Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Atstāja daudz gaismas šajā pasaulē

Cilvēks, kas daudziem no mums iemācīja pasauli skatīt cilvēcības un gudrības acīm, ļāva iepazīt ideālo Latviju. Tā Uģi Brikmani, par kura pēdējo veikumu – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncertu Zvaigžņu ceļā – vēl nesen priecājāmies, raksturo Latvijas Nacionālajā kultūras centrā. "Sevišķi smagi, kad no mums aiziet cilvēki, kuru vieta Latvijas kultūrā nav aizpildāma. Uģis Brikmanis tāds bija. Mums pietrūks viņa vēriena, gaišuma, plašuma elpas, spējas savos lielajos, radošajos projektos lidot pašam un dot spārnus citiem, lai kopīgi darītu šo zemi un tautu labāku un skaistāku," Kultūras ministrijas vārdā no režisora atvadījusies ministre Dace Melbārde.

Cīņa ar cūku mēri nerit tik ātri, kā cerēts © DIENA(6)

Pusotras nedēļas laikā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajā uzņēmumā 'Druvas Unguri Saldus novadā iznīcināta mazāk kā puse mājas cūku. Ik dienu šeit dzimst liels daudzums sivēnu. Aizvadītajās brīvdienās darbi pat pārtraukti, tādējādi process varētu aizņemt vēl vismaz nedēļu. Tas noritētu ātrāk, ja līķus ļautu aprakt, taču par to nav sajūsmā pašvaldība. Tikmēr uzņēmuma vadītājs par saimniecības atjaunošanas iespējām runāt vēl nevēlas.

Var nepietikt naudas solītajam algu pieaugumam skolotājiem, mediķiem un tiesu sistēmas darbiniekiem(9)

Skolotājiem, mediķiem, tiesnešiem, prokuroriem un tiesu sistēmas darbiniekiem valdības solījumi palielināt algas var arī netikt izpildīti. Lai algu pieaugumu nodrošinātu, valsts budžetā papildus nepieciešami vairāk nekā 143 miljoni eiro. Taču šā brīža aplēses liecina, ka ne tikai nav naudas papildu izdevumiem, bet var nākties mazināt jau esošos tēriņus. Par to atklāti runāt atbildīgās amatpersonas vairās, svētdien vēsta Latvijas televīzijas raidījums Panorāma.

Pirmdien laiks uzlabosies(1)

Pirmdien Latvijā būs lēnāks vējš, mazāk nokrišņu un nedaudz siltāks gaiss nekā svētdien, prognozē sinoptiķi.

Nākamnedēļ gaidāms mainīgs un mēreni silts laiks

Augusta vidū Latviju sasniegs jauns ciklons, bet nākamās nedēļas otrajā pusē pastiprināsies anticiklona ietekme un laiks kļūs sausāks un saulaināks, vēsta pašreizējā Global Forecast System prognoze.

Nav ziņu par 1230 bērniem, kuri nemācās nevienā skolā(1)

Aizvadītajā mācību gadā izglītības iestādēs nebija reģistrēti vairāk nekā 16 000 bērnu, kas sasnieguši septiņu gadu vecumu. Šie skaitļi gadu no gada ir ļoti līdzīgi un satraucoši. Lielākā daļa no šiem bērniem izbraukuši no valsts un palikuši ārzemēs, - rēķina Izglītības valsts kvalitātes dienestā (IKVD). Īpaši negatīvi vērtējams tas, ka pašvaldībām aizvien nav ziņu par vairāk nekā 1200 bērniem, vēsta LTV Panorāma.