Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Nekā personīga: Jaundibināta firma ar viena eiro pamatkapitālu iegūst tiesības par miljonu mazgāt Jelgavas autobusus(5)

Jelgavas sabiedriskās satiksmes autobusu mazgāšana ir ienesīgs bizness. Pašvaldības uzņēmums katru gadu par šo pakalpojumu maksā ap 300 tūkstošiem eiro. Līdz šim Jelgavas autobusus mazgāja firma, kas piederēja bijušajam Jelgavas domes deputātam Dainim Liepiņam un bijušajai autobusu parka komercdirektorei. Pērn notika konkurss, kur savulaik ar pašvaldību saistītie cilvēki vairs nevinnēja. Tomēr jaunā autobusu mazgātāja izvēle rada aizdomas, ka šis konkurss nav noticis tīri. Uzņēmums dibināts neilgi pirms iepirkuma, konkursa brīdī tam nebija savas automazgātuves, taču jau pirmajā darbības gadā tas guvis fantastisku peļņu, vēsta raidījums Nekā personīga.

Trīs gadu laikā aizdomās par cilvēktirdzniecību tika turētas 27 personas

Laikā no 2014. līdz 2016.gadam policijā sākti astoņi kriminālprocesi par cilvēku tirdzniecību, kuros par aizdomās turamām personām atzītas 27 personas, liecina valdībā iesniegtais informatīvais ziņojums Par Cilvēku tirdzniecības novēršanas pamatnostādņu 2014.-2020.gadam ieviešanu no 2014.gada līdz 2016.gadam.

Labots arī visas Latvijas 13.maija karstuma rekords(1)

Svētdien daudzviet Latvijā pārspēts 13.maija maksimālās gaisa temperatūras rekords, tajā skaitā labots šī datuma nacionālais rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

VID un Veselības aprūpes darba devēju asociācija sāk sadarbību ēnu ekonomikas apkarošanas jomā(2)

Situācija veselības aprūpes jomā ir satraucoša, un ir pēdējais brīdis, kad nozares spēlētājiem un atbildīgajām iestādēm apvienoties samilzušo problēmu mazināšanai. Lai meklētu risinājumu lielajam aplokšņu algu īpatsvaram un nereģistrētai saimnieciskai darbībai, Valsts ieņēmumu dienests (VID) tikās ar Veselības aprūpes darba devēju asociāciju (VADDA). Tikšanās laikā tika ieskicētas iespējamās sadarbības formas un prioritātes.

Mīlestība uz baložiem asinīs no vectēva © DIENA(2)

Jaunie laiki grauzuši un plēsuši kādreiz tik slaveno Kauliņtēva saimniecību Lāčplēsis, bet ļaudis ir cīnījušies par savu zemi un saimniecības vērtībām, turpina dzīvot un strādāt. Viņu vidū arī lielvārdietis Ainārs Ludboržs. Viņš pilnībā atbilst reiz dzirdētajam apgalvojumam, ka baložu kolekcionāri ir interesanta un aizrautīga sabiedrība. Aicinājumam tikties Ainārs piekrita nekavējoties, kaut nekad nav alcis publicitātes, nav arī piedalījies baložu izstādēs, jo tas prasa daudz brīva laika, un tā viņam ir ļoti maz. Kolekcionārs stāsta par savu dzīvi, kas nesaraujami saistīta ar Lāčplēsi, un mūža mīlestību uz baložiem.

Neapjukt plašajā klāstā © DIENA

Lai izvēlētos drošu un piemērotu nometni, ieteicams ieskatīties Valsts izglītības satura centra mājaslapā publicētajā nometņu reģistrā Nometnes.gov.lv. Tur ik gadu tiek apkopota informācija par visām oficiālajām bērniem un jauniešiem paredzētajām nometnēm Latvijā. Šīs nometnes sniegs papildu drošības sajūtu, jo tās tiek uzraudzītas un organizētas saziņā ar pašvaldībām un ar citu nometnes uzraugošo iestāžu un dienestu atļauju. Svarīga ir arī skolotāju kvalifikācija un pieredze, strādājot ar attiecīgā vecuma bērniem mazās grupās, par to noteikti varat vaicāt izvēlētās nometnes organizatoriem. Noteikti vajadzētu iepazīties arī ar līdzšinējām atsauksmēm.