Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Stradiņa slimnīcā dzimušo trīnīšu ģimenei piešķir 8538 eiro

Otrdien valdība lēma piešķirt 8538 eiro vienreizējo pabalstu septembrī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā dzimušo trīnīšu ģimenei. Ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, valsts sniedz vienreizēju materiālu atbalstu, izmaksājot sociālo pabalstu no valsts līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Čeku loterijā būs lielāki iespējamie laimesti

Čeku loterijas likumā uz otro lasījumu palielināti naudas balvu apmēri, kā arī mainīts likuma nosaukums no Čeku spēles likuma uz Čeku loterijas likumu, otrdien nolēma Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Likumprojekta pirmajā lasījumā bija paredzētas, ka nedēļas izlozes laikā var laimēt 10 naudas balvas, katru 200 eiro vērtībā, savukārt mēneša izlozes laikā bija paredzēts laimēt vienu naudas balvu 3000 eiro vērtībā. Savukārt komisijas atbalstītajā redakcijā otrajam lasījumam vairs nav paredzētas nedēļas izlozes, bet paredzēts, ka mēneša izlozē var laimēt vienu naudas balvu 10 000 eiro vērtībā, trīs naudas balvas 5000 eiro vērtībā un 50 naudas balvas 100 eiro vērtībā.

Tautas frontes laikā spēja labāk vienoties © DIENA(24)

Sabiedrības priekšstatos Latvijas Tautas fronte (LTF) saglabājusies kā monolīta un vienota kustība, kas nospēlēja izšķirošu lomu valsts neatkarības atgūšanā, LTF 30 gadu atcerei veltītajā konferencē vakar teica kultūras ministre Dace Melbārde, kura kustībā savulaik iesaistījusies, būdama 11. klases skolniece. Citi runātāji uzsvēra, ka tieši LTF lika pamatus daudziem politiskajiem procesiem, kas Latvijā norisinājās vēlāk, un Augstākās padomes sastāvā, kas nobalsoja par neatkarības atjaunošanu, vairākums bija LTF deleģēto deputātu.

No tukšas lapas budžets nebūs jāsāk © DIENA(1)

Premjera Māra Kučinska (ZZS) valdība, kuru veidojošās partijas 13. Saeimas vēlēšanās zaudējušas ietekmi, jaunajam Ministru kabinetam mantojumā atstās nākamā gada valsts budžeta plānu ar galvenajiem kontrolskaitļiem. Politiskie lēmumi gan būs jāpieņem nākamajai valdībai. Tāpat neskaidrs jautājums, kura valdība iecels nākamo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāju.

Vadot auto bez tiesībām, nositas divi jaunieši(1)

6. oktobrī plkst. 01:05 saņemta telefoniska informācija, ka Kuldīgas novadā, Rendas pagastā uz autoceļa Talsi - Stende - Kuldīga (no Rendas uz Sabili) vadītājs, 2000.gadā dzimis jaunietis, vadot a/m Audi A6 avant, nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās, portālam Diena.lv pavēstīja VP pārstāvji.

SAB: Krievijas izlūkdienests vairākkārt īstenojis uzbrukumus Latvijas kibertelpai(10)

Krievijas militārais izlūkošanas dienests, kuru Nīderlande apsūdz kiberuzbrukuma plānošanā pret Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju OPCW, vairākkārt īstenojis uzbrukumus mērķiem Latvijā, tajā skaitā aizsardzības un ārlietu sektoros, bet 13. Saeimas vēlēšanu kontekstā nav rīkojies, publiskā paziņojumā norāda Satversmes aizsardzības birojs (SAB).

Par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē drošībniekiem ziņots 84 reizes

Drošības policija (DP) kopumā saņēmusi 84 signālus par iespējamiem ar vēlēšanu norisi saistītiem pārkāpumiem un prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, bet līdz šim nav uzsākts neviens kriminālprocess, aģentūra LETA noskaidroja DP. Tāpat DP saņemts vienu iesniegums par iespējamu ar vēlēšanu norisi saistītu pārkāpumu.

Konkursā uz VID vadītāja posteni 17 pretendenti jau atsijāti

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora atlases komisija uz otro kārtu izvirzījusi sešus no tiem 23 pretendentiem, kas bija pieteikušies atklātajam konkursam. Ņemot vērā iesniegtos dokumentus, tika vērtēta pretendentu atbilstība izvirzītajām izglītības un profesionālās pieredzes prasībām, kā arī veikta sākotnējā potenciālo reputācijas risku analīze, portālu Diena.lv informēja Valsts kancelejā.

Oktobra vidū gaidāmi jauni siltuma rekordi

Turpmākajās diennaktīs Latvijā nostiprināsies anticiklona ietekme un gaisa temperatūra dažās saulainākajās pēcpusdienās pakāpsies līdz rekordaugstai atzīmei, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un Global Forecast System informācija.

Pirmdiena paies bez būtiskiem nokrišņiem

Pirmdien Latvijā no rietumiem palielināsies mākoņu daudzums, saulainākā diena gaidāma valsts austrumos, prognozē sinoptiķi. Būtiski nokrišņi šodien Latvijā nav gaidāmi.