Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Ministrija virzās plānu ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu(1)

Veselības ministrija (VM) virzās uz priekšu ar plāniem ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu, liecina Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.

IZM piedāvātais audzēkņu minimums vidusskolas klasēs: Pilsētās - vismaz 25; reģionos -12

Vidusskolas klasē lielajās pilsētās būtu jāmācās vismaz 25 skolēniem, savukārt attālos reģionos - vismaz 12, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts par minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu un kritērijiem maksimāli pieļaujamā izglītojamo skaita noteikšanai klasē un klašu grupā vidējās izglītības pakāpē pašvaldību, valsts augstskolu un privātajās vispārējās izglītības iestādēs.

Nav zināms, kad Vairāk saules atsāks darbu(2)

Pagaidām nav zināms, kad restorānu tīkls Vairāk saules varētu atsākt darbību, aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma pārstāve Laura Minskere. Patlaban darbību turpina Vairāk saules banketu serviss, par kura pakalpojumiem norēķinus klienti veic ar pārskaitījumu bankā. Turpretī pašu restorānu darbība, pēc Minskeres teiktā, vēl joprojām nav atsākta, jo visus uzņēmuma kases aparātus ir konfiscējusi policija, un patlaban nav zināms, kad Vairāk saules varēs tos atgūt atpakaļ.

FOTO: Diena Limbažu novada bibliotēkās © DIENA

Bibliotēkas sen vairs nav paredzētas tikai, lai aizņemtos grāmatas un klusumā tās palasītu - reģionu bibliotēkas kalpo gan kā apdzīvoto vietu kultūras centrs, gan kā tikšanās vieta, gan dažkārt pat bērnistaba. Šogad pavasarī lielu uzmanību izpelnījās Limbažu novada bibliotēkas, kuru bibliotekārēm pašvaldība pacēla algu, bet vienlaikus samazināja slodzi, tādējādi "apcērpot" arī bibliotēku darba laiku. Kritizēja gan kultūras darbinieki, gan mediji, vēl jo svarīgāk, tas radīja jautājumu - vai, padarot bibliotēkas mazāk pieejamas, necieš tie, kuriem, piemēram, nav pieejams dators un internets mājās. Uzsākot projektu par interneta pieejamības problēmām Latvijā Nepieslēgtie, portāls Diena.lv devās apciemot trīs dažāda izmēra bibliotēkas Limbažu rajonā.

Ceturtdien būs silts laiks

Ceturtdien Latvijā saule mīsies ar mākoņiem, atsevišķās vietās valsts austrumos un Kurzemē iespējams lietus un pērkons, prognozē sinoptiķi.

Nepieslēgti vēl aizvien ir daudzi © DIENA(5)

E-veselība, e-klase, interneta bankas un neskaitāmi citi elektroniskie risinājumi arvien plašāk ienāk ikdienā, un vismaz daļai Latvijas iedzīvotāju tas ir atvieglojums – vairs nav jāstāv rindās, lai dabūtu kārtējo recepti, nevajag braukt uz CSDD, lai izņemtu vienas dienas atļauju tehniskās apskates apmeklēšanai, bērniem kaut vai par dažiem gramiem ir vieglākas somas, jo nav līdzi jānēsā dienasgrāmatas, un maksājumus var veikt, nedodoties uz bankām vai pastu, taču vai tas der visiem? Valsts iestādes un uzņēmumi bieži rīko kampaņas, kas mudina atteikties no skaidras naudas darījumiem, fiziskām vēstulēm un iesniegumiem, bet kā ir ar tiem, kas finansiālu šķēršļu, fizisku ierobežojumu vai prasmju dēļ nevar izmantot šos pakalpojumus? Vai, steidzoties kļūt par digitālās pasaules līderiem, mēs neatstājam novārtā lielu skaitu savējo?

Daļa reemigrantu pēc atgriešanās viļas Latvijā un atkal dodas prom(38)

Daļa valstspiederīgo, kas izvēlējušies no Lielbritānijas atgriezties Latvijā, pēc pāris mēnešu dzīves dzimtenē tomēr nolemj atkal doties emigrācijā uz ārzemēm. Viņi nespēj Latvijā pierast pie zemās minimālās algas, garajām darba stundām un darba devēju nevēlēšanās māmiņām ar bērniem piedāvāt draudzīgāku darba grafiku, - tā LNT Ziņām trešdien skaidroja paši tautieši.