Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Jaunas iespējas Latvijas kokmateriālu eksportam uz ASV

Februāra sākumā Rīgas ostas uzņēmumā KS Terminal tika uzkrauts iespaidīga izmēra kuģis ar Latvijas kokapstrādes eksporta produkciju uz ASV. 200 metru garais balkeris Kambos no Rīgas devās ceļā uz Hjūstonas ostu ASV ar 20000 m3 OSB kokskaidu plātnēm, kas tapušas uzņēmuma Kronospan Latvijas ražotnē.

Soli tuvāk kosmosam © DIENA(7)

Latvija jau kopš pērnā gada ir pilntiesīga Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) asociētā dalībvalsts. Šis statuss tai ir devis iespēju piedalīties dažādās ar šo jomu saistītās programmās, arī jauno astronautu atlases konkursā. EKA ir izsludinājusi pieteikšanos uz karjeras un projektu astronautu vakancēm (kopumā ap 25).

Senioriem par vakcinēšanos jāvēršas pie ģimenes ārsta © DIENA(9)

Vakcinācijas birojam ir dots uzdevums šonedēļ nodrošināt 1000 cilvēku vakcināciju dienā, informē veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P) un Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča. Līdz ar to šīs nedēļas laikā plānots ar vakcīnu pret Covid-19 potēt vismaz 6725 cilvēkus un nākamajā nedēļā aptuveni līdzīgu skaitu.

Ieteikumi grūtniecēm un zīdītājām © DIENA(1)

Kopš pandēmijas sākuma ir veikti pētījumi, lai noteiktu Covid-19 infekcijas ietekmi uz grūtnieču veselību, grūtniecības norisi, augļa attīstību un Covid-19 ietekmi uz jaundzimušo veselību. Ievērojot ar grūtniecību saistītās fizioloģiskās izmaiņas un jaunāko pētījumu datus, grūtnieces tiek iekļautas grupā ar paaugstinātu risku smagai Covid-19 norisei. Latvijā, līdzīgi kā citās attīstītās valstīs, statistiski ļoti nozīmīga grupa veselības aprūpē un sociālajā aprūpes jomā nodarbināto personu ir reproduktīvā vecuma sievietes.

Vakcinācija kā ceļošanas atļauja? © DIENA(22)

Par vienīgajām zālēm izejai no pandēmijas tiek uzskatīta masveida vakcinācija pret Covid-19, kas nesen sākusies daļā pasaules valstu. Vienlaikus arvien plašākas kļūst diskusijas par nepieciešamību pēc tā dēvētajām vakcinācijas pasēm – apliecinājumu, ka cilvēks ir saņēmis poti pret jauno koronavīrusu. Tās varētu būt vajadzīgas ceļošanai, taču citviet tiek apsvērta ideja, ka bez kovidpases nevarētu apmeklēt sporta un kultūras pasākumus vai pat pusdienot restorānā.

Ceturtdien gaidāms saulains laiks

Ceturtdien Latvijas lielākajā daļā spoži spīdēs saule, no izzūdošiem mākoņiem vietām vēl nedaudz snigs, prognozē sinoptiķi.