Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Piektdien tveice rimsies

Agrā ceturtdienas pēcpusdienā Kurzemē sākušās pērkona lietusgāzes, tuvākajās stundās un naktī uz piektdienu daudzviet Latvijā gaidāms lietus un pērkona negaiss, liecina meteoroloģiskā informācija.

VARAM mierina - lielajās pilsētās malkas apkuri neaizliegs(16)

Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plānā 2019.-2030. gadam iekļautā iecere atteikties no malkas apkures iekārtām lielajās pilsētās neparedz to aizliegšanu, šodien mediju pasākumā norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola. Viņa skaidroja, ka šāda rīcības plāna izstrādi paredz likums Par piesārņojumu, kā arī Latvijai kā vienai no Eiropas Savienības dalībvalstīm ir saistības gaisa piesārņojuma samazināšanā.

Pārspēts 13. jūnija Latvijas karstuma rekords(1)

Agrā ceturtdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra daudzviet Kurzemē un Zemgalē, kā arī Rīgā un galvaspilsētas apkaimē paaugstinājusies līdz +31..+32 grādiem, un tik karsts laiks šajā datumā Latvijā ir pirmo reizi novērojumu vēsturē. +32 grādi reģistrēti arī starptautiskajā lidostā Rīga.

Veselības ministrija rosina vērienīgas izmaiņas zāļu pieejamības nodrošināšanā(1)

Veselības ministrija uzsākusi darbu pie vērienīgas zāļu pieejamības uzlabošanas, tostarp samazinot pacientu līdzmaksājumus par tiem nepieciešamajiem medikamentiem, liecina šodien, 13.jūnijā, Valsts sekretāru sanāksmē pieteiktie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos, kas nosaka kompensējamo zāļu un medicīnas ierīču apmaksas kārtību, portālu Diena informē veselības ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Edgars Skvariks.

Darbību uzsāks Latvijas dzelzceļš diskusiju klubs Stacijas kā krustpunkti!

VAS Latvijas dzelzceļš tuvāko gadu laikā plāno modernizēt publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūru. Ņemot vērā lielo iedzīvotāju interesi par šo modernizācijas projektu, LDz ir izveidojis diskusiju platformu – diskusiju klubu Stacijas kā krustpunkti ar neatkarīgajiem satiksmes ekspertiem un entuziastiem, lai rastu kopēju redzējumu par sabiedrībai izdevīgāko risinājumu, portālu Diena informē uzņēmuma pārstāvji.

Tele2: zvanot uz ārzemēm, Latvijas iedzīvotājs norunā pusstundu mēnesī

Kā liecina vadošā mobilo sakaru operatora Tele2 dati, iedzīvotāji gan privātām vajadzībām, gan darba nolūkos aktīvi veic zvanus uz ārvalstīm. Viens mobilo sakaru lietotājs, zvanot no Latvijas uz ārzemēm, norunā aptuveni 30 minūtes mēnesī jeb vienu minūti dienā, portālu Diena informē uzņēmuma pārstāvji. Aktīvāk uz ārvalstīm zvana biznesa klienti, norunājot divas reizes vairāk nekā mobilo sakaru lietotājs, kam ir privātais pieslēgums.

Atrasts bezvēsts pazudušais pusaudzis

Valsts policija informē, ka ir atrasts 2005. gadā dzimušais Oskars Kristians Kukšs, kurš 12.jūnija pēcpusdienā nebija pārradies mājās Lielupē.

Zariņš darbu OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijā atstājis tostarp Ašeradena dēļ(8)

Saeimas deputāts Ivars Zariņš (Saskaņa) darbu obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem veltītās parlamentārās izmeklēšanas komisijā pametis, jo tādā veidā protestējot pret Ievas Krapānes (KPV LV) iecelšanu šīs komitejas vadītājas amatā. Ceturtdienas rītā Zariņš Latvijas Televīzijas Rīta Panorāmā atklāja, ka darbu pametis gan Krapānes dēļ iecelšanas dēļ, gan komisijas locekļa, bijušā ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (JV) "acīmredzamā interešu konflikta dēļ".

Iestrēgst Alojas skolas būvdarbi © DIENA(6)

"Mācījāmies faktiski būvlaukumā," Dienai saka Alojas Ausekļa vidusskolas direktore Ina Šternfelde. Skolā apstājušies šā gada janvārī sāktie remontdarbi, jo pašvaldībai nav finansējuma to turpināšanai.

Gaidāma mēneša tveicīgākā diena

Ceturtdien Latvijas lielākajā daļā gaiss sakarsīs līdz +29..+33 grādiem, brīdina sinoptiķi. Agrā ceturtdienas rītā vietām Vidzemē un Latgalē līst un dārd pērkons.

Banku uzraugi pārmaiņu vējos © DIENA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) darbs nav apmierinošs, un starptautiskā saziņā valda uzskats, ka Latvijā ir nepietiekama finanšu pakalpojumu jomas uzraudzība, – šādi tiek pamatots premjera Krišjāņa Kariņa (JV) pieteiktais nozares "kapitālais remonts" un nepieciešamība nomainīt pašreizējo komisijas vadību.