Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Sestdien gaiss iesils līdz +11 grādiem

Sestdien Latvijā būs pārsvarā saulains un neierasti silts laiks, prognozē sinoptiķi. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +5..+11 grādiem, siltākā diena gaidāma Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē, kā arī Jūrmalā, Rīgā un Zemgalē. Iespējams, tiks pārspēts ne vien 16.februāra, bet arī mēneša otrās dekādes nacionālais siltuma rekords.

VIDEO: RSU jurista padoms, vai pircējam jāmaksā par salauztu vai sabojātu preci

Iepirkšanās ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa, bet ko darīt, ja veikalā nejauši gadās kādu preci saplēst vai sabojāt, piemēram, aizķerot to ar mugursomu? Par pircēja un pārdevēja tiesībām un pienākumiem šādos gadījumos stāsta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes docente Inga Kudeikina, kura uzsver, ka pret svešu mantu jāattiecas ar tikpat lielu atbildību un rūpību kā pret savējo, taču arī pārdevējam jānodrošina savu preču drošs izvietojums.

Medicīnai, nevis smēķēšanai © DIENA(4)

Trešdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicināja ES dalībvalstis apsvērt iespējamos šķēršļus un jautājumus, kas saistīti ar medicīniskās marihuānas legalizāciju. Kā viens no būtiskākajiem aspektiem tika uzsvērta zinātniskā izpēte šajā jautājumā. Latvijā par iespēju izmantot marihuānu medicīnā viedokļi atšķiras.

Hibrīdkarš un naudas atmazgāšana. Krievija un Tramps © DIENA(24)

Naudas atmazgāšana ir smags noziegums, kas tiek izdarīts, lai slēptu citus smagus noziegumus – narkotiku un cilvēku kontrabandu, izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, kukuļņemšanu, krāpšanu, publisko līdzekļu piesavināšanos. Jau no 2008. – 2009. gada banku krīzes, bet jo īpaši kopš 2014. gada, kad līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā faktiski aizsākās hibrīdkarš starp Krieviju un NATO, pasaulē un arī Latvijā tiek pievērsta īpaša uzmanība naudas atmazgāšanas problēmai. Vienlaikus pasaules vadošo lielvalsti, kas pēc sirds patikas var atslēgt no globālās finanšu asinsrites jebkuru "slikto" spēlētāju, turpina vadīt vīrs, kura saites ar noziedzīgo pasauli un jo sevišķi Krievijas izcelsmes netīro naudu ir ASV pētnieciskās žurnālistikas un tiesībsargājošo institūciju uzmanības centrā – Donalds Tramps vecākais.

NASA: Nākamreiz ASV uz Mēnesi dosies uz palikšanu(3)

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) paātrina plānus, lai amerikāņi atgrieztos uz Mēness, un šoreiz tas būs uz palikšanu. Kā reportieriem pavēstīja NASA vadītājs Džims Braidenstains, aģentūra paātrina plānus, kurus atbalsta prezidents Donalds Tramps, lai atgrieztos uz Mēness, izmantojot privātas kompānijas.

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos cietuši pieci cilvēki

Pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsti astoņi ugunsgrēki, tajos cietuši pieci cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija. Četri ugunsgrēki dzēsti Rīgā, pa diviem citās pilsētās un novados.

Ūdens līmenis upēs nedaudz svārstās

Pēdējā diennaktī ūdens līmenis upēs nedaudz paaugstinājies vai pazeminājies, ledus iešanas dēļ dažos upju posmos vērojamas krasākas ūdens līmeņa svārstības, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Piektdiena Latvijā pārsvarā būs apmākusies

Piektdienas rītā visā valstī gaisa temperatūra ir +2..+4 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Naktī Kurzemē gaisa temperatūra brīžiem pakāpās virs +5 grādiem, pusnaktī Kolkā sasniedzot +6,5 grādus.

Piedūmojuma dēļ evakuē Dailes teātri(3)

Nelielas ugunsnelaimes dēļ šovakar tika evakuēts Dailes teātris. Kā aģentūru LETA informēja kāda aculieciniece, starpbrīdī izrādes Salemas raganas laikā teātra zāle piepildījusies ar dūmiem, kurus sākotnēji klātesošie uztvēruši kā daļu no izrādes, taču piedūmojums kļuvis pārāk liels un radies satraukums. Tad ēkā izziņota trauksme, paziņots, ka izrāde tiek atcelta, un teātra apmeklētāji no ēkas evakuēti.

Bemhenam nosaka 200 000 eiro drošības naudu(21)

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien noteica 200 000 eiro drošības naudu Rīgas satiksmes (RS) iepirkumu krimināllietā aizdomās turētajam bijušajam RS valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam, noskaidroja aģentūra LETA.

Tiesai nodod lietu par personu fiktīvu nodarbināšanu SPKC

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā par personu fiktīvu nodarbināšanu apsūdzēta bijusī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktore Inga Čivča (Šmate), noskaidroja aģentūra LETA.