Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Tele2: zvanot uz ārzemēm, Latvijas iedzīvotājs norunā pusstundu mēnesī

Kā liecina vadošā mobilo sakaru operatora Tele2 dati, iedzīvotāji gan privātām vajadzībām, gan darba nolūkos aktīvi veic zvanus uz ārvalstīm. Viens mobilo sakaru lietotājs, zvanot no Latvijas uz ārzemēm, norunā aptuveni 30 minūtes mēnesī jeb vienu minūti dienā, portālu Diena informē uzņēmuma pārstāvji. Aktīvāk uz ārvalstīm zvana biznesa klienti, norunājot divas reizes vairāk nekā mobilo sakaru lietotājs, kam ir privātais pieslēgums.

Atrasts bezvēsts pazudušais pusaudzis

Valsts policija informē, ka ir atrasts 2005. gadā dzimušais Oskars Kristians Kukšs, kurš 12.jūnija pēcpusdienā nebija pārradies mājās Lielupē.

Zariņš darbu OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijā atstājis tostarp Ašeradena dēļ(8)

Saeimas deputāts Ivars Zariņš (Saskaņa) darbu obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem veltītās parlamentārās izmeklēšanas komisijā pametis, jo tādā veidā protestējot pret Ievas Krapānes (KPV LV) iecelšanu šīs komitejas vadītājas amatā. Ceturtdienas rītā Zariņš Latvijas Televīzijas Rīta Panorāmā atklāja, ka darbu pametis gan Krapānes dēļ iecelšanas dēļ, gan komisijas locekļa, bijušā ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (JV) "acīmredzamā interešu konflikta dēļ".

Iestrēgst Alojas skolas būvdarbi © DIENA(7)

"Mācījāmies faktiski būvlaukumā," Dienai saka Alojas Ausekļa vidusskolas direktore Ina Šternfelde. Skolā apstājušies šā gada janvārī sāktie remontdarbi, jo pašvaldībai nav finansējuma to turpināšanai.

Gaidāma mēneša tveicīgākā diena

Ceturtdien Latvijas lielākajā daļā gaiss sakarsīs līdz +29..+33 grādiem, brīdina sinoptiķi. Agrā ceturtdienas rītā vietām Vidzemē un Latgalē līst un dārd pērkons.

Banku uzraugi pārmaiņu vējos © DIENA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) darbs nav apmierinošs, un starptautiskā saziņā valda uzskats, ka Latvijā ir nepietiekama finanšu pakalpojumu jomas uzraudzība, – šādi tiek pamatots premjera Krišjāņa Kariņa (JV) pieteiktais nozares "kapitālais remonts" un nepieciešamība nomainīt pašreizējo komisijas vadību.

Lūdz palīdzību Zinta Mazdrēvica meklēšanā

Kopš pirmdienas, 10. jūnija, nav zināma 24 gadus vecā Zinta Mazdrēvica atrašanās vieta. Jaunais vīrietis nav manīts kopš pirmdienas plkst. 11. Pēdējo reizi redzēts Rīgā, Skrudulienes ielas 3 apkārtnē.

Pārkāpumi ģimenes atbalsta centrā Saulstari noved līdz darbības apturēšanai(1)

Saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem Labklājības ministrija (LM) ir apturējusi Salas novada Sēlpils pagastā esošā ģimenes atbalsta centra Saulstari (bijušā bērnunama Līkumi) darbību, šodien Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē informēja ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece. Muižniece pastāstīja, ka no augusta pakalpojumi šajā bērnu aprūpes iestādē vairs netikšot sniegti.

Pētījums: Latvijā piektā daļa no patērētās tabakas ir kontrabanda(2)

Latvijā kontrabandas cigarešu apjoms aizvadītajā gadā sasniedza 19,5% no kopējā patēriņa, kas ir par 1,6 procentpunktu mazāk nekā 2017. gadā, savukārt kopējie zaudējumi valsts budžetam ir 61 miljons eiro, liecina starptautiskās auditoru kompānijas KPMG neatkarīgais pētījums Project Stella par cigarešu kontrabandas apjomiem Eiropā.

Karstajā laikā mediķi aicina neuzturēties tiešos saules staros un pietiekami daudz dzert ūdeni

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs karstuma dēļ izsludinājis oranžā līmeņa brīdinājumu. Svelme gaidāma vairākas dienas, un, lai saudzētu savu veselību, karstajās dienās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi iesaka būt piesardzīgiem. Pēc iespējas mazāk dienas vidū vajadzētu uzturēties tiešajos saules staros, jāuzņem pietiekamā daudzumā šķidrums, jāizvēlas atbilstošs apģērbs, kā arī jāparūpējas par bērniem un sirmgalvjiem.

Mācībās iegūtās zināšanas jāsaista ar reālo dzīvi © DIENA

Lai veicinātu skolēnu interesi par enerģētikas nozari un izglītotu elektrodrošībā, AS Sadales tīkls šogad ir atsaucies a/s Swedbank un nodibinājuma Iespējamā misija iniciatīvai iesaistīties Latvijas uzņēmumu praktisko mācībstundu skolu programmā Dzīvei gatavs. 5. martā, klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Rīgas pilī AS Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons parakstīja skolu programmas memorandu, apliecinot uzņēmuma gatavību sniegt skolēniem enerģētikas nozares zināšanas mācību priekšmetu ietvaros, kas savukārt palīdzēs skolēniem sasaistīt mācībās gūtās zināšanas ar reālo dzīvi.

Spēles formā atgādina par drošību © DIENA

Zināšanas, kas apgūtas spēles veidā aktīvā un azartiskā formā, skolēnu atmiņā paliek labāk, tāpēc jau ceturto gadu Vislatvijas skolēnu sporta un prāta sacensībās ZZ čempionāts bija iekļauts AS Sadales tīkls elektrodrošības posms. Arī šogad sacensību finālā, kas no 23. līdz 25. maijam norisinājās sporta kompleksā 333 Ropažu novadā, ap 15 000 skolēnu no visiem Latvijas novadiem pārbaudīja savas zināšanas elektrodrošībā, izspēlējot elektrodrošības pāru spēli.