Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Prāta ieroči pret maigo varu © DIENA(41)

Diskusija par to, kā un vai iespējams cīnīties ar Krievijas propagandu Latvijā, ir aktuāla jau gadiem. No vienas puses, jūtams satraukums, vai atbildīgie Latvijā dara pietiekami, lai pie mums neļautu izvērsties kaimiņvalsts maigajai varai. Šādos apstākļos jo īpaši svarīga loma ir arī Latvijā izveidotiem krieviski raidošajiem un rakstošajiem medijiem. Žurnālists Ansis Bogustovs, kuram ir darba pieredze dažādos medijos jau kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, atzīst, ka skatītāju piesaistes jautājumā ar Krievijas televīzijām sacensties ir ļoti grūti, tomēr viņš pauž atzinīgus vārdus par krieviski raidošo Latvijas Radio 4.

Piektdienas pēcpusdienā uzspīdēs saule

Piektdienas priekšpusdienā vēl daudzviet Latvijā pamatīgi līs, dienas gaitā Kurzemē un mazākā mērā arī citviet Latvijā laiks kļūs saulaināks, prognozē sinoptiķi.

Septiņgades plāns mediķiem © DIENA(7)

Veselības ministrija nupat prezentējusi jauno ārstniecības personu atalgojuma modeli, kurā septiņu gadu laikā ieplānots visai ievērojams algu palielinājums. Pašu mediķu publiski paustajā jūtama pozitīva attieksme pret jauno modeli. Tomēr tiek arī uzsvērts, ka tā ieviešana nevar notikt vienā mirklī un pie tā vēl ir smagi jāstrādā. Vairākas neskaidrības un bažas par reālu iespēju realizēt jauno modeli gan ir Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrībai (LVSADA).

Nenopietna attieksme pret pretkorupcijas prasībām © DIENA(9)

Mēneša laikā pēc tam, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs paziņoja, ka Ilze Znotiņa nav drīkstējusi un nedrīkst Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieces amatu savienot ar amatu privātā kapitālsabiedrībā, un sāka pārbaudi, viņa šo vēl maijā ieņemto posteni ir "atcerējusies" ierakstīt savā pagājušā gada amatpersonas deklarācijā, taču joprojām ieņem šī uzņēmuma likvidatores posteni. Tikmēr virkne jautājumu saistībā ar iestādes vadītājas potenciālajiem interešu konfliktiem tā arī paliek neatbildēti.

Latviešu vēsturisko zemju likumprojekts Saeimā varētu nonākt septembrī © DIENA(58)

Jautājums par latviešu vēsturiskajām zemēm ir svarīgs, lai būtu iespējamas valsts atbalsta programmas kultūrtelpu veidošanai, izkopšanai un attīstībai. Turklāt tas jādara ne tikai caur Kultūras ministrijas perspektīvu. Tas liktu visām nozaru ministrijām un pašvaldībām attīstību konkrētā teritorijā plānot, ņemot vērā arī šo kultūrvēsturisko aspektu.

Eksāmenu rezultāti nepārsteidz © DIENA(5)

Aizvadītā mācību gada noslēgumā 12. klases beidzēji varēja kārtot tikai trīs obligātos centralizētos eksāmenus – matemātikā, latviešu valodā un svešvalodā. Pamatskolēni vispār bija atbrīvoti no pārbaudījumiem, un valsts valodas eksāmenu mazākumtautību programmas apguvušie varēja kārtot brīvprātīgi. To izvēlējās darīt 1681 skolēns.