Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Darbaspēks – jaunie vecāki © DIENA(4)

No nākamā gada vecāki, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, iespējams, varēs strādāt ceturto daļu slodzes, pilnībā saglabājot valsts pabalstu. Šis ir risinājums, ko darbinieku trūkuma dēļ piedāvā uzņēmēji, un Labklājības ministrija (LM) ir piekritusi izvērtēt šādu variantu, jo būtībā tas ir spoguļattēls esošajai situācijai. Jāanalizē gan pagātnes pieredze, kad līdzīga sistēma tika izmantota negodprātīgi.

Reirs: Bērnu kopšanas atvaļinājumā varēs strādāt ceturtdaļslodzi un saņemt pilnu valsts atbalstu(2)

Lai risinātu darbaspēka nepietiekamības problēmu, viens no Labklājības ministrijas plānotajiem risinājumiem ir kopā ar ekspertu darbu grupu izstrādāt normatīvo regulējumu, lai bērnu kopšanas atvaļinājumā esošās personas varētu strādāt ceturtdaļslodzi un vienlaikus saņemt pilnu atbalstu, aģentūrai LETA pastāstīja labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība).

Ceturtdien svelme pastiprināsies līdz +33 grādiem

Ceturtdien Latvijā ar dienvidu vēju ieplūdīs karstāks gaiss un termometra stabiņš pakāpsies līdz +28..+33 grādiem, lielākā svelme būs valsts rietumu un centrālajā daļā, brīdina sinoptiķi.

Premjers aicinās prokuratūru izvērtēt pretlikumīgu OIK atļauju izsniegšanu desmit vēja stacijām(5)

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) vērsīsies prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt viņa sagatavoto ziņojumu par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) ieviešanas hronoloģiju no 2007.gada līdz 2018.gadam, tajā skaitā ziņojumā ietverto informāciju par, iespējams, pretlikumīgi izsniegtām atļaujām desmit vēja elektrostacijām jaunu jaudu atbalstam OIK sistēmas ietvaros, aģentūrai LETA sacīja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.