Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

ASV ļauj Latvijai iepirkt četrus Black Hawk helikopterus(37)

ASV Valsts departaments devis Latvijai zaļo gaismu iegādāties no Savienoto Valstu uzņēmuma četrus helikopterus Black Hawk, vēsta ASV militārais izdevums Defense News. Šī darījuma summa varētu būt aptuveni 173 miljoni eiro.

Šogad Latvijas piekrastē var novērot vairāk ūdensstabu

Tā kā ūdens Baltijas jūrā ir ļoti silts, šomēnes Latvijas piekrastē vērojams lielāks skaits ūdensstabu nekā citos gados. Pēdējā diennaktī ziņas par virpuļvēja radītiem stabiem virs jūras saņemtas gan no Ventspils, gan Jūrkalnes, gan Ainažiem. Sociālajos tīklos aculiecinieki dalījušies ar fotogrāfijām, kurās iemūžināta šī dabas parādība.

Tveice atgriezīsies trešdien(1)

Nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra Latvijā vēl nedaudz pazemināsies, bet nedēļas vidū atkal gaidāms stiprs karstums, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.

Latviju turpina šķērsot nelieli negaisa mākoņi

Arī svētdienas rītā pār Latviju no rietumiem uz austrumiem turpina virzīties daži lietus un negaisa mākoņi, kas skar nelielas teritorijas, liecina meteoroloģiskā informācija. Intensīvākā zibeņošana novērota naktī Salacgrīvas un Limbažu novadā, kur fiksēti vairāk nekā 1000 zibens spērieni. Naktī pērkons dārdēja arī vietām Kurzemē un Latgalē, kā arī Jēkabpils pusē un uz dienvidiem no Rīgas.

Tele2 atjauno sakarus viesabonēšanā(1)

Mobilo sakaru operators Tele2 informē, ka sestdien, plkst.19, atjaunoti mobilie sakari viesabonēšanā - ceļotāji nu atkal var veikt zvanus, sūtīt īsziņas un lietot datus ierastā režīmā. Iepriekš tika ziņots, ka Tele2 pakalpojumi ārzemēs darbojas ar pārtraukumiem. Par to pati kompānija paziņoja ar ierakstu vietnē Twitter. Kamēr ārvalstīs Tele2 klientiem bija problēmas sazināties, Latvijā mobilais tīkls darbojās bez traucējumiem.

Valsts nepilda černobiliešiem dotos solījumus(8)

Vairāk nekā seši tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ziedoja savu veselību, lai likvidētu 1986. gadā Černobiļas atomelektrostacijā (AES) notikušās kodolavārijas sekas. Par to atgādina piemineklis Stradiņa slimnīcas teritorijā. Tieši Stradiņa slimnīcā černobiliešiem pienākas veselības aprūpes pakalpojumi, kas nereti nav pieejami valsts solītajā apjomā. Tāpat arī uz sociālo rehabilitāciju, kas būtu jānodrošina gada laikā, daudziem nākas gaidīt pat trīs gadus, sestdien vēsta Latvijas Televīzijas Panorāma.

Vidzemē meiteni traumējis zibens spēriens(6)

Piektdien negaisa laikā Vidzemē netālu no 11 gadus vecas meitenes iespēris zibens, viņai gūstot elektrotraumu, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša. Cietusī uz īsu brīdi bija zaudējusi samaņu, ko viņa jau bija atguvusi, ierodoties mediķiem. Meitene nogādāta slimnīcā.

Vakar Latvijā dzēsts 31 ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsts 31 ugunsgrēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

Šoferus brīdina par slidenām izsvīduma vietām uz ceļiem

Ilgstoši pieturoties augstai gaisa temperatūrai, ir uzkarsis arī melnais autoceļu segums. Līdz ar to atsevišķās vietās uz melnā seguma valsts autoceļiem veidojas izsvīduma vietas, kuras var būt slidenas, vēsta VAS Latvijas autoceļu uzturētājs.

Vismaz vienu pilnu slodzi šogad strādājuši tikai 39% skolotāju

Vismaz vienu pilnu slodzi šajā mācību gadā strādājuši tikai 39% skolotāju, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati. IZM aģentūru LETA informēja, ka 2017./2018. mācību gadā Latvijas izglītības iestādēs kopumā strādāja 20 640 skolotāju.