Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Slēpošanas drošuma standarti Latvijā – vāji regulēti © DIENA(11)

Vēloties, lai tobrīd astoņgadīgais dēls Markuss apgūtu ko jaunu, Jānis un Jūlija Knēziņi ierosinājuši sākt mācīties kalnu slēpošanu. Markuss piekritis, bet jau otrajā apmācību reizē tas Reiņa trasē instruktora vadībā beidzies ar puiša kājas lūzumu. Markusa vecāki norāda, ka apzinās iespējamos riskus un negadījumus, taču nepatīkamākā bijusi slēpošanas kalna darbinieku attieksme pēc notikušā – Reiņa trases pārstāvji nav atzinuši savas kļūdas un nav izrādījuši cilvēcīgu attieksmi. Savukārt slēpošanas trasē uzsver, ka viss darīts pareizi un arī atbildīgās institūcijas pārkāpumus trases darbībā neesot atradušas. Savukārt Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) atzīst – lai arī izstrādātas vadlīnijas slēpošanas trašu drošumam, tām ir rekomendējošs raksturs, un ne visas prasības ir nostiprinātas likumos, tostarp par sertifikāta nepieciešamību slēpošanas instruktoram.

Temperatūra visā Latvijā plusos; sestdien vietām gaidāms brāzmains vējš

Sestdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā ir 0..+2 grādi, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Debesis mākoņainas, bet nav lielu nokrišņu. Daudzviet dūmaka. Pūš mērens dienvidu vējš, piekrastē brāzmās līdz 13 metriem sekundē. Rīgā apmācies un dūmakains laiks, dienvidu vējš 5-9 metri sekundē, gaisa temperatūra +1 grāds.

Arī Latvijas drošības iestādes novēro Ķīnas aktivitātes mūsu valstī(10)

Valsts drošības dienests pievērš uzmanību Ķīnas izlūkošanas aģentu iespējamām aktivitātēm Latvijā kā potenciālam riskam, taču līdz šim nav konstatēti Ķīnas centieni ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesus pretrunā Latvijas nacionālajām drošības interesēm, spiegot NATO noslēpumus vai izmantot Latvijas balsi Eiropas Savienībā Ķīnas interešu lobēšanai, piektdien vēstīja LNT Ziņas.

Satiksmes ministrs rosinās samazināt algas lielo ostu valdes locekļiem(6)

Līdz šim iekārojamās “siltās vietas” Latvijas lielajās ostās varētu kļūt mazāk pievilcīgas – satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) tuvākajā laikā rosinās izmaiņas, lai ostu valdes locekļiem maksātu tikpat, cik valsts kapitālsabiedrību padomes locekļiem, informē LNT ziņas.

Bezvēsts pazudušais Vilnis Neliuss atrasts

Bezvēsts pazudušais Vilnis Neliuss atrasts sveiks un vesels. Iepriekš Valsts policija ziņoja, ka meklē 1961. gadā dzimušo Vilni Neliusu. Vīrietis ar radiniekiem nebija sazinājies kopš aizvadītā gada 17. novembra.

Prokuratūra Jurašam izsniegusi apsūdzību(4)

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors šodien izsniedzis Saeimas deputātam Jurim Jurašam lēmumu par saukšanu pie kriminālatbildības par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.