Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Vēsture Dienā: Kapos bez helovīna © DIENA

Nejautā bērniem, kuri svētki šoruden svarīgāki – Latvijas simtgade vai helovīns –, ja negribi dzirdēt necerētu atbildi. Taču ilgdzīvotāji atceras laikus, kad Latvijā helovīnu vēl nesvinēja.

Salacgrīvas pusē jūrā eksperimentāli plāno sākt audzēt gliemenes(1)

Salacgrīvas novada Liepupes pagasta Jāņa Brakovska zvejnieku saimniecība Grīņi Rīgas jūras līcī pie Salacgrīvas eksperimentālā kārtā plāno sākt audzēt gliemenes, kopā ar ekspertiem no Kanādas izveidojot speciālas šim nolūkam radītas audzēšanas fermas, aģentūrai LETA pastāstīja Brakovskis.

Policija aiztur CSDD reģistram uzbrukušu hakeri(4)

CSDD darbinieki saskārušies ar kādas personas nesankcionētu mēģinājumu piekļūt Transportlīdzekļu reģistram un mēģinājumu izspiest naudu, taču pateicoties CSDD darbinieku rīcībai un nekavējošai sadarbībai ar Valsts policiju, likumsargiem izdevies aizturēt iespējamo vainīgo. Būtiski, ka personai nav izdevies piekļūt CSDD reģistrā esošajiem datiem un nav notikusi datu noplūde, portālam Diena.lv pavēstīja CSDD pārstāvji.

Latvija kā vienīgā no Baltijas pievienojas starptautiskai pretpirātisma deklarācijai(3)

Līdz ar biedrības Par legālu saturu! pievienošanos starptautiskajai interneta pretpirātisma deklarācijai, Latvija iekļaujas nelegālā satura apkarošanā globālā mērogā, portālu Diena.lv informēja biedrība. Ņemot vērā pašreizējo intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu internetā intensitāti un aizvien pieaugošos mērogus, tiešsaistes satura pirātisms radījis reālus finanšu un drošības apdraudējumus valstu ekonomikā un negatīvi ietekmē radošās nozares, uzskata biedrības pārstāvji, atsaucoties Varšavas deklarāciju.

Tiesa attaisno biedra nāvē vainoto SUV karavīru; prokuratūra protestē(3)

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa attaisnojusi Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienības (SUV) virsseržantu, kura vadītās laivas piedzīvotā negadījuma rezultātā 2014. gada pavasarī jūrā gāja bojā cits karavīrs. Motivēts spriedums sagatavots oktobra beigās, bet šonedēļ prokuratūra iesniegusi protestu. Tāpat saņemta cietušās personas apelācijas sūdzība, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Tagad lieta būs jāskata Rīgas apgabaltiesai.

Lielākās izmaiņas bijušas pirms, nevis pēc skolas slēgšanas © DIENA(6)

Iedzīvotāji turpina pamest lauku pagastus, demogrāfiskā situācija nav iepriecinoša, uzņēmējdarbība neattīstās. To var secināt par atsevišķiem Kurzemes pagastiem, laikrakstam Diena un žurnālam SestDiena sākot rakstu sēriju par vietām, kur 2009. gadā tika slēgtas skolas. Lai gan šis pētījums varētu apgāzt teicienu "daba nemīl tukšumu", jānorāda – aina nav tik drūma, jo, par spīti vispārējām tendencēm Latvijas laukos, katrā vietā ir aktīvisti, kas vietai aiziet postā neļaus, un dažviet pat esot jūtama paaudžu nomaiņa.

Pirmais raksts, iezīmējot Latvijas kopainu 2009. gadā, lasāms jau 2. novembra SestDienā. Laikrakstā publicēsim stāstus par katru pagastu un novadu, analizējot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par iedzīvotāju skaita izmaiņām, iedzīvotāju vidējo vecumu, nodarbinātību un algu līmeni.

Piektdiena pienākusi miglaina un mitra

Piektdienas rītā visā Latvijā ir dūmaka vai migla, redzamība vietām nepārsniedz 400 metru, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.