Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Sestdienas rīts - līdz šim aukstākais šoruden

Sestdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā pazeminājusies līdz +1..-3 grādiem, vien dažviet Kurzemē un Vidzemē termometri rāda +2..+5 grādus, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Banku uzraugs ar 2,2 miljoniem eiro soda LPB Bank(2)

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome piemērojusi soda naudu 2,2 miljonu eiro apmērā AS LPB Bank par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas normatīvo aktu prasību pārkāpumiem, kā arī ir uzdevusi bankai atsaukt par finanšu noziegumu apkarošanas jomu atbildīgo valdes locekli Arni Kalveršu no amata un izteikusi minētajai personai brīdinājumu.

Naktī daudzviet gaidāms neliels sals(1)

Naktī uz sestdienu Latvijā gaiss atdzisīs līdz -3..+3 grādiem, vien dažviet piekrastē gaisa temperatūra saglabāsies virs +5 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Nākamajā nedēļā palaikam gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nākamajā nedēļā laikapstākļus noteiks ciklonu darbība, tādēļ brīžiem pūtīs spēcīgs vējš un katru dienu vismaz kādā no valsts reģioniem gaidāmi nokrišņi, pārsvarā lietus, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Global Forecast System.

Netīro naudu skalo arī caur milžiem © DIENA(23)

Naudas atmazgāšanas problēma nav tikai Latvijas banku nozarei unikālas galvassāpes. Daudzviet Eiropā šāda rakstura skandālos iesaistīti pat nozares līderi. Tos nopietni soda, taču necenšas gremdēt kā Latvijā.

Piektdien saulains, bet vēsāks laiks

Naktī uz piektdienu Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, bet nav gaidāmi būtiski nokrišņi. Piektdien atkal spīdēs saule, prognozē sinoptiķi.

Zolitūdes traģēdijas lieta: Apsūdzētais būveksperts Gulbis vainu noliedz(4)

Zolitūdes traģēdijas tiesas sēdē apsūdzētais sagruvušās Maxima ēkas būvprojekta eksperts Andris Gulbis savās liecībā noliedza savu vainu, skaidrojot, ka ēkas sagrūšanu izraisīja divdaļīgā kopne, kas nebija iekļauta projektā, kuram viņš veica ekspertīzi. Gulbis tiesai skaidroja, ka viņš savu ekspertīzi Būvvaldei nodeva 2009. gada 4. novembrī, savukārt pirmie rasējumi, kuros parādās divdaļīgā kopne ir datēti ar 2010. gada 30. decembri, tādējādi viņš nevar būt atbildīgs par ēkas sagrūšanu, jo viņa veiktajā ekspertīzē nemaz nebija šādu divdaļīgo kopņu mezglu.

Jaundzimušo skaits turpina kristies(19)

2018. gada pirmajos deviņos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 14 680 bērni – ir par 1267 jeb 8% mazāks nekā 2017. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.