Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Ziņas

Zāģējot malku, veca sieviete guvusi smagu rokas traumu

Vidzemē vakar smagā stāvoklī slimnīcā nogādāta sirmgalve, kura guvusi smagu rokas traumu, kas gūta malkas zāģēšanas laikā paslīdot un uzkrītot uz motorzāģa, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa.

Kurzemē un Latgalē apledojums apgrūtina braukšanu

Sestdienas rītā atsevišķos posmos Kurzemē un Latgalē apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, aģentūru LETA informēja VAS Latvijas valsts ceļi (LVC) pārstāvji.

Latvijas iedzīvotāji gripas novēršanai biežāk vēdina telpas un mazgā rokas

Janvāra beigās Latvijā tika izziņota gripas epidēmija. Pētījumu kompānijas Kantar TNS janvāra beigās un februāra sākumā veiktā aptauja liecina, ka vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem šajā gripas epidēmijas laikā vairāk domā par savu veselību un ir piesardzīgāki.

ĀM un Drošības un aizsardzības industriju federācija paraksta saprašanās memorandu(1)

Šodien ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība) un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle parakstīja Ārlietu ministrijas (ĀM) un federācijas saprašanās memorandu par sadarbību ilgtspējīgas Latvijas ārējās ekonomiskās politikas un drošības un aizsardzības politikas veidošanā, aģentūru LETA informēja ĀM.

ĀCM šonedēļ apstiprināts 26 mežacūkām

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 26 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, tikmēr jaunus novadus vai pagastus sērga nav skārusi, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

Fotoradari pērn fiksējuši ceturtdaļmiljonu pārkāpumu © DIENA

2017. gadā, kad Latvija ieviesta liela daļa no pārvietojamiem un stacionārajiem fotoradariem, ar šo ierīču palīdzību par atļautā braukšanas ātruma pārkāpumiem noformēti kopumā vairāk nekā 270 000 protokoli, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Ķuzis: Sevišķi smagu noziegumu skaits aug līdz ar ļaundaru nekaunību un profesionalitāti © DIENA(14)

Kopējais noziegumu skaits Latvijā pērn turpināja samazināties, taču uztrauc sevišķi smagu noziegumu skaita pieaugums, ko var skaidrot ar organizētās noziedzības darboņu nekaunību un profesionalitāti, piektdien pārskatā par noziedzības tendencēm Latvijā 2017. gadā pavēstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. "Viss mainās, attīstās, proaktīvi jāparedz, kas notiks rīt, un jāgatavojas šodien. Modernās policijas modelis - izlūkošana, situācijas sapratne un proaktīvs darbs uz rītdienu."

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret trīs personām par vairāk nekā miljona eiro lielu zaudējumu nodarīšanu valsts budžetam(1)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai janvārī nosūtīja kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret trīs personām, kuru noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk kā 1 miljona eiro apmērā, portālu Diena.lv informēja VID pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.