Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Valdība atbalsta plānu cīņai ar alkohola pārmērīgu lietošanu(1)

Valdība otrdien atbalstīja Alkoholisko dzērienu patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas plānu, līdztekus stingrākiem ierobežojumiem alkoholisko dzērienu reklamēšanai, paredzot izvērtēt iespēju samazināt pieļaujamo alkohola koncentrāciju asinīs visiem autovadītājiem līdz 0,2 promilēm.

Latvijā pirmdien reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums(2)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, bet nedēļas laikā vēl septiņi Covid-19 slimnieku izveseļojušies, liecina jaunākā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā statistika.

Viesstrādniekiem, iebraucot Latvijā, būs jāveic divas Covid-19 analīzes(2)

Lai samazinātu Covid-19 izplatīšanās risku, no 1.augusta visām personām, kuras ieradīsies Latvijā veikt darba pienākumus no valstīm ar augstu saslimšanas rādītāju, tajā skaitā kultūras jomas darbiniekiem, būs obligāti jāveic divas Covid-19 analīzes ar piecu līdz septiņu dienu intervālu, paredz otrdien veiktie grozījumi Ministru kabineta -Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

FOTO: Ostas Krasta stacija tiek atslēgta no dzelzceļa tīkla(8)

Turpinoties attīstībai Andrejsalā, Riga Port City teritorijā, VAS Latvijas dzelzceļš šodien, 28. jūlijā, posmā Zemitāni-Rīga-Krasta uzsāka dzelzceļa infrastruktūras pārbūvi. Rezultātā no kopējā dzelzceļa tīkla ir atslēgta vēsturiskā ostas ogļu dzelzceļa stacija – Rīgas Krasta, portālu Diena.lv informēja Riga Port City.

Palielinās Stradiņa un Austrumu slimnīcu pamatkapitālus par kopumā 6 988 799 eiro

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pamatkapitālu palielināšanai novirzīs 6 988 799 eiro, tādējādi sedzot 2019.gada zaudējumus, kas radušies nodrošinot valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, liecina šodien valdībā atbalstītais informatīvais ziņojums.

Mācības notiks klātienē, ievērojot striktus piesardzības pasākumus(4)

No šā gada 1.augusta mācību procesu organizēs klātienē izglītības iestādē, bet būs jāievēro virkne piesardzības prasību, tostarp jāorganizē izglītojamo plūsma, mazinot to krustošanos, kā arī nepieļaujot drūzmēšanos, otrdien atbalstot grozījumus noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, lēma valdība.

Neatstāt naudu aizdomīgam reklāmdevējam © DIENA

Kādā mājaslapā internetā parādījies reklāmas baneris, uz kura uzklikšķinot atveras it kā raksts, kurā tiek izklāstīts kāda iesirma vīrieša baltā ārsta uzsvārcī paustais par to, kādēļ Latvijā vairums ārstu negribot palīdzēt otrā tipa diabēta pacientiem. Minētais sirmais vīrietis šajā "rakstā" iepazīstināts kā Aleksandrs Rafīls, un viņš esot viens no vadošajiem endokrinologiem Eiropas Savienībā. Šis it kā ārsts ļoti aktīvi pauž viedokli, ka citu ārstu izrakstītie medikamenti otrā tipa diabēta pacientiem ir slikti, toties kāds konkrēts uztura bagātinātājs – labs. Cita starpā "raksta" beigās šo uztura bagātinātāju piedāvāts iegādāties.

IZM rosina noteikt trīs mācību procesa īstenošanas modeļus(7)

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā noteikt trīs mācību procesa īstenošanas modeļus, paplašinot iespējas izmantot attālināto nodarbību elementus, intervijā TV3 raidījumā 900 sekundes skaidroja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Ministrijas prasa divus miljardus © DIENA(2)

Nozaru ministriju nākamā gada budžeta pieprasījumi prioritārajiem pasākumiem (neskaitot bāzes finansējumu) ir nedaudz vairāk kā divi miljardi eiro. Finanšu ministrija norāda, ka pašlaik vēl nav zināms, cik daudz naudas budžetā varēs šiem mērķiem atvēlēt. Tomēr jau pašlaik ir skaidrs – visas vajadzības apmierināt neizdosies.

Makašānu Amatu vidusskola grib palikt skolu kartē © DIENA(2)

Šo kultūras un amatniecības salu Vērēmu pagasta Makašānos pirms teju 30 gadiem izveidojusi Lūcija Rancāne, bet nu to savās rokās pārņēmusi viņas meita Gundega. Arī vīrs – koktēlnieks Antons Rancāns – te joprojām māca skolēniem amatu prasmes. Taču, kā jau visās nelielajās vidusskolās, arī šeit valda neziņa par nākotni.