Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Valdības izvērtējums banku problēmu ēnā © DIENA(32)

Pēdējās nedēļas notikumi banku nozarē likuši daudziem valstij svarīgiem jautājumiem ieslīdēt ēnā, taču tie tur nepaliks ilgi, atskaitoties par valdības paveikto, ceturtdien Saeimas deputātiem uzsvēra premjers Māris Kučinskis (ZZS). Arī no Saeimas tribīnes viņš atkārtoti norādīja – lai gan problēmas Latvijas finanšu sektorā negatīvi ietekmējušas valsts reputāciju, banku sistēmas stabilitāte nav apdraudēta. Kamēr sociālie partneri sadarbību ar valdību slavē, Saeimas opozīcija kritizē reformas un norāda uz arvien pieaugošo plaisu starp valdību un sabiedrību.

Pauž aizdomas par nomelnošanu © DIENA(3)

ABLV Bank valdes loceklis un atbilstības direktors Aleksandrs Pāže, kurš darbu bankā pēc paša iniciatīvas pametis 21. februārī, tajā strādājis vairāk nekā 15 gadu. Viņa pārziņā bija pārmaiņu vadība un dažādi kontroles procesi, tāpēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (FinCEN) ziņojums par bankas saistību ar naudas atmazgāšanu un korupciju šokējis viņu personīgi. Bankas vadība vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs par iespējamu bankas nomelnošanu.

Jauno mācību saturu uzlabos © DIENA

Februārī ir noslēgusies jaunā mācību satura sabiedriskā apspriešana, un tagad mēneša laikā eksperti plāno pilnveidot jaunā izglītības standarta vadlīnijas un aprīlī valdībai nodot vērtēšanai pamatizglītības standartu. Savukārt līdz augustam tiks pabeigts vispārējās vidējās izglītības standarts.

Taksometru nozarē arvien mazāk sagrozītu skaitītāju un sadurtu riepu © DIENA

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Rīgas pašvaldības policijas (RPP) kopīgi veiktajā reidā, pārbaudot taksometru pakalpojumu sniedzējus, 48 kontrolbraucienos tika atklāts 81 pārkāpums, tostarp pat pasažieru pārvadāšana taksometrā, kura vadītājam nav derīgas autovadītāja apliecības. Taksometru nozares pārstāvji par atklātajiem pārkāpumiem neslēpj savu pārsteigumu, bet kontrolējošās iestādes norāda, ka situācija gadu laikā ir uzlabojusies.

Pērn bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 8,7%

Pērn 85,4 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar 2016. gadu, bezdarbnieku skaits ir sarucis par 9,9 tūkstošiem jeb 10,4%. Pērn bezdarba līmenis Latvijā bija 8,7%, kas ir par 0,9 procentpunktiem zemāks nekā 2016. gadā. Sievietēm bezdarba līmenis pērn bija 7,7%, savukārt vīriešiem 9,8%, portālu Diena.lv informēja CSP.

Par spīti naudas atmazgāšanas pārmetumiem Latvijas un ASV attiecības stipras © DIENA(16)

Lai gan tieši ASV finanšu uzrauga paziņojums par ABLV Bank iesaisti naudas atmazgāšanā bija viens no notikumiem, kas pēdējo pāris nedēļu laikā satricināja Latvijas finanšu vidi, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība) un ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Salivans trešdien pēc tikšanās Rīgā apstiprināja, ka attiecības abu valstu starpā ir ļoti labas un pilnā sparā tiek plānots Baltijas valstu prezidentu un ASV līdera Donalda Trampa samits.

Pēc ielūšanas jūras ledū jaunietis gūst kāju apsaldējumus

Vakar Rīgas reģionā 17 gadus vecs jaunietis ielūza ledū, tomēr uzreiz nevērsās pie mediķiem, kā rezultātā guva abu kāju virspusējus apsaldējumus, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Iepirkšanās internetā turpmāk bez "ģeogrāfiskās diskriminācijas", bet ar izņēmumiem © DIENA(1)

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 6. februāri nobalsoja par regulējumu, kas patērētājiem sniegs plašākas iespējas iegādāties preces vai pakalpojumus interneta veikalos bloka valstīs. Regulējums, kuram plānots stāties spēkā šā gada laikā, atcels tā dēvēto ģeogrāfisko bloķēšanu - praksi, kad komersants atsaka klientam pakalpojumus vai nepārdod preci, kā iemeslu minot viņa pilsonību, deklarēto vai faktisko dzīvesvietu. Regulējums gan neliegs bloķēt ar autortiesībām aizsargātu saturu, par ko patērētāji ir neizpratnē.

Caurspīdīgums kļūs lielāks © DIENA(3)

Termins "patiesais labuma guvējs" ir diezgan neveiksmīgs, jo ne jau katra uzņēmējdarbība un jebkāda cita veida organizēta darbošanās nes augļus. Eiropas Savienības (ES) likumdevēja domu precīzāk izteiktu jēdziens "faktiskais īpašnieks". Jau drīzumā ikvienam uzņēmumam, zemnieku saimniecībai, biedrībai un pat reliģiskai organizācijai Uzņēmumu reģistrā (UR) jāatklāj, kā labā darbojas, – konkrētas fiziskās personas vārds.

Trešdien uguns laupījusi divu cilvēku dzīvības

Aizvadītajā diennakti Latvijā dzēsti 23 ugunsgrēki, kuros dzīvību zaudējuši divi cilvēki, bet vēl divi cietuši, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Delna: Latvijas vieta Korupcijas uztveres indeksā norāda uz politiskās gribas trūkumu(16)

21. februārī pretkorupcijas organizācija Transparency International publicē 2017. gada Korupcijas uztveres indeksu, kas sarindo 180 valstis un teritorijas pēc korupcijas līmeņa uztveres valsts sektorā. Šogad Latvijai indeksā ir 58 punkti un 40.vieta. Pēdējo 4 gadu laikā Latvija pakāpusies tikai par 4 punktiem, kas signalizē par politiskās gribas trūkumu cīnīties ar korupciju, kā arī nepieciešamību vairot izmeklēšanas spējas, portālam Diena.lv savu viedokli pauda Sabiedrība par atklātību Delna pārstāvji.