Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Vitenbergs rosina atļaut strādāt visiem tirdzniecības centros esošajiem veikaliem arī brīvdienās un svētku dienās(29)

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) rosina pārskatīt noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus tirdzniecības nozarei, paredzot samazināt maksimāli pieļaujamo apmeklētāju skaitu attiecībā pret tirdzniecības vietu platību, vienlaikus ļaujot strādāt visiem tirdzniecības centros esošajiem veikaliem arī brīvdienās un svētku dienās, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrija (EM).

Tele2: Turpina samazināties kustība uz Rīgas centru(2)

Mobilo sakaru operatora Tele2 dati liecina, ka turpina pieaugt to Latvijas iedzīvotāju skaits, kas maina savus paradumus Covid-19 pieaugošās izplatības un ar to saistīto ierobežojumu dēļ. Pēc mobilo sakaru patēriņa var novērot, ka, sākot no oktobra sākuma līdz pat šim brīdim, turpina samazināties kustība no Rīgas mikrorajoniem un piepilsētām uz Rīgas centru. Arī lielveikalus iedzīvotāji apmeklē retāk, ko apliecina tajos veikto zvanu skaita pakāpeniskais kritums par aptuveni 30%.

Stradiņa slimnīcā veikta Baltijā unikāla starpdisciplināra operācija

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Radioloģijas institūtā pacientei ar diagnozi "karotīdi-kavernoza fistula" ir veiksmīgi veikta sarežģīta operācija, kas līdz šim nebija realizēta ne Latvijā, ne Baltijā, portālu Diena.lv informēja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Mileiko.

Latvijā ūdelēm nav konstatēts Covid-19 © DIENA(4)

Pašreizējos Covid-19 izplatības apstākļos par inficēšanās perēkļiem ir kļuvušas ūdeļu fermas. Līdz šim par inficētiem kažokzvēriem to audzēšanas fermās ir paziņojušas Dānija, Spānija, Nīderlande, ASV, Itālija, Zviedrija un Lietuva.

Nacionālās apvienības valdē neievēlē vairākus redzamus partijas biedrus © DIENA(55)

Pirmais pilnībā attālināti organizētais partijas kongress Latvijas vēsturē ir noticis. Sestdien tiešsaistē tika rīkots Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) kongress. Par partijas līderi atkārtoti ievēlēja Raivi Dzintaru, savukārt valdē neiekļuva daži labi pazīstami partijas politiķi, piemēram, Imants Parādnieks.

Nedēļas vidū visā valstī gaidāms neliels sals

Aukstākais laiks šonedēļ Latvijā gaidāms nedēļas vidū, kad visā valstī būs neliels sals, bet siltākās dienas būs sestdiena un svētdiena, vēsta pašreizējā Global Forecast System prognoze.

Stājas spēkā prasība skolotājiem stundās lietot sejas maskas

No šodienas 1. līdz 6.klašu skolēniem, ja izglītības iestāde lemj mācību procesu organizēt klātienē, uz vienu skolēnu jānodrošina ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no klases telpas platības, savukārt skolotājiem stundās būs jālieto sejas maskas, paredz iepriekš valdībā lemtais.

Fronte ministres pagalmā © DIENA(5)

Neapmierinātība ar izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) iesāktajām reformām un to gaitu, kā arī komunikāciju ar nozari briedusi jau ilgi. It īpaši saasinājušās attiecības ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA), kas pagājušajā nedēļā pieprasīja ministres demisiju. Šādu soli LIZDA spēra pēc pēdējās tikšanās (tā notika tiešsaistē) ar Šuplinsku, kas tika rīkota pēc arodbiedrības iniciatīvas, lai izrunātu sasāpējušos jautājumus. Katra puse tajā palika pie sava, un arī arodbiedrības vēlāk vēstulē Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) izsūtītie 15 ierosinājumi palika bez atsaucības – IZM atbalstīja tikai vienu, bet divus – daļēji.

de facto: Kāpēc aizkavējas paziņojumu saņemšana lietotnē Apturi Covid ?

Aizvien vairāk pieaug to cilvēku skaits, kuru inficēšanās avots nav zināms. Līdz ar šo pieaug nozīme arī mobilajai lietotnei Apturi Covid, kas var noteikt iespējamu kontaktu ar inficētu cilvēku. Taču paziņojums tajā kontaktpersonām atnāk pat vairākas dienas pēc tam, kad saslimušais saņēmis pozitīvu analīžu rezultātu, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Pirmdien daudzviet Latvijā snigs

Svētdienas pēcpusdienā Latgalē snieg, nokrišņi sasniedz arī Vidzemi un Sēliju, un pirmdien sniegs gaidāms valsts lielākajā daļā, prognozē sinoptiķi.

Slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits pārsniedzis 500(4)

Pagājušajā diennaktī Latvijā stacionēti 44 Covid-19 pacienti, līdz ar to kopumā slimnīcās patlaban ārstējas 510 ar jauno koronavīrusu sasirgušie, kas ir par 26 vairāk nekā diennakti iepriekš, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.