Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Kājām pāri Krievijas robežai © DIENA(4)

''Labas ziņas! Atsākam regulāro autobusu satiksmi ar Krieviju!'' Šādu paziņojumu savos e-pastos nesen saņēma iedzīvotāji, kuri kādreiz ir izmantojuši starptautiskā autobusu pasažieru pārvadātāja Ecolines pakalpojumus. Augsto Covid-19 saslimstības rādītāju dēļ šobrīd gan šāda veida pārvadājumi uz kaimiņos esošo lielvalsti nav ļauti, tādēļ Ecolines autobuss braucējus no Rīgas ved līdz Grebņevas robežpunktam. Tas tālāk jāšķērso kājām, bet jau aiz robežas pasažierus sagaida cits autobuss, kas nogādā Maskavā vai Sanktpēterburgā.

Novadu mācība izvēļu grozos © DIENA(2)

Šobrīd darba grupa sākusi izstrādāt programmas paraugu un metodisko materiālu, un dienasgaismu tie varētu ieraudzīt ''divu gadu perspektīvā'', skaidro Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks, kurš uzsver, ka šāda kursa ieviešanu paredz arī šīs valdības rīcības plāns. Tā kā sākotnēji vidējās izglītības standartā nebija ietverts šāds mācību priekšmets, pie tā programmas izveides ķērušies tikai tagad.

Avārijā uz Nīcas šosejas vismaz seši cietušie; satiksme ir atjaunota(13)

Svētdien ap pulksten 12.30 noticis ceļu satiksmes negadījums uz Nīcas šosejas, kur pie pagrieziena uz Jūrmalciemu notikusi autobusa un vieglās automašīnas sadursme, ziņo portāls liepajniekiem.lv. Nīcas novadā, a/c A11, pie pagrieziena uz Jūrmalciemu - pēc ceļu satiksmes negadījuma satiksme ir atjaunota, Twitter informē Valsts policija.

Pandēmija ietekmējusi atvaļinājuma plānus © DIENA(1)

Covid-19 pandēmijas dēļ ieviestā ārkārtējā situācija un ar to saistītie ierobežojumi ietekmējuši un mainījuši atvaļinājuma plānus gandrīz pusei jeb 49% strādājošo cilvēku. Tas konstatēts interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia aptaujā. Būtiski – salīdzinot ar pērno gadu, par 28% – pieaudzis to strādājošo cilvēku skaits, kuri savu atvaļinājumu šogad jau ir pavadījuši vai plāno pavadīt Latvijā.

Vēsture Dienā: Karam nesagatavoja © DIENA(7)

Padomju okupācijas pēcstaļiniskajā periodā latvietis dzimtenē varēja vilkt dzīvību tīri mierīgi, atskaitot vienu – dienestu armijā. Tas gan attiecās tikai uz vīriešiem, toties perspektīvas bija stipri dažādas, sākot ar vienkārši zaudētiem gadiem un beidzot ar sabeigtu fizisko vai psihisko veselību vai, it sevišķi kopš 1979. gada padomju invāzijas Afganistānā, pat ar atgriešanos cinka zārkā. Tad nu izvairīšanās no armijas kļuva par īpašu mākslas žanru (ja neticat, varat pajautāt, piemēram, Alvim Hermanim). Gluži loģiski atmodas laikā viena no protesta tēmām bija protests pret dienestu okupētājvalsts armijā.