Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Aptauja: Latvijā 57% mājsaimniecību šķiro atkritumus

Latvijā 57% mājsaimniecību šķiro atkritumus, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūrai LETA pavēstīja AS Latvijas zaļais punkts pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Mazāk lieku papīru saziņā ar valsti © DIENA(1)

Oktobrī sācies oficiālās elektroniskās adreses (e-adreses) pilotprojekts, lai saprastu, vai un kādi trūkumi sistēmā novēršami, pirms to oficiāli varēs sākt lietot iedzīvotāji elektroniskai saziņai ar valsts un pašvaldības iestādēm. Projekta testēšana plānota līdz nākamā gada 1. janvārim, un tās laikā sabiedrības pārstāvji un iestādes aicinātas iesniegt ierosinājumus un atsauksmes. Savukārt iedzīvotāji e-adresi varēs lietot brīvprātīgi no 2019. gada 2. janvāra.

Cīņa par Citadeli: Amerikāņu un latviešu partnerības gals © DIENA(58)

Kurzemes apgabaltiesa 22. oktobrī izskatīs civillietu, par kuru oficiālajā tiesu kalendārā atrodams tikai lakonisks ieraksts: "Informācija nav izpaužama." Šī būs jau kārtējā tiesu instance, kurā nonākusi pašmāju uzņēmējiem piederošās SIA Callidus Capital, iespējams, pat 60 un vairāk miljonus eiro vērtā prasība pret tagadējiem oficiālajiem Citadele bankas saimniekiem Ripplewood Advisors LLC. Atbildētāju – ASV ārzonā Delaverā reģistrēto kompāniju – lietas materiāli parāda nelabvēlīgā gaismā, detalizēti izklāstot, tieši kā pašmāju uzņēmēji cīņā par bankas kontrolpaketi pirms četriem gadiem tikuši izmantoti un faktiski "uzmesti".

VID: Izbijusi augsta ranga Valsts policijas darbiniece palīdzējusi legalizēt noziedzīgi iegūtus miljonus(19)

Bijusī Valsts policijas augsta ranga amatpersona atzīta par aizdomās turamo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uzsāktajā kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā un par iespējamu izvairīšanos no vairāk nekā 200 000 eiro nomaksas nodokļos. Tāpat šī persona atbalstījusi kādu grupējumu, kas valstij nodarījis vairāk nekā trīs miljonu eiro zaudējumus, vēsta VID.

Par 1,7 miljoniem uzlabos Dailes teātra energoefektivitāti(3)

Valsts akciju sabiedrība Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) Dailes teātra ēkas energoefektivitātes uzlabošanai piesaistījusi 1,714 miljonus eiro. Pašlaik notiek projekta izstrādāšana, bet paši būvdarbi sāksies 2019. gada nogalē, portālu Diena.lv informēja VNĪ.

Nedēļas nogalē tik silts vairs nebūs

Tuvākajās dienās gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies tikai nedaudz, bet jūtami vēsāks laiks gaidāms no piektdienas, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Global Forecast System.

Autovadītājus brīdina par iespējamu miglu

VAS Latvijas Valsts ceļi brīdina autovadītājus, ka vietām jārēķinās ar miglu un pasliktinātu redzamību, kā arī atgādina - aizvien vietām notiek ceļu remontdarbi, tāpēc jāizvēlas atbilstošs un drošs braukšanas ātrums.

Nekā personīga: Pasažieru vilciens gadiem nav atguvis pusmiljona parādu no Rīgas domes(4)

Rīgas dome jau četrus gadus ir parādā AS Pasažieru vilciens (PV) 563 000 eiro par pilsētnieku pārvadāšanu. Parāds radās eksperimenta laikā 2013.un 2014.gadā, kad Rīgas dome un Satiksmes ministrija vienojās, ka pašvaldības atlaides senioriem, studentiem un vēl 11 pasažieru kategorijām darbosies arī vilcienos, svētdien vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Biodegvielai atcels samazināto akcīzes nodokļa likmi(1)

Latvijā biodegvielai un biodegvielas un fosilās degvielas maisījumiem ar biodegvielas saturu augstā koncentrācijā (E85 un B100) atcels patlaban piemērotās samazinātās akcīzes nodokļa likmes, liecina Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais priekšlikums.

Nākamnedēļ gaidāms saulains laiks(1)

Atbilstoši jaunākajām prognozēm vēl vismaz nākamās četras dienas laikapstākļus Latvijā noteiks anticiklons un pārsvarā saglabāsies saulains laiks.