Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Eksperts: Ābolu šogad būs gana; plūmju, ķiršu un ogu – ievērojami mazāk

Dārzkopju izmisīgās pūles maija pirmajā dekādē pasargāt augļudārzus un ogulājus no sala ne visur devušas cerēto efektu, un augi krietni vien cietuši. Tomēr patiesā sala ietekme augļudārzos būs skaidra pēc 2–3 nedēļām, kad augi dārzā jau skaidri parādīs, cik ogu un augļu aizmetņu būs to zaros, norāda Māris Narvils, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais dārzkopības eksperts.

Vējonim nepiešķirs valsts dzīvokli(19)

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc sava amata pilnvaru termiņa beigām būs pirmais eksprezidents, kuram netiks piešķirts valsts dzīvoklis, otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē informēja Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Arnis Salnājs.

Valda Meldera un Mārtiņa Sirmā sāpīgā pieredze pie velo stūres(4)

Sāpīgi, neērti, traucējoši un apgrūtinoši – lauzti kauli nav nekāda jaukā pieredze. Radio personībai Valdim Melderim un pavāram Mārtiņam Sirmajam stāstu par lauztiem kauliem netrūkst – to saauguma vietas glabā atmiņas par bīstamām situācijām. Ar dažādām riskantām situācijām satiksmē un sāpīgām pieredzēm saskārušies arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Visi vienprātīgi atzīst – labāk lauzt savus sliktos braukšanas ieradumus, nevis kaulus -, kas arī ir Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas Tuvāk NĒ! sauklis.

Pedagogi joprojām plāno streikot © DIENA(5)

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nav atteikusies no plānotā streika, jo garantijas par to, ka valdība šogad ievēros pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, joprojām nav. To otrdien žurnālistiem apliecināja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Tet Rīgas maratona EXPO aicina ziedot nevajadzīgos sporta apavus labdarībai

Aicinot ikvienu skrējēju ikdienā domāt un rīkoties videi draudzīgāk un ilgtspējīgāk, kā arī otrreizējai dzīvei novēlēt ne tikai atkritumus, bet arī sporta ekipējumu, Tet Rīgas maratona EXPO Radisson Blu Hotel Latvija 17. un 18. maijā plkst. 10.00 - 20.00 darbosies sporta apavu ziedošanas punkts, Diena.lv informē Latvijas Zaļais punkts.

Par HIV jāizglīto sabiedrība un arī inficētie © DIENA(5)

Mediķis, kas baidās saslimt ar HIV, jo nospiedis blusu ar šo vīrusu inficētā cilvēka mājvietā. HIV pacienti, kuriem diagnozes dēļ atteikta veselības aprūpe, izjukušas ģimenes un izpostītas karjeras – tas viss, jo Latvijas sabiedrībā joprojām ir daudz aizspriedumu un nepareizu uzskatu par šo vīrusu. HIV pacientu atbalsta biedrības Agihas valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks Dienai atzīst – ļoti bieži par vīrusa izpausmēm nav pietiekami informēti arī paši inficētie, tāpēc nokavētas ārstēšanās dēļ tas mēdz beigties arī letāli.

Drīzumā svinēs topošās centralizētās prokuratūras ēkas spāru svētkus(1)

Vērienīgu pārbūvi šobrīd piedzīvo vēsturiskais policijas nams Aspazijas bulvārī 7, Rīgā, kurš tiek pielāgots 10 prokuratūras struktūrvienību darba vajadzībām. Topošā centralizētā prokuratūras ēka tiek atjaunota, respektējot arhitektoniskās vērtības un apvienojot tās ar moderniem risinājumiem, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica.

VID: Situācija ar "aplokšņu algu" maksāšanu ir dramatiska(26)

Nedeklarētās darba algas īpatsvars komercsektorā pagājušajā gadā Latvijā veidoja 19,3% un, salīdzinot ar 2017. gadu, tas ir samazinājies vien par 0,6 procentpunktiem, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija.

Gaidot apdrošināšanu visiem © DIENA(2)

Valdība šonedēļ lems par jaunās veselības apdrošināšanas sistēmas stāšanās spēkā atlikšanu līdz 2021. gada janvārim. Veselības ministre Ilze Viņķele (A/P) vēl pirms stāšanās amatā bija paziņojusi, ka divu grozu veselības aprūpes sistēmu neatbalsta. Viņas ieskatā šāda sistēma nemazinātu ēnu ekonomiku, un bija ļoti daudz personu grupas, kuras varēja palikt bez veselības aprūpes. Arī nozarē strādājošie jau iepriekš bija pauduši kritiku par divu grozu sistēmu un uz Viņķeles piedāvājumu, kas paredz veselības apdrošināšanu veikt caur sociālās apdrošināšanas iemaksām, raugās atzinīgi, tam iegūstot konkrētākas aprises.

Pirmdien daudzviet ilgstoši līs

Pirmdien Kurzemes austrumu daļā, daudzviet Zemgalē un Vidzemes piekrastē, tai skaitā Rīgā, ilgstoši līs, prognozē sinoptiķi.

Plāno ieviest cukura nodokli © DIENA(49)

Ar akcīzes nodokli jau pašlaik apliek bezalkoholiskos dzērienus, izņemot augļu un dārzeņu sulas un nektāru, dabīgos ūdeņus un minerālūdeņus, mākslīgos minerālūdeņus bez cukura, citu saldinātājvielu vai aromātisko vielu piedevas. Taču trīs Saeimas deputāti no Attīstībai/Par! iesnieguši priekšlikumu pacelt nodokli tiem dzērieniem, kuri satur vairāk par pieciem gramiem cukura uz 100 ml. Tas nozīmē, ka izmaiņas varētu skart, piemēram, arī sulas un mākslīgos minerālūdeņus. Par izmaiņām Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija turpinās spriest, kad būs uzklausījusi Veselības ministrijas (VM) viedokli.

Raidījums: KPV LV frakcijas deputāti vairs negrib palikt Kaimiņa ēnā(7)

Pirms pusgada Saeimas vēlēšanās otro labāko rezultātu guvusī partija KPV LV piedzīvo kārtējo krīzi. Partiju pārstāvošā labklājības ministre vēl nav saņēmusi pielaidi valsts noslēpumam, bet nākamnedēļ Saeima varētu lemt par frakcijas vadītāja Ata Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai. Tikmēr partijas līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš pēc Zakatistova iniciatīvas nupat zaudēja amatu frakcijā. Pats Kaimiņš Latvijas Televīzijas raidījumam de facto apgalvoja, ka iemesls esot abu personiskās nesaskaņas. Taču vairāku partijas politiķu teiktais liecina, ka viņi vēlētos, lai KPV LV vairs neasociētos ar vienu līderi un redzamāki kļūtu citi deputāti.