Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Arvien agresīvāka mainīgā Krievija © DIENA(46)

Krievija mērķu sasniegšanai izmanto arvien agresīvākas metodes, par ko liecina ķīmisko ieroču izmantošana Solsberī. Taču pērnais gads iezīmējis būtisku tendenci lielvalsts drošības un ārpolitikas izpausmēs – aktīvus centienus ar visdažādākajiem līdzekļiem sev izdevīgā veidā ietekmēt iekšpolitiskos procesus Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīs. Tādēļ Satversmes aizsardzības birojs (SAB), kas šonedēļ publicējis ikgadējo pārskatu, šogad pastiprinātu uzmanību pievērsīs pazīmēm par kiberuzbrukumiem, kas pieskaņoti vēlēšanu procesam.

Citāda rehabilitācija pusaudžiem © DIENA(4)

Aizgūstot pieredzi no Lielbritānijas, Bērnu slimnīcas fonds (BSF) kopā ar nozares speciālistiem izveidojis Latvijā pirmo sabiedrībā balstīto programmu, kas sniedz atbalstu pusaudžiem ar datora, interneta, mobilo telefonu vai vielu atkarības risku. Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) secināts, ka nereti pusaudžiem ar atkarībām palīdzība netiek sniegta pēc būtības, savā ziņā šie jaunieši tiek norakstīti. Speciālisti jauniešiem un viņu ģimenēm konsultācijas ir gatavi sniegt jau tagad, bet individuāli ar pusaudžiem strādāt no maija vidus.

Eksperts: IPv6 nav tiešas saistības ar 5G paaudzes mobilo sakaru tehnoloģijām(2)

IPv6 ir interneta protokola jaunākā versija, kas parādījās 2004. gadā, lai risinātu adrešu trūkuma un citas problēmas iepriekšējā protokola versijā. Eiropā pakalpojumu sniedzēji IPv6 aktīvāk sāka izmantot pēc 2011. gada, piemēram,  Tele2 IPv6  adreses  saviem klientiem Latvijā piedāvā jau vairākus gadus. Šim jaunākajam interneta protokolam nav tiešas saistības ar gaidāmo 5G standartu – standarts nepieprasīs IPv6 kā obligātu nosacījumu, portālam Diena.lv skaidroja uzņēmuma Tele2 pārstāvji.

JRT rekonstrukcijas izmaksas pārsniegs 31 miljonu eiro(11)

Pēc VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) aplēsēm Jaunā Rīgas teātra (JRT) rekonstrukcijas kopējās izmaksas varētu būt apmēram 31 miljons eiro, trešdien žurnālistiem sacīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.