Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Asociācija: Jaunā patēriņa kreditēšanas nozares regulējuma dēļ patērētājs būs spiests samaksāt vairāk(8)

Līdz ar Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas atbalstītajiem grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, ar kuriem aizdevumi līdz 30 dienām ar atmaksu vienā maksājumā tiks limitēti līdz 50% no minimālās algas, patērētājs būs spiests aizņemties lielākas summas, uz garākiem termiņiem un samaksāt vairāk, aģentūrai LETA pauda Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijā.

VID aptur PVN izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumu(1)

Šī gada augustā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas (NMPP) amatpersonas apturējušas noziedzīgu PVN izkrāpšanas shēmu, kurā bija iesaistīti septiņi reāli strādājoši un vismaz 50 fiktīvi uzņēmumi. Valsts budžetam nodarīto zaudējumu apjoms ir aptuveni divi miljoni eiro. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros viena persona ir apcietināta, portālu Diena.lv informēja VID.

Atsakās no plāniem dot ārsta palīgiem tiesības izrakstīt nosūtījumus

Veselības ministrija (VM) atteikusies no vairāku mediķu organizāciju atbalstītā ierosinājuma dot ārsta palīgiem, kuri strādā pašvaldību feldšerpunktos, tiesības izrakstīt nosūtījumus uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem, liecina valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais noteikumu projekts Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība.

Otrdienas rīts - vēsākais kopš jūnija

Naktī uz otrdienu lielā valsts daļā gaisa temperatūra noslīdēja zem +10 grādiem, un piecos rītā gaisa temperatūra bija no +5,7 grādiem Mērsragā un +6,5 grādiem Zosēnos līdz +13,6 grādiem Rīgas centrā un +13,9 grādiem Liepājā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Ātrie kredīti populisma gaisotnē © DIENA(17)

Nebanku kreditētāji vēlmi noteikt ierobežojumus aizdevumu likmēm uzskata par nepamatotiem. Savukārt eksperti un nozares uzraugs brīdina par konkurences samazināšanos, kas rezultātā apdraudēs iespēju aizņemties 252 tūkstošiem Latvijas strādājošo iedzīvotāju. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdienas sēdē plāno izskatīšanai 2. lasījumā sagatavot grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (PTAL), kas cita starpā paredz ieviest kredīta dienas likmi 0,07% apmērā no kopējās kredīta summas.

Reizniece-Ozola: Naudas algu pieaugumam var nepietikt(47)

Skolotāju, mediķu, tiesnešu, tiesu darbinieku un prokuroru algu pieaugumam nākamajā gadā valsts budžeta naudas var nepietikt, Latvijas Televīzijas raidījumam Panorāma atzinusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ekspedīcijas dalībnieki apņēmušies Monblāna virsotnē tomēr pacelt Latvijas karogu(21)

Ekspedīcijas Monblāns 2018 dalībnieki turpina sarežgīto ceļu uz Eiropas Savienības (ES) augstāko virsotni Monblānu, lai tajā paceltu Latvijas karogu. Lai arī Francijas policija ir arestējusi alpīnistu 10 metrus garo karoga mastu, ekspedīcija turpinās un mērķis par karoga uzstādīšanu Monblāna virsotnē paliek nemainīgs, portālam Diena.lv pavēstīja projekta vadītāja Ilze Seržāne.