Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Raidījums: Tiesa apcietina atstādināto bērnunama Līkumi direktoru Juri Boķi(3)

Ceturtdien agri no rīta aizturēts bijušā bērnunama Līkumi, tagadējā ģimenes atbalsta centra Saulstari no amata atstādinātais direktors Juris Boķis. Izmeklētāji secinājuši, ka Boķa rīcībā saskatāma pretdarbība, kas varētu kaitēt izmeklēšanai. Pēcpusdienā tiesa nolēma viņu apcietināt, ceturtdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Šogad neprognozē elektrības cenas kāpumu(10)

Iedzīvotāju izmaksām tieši par patērēto elektrību, nevis citām elektrības rēķina sadaļām šogad nevajadzētu pieaugt. Tādas prognozes izsaka elektrības tirgotāji, ceturtdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

ES fondu revidentiem bažas par bezdarbnieku apmācību projektu īstenošanu

Finanšu ministrija (FM) kā revīzijas iestāde ir iesniegusi Eiropas Komisijai viedokli par valstī investēto Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu likumību un pareizību, kurā paustas bažas par ES fondu līdzfinansēto bezdarbnieku apmācību projektu īstenošanu, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Vīrietis darbavietā nozāģē sev plaukstu

Aizvadītajā diennaktī kāds 56 gadus vecs vīrietis darbavietā ar zāģi nozāģējis sev plaukstu un nogādāts slimnīcā, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Pārtika esot droša, ja māk izvēlēties © DIENA

Latvijā pieejamā pārtika ir droša un kvalitatīva, bet svarīgi ir, kādus produktus iedzīvotāji izvēlas. Par to Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputātus trešdien centās pārliecināt Pārtikas uzraudzības departamenta direktors Ernests Zavadskis. Viņu vairāk satraucot tas, ka Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pienākumu apjoms pieaug, taču iestādi varot skart valsts pārvaldes reforma, kas paredz par 6% samazināt valsts pārvaldē strādājošo skaitu. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš (NA) komisijas vārdā solīja pievērst šim jautājumam uzmanību.

Centralizēta pieeja reto slimību pacientiem © DIENA

Februāra beigās tiks atklāts Reto slimību centrs, kas darboties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) paspārnē. Tam būtībā būs koordinējoša funkcija – organizēs ārstu konsilijus, nodrošinās speciālistu komandu pacientu aprūpei un apkopos visu nepieciešamo informāciju, lai pašam pacientam nebūtu ar dokumentu kaudzīti jāskraida no viena speciālista pie nākamā. Līdz šim grūti bijis arī plānot finansējumu reto slimību diagnostikai un ārstēšanai, jo nav bijuši precīzi dati. Tagad pilnveidots pacientu reģistrs. Visas problēmas gan šāda centra izveide neatrisinās.

Gaidāma visai saulaina diena

Ceturtdien mākoņi daļēji segs Latvijas debesis, valsts lielākajā daļā caur tiem spīdēs saule, prognozē sinoptiķi.