Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

OIK atcelšanas tiesiskos aspektus par 9000 eiro izvērtēs advokātu birojs Ellex Klavins(13)

Valdības sēdē otrdien Ekonomikas ministrija informējusi par neatkarīga trešās puses izvērtējuma par obligātā iepirkuma mehānisma atcelšanu un izmaksātā atbalsta atgūšanu tiesiskā ceļā būtību un jautājumiem, par kuriem lūgs sniegt juridisku vērtējumu. Ministrija noslēgs līgumu ar zvērinātu advokātu birojs Ellex Klavins, kas tirgus izpētes ietvaros iesniedza piedāvājumu ar zemāko cenu un pauda gatavību minēto izvērtējumu veikt divu nedēļu laikā no līguma noslēgšanas brīža. Plānotā līguma summa – 8712 eiro (bez PVN), vēsta Ekonomikas ministrija. *(EM).

Latvenergo sāks tirgot dabasgāzi(5)

Energokompānija AS Latvenergo ar zīmolu Elektrum sāks dabasgāzes tirdzniecību Latvijas mājsaimniecībām, aģentūru LETA informēja Latvenergo pārstāve Ivita Bidere. Latvenergo pārstāvji ceturtdien, 14. februārī, informēs par Elektrum piedāvājumu 432 200 mājsaimniecībām Latvijā un Latvijas dabasgāzes tirgus attīstību.

VM valsts sekretāre būs Mūrmane-Umbraško

Ministru kabineta sēdē otrdien Veselības ministrijas valsts sekretāres amatā apstiprināta Daina Mūrmane-Umbraško, vēsta Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Lai ārkārtas palīdzību izsauktu ātrāk © DIENA(5)

Latvijas iedzīvotāju zināšanas, kā sazvanīt ārkārtas palīdzības dienestus, kopumā esot vērtējamas kā labas. Pa vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 gadā tiek saņemti vairāk nekā miljons zvanu, un kopumā vidēji 33% tiekot pāradresēti attiecīgajiem dienestiem. Ja zināms, ka pavisam noteikti būs nepieciešama tikai viena dienesta palīdzība, operatīvākas palīdzības saņemšanai iedzīvotājiem iesaka iegaumēt palīdzības sniedzēju tiešos ārkārtas izsaukumu tālruņa numurus.

Pusaudze mātes lomā © DIENA(7)

Vadoties pēc Eurostat statistikas datiem, Latvija pēc skaita ir sestajā vietā starp ES valstīm, kurās reģistrēti augsti pusaudžu grūtniecības rādītāji. Starptautiskās Ģimenes plānošanas federācijas (IPFF) pārstāve Airīna Donadio intervijā Euronews.com norāda, ka vairākumā gadījumu valstīs nav pietiekami pilnveidots veselības izglītības saturs.

Raidījums: Veikala rozēs atrod ES aizliegtus pesticīdus(2)

Augsto energoresursu izmaksu dēļ, nespējot konkurēt ar importētām rozēm no Āfrikas valstīm, pērn griezto rožu biznesu nolēmusi ievērojami samazināt Latvijā lielāka rožu audzētava Bumbieru rozes, kas atrodas Tukuma novada Sēmes pagastā, vēsta LTV raidījums Aizliegtais paņēmiens. Saimniecība tagad rožu vietā pievērsusies gurķu un zemeņu audzēšanai. Savukārt Āfrikas rožu bizness piedzīvo uzplaukumu, tiesa, raidījuma veiktajās analīzēs secināts, ka gandrīz visās rozēs, kas nākušas no Āfrikas, ir tādu pesticīdu atliekvielas, ko Eiropas Savienības valstīs lietot aizliegts un ar kuriem saskarsmē derētu būt uzmanīgiem, it sevišķi puķu tirgotājiem.

Otrdien vietām gaidāms sniegputenis

Naktī uz otrdienu, sākot ar Kurzemi, vējš iegriezīsies no ziemeļiem, ziemeļrietumiem un pastiprināsies, izraisot sniegputeni, prognozē sinoptiķi.

Volkinšteinam aizliegts pildīt amata pienākumus Rīgas satiksmē(3)

Pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmuma Rīgas satiksme (RS) iepirkumu krimināllietā aizdomās turētajam uzņēmuma Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoram Igoram Volkinšteinam pēc atbrīvošanas no apcietinājuma aizliegts pildīt amata pienākumus.

Janvārī Latvijā patēriņa cenas pieaugušas par 0,5%

Latvijā šogad janvārī salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas pieaugušas par 0,5%, bet gada inflācija - šogad janvārī salīdzinājumā ar 2018.gada janvāri - bija 3% līmenī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Stradiņa slimnīcā īstenota 11 stundas ilga sevišķi sarežģīta operācija(10)

Janvārī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dažādu nozaru ķirurgu komanda janvārī veiksmīgi īstenojusi īpaši sarežģītu operāciju pacientam ar nieru audzēju, kurš kopā ar trombotiskām masām pa nieres vēnu un apakšējo dobo vēnu bija sasniedzis un ieaudzis sirds labajā priekškambarī, vēsta PSKUS.