Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Vidējā aritmētiskā atzīme © DIENA(6)

Gada sākumā Siguldas Valsts ģimnāzijā (SVĢ) tika mainīta kārtība, kādā tiks vērtēti skolēnu pārrakstītie ieskaites darbi. Jaunie grozījumi mācību sasniegumu izvērtēšanā paredz, ka no pārrakstītā ieskaites darba un iepriekš iegūtā vērtējumu kopsummas tiks izvilkta vidējā atzīme. Piemēram, ja skolēns ir saņēmis kontroldarbā vērtējumu trīs, bet pārrakstot septiņi, tad vidējā atzīme, kuru viņš saņems, būs pieci.

No iepriekšējās RS valdes varētu piedzīt vairākus miljonus eiro(3)

Pēc iepazīšanās ar starptautiskās auditoru kompānijas Ernst & Young sagatavoto ziņojumu par situāciju galvaspilsētas uzņēmumā Rīgas satiksme (RS) varētu tikt lemts par iespēju no atbildīgajām personām - iepriekšējās valdes - piedzīt vairākus miljonus eiro, otrdien Latvijas Televīzijā pavēstīja RS pašreizējais vadītājs Anrijs Matīss.

EM varētu mainīt advokātu biroju OIK atcelšanas seku izvērtēšanai(17)

Ekonomikas ministrija šobrīd izvērtē tikai pirms nedēļas obligātā iepirkuma pārtraukšanas tiesiskuma izvērtēšanai piesaistītā zvērinātu advokātu biroja Ellex Klavins iespējamo interešu konfliktu, ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) neizslēdz, ka var tikt meklēts cits advokātu birojs, otrdien vēstīja LNT Ziņas.

Trešdien brīžiem līs un īslaicīgi snigs

Trešdien Latvijā brīžiem līs, dienā arī īslaicīgi snigs, prognozē sinoptiķi. Debesis klās mākoņi, starp tiem daudzviet uzspīdēs saule. Gaisa temperatūra būs +1..+5 grādi, trešdienas vakarā gaiss atdzisīs līdz +1..-4 grādiem.

Vērš uzmanību drošībai uz ceļa, izkāpjot no sabiedriskā transporta

Ik dienu reģionālo sabiedrisko transportu izmanto vairāk nekā 130 tūkstoši pasažieru un bieži vien cilvēki nezināšanas vai vieglprātības dēļ regulāri apdraud savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, novērojuši autobusu vadītāji. Autotransporta direkcija aicina sabiedriskā transporta pasažierus, īpaši gados vecākos un bērnus pēc izkāpšanas no sabiedriskā transporta ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

Lursoft: Patiesos labuma guvējus atklājuši gandrīz 32 000 uzņēmumu

Dati par patiesajiem labuma guvējiem nereti atklāj negaidītu informāciju. Dažkārt tie parāda, cik sarežģītu tīklu izdomājuši vietējie uzņēmumi, paslēpjoties aiz vairākām ārvalstu kompānijām, bet ir reizes, kad no šķietami vietējā kapitāla uzņēmuma patiesībā labumu gūst ārzemnieki.

Skaidrs virziens tālākā dzīvē © DIENA(12)

Vidusskolu Latvijā pārsvarā beidz jaunieši jau pieaugušā vecumā – 18, 19 vai pat vairāk gados. Tas ir laiks, kad sāk domāt par to, kur studēt vai strādāt. Tajā pašā laikā skolā apgūstamo mācību priekšmetu ir ļoti daudz un tie ir sadrumstaloti, nedodot iespēju jauniešiem pietiekami iedziļināties kādā konkrētā virzienā, tādējādi arī radot grūtības saprast savas vēlmes, kas attiecas uz viņa nākotni. To cer mainīt jaunajā vidējās izglītības mācību saturā, vidusskolēniem piedāvājot iespēju sev interesējošos mācību priekšmetus apgūt padziļināti.