Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Revīzija: Valsts attīstībai piešķirtā nauda nesasniedz mērķus(35)

Valstī ir izveidojusies kritiska situācija attīstības izdevumu plānošanā un izlietošanā, pabeidzot ikgadējās revīzijas par iestāžu 2018. gada pārskatiem, secinājusi Valsts kontrole (VK). Kā aģentūru LETA informēja VK Sabiedrisko attiecību un iekšējās komunikācijas daļas vadītāja Līga Krapāne, izvērtējot ministriju un valsts centrālo iestāžu gada pārskatus, revidenti nākuši pie atzinuma, ka valsts attīstībai piešķirtā nauda nesasniedz mērķus.

Ultravioletais starojums Latvijā kļūst intensīvāks(1)

Tuvākajos divos mēnešos saules ultravioletais starojums Latvijā būs gada augstākajā līmenī, atgādina speciālisti. Ultravioletās radiācijas intensitāti ietekmē ne tikai saules staru krišanas leņķis, kas vislielākais ir vasaras saulgriežos, bet arī ozona daudzums stratosfērā.

Nost ar nepilngadīgajiem medniekiem © DIENA(24)

Vairākas nevalstiskās organizācijas (NVO), tostarp Latvijas Cilvēktiesību centrs, Latvijas Ārstu biedrība un Kristīnes Čilveres Dzīvnieku draugu biedrība, iesniegušas prasību Latvijas Republikas tiesībsargam vērsties Saeimā ar lūgumu atcelt Ieroču aprites likumā pieņemtos grozījumus, ar kuriem tiktu atļauts nepilngadīgām personām, kas sasniegušas 16 gadu vecumu, ar vecāku vai likumisko pārstāvju atļauju ieroča īpašnieka vadībā medībās izmantot medībām paredzētu šaujamieroci.

Judins: Bērnudārzos jāpārtrauc bērnu dalīšana pēc valodas(11)

Viens no priekšnoteikumiem, lai Latvijā dzīvojošie bērni spētu brīvi runāt latviešu valodā ir nodrošināt, lai bērni pirmskolas izglītības iestādēs vairs netiktu dalīti pēc valodas, par Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja Andreja Judina (JV) pausto informēja parlamenta Preses dienestā.

VDD iesaistās situācijā ar nesaņemtajiem EP vēlēšanu paziņojumiem(20)

Iekšlietu ministrija saņēmusi aptuveni 200 iedzīvotāju sūdzības par nesaņemtajām vēstulēm ar informāciju, uz kuru vēlēšanu iecirkni jāierodas balsot Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, šodien žurnālistus informēja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV). Izskanējusī informācija par nesaņemtajām vēstulēm piesaistījusi Valsts drošības dienesta (VDD) uzmanību, kā rezultātā sāktas pārbaudes.

Ceturtdiena būs saulaina un silta

Ceturtdien Latvijā būs sauss un pārsvarā saulains laiks, gaisa temperatūra kļūs par grādu augstāka, prognozē sinoptiķi. Plānu mākoņu dēļ valsts dienvidaustrumu daļā saule būs blāvāka.

Lidostā Rīga atvadās no bojāgājušā Albānijas majora

Trešdien lidostā Rīga notika atvadīšanās ceremonija no Albānijas kontingenta komandiera majora Klodiana Tanuši, kurš 6. maijā sprādzienā Ādažu poligonā guva smagus ievainojumus. Viņa dzīvība izdzisa slimnīcā 10. maijā, portālu Diena.lv informēja Aizsardzības ministrijā.

Prokuratūra norāda uz nepilnībām LTV valdes konkursa nolikumā(4)

Prokuratūra pārbaudē konstatējusi vairākas nepilnības Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursa nolikumā un kandidātu atlasē, par kurām informēta Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Rīgā norisināsies globālais streiks klimata pārmaiņu problēmu risināšanai(6)

Pieprasot zaļās politikas veicināšanu gan valstiskā, gan globālā līmenī, neformālā jauniešu kustība Fridays For Future Latvia aicina pulcēties 24. maijā plkst. 18.00 Esplanādē, pie Raiņa pieminekļa. Globālais streiks notiks vairāk nekā 100 valstīs pasaulē un Latvijā pasākuma ietvaros pirms un pēc gājiena notiks jauniešu uzrunas, aktīvisma un sabiedrības izpratnes veicināšanai. Gājiens noslēgsies Doma laukumā, informē jauniešu kustības pārstāvji.

Sakārtot nenozīmē likvidēt © DIENA(21)

Mēģinājums sakārtot skolu tīklu norit jau vairākus gadus. Tas tika sākts 2016. gadā toreizējā izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (JV) vadībā. Tika izstrādāta arī vispārējās izglītības iestāžu tīkla ģeotelpiskās plānošanas platforma Skolu karte, kura bija plānota kā vizualizācija pētījumam par optimālu skolu tīklu. Pašreizējā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) vēlāk gan kritizēja šī rīka kvalitāti un arī plānotā skolu tīkla optimizācijas redzējumu kopumā.

Trešdien atgriezīsies saule un kļūs siltāks

Trešdien Latvijā sāksies gaisa temperatūras paaugstināšanās, kas turpināsies līdz svētdienai un nākamās nedēļas sākumam, kad gaidāms karstums līdz +28 grādiem, prognozē sinoptiķi.