Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Olainfarm plosīs gabalos? © DIENA(3)

Dienas rīcībā nonākusi neoficiāla, bet ticamu avotu sniegta informācija, ka daļēji paslepenā kārtā diezgan aktīvi tiek gatavota divu a/s Olainfarm meitasuzņēmumu – elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāja SIA Tonus Elast un aptieku tīkla SIA Latvijas aptieka – pārdošana, par to liecinot vairāki diezgan nepārprotami notikumi koncernā.

TIEŠRAIDE: Latvijā izveidots lieljaudas datu tīkls zinātniekiem un ārstiem

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 29. jūlijā no plkst. 15.00 vērot tiešraidi no LMT un MikroTik preses konferences, kurā tehnoloģiju uzņēmumi informēs par Latvijā izveidotu vienotu lieljaudas datu tīklu. Tas ārstiem un zinātniekiem palīdzēs cīņā ar vēzi, Covid-19 izraisošo vīrusu un citām slimībām.

Obligāti testi būs daļai ārvalstnieku © DIENA(2)

Lai mazinātu iespēju izplatīties Covid-19, kas saistīta ar ārvalstniekiem, kuri Latvijā iebrauc darba dēļ no valstīm, kurās ir augsti saslimšanas rādītāji, būs obligāti jāveic Covid-19 analīzes. Tādas būs jāveic arī kultūras darbiniekiem. Jāatgādina, ka uz ārvalstniekiem, kuri ieradušies no šīm valstīm Latvijā veikt darba pienākumus, līdz šim neattiecās obligātā 14 dienu pašizolācija. Negatīvas Covid-19 analīzes būs nepieciešamas arī sportistiem, kuri Latvijā gribēs piedalīties sacensībās.

Brīvdienas būs sausas un saulainas, nākamā nedēļa - silta

Ceturtdien Latvijā, pastiprinoties ciklona ietekmei, laiks kļūs vējaināks, lietaināks un vēsāks, vēl vairāk nokrišņu būs piektdienas naktī un priekšpusdienā, pēc tam laikapstākļi uzlabosies, vēsta pašreizējā Global Forecast System prognoze.

Skolēni var atgriezties klasēs © DIENA(7)

Modeli, kas atļauj sākumskolas bērniem zinību apguves procesu pilnībā organizēt klasē, bet 7. līdz 12. klasē (arī profesionālajā izglītībā) 20% mācību laika īstenot ar attālinātā mācību procesa elementiem, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apzīmējusi kā plānu A, uzsverot, ka tas nenozīmē drošības pasākumu ignorēšanu. Izglītības iestādes dibinātājam un vadītājam būs jānodrošina savlaicīga informācija, jāievēro higiēnas un distancēšanās prasības un jāseko līdzi izglītojamo un darbinieku veselības stāvoklim.