Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Eksāmenu formāts nemainās © DIENA

Centralizētie eksāmeni notiks klātienē, tā vakar lēma valdība. Tas, cik liels vidusskolas beidzēju skaits tos drīkstēs kārtot vienuviet, nav noteikts. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norāda, ka kvantitatīvie kritēriji nav jānosaka, jo ''eksāmena norise ir atsevišķs pasākums, kas neparedz ilgstošu, pastāvīgu personu pulcēšanos izglītības iestādē, kā tas ir gadījumos, kad klātienē tiek nodrošināts izglītības process''. Turklāt projektā tiek paredzēts, ka pirms eksāmeniem tiks nodrošināta izglītojamo un pārbaudījumu norises procesā iesaistīto personu testēšana.

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu svinēs ierobežojumu apstākļos © DIENA

Jau otro gadu pēc kārtas Neatkarības atjaunošanas diena 4. maijā visā Latvijā tiks atzīmēta bez pompozitātes, svētku koncertiem notiekot tiešsaistē, jo publiski un privāti pasākumi un cilvēku pulcēšanās ārtelpās pandēmijas dēļ joprojām ir aizliegta. Tiešsaistes koncertu, kinoseansu, vides un mobilo izstāžu un citu notikumu programma gan ir tik plaša, ka grūti izvēlēties, taču atsevišķas svētku norises būs pieejamas arī pēc 4. maija, vai to ieraksti vēl kādu laiku atrodami internetā.

Stacionēto Covid-19 pacientu skaits nokrities līdz 687

Pagājušajā diennaktī Latvijā stacionēti 80 Covid-19 pacienti, bet kopējais slimnīcās esošo ar koronavīrusu sirgstošo cilvēku skaits ir sarucis no 693 līdz 687, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.