3)

Publiskajā telpā šonedēļ asas diskusijas izraisījās starp plānoto mājdzemdību atbalstītājiem un to pretiniekiem. Šādas debates sākās pēc tam, kad Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis mikroblogošanas vietnē Twitter paziņoja par kādu pagājušajā nedēļā mājdzemdībās notikušu traģēdiju, kurās mirusi jauna sieviete.

Augustā gaidāms caurmērā saulains un silts laiks

Šis mēnesis Eiropas lielākajā daļā, tai skaitā Latvijā, gaidāms saulaināks, sausāks un siltāks par augusta normu, liecina Eiropas Komisijas Kopīgā pētniecības centra publicētās prognozes.

Būs vajadzīgi ilgstoši diplomātiski pūliņi © DIENA(12)

ASV lēmums samazināt karavīru skaitu Vācijā un daļu kontingenta pārvietot uz citām Eiropas valstīm ir tikai pārmaiņu procesa sākums. Tas, vai arī Latvijā vai kādā citā no Baltijas valstīm tiks izvietots ASV kontingents, būs lielā mērā atkarīgs no tālākajām sarunām. Latvija ASV kontingentu būtu gatava uzņemt. Arī Viļņa vēlas panākt lielāku amerikāņu karavīru klātbūtni Lietuvā.