Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Šogad gados vecāko nodarbināšanai paredzēto finansējumu novirza citiem mērķiem(2)

Valdība pirmdien vairāk nekā sešas reizes samazināja līdz gada beigām paredzēto finansējumu programmas Izaugsme un nodarbinātība specifiskā atbalsta mērķim Paildzināt gados vecāku nodarbināto darbspēju saglabāšanu un nodarbinātību. Valdība lēma no 3,293 miljoniem eiro uz 503 251 eiro samazināt līdz gada beigām sasniedzamo starpposma finanšu rādītāju. Finansējums gan mainīts tikai uz šo gadu.

Arī trešdien tikai vietām Latvijā spīdēs saule

Otrdien Liepājā un citviet Kurzemes dienvidrietumu daļā izklīduši mākoņi un spīd saule, Rucavā ar +13 grādiem pārspēts 6.novembra siltuma rekords. Pārējā Latvijā saglabājas apmācies un dūmakains laiks, liecina meteoroloģiskā informācija.

Šodien sāks iztiesāt Ploriņa krimināllietu(1)

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa otrdien plkst.10 sāks skatīt krimināllietu, kurā par amatpersonu noziegumiem saistībā ar neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā apsūdzēts bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājs Armands Ploriņš, liecina tiesu kalendārā pieejamā informācija. Prokuratūra lietu sākotnēji bija nodevusi Rīgas rajona tiesai, taču lieta tālāk nodota pēc piekritības Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai, aģentūrai LETA skaidroja Rīgas rajona tiesā.

Citadeles pārdošana: Valsts nevis naudu saņēma, bet vēl piemaksāja © DIENA(54)

Akciju sabiedrības Citadele banka pārdošanas cena, visticamāk, bija par 25–75 miljoniem eiro mazāka nekā tās iespējamā patiesā vērtība – šis Valsts kontroles atzinums ir labi zināms. Taču, kā izrādās, īstenība ir vēl dramatiskāka. No bankas pārdošanas Latvijas valsts nevis saņēma nesamērīgi mazu cenu, bet nesaņēma vispār neko. Vēl vairāk – valstij pat nācās piemaksāt.

Diena turpina 11. oktobrī sākto rakstu sēriju Citadeles lietas anatomija, soli pa solim atklājot visaugstākajā līmenī kārtoto iespējamo afēru, kurā Latvijas valsts zaudēja vismaz 20–40 miljonus eiro. Iepriekšējā rakstā, ar kuru var iepazīties portālā Diena.lv, vēstījām, ka Valda Dombrovska vadītais Ministru kabinets 2011. gadā nolēma pārtraukt mēģinājumus pārdot Citadeli un pie šī jautājuma atgriezās tikai 2013. gada jūlijā.

Raidījums: Lūpu "pumpēšanas" biznesā dur, kurš vēlas; izglītības kontroles nav(4)

Arvien populārākām kļūstot lūpu palielināšanas procedūrām, skaistumkopšanas tirgū likumsakarīgi parādās arvien vairāk lūpu palielināšanas speciālistu. Izrādās, ka daļai no tiem nav likuma prasītas izglītības, secinājis Latvijas Televīzijas raidījums Aizliegtais paņēmiens pēc eksperimenta ietvaros apmeklētiem skaistumkopšanas saloniem.

Latvijas drošībnieki zina Krievijas vēstniecības aizsegā strādājošos spiegus(21)

Satversmes aizsardzības birojam (SAB) ir zināmi izlūki, kas Latvijā strādā Krievijas vēstniecības piesegā, bet par konkrētām personām komentārus birojs nesniegs,komentējot izskanējušās ziņas, ka Krievijas vēstniecības Latvijā pirmais sekretārs ir Krievijas Bruņoto spēku Galvenās pārvaldes virsnieks, aģentūrai LETA pavēstīja SAB.

Finansiālās drošības garantija vai ilūzija? © DIENA(3)

Uzkrājošā dzīvības apdrošināšana (UDA) ir "komplekss finanšu instruments. Pirmkārt, UDA ir iespēja apdrošināt dzīvību, tādējādi parūpējoties par tuviniekiem. Otrkārt, tā ir iespēja apdrošināties pret nelaimes gadījumiem un nopietnām slimībām, kas ir īpaši būtiski, ņemot vērā situāciju veselības aprūpē. Treškārt, tā ir iespēja palielināt uzkrājumu, izvēloties piemērotu līgumu," UDA būtību raksturo Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Apstiprina Indikatīvo dzelzceļa infrastruktūras attīstības plānu pieciem gadiem(1)

Ministru kabinets šodien, 5. novembrī, apstiprināja Satiksmes ministrijas iesniegto plāna projektu Indikatīvais dzelzceļa infrastruktūras attīstības plāns 2018. – 2022. gadam (Indikatīvais plāns). Pamatojoties uz Indikatīvo plānu, tiks noslēgts daudzgadu līgums starp Satiksmes ministriju (SM) un valsts akciju sabiedrību Latvijas dzelzceļš (LDz).

Miljoni pārdalīti bez garām diskusijām © DIENA

Aizejošā 12. Saeima savā pēdējā sēdē dažādiem mērķiem pārdalījusi līdzekļus vairāku miljonu eiro apmērā. Deputāti līdzekļu pārdali kopumā atbalstīja bez garām diskusijām, tomēr, lemjot par vairāk nekā viena miljona eiro pārdali, piešķirot tos motokrosa, rallijkrosa un spīdveja sacensību rīkošanai, izskanēja vairāku deputātu iebildumi. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis Dienai gan norāda, ka jautājums par līdzekļu pārdali tieši šiem sporta veidiem ir politiska izšķiršanās, bet komitejai pret to iebildumu nav.