Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

NBS spējas stiprinās amerikāņu droni(2)

Ar ASV finansējumu vairāk nekā trīs miljonu dolāru apmērā Nacionālie bruņotie spēki (NBS) saņems uzņēmuma AeroVironment ražotas taktiskās no attāluma vadāmo lidaparātu jeb dronu sistēmas RQ-20A Puma, kas stiprinās novērošanas un izlūkošanas spējas, portāls Diena.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Latvijas Institūts vēlas neatkarību no Ārlietu ministrijas © DIENA(30)

Ilgstoši nepietiekams finansējums, no tā izrietošā darbinieku mainība un vēl citi apstākļi nav ļāvuši sasniegt Latvijas Institūta (LI) darbības mērķus. Iestādei nav ilgtermiņa plāna, bet zīmolvedības pētījumi vien ir pāris gadu budžeta vērti. Valsts kontrole uzskata, ka institūta funkcijas var nodot Ārlietu ministrijai. Taču LI plāno iet pretēju ceļu, rosinot piešķirt tam lielāku autonomiju. Tas ļautu brīvāk piesaistīt ziedojumus un iesaistīties starptautiskos projektos.

Rasnačs: Spure IeVP ir spējusi izveidot spēcīgu komandu(3)

Ilona Spure, strādājot Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vadītājas amatā, ir spējusi ap sevi pulcēt spēcīgu komandu un apliecinājusi, ka iesāktais darbs jāturpina, komentējot Spures virzīšanu otrajam termiņam IeVP vadītājas amatā, aģentūrai LETA sacīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA).

Divu gadu laikā valsts pārvaldē darbu zaudēs aptuveni 1000 amatpersonas(12)

Lai īstenotu valsts pārvaldes reformu, kuras rezultātā līdz 2020. gadam ierēdniecība kļūtu maza un efektīva, bet vienlaikus labāk atalgota, Valsts kanceleja šobrīd veic pārrunas ar visām 13 ministrijām. Daļa no tām neredz iespējas mazināt darbinieku skaitu par prasītajiem 6%, citās atlaižamie pārsvarā ir atbalsta personāls, piemēram, lietveži, grāmatveži un šoferi, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņu TOP 10.

Daugavpils dome pirks tramvajus no Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa(22)

Daugavpils domes konkursā par jaunu tramvaju piegādi uzvarējis Lietuvas uzņēmums, kas sola tramvajus no Tveras Krievijā. Tramvaju ražo šīs pilsētas lokomotīvju rūpnīcā, kas pieder uzņēmumam Transmašholding. Šī un citas koncerna rūpnīcas ir Krievijas ieroču ražotāji, kas izgatavo, piemēram, starta platformas starpkontinentālajām raķetēm, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

KNAB izmeklē iespējamu krāpšanu miljonus vērtā līgumā par šķembu piegādi ceļiem(3)

Pagājušajā nedēļā KNAB kratīšanu satiksmes ministrijas pārraudzītajā uzņēmumā Latvijas autoceļu uzturētājs un tā valdes locekles Anastastijas Udalovas atkāpšanos dienu pirms tam, daudzi savstarpēji saistīja un ne bez pamata. No drošiem avotiem mums zināms, ka tiesībsargi izmeklē deviņus miljonus eiro vērto līgumu ar uzņēmumu Vlakon un iespējams būtiskiem pārkāpumiem šajā iepirkumā, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Arī šoreiz NBS novēros Krievijas plānoto raķešu šaušanu Latvijas tuvumā

Līdzīgi kā iepriekšējā reizē aprīļa sākumā Nacionālie bruņotie spēki (NBS) arī nākamnedēļ novēros Krievijas plānoto raķešu šaušanu Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā, aģentūrai LETA pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

Ministrs Gerhards pērn nopelnījis 60 000 eiro(3)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) par ministra amata pienākumu pildīšanu pērn nopelnījis 60 388 eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.