Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Atstāja daudz gaismas šajā pasaulē

Cilvēks, kas daudziem no mums iemācīja pasauli skatīt cilvēcības un gudrības acīm, ļāva iepazīt ideālo Latviju. Tā Uģi Brikmani, par kura pēdējo veikumu – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncertu Zvaigžņu ceļā – vēl nesen priecājāmies, raksturo Latvijas Nacionālajā kultūras centrā. "Sevišķi smagi, kad no mums aiziet cilvēki, kuru vieta Latvijas kultūrā nav aizpildāma. Uģis Brikmanis tāds bija. Mums pietrūks viņa vēriena, gaišuma, plašuma elpas, spējas savos lielajos, radošajos projektos lidot pašam un dot spārnus citiem, lai kopīgi darītu šo zemi un tautu labāku un skaistāku," Kultūras ministrijas vārdā no režisora atvadījusies ministre Dace Melbārde.

Cīņa ar cūku mēri nerit tik ātri, kā cerēts © DIENA(7)

Pusotras nedēļas laikā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajā uzņēmumā 'Druvas Unguri Saldus novadā iznīcināta mazāk kā puse mājas cūku. Ik dienu šeit dzimst liels daudzums sivēnu. Aizvadītajās brīvdienās darbi pat pārtraukti, tādējādi process varētu aizņemt vēl vismaz nedēļu. Tas noritētu ātrāk, ja līķus ļautu aprakt, taču par to nav sajūsmā pašvaldība. Tikmēr uzņēmuma vadītājs par saimniecības atjaunošanas iespējām runāt vēl nevēlas.

Var nepietikt naudas solītajam algu pieaugumam skolotājiem, mediķiem un tiesu sistēmas darbiniekiem(9)

Skolotājiem, mediķiem, tiesnešiem, prokuroriem un tiesu sistēmas darbiniekiem valdības solījumi palielināt algas var arī netikt izpildīti. Lai algu pieaugumu nodrošinātu, valsts budžetā papildus nepieciešami vairāk nekā 143 miljoni eiro. Taču šā brīža aplēses liecina, ka ne tikai nav naudas papildu izdevumiem, bet var nākties mazināt jau esošos tēriņus. Par to atklāti runāt atbildīgās amatpersonas vairās, svētdien vēsta Latvijas televīzijas raidījums Panorāma.

Pirmdien laiks uzlabosies(1)

Pirmdien Latvijā būs lēnāks vējš, mazāk nokrišņu un nedaudz siltāks gaiss nekā svētdien, prognozē sinoptiķi.