Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Krievija Latvijai iesniedz savu ieceļošanas "melno sarakstu"(3)

Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien iesniegusi Latvijas vēstniecībai Maskavā Latvijas pilsoņu sarakstu, kuriem noteikts iebraukšanas liegums Krievijā par sankciju atbalstīšanu advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses daļā. Sarakstā iekļautās personas ĀM par iebraukšanas liegumu informēs personīgi, līdz ar to minēto personu sarakstu nepubliskos, skaidroja ĀM.

Aicina labdarības kampaņā atbalstīt neredzīgos(1)

Lai nodrošinātu neredzīgo cilvēku suņa pavadoņa iegādi un apmācību, 4finance Labie darbi sadarbībā ar Vivus.lv un biedrību Baltais suns organizē labdarības kampaņu, kurā aicināts piedalīties ikviens. Projekta ietvaros sociālā tīkla Facebook lietotāji aicināti dalīties ar kampaņas ierakstu - pieci Share būs pielīdzināmi vienai suņa apmācību stundai. Kampaņas ieraksti meklējami Facebook 4finance profilā un Vivus.lv profilā.

INFOGRAFIKA: Interneta pieejamība Latvijā © DIENA(3)

Vidēji Latvijā internets ir pieejams 79% mājsaimniecību, taču pilsētās šis skaitlis ir lielāks, tāpat biežāk dators un internets ir pieejams mājsaimniecības, kurās ir bērni. Uzsākot žurnālistikas projektu Nepieslēgtie , Diena piedāvā infografiku par interneta pieejamību Latvijā.

Raidījums: Valdības darba grupas eksperti atzīst, ka OIK sistēmu atcelt nav iespējams(52)

Nesamērīgās elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) izmaksas kopš rudens ir kļuvušas par vienu no skaļākajiem politiskajiem skandāliem. Līdz ar vainīgo meklēšanu, notiek arī mēģinājumi pielikt punktu OIK sistēmai. Valdības darba grupas eksperti jau atzīst, ka sistēmu atcelt nav iespējams. Tas izraisītu tiesvedības, radot simtiem miljonu lielus zaudējumus, ko valstij nāktos maksāt subsidētās elektrības ražotājiem. Arī ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera pārsteidzošā rīcība, Satversmes tiesā prasot atcelt OIK sistēmu, ir cietusi neveiksmi. Šonedēļ kļuva skaidrs, ka tiesa ir izbrāķējusi prokuratūras argumentus un pieteikumu neskatīs, svētdien vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

Meklē bezvēsts prombūtnē esošo Gunefu Koļcovu(1)

Valsts policija meklē 1931. gadā dzimušo Gunefu Koļcovu, kura šī gada 15.jūnijā ap plkst.21 izgāja no savas dzīvesvietas Ānē, Cenu pagastā, Ozolnieku novadā. Līdz šīm brīdim nav zināma sievietes atrašanās vieta.