Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Ziņas

KPV LV tiksies ar Saskaņu, jo tas esot solīts vēlētājiem(35)

Partija KPV LV nākamnedēļ "konsultāciju formātā" plāno tikties ar Saskaņu, skaidrojot, ka tādējādi izpildīs vienu no vēlētājiem dotajiem solījumiem. KPV LV līderis Artuss Kaimiņš aģentūrai LETA pauda, ka KPV LV kā partijai, kura ir uzvarējusi vēlēšanās tā dēvētājā centriskajā, centriski labējā jeb latviskajā spārnā, ir pienākums tikties ar visām Saeimā ievēlētajām partijām. KPV LV arī saviem vēlētājiem iepriekš apsolīja tikties ar visiem politiskajiem spēkiem, norādīja politiķis.

Dzintars uzskata, ka sarkanās līnijas tiek vilktas nevietā un vienīgajai jābūt - neiesaistīt koalīcijas sarunās Saskaņu © DIENA(18)

Jaunajā Saeimas sasaukumā 13 mandātus ieguvušās nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma norādīja, ka koalīcijas veidošanas sarunās sarkanās līnijas tiekot vilktas arī nevietā. Viņaprāt, koalīcijas veidošanas sarunu procesā kā vienīgajam principam jāpaliek Saskaņas atstāšanai ārpus sarunu procesa.

VID sola, ka no novembra kļūdaini izsūtīti paziņojumi būs pagātne(6)

Plānots, ka no novembra Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informācijas sistēmā vairs nebūs iespējams izsūtīt paziņojumus personām, uz kurām tie neattiecas, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Jankova, komentējot iepriekš VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) kļūdaini izsūtītos paziņojumus.

Nesaprotamais pedagogu atalgojums © DIENA(3)

Revīzijā par valsts mērķdotācijas pedagogu atalgojuma vadības sistēmas efektivitāti Valsts kontrole (VK) secinājusi, ka pašvaldību izglītības iestāžu pedagogu darba uzskaitē un apmaksā valda lieka birokrātija. Par darba samaksas sistēmu ir daudz neskaidrību, tāpēc tai jākļūst vienkāršākai un saprotamākai.

Ādažu poligona apkaimē plānotā airsoft spēle izraisa Drošības policijas interesi(5)

Drošības policija (DP) sadarbībā ar citām institūcijām pievērsīs pastiprinātu uzmanību airsoft spēlei, kas 13. oktobrī plānota kompleksā viena kilometra attālumā no Ādažu poligona, aģentūra LETA noskaidroja DP. Jāatgādina, ka airsoft ir militārās simulācijas spēle, kur tiek izmantotas reāliem ieročiem vizuāli ļoti līdzīgas kopijas; šie ieroči šauj ar plastmasas lodītēm.

Ar jaunajiem tarifiem cels efektivitāti © DIENA(35)

Jaunie tarifi savā ziņā būs kā dabasgāzes sadales tīkla audits, kas ļaus sakārtot un uzlabot gāzapgādes sistēmu kopumā, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver AS Gaso valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

Melu apkarošanā atslābumam vietas nav © DIENA(13)

Bažas par viltus ziņām varētu šķist savā ziņā apsīkušas, tomēr pētījumi atgādina – gan privātajam, gan publiskajam sektoram situācijas uzlabošanai vēl ir daudz darāmā. Pēc Kultūras ministrijas aptaujas datiem, piektā daļa iedzīvotāju mēdz vēl aizvien dalīties ar nepārbaudītu informāciju. Problēmas risināšanai šomēnes startējusi gan Valsts kancelejas, Kultūras ministrijas un Iekšlietu ministrijas kopīgi organizētā kampaņa, gan laikraksta Diena melu ziņu arhivēšanas un anotēšanas projekts.

Lūdz prezidentu neizsludināt patēriņa kredītu likmju ierobežojumus(11)

Vairākas nevalstiskās organizācijas un vairāku nozaru pārstāvji vērsušies pie valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar aicinājumu neizsludināt Saeimā īsi pirms vēlēšanām pieņemtos Patērētāju tiesību aizsardzības likuma grozījumus, kas paredz būtiski ierobežot patēriņa kredītu likmes un liegt to reklāmas. Ar šīm likuma izmaiņām nav apmierināti gan pašas ātro kredītu nozares pārstāvji, gan Darba devēju konfederācija, gan reklāmas nozare.

Uzņēmēji bijuši cieši klāt Citadeles atdāvināšanā © DIENA(41)

Pirms četriem gadiem aizejošā Laimdotas Straujumas valdība faktiski pēdējā mirklī pieņēma lēmumu par bankas Citadele akciju kontrolpaketes pārdošanu – faktiski atdāvināšanu – ASV investīciju uzņēmuma Ripplewood Advisors LLC vadītam konsorcijam. Neraugoties uz parlamentārās izmeklēšanas komisijas slēdzienu, liela daļa informācijas par šo apšaubāmo darījumu joprojām ir noslepenota.

Saeimas komisija konceptuāli atbalsta izmaiņas OCTA regulējumā

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja izskatīšanai pirmajā lasījumā Saeimā grozījumus Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) likumā. Izmaiņas rosinātas, lai novērstu praksē konstatētās nepilnības un ieviestu uzlabojumus ceļu satiksmes negadījumā cietušo personu, apdrošināšanas ņēmēju un autovadītāju interesēs, vēsta Saeimas Preses dienests.