Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

ĀM: ASV tarifu ieviešana tērauda un alumīnija importam neradītu būtiskas sekas Latvijai(3)

Latvijas un ASV tirdzniecības statistika liecina, ka gadījumā, ja ASV sāks piemērot paaugstinātos tarifus alumīnijam un tēraudam un Eiropas Savienība (ES) paaugstinās importa tarifus atsevišķiem ASV izcelsmes produktiem, būtiska tieša ietekme uz Latvijas ekonomiku neradīsies, norādīts šodien valdībā apstiprinātajā Ārlietu ministrijas (ĀM) informatīvajā ziņojumā.

Insulta nebūs, ja ievēros profilaksi © DIENA(7)

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem ik gadu aptuveni 1,1 miljons iedzīvotāju Eiropā piedzīvo insultu. Latvijā tie ik gadu ir ap 10 000 cilvēku. Ņemot vērā to, ka pieaug insultu skaits arī gados jauniem cilvēkiem, kā arī to, ka sabiedrība noveco un palielinās gados vecu cilvēku skaits, kas pakļauti augstam insulta riskam, tiek lēsts, ka 2025. gadā jau 1,5 miljoni iedzīvotāji cietīs no insulta. Mediķi aicina vairāk domāt par profilaksi.

Latvijā sāksies starptautiskās militārās mācības Saber Knight 2018

Ādažu poligonā no šodienas līdz 25.maijam norisināsies Dānijas divīzijas organizētās ikgadējās starptautiskās militārās mācības Saber Knight 2018, kuru mērķis ir trenēt un pilnveidot štābu personāla iemaņas operāciju plānošanā un izpildē Dānijas divīzijas komandvadības struktūrā, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Siltākais laiks saglabāsies valsts ziemeļos

Otrdien Latgalē un Sēlijā līs, neliels lietus iespējams arī Lietuvas pierobežā Zemgalē un Kurzemē, dienas otrajā pusē uzlīs arī vietām citos reģionos, prognozē sinoptiķi.

Tiesā apšauba, ka Magonis varējis ietekmēt lokomotīvju iepirkumu(4)

Bijušais Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas (DLRR) valdes priekšsēdētājs Aivars Keskuela pirmdien Vidzemes rajona tiesā izteica šaubas, vai kukuļošanā apsūdzētais bijušais VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) vadītājs Uģis Magonis vienpersoniski spētu ietekmēt iepirkuma procedūru LDz, aģentūrai LETA pastāstīja apsūdzētā Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska advokāte Jeļena Kvjatkovska.

Par naida kurināšanu apsūdzētais Girss pametis arī Krieviju(5)

Bijušais organizācijas Russkaja zarya līderis Illarions Girss, kurš Latvijā apsūdzēts par nacionālā naida izraisīšanu, esot pametis Krieviju un devies uz citu valsti, aģentūru LETA informēja Kurzemes rajona tiesas pārstāve Velga Lūka, atsaucoties uz Girsa tiesai sniegto informāciju.

Sākas militārās mācības Saber Knight 2018(5)

No 15. līdz 25. maijam, Ādažu poligonā norisināsies Dānijas divīzijas organizētās ikgadējās starptautiskās militārās mācības Saber Knight 2018, kuru mērķis ir trenēt un pilnveidot štābu personāla iemaņas operāciju plānošanā un izpildē Dānijas divīzijas komandvadības struktūrā, portāls Diena.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) arī dalās ar informāciju, kas jāņem vērā civilpersonām, kuras dzīvo militāro mācību norises rajonos.

Nākamnedēļ oficiāli atklās jauno KNAB ēku

Rīgā, Citadeles ielā 1, nākamnedēļ, 22.maijā plkst.10, notiks Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jaunās ēkas atklāšanas pasākums, aģentūru LETA informēja KNAB.