Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

PVD ieteikumi: Gatavojoties svētkiem, iepērcies, uzglabā un gatavo droši(1)

Tuvojoties svētkiem, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atgādina – iegādājoties pārtikas produktus svētku galdam, iepērcies tikai drošās tirdzniecības vietās, pievērs uzmanību pārtikas produktu uzglabāšanas apstākļiem un marķējumam, it īpaši – derīguma termiņam, mājās pārtikas produktus uzglabā atbilstošā temperatūrā!

2021. gadā sabiedriskajiem medijiem jāiziet no reklāmas tirgus(4)

Saeima trešdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus 2021. gadā. Par nepieciešamā finansējuma piešķiršanu šim mērķim Saeimai būs jābalso, lemjot par attiecīgā gada vai gadu valsts budžeta projektiem.

KNAB aiztur Kaimiņu(44)

Saeima ceturtdien atbalstīja lēmumu par piekrišanu aizturēšanai, kā arī kratīšanai pie deputāta Artusa Kaimiņa (KPV LV). Uzreiz pēc Saeimas sēdes Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki deputātu aizturēja.

Pasaules latviešu zinātnieku kongress: Viedvalsts pamatā ir cilvēks © DIENA(5)

Viedvalsts pamatā ir spējas sadarboties un cilvēks, kurš spēj gan radīt, gan izmantot informācijas tehnoloģijas labākas nākotnes vārdā, trešdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Pasaules latviešu zinātnieku kongresa diskusijā par viedvalsti un Latvijas nākotni norādīja gan zinātnieki, gan uzņēmēji un politiķi.

Nepārsteidz un pagodina © DIENA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (Vienotība) un viņa biedrs Rihards Kols (NA), Nacionālās drošības komisijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere (Vienotība), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība), Vienotības Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri un frakcijas deputāts Andrejs Judins, NA deputāti Imants Parādnieks, Gaidis Bērziņš, Ilmārs Latkovskis, Jānis Dombrava un Andris Buiķis, kā arī Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Kārlis Seržants, opozīcijas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) un žurnālists Pauls Raudseps. Tā ir vairāk nekā puse Krievijas melnajā sarakstā iekļauto cilvēku, kurus Dienai izdevās noskaidrot. Kopumā tajā ir gandrīz 30 Latvijas pilsoņu, un līdzīgus atbildes soļus jau saņēmušas abas pārējās Baltijas valstis.

Grib aizliegt militārās apmācības, kas netiek organizētas valsts aizsardzības nolūkā(19)

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 19. jūnijā, otrajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu, kas paredz noteikt aizliegumu veikt, organizēt un piedalīties militāri taktisku uzdevumu izpildes apmācībās. Kā izņēmumu plānots noteikt gadījumus, kad tās tiek organizētas un veiktas valsts aizsardzības, sabiedriskās kārtības un drošības vai citu likumā paredzēto funkciju izpildes nodrošināšanai.

Profesors Auers kļūst par domnīcas Certus vadītāju(5)

Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors un ASV dibinātā Baltijas Studiju veicināšanas asociācijas (The Association for the Advancement of Baltic Studies) nākamais prezidents (president - elect) Daunis Auers ir ievēlēts par domnīcas Certus valdes priekšsēdētāju, vēsta organizācija.