Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Novum Riga taisnību meklēs Eiropas Cilvēktiesību tiesā © DIENA(5)

Teju pusgada diskusijas un dokumentālu pierādījumu sniegšana tiesībsargājošajām institūcijām, lūdzot atcelt arestu lielākajai daļai finanšu līdzekļu no kopsummā deviņiem miljoniem eiro labdarības fondam Novum Riga Charitable Foundation (Novum Riga) nav rezultējušās pozitīvā iznākumā. Līdzekļu aresti atcelti nav, tādēļ fonda vadība sagatavojusi sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā par nesamērīgu un diskriminējošu attieksmi, tikai uz aizdomu pamata arestējot gandrīz visus fonda finanšu līdzekļus, kas teju pilnībā bloķējis Novum Riga darbību.

Lubānas novadā konstatēts pirmais Covid-19 gadījums(3)

Pirmais Covid-19 gadījums aizvadītajā diennaktī konstatēts arī Lubānas novadā, kas līdz šim bija vienīgā infekcijas joprojām neskartā Latvijas pašvaldība, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Saeima pieņem 2021. gada valsts budžetu(23)

Saeima trešdien galīgajā lasījumā pieņēma 2021.gada budžetu, paredzot kopējos izdevumus 10,758 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumus 9,579 miljonu eiro apmērā.

Arhīva samilzušās problēmas © DIENA(3)

Latvijas Nacionālais arhīvs (LNA), kas glabā dokumentālas liecības no 1220. gada līdz pat mūsdienām, šobrīd ir izvietots 22 ēkās 16 pilsētās – lielākā daļa no tām tikušas piemērotas iestādes vajadzībām un sen jau kļuvušas par šaurām. Lai risinātu ilgstoši sasāpējušo telpu problēmu, kas varētu novest pie tā, ka 2025. gadā vairs nebūtu, kur glabāt materiālus, darba grupa izstrādāja attīstības koncepciju.

Valsts austrumos iestājusies meteoroloģiskā ziema

Svētdien, 29.novembrī, vairākās novērojumu stacijās valsts austrumos sākās meteoroloģiskā ziema, bet Dagdā tā iestājās dienu agrāk, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Bez nozaru ierobežojumiem © DIENA(4)

Valdība ir izdarījusi vairākus grozījumos atbalsta instrumentos Covid-19 krīzē cietušajiem uzņēmējiem. Būtiskākais: atbalstu varēs saņemt visu nozaru uzņēmumi, kuriem salīdzinājumā ar augustu, septembri un oktobri ir vērojams apgrozījuma kritums vismaz par 20% (sākotnēji bija paredzēts kritums 50%).