Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Ķepaiņi meklē gādīgus saimniekus(1)

Kā katru nedēļu, ar laikraksta Diena un portāla Diena.lv starpniecību ceram atrast jaunas mājas un gādīgus saimniekus likteņa varā atstātiem mājdzīvniekiem. Ieskaties galerijā - varbūt kāds no ķepaiņiem "iekrīt" tev sirdī un esi gatavs ar viņu turpmāk dalīties priekos un bēdās!

LTV: Rimšēvičs aizvien atrodas KNAB telpās(21)

Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, kura darbavietā un privātīpašumā Langstiņos Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki piektdien veica kratīšanu, sestdien no lidostas pēc ielidošanas Latvijā devies uz KNAB telpām. Latvijas Televīzijas žurnālistu rīcībā ir informācija, ka Rimšēviču uz KNAB telpām pavadījis advokāts Saulvedis Vārpiņš automašīnā, kurai sekojis spēkrats ar Rimšēviču, pa priekšu braukusi KNAB spēkrats.

Martinsons un Rimšēvičs kratīti aizdomās par kukuļu izspiešanu no bankām © DIENA(61)

Abas kratīšanas - gan Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā veiktā, gan pie uzņēmēja Māra Martinsona veiktā - notikušas vienlaikus un tās ir savstarpēji saistītas, jo "izaugušas" no kriminālprocesa, ko Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) izmeklēja pret maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu un Ilmāru Krūmu.

KM kategoriski noraida pieņēmumus par Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja slēgšanu(6)

Kultūras ministrija (KM) kategoriski noraida plašsaziņas līdzekļos un sociālajos medijos izskanējušos pieņēmumus, ka Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs varētu tikt slēgts tā vadības problēmu dēļ. Ministrija uzsver, ka turpina strādāt, lai muzeja vadībā identificētās problēmas tiktu novērstas, un tas varētu iziet akreditācijas procesu.

Latvijā ar masalām saslimušo vidū ir divi lidostas darbinieki un zīdainis

Latvijā ar masalām saslimušo vidū ir divi lidostas darbinieki un zīdainis, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Kā liecina SPKC apkopotie dati, no pagājušā gada decembra beigām līdz februāra vidum SPKC tika ziņots par 39 saslimšanas gadījumiem ar aizdomām par masalām, tomēr diagnoze "masalas" apstiprināta 14 gadījumos, tostarp trīs bērniem.

KNAB veicis kratīšanu Rimšēviča darbavietā un īpašumā(39)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) amatpersonas piektdien, 16. februārī, veikušas kratīšanu Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča darbavietā un īpašumā Langstiņos, vēsta Latvijas Televīzija (LTV). Par to ziņo arī portāls Kompromat.lv. Tāpat Kompromat.lv vēsta, ka kratīšana veikta pie biznesmeņa Māra Martinsona, un viņš esot aizturēts. LTV Ziņu dienests sazinājās ar Rimšēviču telefoniski, taujājot par notikušo, taču Latvijas Bankas prezidents atteicās sniegt komentārus, norādot, ka par to "nav tiesīgs runāt".

Sestdienas rītā jābrauc piesardzīgi - ceļi apledojuši visā Latvijā

Sestdienas rītā visā valsts teritorijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu gan pa valsts galvenajiem, gan reģionālajiem autoceļiem, portālu Diena.lv informēja VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC). Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 189 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības. Autobraucēji aicināti izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ieplānot papildu laiku ceļā.

FOTO: Pasniegtas balvas par 2017. gada nozīmīgākajiem zinātnes sasniegumiem Latvijā

Piektdien, 16. februārī, svinīgā apbalvošanas ceremonijā tika godināti 2017. gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autori un autoru kolektīvi Latvijā. No kopumā vairāk nekā 30 pieteiktajiem projektiem Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) žūrija izvēlējās 12 nozīmīgākos sasniegumus, bet seši projekti saņēma LZA atzinības rakstus.

Sprūds savācis pusmiljonu eiro drošības naudu un atbrīvots no apcietinājuma(15)

Izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā apsūdzētajam bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam izdevies divu dienu laikā savākt un iemaksāt pusmiljona eiro lielo drošības naudu, līdz ar to viņš piektdien pēcpusdienā tika atbrīvots no apcietinājuma un atstāja Rīgas Centrālcietumu.

Plāno ieviest e-nosūtījumu pie ārstiem(2)

Veselības ministrija (VM) līdz šī gada beigām plāno ieviest papildu funkcionalitāti e-veselības sistēmā - elektronisku nosūtījumu pie ārsta jeb e-nosūtījumu, liecina ministrijas sagatavotie grozījumi Noteikumos par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu.