Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Augulis: Atrasts finansējums Vidzemes šosejas Sēnītes posma remontam(2)

Šonedēļ ir izdevies panākt vienošanos par papildu finansējumu Vidzemes šosejas posmā no Garkalnes līdz Inčukalnam, kas ir pazīstams kā Sēnītes posms. Jau šogad uzņēmums Latvijas Valsts ceļi izsludinās iepirkumu, piektdien notiekošajā ikgadējā ceļu nozares konferencē informēja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

LAU veicis grants autoceļu greiderēšanu gandrīz 5 000 kilometru apjomā

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) joprojām pastiprinātu uzmanību pievērš grants autoceļu stāvokļa uzlabošanai. Uzturēšanas darbi tiek veikti uz tiem grants autoceļiem, kuru ceļa segums ir atbilstošs darbu izpildei, proti, tie ir apžuvuši un atguvuši nestspēju. Šonedēļ grants autoceļi tika greiderēti gandrīz 5 000 kilometru garumā, portālu Diena.lv informēja LAU pārstāve Sigita Audere.

Policija meklē bezvēsts pazudušo Aivaru Karlsonu

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknis meklē bezvēsts pazudušo 1953.gadā dzimušo Aivaru Karlsonu, kurš šā gada 4.aprīlī izgāja no savas dzīvesvietas - mājām Kalnieki Laucienes pagastā, Talsu novadā un līdz šim brīdim nav atgriezies.

Avārijā Kurzemē gājis bojā cilvēks(1)

Ceturtdien Latvijā reģistrēti 79 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta četri cilvēki, bet kādā avārijā Kurzemē gāja bojā gājējs, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Uzsver zinātnes lomu attīstībā © DIENA(2)

Satiksmes un sakaru nozare ir viena no nozīmīgākajām valsts jomām, kas rada ap 10% no Latvijas iekšzemes kopprodukta, taču vienlaikus tai ir nepieciešamība pastāvīgi attīstīties un pilnveidoties, lai saglabātu savu konkurētspēju gan vietējā, gan starptautiskajos tirgos.

Pievienotās vērtības teātris © DIENA(11)

Jaunā Rīgas teātra ēkas rekonstrukcijai Lāčplēša ielā 25 paredzētais 19 miljonu eiro finansējums tika iedalīts 2014. gadā, kad nebija pat uzskatāmas projekta vizualizācijas. Tagadējās aplēses norāda uz 31 miljona eiro izmaksām. Pašlaik no aprēķinātā kopējā rekonstrukcijas budžeta 21 miljonu eiro veido būvniecības izmaksas, bet 10 miljonus eiro – būvuzraudzība, tehnoloģijas un aprīkojums, ārvalstu ekspertu darbs.

PTAC piemēro Ladyloan un Crediton pārstāvim 15 000 eiro soda naudu(2)

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) 2018. gada 29. martā pieņēma lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā, ar kuru SIA Creamfinance Latvia tiek uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt negodīgu komercpraksi un piemērota soda nauda 15 tūkstošu eiro apmērā. Sabiedrība pārstāv divus īstermiņa kreditēšanas zīmolus – Crediton.lv un Ladyloan.lv.

Reorganizācija vai likvidācija šogad skars 59 izglītības iestādes(3)

Domājot par skolu tīkla sakārtošanu, pašvaldības pieņēmušas lēmumus par 59 izglītības iestāžu reorganizāciju vai likvidāciju, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija par saskaņotajiem pašvaldību lēmumiem dibināt, reorganizēt vai likvidēt izglītības iestādes 2018. gadā.

Izveido Kosmosa industrijas asociāciju

Ar kosmosa industriju saistīti uzņēmumi izveidojuši asociāciju, lai veicinātu kosmosa industrijas un eksporta attīstību Latvijā. Tuvākie darbības mērķi saistīti ar kosmosa jomas popularizēšanu un politiskā atbalsta stiprināšanu nozarei, portālam Diena.lv pavēstīja Pauls Irbins.

Saeima galīgajā lasījumā lemj ļaut reģistrēt spēkratus ar stūri labajā pusē(3)

No šī gada 1. novembra Latvijā varēs reģistrēt vieglos pasažieru automobiļus, kuriem stūre atrodas labajā pusē, uz ko attieksies vairākas tehniskās un drošības prasības, taču stūres atrašanās puse nebūs jāmaina. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā, vēsta Saeimas Preses dienests.