Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Sabiedrībai būtu no viņas jāatpūšas © DIENA(87)

"Nav māksla izrunāties slikti pašam par savu valsti, diskreditēt to. Māksla ir izskaidrot, parādīt savu valsti no labās puses – šī māksla viņai būtu krietni jāpamācās. Un es domāju, ka tas ir arī ļoti negatīvs signāls, ja viņa pirms braukšanas uz savu jauno mītnes zemi kritizē valsti, kuru pati pārstāv." Ziņu par Solvitas Āboltiņas kļūšanu par Latvijas vēstnieci Itālijā sarunā ar Romānu Meļņiku komentē politologs Filips Rajevskis.

Ogļu lietā jautājumu vairāk nekā atbilžu © DIENA(2)

"Jūs esat ienākuši manā mājā un to pamatīgi piesārņojuši, " Ventspils tirdzniecības ostas (VTO) pārstāvjiem sacīja ventspilniece Ilze Barišņikova. Sapulce otrdienas vakarā pulcēja ap 70 iedzīvotājiem, kurus VTO pārstāvji informēja par uzņēmuma darbības principiem un paveikto ogļu putēšanas mazināšanā. Maksimālā robeža, kad, kā saka aktīviste Agnese Jansone, ir "līdz kaklam", sasniegta jūlijā – VTO, neskatoties uz karstumu un sausumu, turpināja pārkraut akmeņogles, turklāt lielos apjomos. "Es tādus ogļu kalnus šeit neatceros, " piebilst Barišņikova.

Purva ugunsgrēks Mazsalacas novadā aizvien nav ierobežots(5)

Joprojām turpinās meža purva ugunsgrēka ierobežošana Ramatas pagastā Mazsalacas novadā, kur vairāk nekā 30 hektāru platībā deg Saklaura (Oļļas) purvs, aģentūrai LETA teica Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

NVD direktores vietniece Linda Freimane atstāj amatu(1)

Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktore Inga Milaševiča ir saņēmusi un akceptējusi Lindas Freimanes, savas vietnieces informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos, iesniegto atlūgumu, informē NVD.

Rumbulā izglābta slīkstoša meitene

Pirmdien, 30.jūlijā, Rumbulas oficiālajā peldvietā izglābta slīkstoša piecus gadus veca meitene, portālu Diena.lv informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Raidījums: OIK sistēmu varētu aizstāt ar "zaļajiem sertifikātiem"(13)

Ekonomikas ministrijas (EM) vadītā darba grupa par obligātās iepirkumu komponentes (OIK) maksājumu sistēmas atcelšanu savā pēdējā sēdē trešdien, 1.augustā, varētu piedāvāt OIK aizstāt ar "zaļajiem sertifikātiem", taču pārejas periodā atjaunot subsidētās enerģijas nodokli, otrdien ziņoja LTV raidījums Panorāma.

Ar indīgiem zirnekļiem iedzīvotāji biedēti "mākslas vārdā"(26)

Atbildību par indīgo zirnekļu plakātu izlīmēšanu Rīgas pilsētas sabiedriskajās vietās uzņēmies mākslinieks SOME1. Par to viņš medijiem paziņojis anonīmā e-pasta vēstulē, kādu saņēma arī portāls Diena.lv. Jāatzīmē, ka SOME 1 ir savulaik pretrunīgi vērtētās izstādes Disidents viens no autoriem.

Yandex.Taxi sev veltītos pārmetumus sauc par nepamatotām spekulācijām(2)

Lietuvā izskanējušas bažas par to, ka taksometru pakalpojumu sniedzējs Yandex.Taxi ar savas mobilās lietotnes palīdzību, iespējams, iegūst un nelikumīgi uzglabā personas datus. Kamēr Lietuvas drošībnieki veic lietotnes pārbaudi un pagaidām iesaka Yandex.Taxi pakalpojumus neizmantot it īpaši valsts sektora un aizsardzības nozares pārstāvjiem, pats uzņēmums sev veltītos pārmetumus noraida un piesauc nepamatotas spekulācijas.