Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Saeima atbalsta "pagaidu budžetu"(3)

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par budžetu un finanšu vadību, ar kuriem iecerēts risināt 2019.gada budžeta pieņemšanas aizkavēšanās dēļ radušās problēmas.

Darba iespējas cilvēkiem ar redzamu invaliditāti ir, bet ne katrs tās sniedz © DIENA(1)

Cilvēkiem ar redzamu invaliditāti joprojām jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem. Tie saistīti ne tikai ar pavisam ikdienišķām lietām, bet arī ar iespēju pašam sevi uzturēt, veiksmīgi iekļaujoties darba tirgū. Paši uzņēmumi apgalvo, ka piedāvā līdzvērtīgas darba iespējas ikvienam, tomēr realitātē nodarbināto cilvēku ar invaliditāti skaits ir neliels.

Kropļo konkurenci vai saglabā mantojumu © DIENA(13)

Kļūst tikai sliktāk – tā situāciju ar privāto uzņēmēju un pašvaldību konkurenci viesmīlības jomā reģionos raksturo Latvijas lauku tūrisma asociācijas Lauku ceļotājs prezidente Asnāte Ziemele. Viņa asociācijas vārdā izplatījusi paziņojumu, nevienu pašvaldību gan nesaucot vārdā, kas savukārt radījis neizpratni Latvijas Pašvaldību savienībā. Tās vadītājs Gints Kaminskis, atrodoties Briselē, Dienai atzina, ka būtu jārunā par konkrētiem gadījumiem, bet nevajadzētu vispārināt.

Slikto laikapstākļu dēļ sacīkstes ar Latvijas biatlonistu dalību pārceltas

Slikto laikapstākļu dēļ uz rītdienu pārceltas Slovēnijas trasē Pokļukā plānotās Pasaules kausa pirmā posma 20 kilometru individuālajā distancē, informē Starptautiskā Biatlona savienība (IBU). Sacensībām trešdien bija iecerēts sākties plkst.15.15 pēc Latvijas laika, tomēr lielās miglas dēļ tās sākotnēji tika pārceltas uz nedaudz vēlāku laiku, bet tagad tās paredzētas aizvadīt ceturtdien plkst.11.15. Šajās sacensībās iecerējuši startēt arī Latvijas biatlonisti Aleksandrs Patrijuks, Daumats Lūsa un Roberts Slotiņš, kamēr Andrejs Rastorgujevs nepiedalīsies.

Naktī gaidāms neliels sals

Trešdienas vakarā un naktī uz ceturtdienu, izklīstot mākoņiem, gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz -2..-6 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Ušakovs vērsies policijā pret Ķirsi par neslavas celšanu(10)

Valsts policija pēc Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (Saskaņa) iesnieguma sākusi resorisko pārbaudi par Rīgas domes deputāta Vilņa Ķirša (Vienotība) neslavas celšanu pret Ušakovu un vicemēru Andri Ameriku (GKR), kādā domes sēdē viņus nodēvējot par "korupcijas seju".

ANO migrācijas deklarācija: Par ko balsos deputāti © DIENA(34)

Saeimā ceturtdien notiks balsojums par ieteikumu valdībai akceptēt vai noraidīt Latvijas pievienošanos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Globālajai deklarācijai par drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju (turpmāk - deklarācijai). Lai arī Ārlietu ministrija vairākkārtīgi uzsvērusi, ka šis dokuments Latvijai un citām to parakstījušajām valstīm neuzliek jaunus juridiskus pienākumus, pirms balsojuma sagaidāmas asas debates, jo viedokļi šajā jautājumā atšķiras.

Valsts kontrole: Jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai(6)

Salīdzinot ar pārējām Baltijas valstīm, Latvijā ir visvienkāršāk uzbūvēt privātmāju paša spēkiem, ievērojot normatīvo regulējumu. Tomēr būvniecības procesa administratīvais slogs un dažādu saskaņojumu laikietilpība to padara sarežģītu un nepamatoti apgrūtinošu gan būvētājiem, gan uzraugiem. Turklāt apjomīgo un sarežģīto normatīvo aktu prasības ne vienmēr ir saistītas ar drošas būvniecības veicināšanu, revīzijā par būvniecības procesa efektivitāti secinājusi Valsts kontrole.

Nedēļas nogalē būs stiprs lietus

Sākot ar piektdienu, laikapstākļus Latvijā noteiks liels ciklons, tāpēc būs daudz nokrišņu, lielākā daļa - lietus, prognozē Global Forecast System.

Trešdien samazināsies mākoņu daudzums

Trešdien Latvijā, sākot no rietumiem, mākoņu kļūs mazāk, tādējādi saulainākā diena gaidāma Kurzemē, bet mākoņainākais laiks saglabāsies austrumu novados.

Ašeradena vadītās EM iepirkumos uzvarējusi Vienotības biedres firma(26)

Pēc Saeimas vēlēšanām divos partijas Vienotība līdera Arvila Ašeradena vadītās Ekonomikas ministrijas (EM) publiskajos iepirkumos uzvarējusi kompānija, kuras vienīgā īpašniece ir Vienotības biedre, Jaunās Vienotības kampaņas vadītāja Inese Andersone, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Uzņēmēja: Kāpēc labi darbinieki ignorē labas vakances?(48)

Latvijā izveidojusies paradoksāla situācija, kad no vienas puses mēs it kā runājam par darbaspēka aizplūšanu šķietamā darba trūkuma dēļ, tomēr tirgus rāda pilnīgi pretējo. Proti, ir daudzas nozares, kurās darba pietiek, bet nav kas tajās nāk un strādā! Kāpēc tāda situācija izveidojusies un kur slēpjas problēma, skaidro uzņēmuma SIA EXPgroup vadītāja Ilva Bērziņa, kas personālvadības nozarē darbojas jau divdesmito gadu.