Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Bijušais Tet vadītājs Gulbis pērn saņēmis gandrīz miljonu eiro(34)

Telekomunikāciju uzņēmuma SIA Tet bijušais valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis pērn no uzņēmuma saņēmis 965 626 eiro, no kuriem lielākā daļa varētu būt kompensācija par amata atstāšanu, liecina Gulbja Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā amatpersonas deklarācija, atstājot amatu, kā arī iepriekšējo gadu deklarācijas.

FOTO: Ar ASV atbalstu izbūvētas jaunas un plašas telpas NMPD brigādēm Imantā(2)

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāžu atbalsta centrs Imanta, kas ir viens no lielākajiem brigāžu atbalsta centriem Rīgā, ieguvis jaunas un plašas telpas. Pateicoties ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecības Eiropā finansiālam atbalstam, ir uzcelta piebūve, kurā atrodas mediķiem un autovadītājiem tik ļoti nepieciešamās darba telpas un vieta operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu apkopei, portālu Diena.lv informēja NMPD.

Rosina sportam atvērt arī iekštelpas © DIENA(1)

Sporta nodarbībām un treniņiem tiek rosināts piemērot reģionālo principu, proti, atļaut tās rīkot iekštelpās, ja to pieļauj saslimstības līmenis konkrētajā pašvaldības teritorijā. Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iesaka atsākt klātienes mācības 1. un 2. klases skolēniem, ja 14 dienu kumulatīvais rādītājs novadā nepārsniedz 200 saslimšanas gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju. Arī tādā gadījumā skolās būs jāievēro visas drošības prasības, ieskaitot darbinieku (ne skolēnu) iknedēļas testēšanu.

Pagaidām luksofors strādā © DIENA(14)

Valdības un krīzes padomes atklātajā sēdē, kas pirmo reizi bija atklāta, tika pieņemti šādi galvenie konceptuālie lēmumi: tiks būtiski paplašināta testēšana uz Covid-19, no nākamās pirmdienas 1.–4. klašu skolēni atsāks klātienes mācības tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvais saslimstības ar Covid-19 rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniegs 200, un pedagogi pavirzīti uz augšu prioritējami vakcinējamo sabiedrības grupu sarakstā. Tas nozīmē, ka 22. februārī 1.–4. klašu skolēni dosies uz 50 skolām 20 novados.

Turpmāk par atsevišķu amatpersonu vakcināciju lems tikai valdība(3)

Pēc Veselības ministrijas (VM) ierosinājuma valdība otrdien lēma, ka turpmāk par atsevišķu konkrētu amatpersonu vakcinēšanu nacionālās drošības interesēs un valsts varas darba nodrošināšanai atklātās sēdēs atbilstoši apstiprinātam sarakstam lems Ministru kabinets.