Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Dumpis: Latvija patlaban nevar atļauties atvieglot ierobežojumus(9)

Ņemot vērā vairākus faktorus, tostarp joprojām relatīvi augsto saslimstību ar Covid-19 uz Eiropas fona, patlaban Latvija nevar atļauties atvieglot ierobežojumus, mikroblogošanas vietnē Twitter šādu uzskatu pauda Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Ceļot ārpus Latvijas pagaidām ir nedroši © DIENA(2)

Akciju ceļojumi uz Tenerifi jau februārī, arī no Tallinas un Viļņas, braucieni uz Ēģipti jau martā – tāds ir vairāku tūrfirmu aktuālais piedāvājums. Piemēram, ceļojumu firma Novatours plaši reklamē, ka martā sāk piedāvāt ceļojumus no Latvijas uz ārvalstīm.

Vilks paēdis, kaza dzīva © DIENA(5)

Neskatoties uz iepriekš pausto skepsi, koalīcija tomēr vienojusies, ka iedzīvotāju padomes jaunveidojamos novados būs tieši vēlētas, kā uz to uzstāja Valsts prezidents Egils Levits. Tai pašā laikā paredzēts, ka padomes vēlēšanām jāreģistrējas vismaz 10% balsstiesīgo iedzīvotāju. Ja ne, padomi no iepriekš izvirzītajiem kandidātiem ievēlēs pašvaldības dome. Tāpat noteikti griesti, kurās pašvaldībās šāda padome jāievēlē obligāti.

Spiests pamest amatu © DIENA(5)

"Arestētās mantas" atgūšanā savu nevarību demonstrējušās Nodrošinājuma valsts aģentūras direktors Ēriks Ivanovs ir bijis spiests uzrakstīt atlūgumu. Tā kā aģentūras direktora vietniece Natālija Rateniece amatu šomēnes jau pametusi, aktuāls kļuvis jautājums – tieši kādā veidā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens izvēlēsies jauno aģentūras vadītāju.

Raidījums: Iekavē slimnīcu pacientu vakcinēšanu pret Covid-19, lai gan prioritāšu rindā tie ir augstāk par citiem(8)

Sākot vakcinēt Sociālās aprūpes centru darbiniekus un klientus, amatpersonas un gados vecākus cilvēkus, mazāka uzmanība pievērsta vēl kādai grupai, kura prioritāšu ziņā turklāt ir augstāk par minētajām. Tie ir slimnīcu pacienti pirms smagām operācijām vai ķīmijterapijas. Šajā grupā vakcinācija praktiski nav virzījusies, un īsti neiesaistījās arī vakcinācijas organizatori, lai tempu kāpinātu un ar kavēšanos saistītās problēmas novērstu un risinātu, ziņo LTV raidījums de facto.

Brīdina par sliktu gaisa kvalitāti(4)

Palielinoties smalko daļiņu PM2.5 koncentrācijai, svētdien un pirmdien Latvijā gaidāma slikta gaisa kvalitāte, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.