Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

ATD arī šogad plāno palielināt kontroļu skaitu autobusos

Pērn Autotransporta direkcija (ATD) veikusi 1355 pārbaudes reģionālo maršrutu autobusos, kas ir par 16% vairāk, salīdzinot ar 2016. gadu. Savukārt, salīdzinot ar 2015. gadu, kontroļu apjoms pieaudzis pat par vairāk nekā 100%. Pārkāpumi tika konstatēti aptuveni 16% gadījumu, un izplatītākie bija biļešu tirdzniecības pārkāpumi, piemēram, biļetes neizsniegšana pasažierim. Pārvadātājiem, kuriem tika konstatēti pārkāpumi, tika piemērots līgumsods. Plānots, ka kontroļu apjomu palielinās arī šogad, portālu Diena.lv informēja ATD pārstāve Zane Plone.

Lielākie darbi aiz muguras © DIENA

Valdības pirmie divi gadi ir atskaites punkts, pēc kura sabiedrībai jau esot tiesības jautāt, kas ir izdarīts, "un man ir pienākums atbildēt", piektdien preses konferencē sacīja premjers Māris Kučinskis (ZZS), kura valdību apstiprināja 2016. gada 11. februārī.

Motivē mainīt paradumus © DIENA(1)

Uzraksts uz tabakas izstrādājumiem par iespēju saņemt atbalstu, lai atmestu smēķēšanu, jau vairākus gadus ir obligāts. Tas nozīmē, ka Latvijai ir jānodrošina šāds pakalpojums. Konkrētajā gadījumā tas ir speciāls tālrunis, uz kuru ik mēnesi zvana gandrīz 200 cilvēku. Pārsvarā palīdzību lūdz vīrieši, kas smēķējuši ilgstoši. Konsultāciju efektivitāti gan ir grūti izmērīt, bet šāda pakalpojuma nepieciešamība apšaubīta netiek.

Nekā personīga: Rēzekne aizņemsies naudu, lai atpirktu zemi no Urbanoviča radiem; VARAM nevērtēs(19)

Saskaņas mēra vadītā Rēzeknes dome nolēmusi, ka pirks zemes gabalu no Saskaņas līdera Jāņa Urbanoviča ģimenei piederošas firmas. Domes deputāti un arī priekšsēdētājs apgalvo, ka neesot zinājuši, kam zemes gabals pieder. Lēmums pieņemts lielā steigā pat precīzi nenoskaidrojot vai pirkuma summa nav par lielu. Lai darījums notiktu, Rēzeknei nepieciešamie 223 tūkstoši eiro būs jāaizņemas, jo šādas liekas naudas pilsētas budžetā neesot, savukārt Nacionālās apvienības vadītās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) padziļināti šo Rēzeknes domes pirkumu nevērtēs, vēsta raidījums Nekā personīga.

FOTO: Pasniegta Gada balva medicīnā 2017

9. februārī kultūras pilī Ziemeļblāzma norisinājās nozīmīgākais gada notikums medicīnas nozarē – Gada balva medicīnā 2017 pasniegšanas ceremonija. Šī balva ir paldies medicīnas speciālistiem par ieguldīto darbu, un to ik gadu februārī pasniedz Latvijas Ārstu biedrība.

Pēc medikamentu apēšanas slimnīcā nogādāts bērns

Aizvadītajā diennaktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slimnīcā nogādāja kādu puisīti, kurš bija apēdis pieaugušajiem paredzētus medikamentus, aģentūra LETA noskaidroja NMPD.

Kučinskis: Valdība vēlas vidējā termiņā ik gadu nodrošināt 5% IKP pieaugumu(8)

Valdības vēlme ir panākt sabalansētu 5% iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu ik gadu vidējā termiņā, Latvijas ekonomikas konkurētspēju balstot uz tehnoloģiskiem faktoriem, ražošanas efektivitāti, inovācijām, ikgadējā ziņojumā Saeimai par Ministru kabineta paveikto un iecerēto darbību norāda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Zāģējot malku, veca sieviete guvusi smagu rokas traumu

Vidzemē vakar smagā stāvoklī slimnīcā nogādāta sirmgalve, kura guvusi smagu rokas traumu, kas gūta malkas zāģēšanas laikā paslīdot un uzkrītot uz motorzāģa, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.