Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Otrdien daudzviet snigs

Otrdien Latvijā gaidāms mākoņains laiks, kas vietām skaidrosies, un daudzviet nedaudz snigs, prognozē sinoptiķi.

Par Rimšēviču iemaksāta 100 000 eiro liela drošības nauda(13)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam noteikta 100 000 eiro drošības nauda, kura jau esot iemaksāta valsts kases kontā, aģentūrai LETA apliecināja viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Svētdien ugunsgrēkos cietuši divi cilvēki

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 17 ugunsgrēki un tajos cietuši divi cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

FKTK aptur ABLV Bank klientu maksājumus; banka lūgs aizdevumu(22)

Lai stabilizētu situāciju AS ABLV Bank, komercbanka ir nolēmusi ieķīlāt daļu no tās rīcībā esošajiem vērtspapīriem, pretī lūdzot Latvijas Bankai piešķirt aizdevumu līdz 480 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja ABLV Bank komunikācijas pārstāvis Artūrs Eglītis.

Kurš kuram paliks parādā © DIENA(2)

Jaunā nodokļu sistēma ir sarežģītāka un daudziem radījusi mulsumu, jo prognozes par saviem ienākumiem šajā gadā, iespējams, neatbilst reālajai situācijai. Arī eksperti atzīmē, ka cilvēkam ir grūtāk precīzi prognozēt ienākumus. Fakts, ka arī godīgs nodokļu maksātājs gada beigās var būt parādnieks, apjukumu radīs arī turpmāk. Finanšu ministrijā gan uzsver, ka informācijas par izmaiņām bija daudz un mazo algu saņēmēji ir galvenie ieguvēji, neskatoties uz cilvēku šaubām.

Raidījums: Koļegovas deklarāciju lietā aizdomas par darbībām ar SIA Pallogs dividendēm

Skandāls par Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektores Ingas Koļegovas amatpersonas deklarācijām, kas izcēlās pirms pusotra gada laikā, kad viņa pretendēja uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas amatu, uzvirmojis ar jaunu jaudu. VID pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja prokuratūrai kriminālprocesu par nepatiesām ziņām viņas deklarācijās. Apsūdzības gadījumā tas var nozīmēt izmaiņas arī VVD vadībā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Tikmēr agrāk aktīvākie Koļegovas aizstāvji – premjers Māris Kučinskis (ZZS) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) – par notikušo nav pārāk runīgi.

Rimšēviču svētdienas vakarā vēl neatbrīvo(3)

Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, kuru sestdienas vakarā aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), svētdien vēl neatbrīvos no izolatora, aģentūrai LETA apstiprināja Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš.

LTV: Norvik Bankai bija "aizķeršanās" ar 2015. gada pārskata apstiprināšanu(2)

Norvik Bankai bija "aizķeršanās" ar 2015. gada pārskata apstiprināšanu, svētdienas vakarā ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Bankas auditori pēc finanšu pārskatiem nebija spējīgi sagatavot atzinumu un uzskaitīja tajos vairākas neatbilstības, atsaucoties uz riska darījumiem Krievijā un enerģētikas sektorā Latvijā. Ja šo risku ietekmi ņemtu vērā, tad banka neizpildītu minimālos kapitāla pietiekamības rādītājus. Bankas vadītājs Olivers Bramvels atbildēja, ka bankas īpašnieks Grigorijs Guseļņikovs ir uzrakstījis iesniegumu kādai Latvijas tiesībsargājošai iestādei saistībā ar kukuļošanu un viņš vēlas ar iestādi sadarboties arī turpmāk.

Martinsons pēc atbrīvošanas nerunīgs; arī viņa advokāts komentāros neizplūst(3)

Pēc atbrīvošanas no Valsts policijas izolatora uzņēmējs Māris Martinsons plašākus komentārus nesniedz, vien norādīja, ka viņam izvirzītajās apsūdzībās vainu "pilnīgi un galīgi" noliedz. Latvijas Televīzijas žurnālistam mēģinot uzdot papildjautājumus, Martinsons iekāpa automašīnā, kura tūdaļ arī aizbrauca. Tā kā Martinsons tika aizturēts piektdien, šodien beidzās likumā noteiktais termiņš - 48 stundas - cik ilgi personu drīkst aizturēt bez tiesas lēmuma.

Raidījums: Rimšēvičs savulaik ticies ar nupat no apcietinājuma atbrīvoto Sprūdu(14)

Bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds cietumā atradās kopš pagājušā gada jūnija. Prokuratūra bijušajam administratoram cēlusi apsūdzību par izspiešanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Viņš apsūdzības noliedza, bet tomēr no cietuma tika izlaists šajā piektdienā pret rekordlielu drošības naudu - 500 000 eiro. TV3 raidījuma Nekā personīga rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Rimšēvičs savulaik ticies ar Sprūdu. Vienreiz šāda tikšanās bijusi 2016. gadā, bet abi klātienē satikušies arī 2017. gadā neilgi pirms Sprūda aizturēšanas.

Martinsonu atbrīvo(5)

Uzņēmējs Māris Martinsons, kuru piektdienas vakarā aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), svētdienas vakarā atbrīvots no izolatora. Iespējams, ka tiks atbrīvots arī Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kuru KNAB aizturēja sestdienas vakarā pēc septiņu stundu ilgas nopratināšanas.

Rimšēvičs atrodas izolatorā un savu aizturēšanu uzskata par nelikumīgu(26)

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs savu aizturēšanu uzskata par klaji nelikumīgu, taču aizdomās turēta statuss viņam šobrīd nav noteikts, aģentūrai LETA pastāstīja Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš. Advokāts apstiprināja, ka sestdien pēc tam, kad Rimšēvičs pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzaicinājuma ieradās iestādes telpās, viņam, pat neuzdodot nekādus jautājumus par apstākļiem, kuru dēļ viņš uzaicināts, tika paziņots par viņa aizturēšanu. Aizturēšanas iemesls ir kāds notikums, kas it kā norisinājies pirms daudziem gadiem.