Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Vēsture Dienā: Apvērsuma iecere © DIENA(17)

Krievijā vara vienmēr šaus – 1993. gada 5. oktobra Dienā secināja Aivars Ozoliņš, komentējot 4. oktobrī notikušo Krievijas parlamenta apšaudi (tai skaitā ar tankiem), kas ar Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina uzvaru izbeidza viņa un Ruslana Hasbulatova vadītā Krievijas parlamenta pretstāvi cīņā par varu un naudu. Otrs Dienas komentāra secinājums izrietēja no pirmā: Latvijai jābēg no krievu lāča, cik vien ātri un cik vien tālu var. Lai gan Krievijas parlaments pretojās Jeļcina reformām, tā asiņainā izdzenāšana šodien tiek uzskatīta arī par augsni, kas vēlāk ļāva uzplaukt Putina agresīvajam autoritārismam.

KPV LV tiksies ar Saskaņu, jo tas esot solīts vēlētājiem(35)

Partija KPV LV nākamnedēļ "konsultāciju formātā" plāno tikties ar Saskaņu, skaidrojot, ka tādējādi izpildīs vienu no vēlētājiem dotajiem solījumiem. KPV LV līderis Artuss Kaimiņš aģentūrai LETA pauda, ka KPV LV kā partijai, kura ir uzvarējusi vēlēšanās tā dēvētājā centriskajā, centriski labējā jeb latviskajā spārnā, ir pienākums tikties ar visām Saeimā ievēlētajām partijām. KPV LV arī saviem vēlētājiem iepriekš apsolīja tikties ar visiem politiskajiem spēkiem, norādīja politiķis.

Dzintars uzskata, ka sarkanās līnijas tiek vilktas nevietā un vienīgajai jābūt - neiesaistīt koalīcijas sarunās Saskaņu © DIENA(18)

Jaunajā Saeimas sasaukumā 13 mandātus ieguvušās nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma norādīja, ka koalīcijas veidošanas sarunās sarkanās līnijas tiekot vilktas arī nevietā. Viņaprāt, koalīcijas veidošanas sarunu procesā kā vienīgajam principam jāpaliek Saskaņas atstāšanai ārpus sarunu procesa.

VID sola, ka no novembra kļūdaini izsūtīti paziņojumi būs pagātne(6)

Plānots, ka no novembra Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informācijas sistēmā vairs nebūs iespējams izsūtīt paziņojumus personām, uz kurām tie neattiecas, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Jankova, komentējot iepriekš VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) kļūdaini izsūtītos paziņojumus.

Nesaprotamais pedagogu atalgojums © DIENA(3)

Revīzijā par valsts mērķdotācijas pedagogu atalgojuma vadības sistēmas efektivitāti Valsts kontrole (VK) secinājusi, ka pašvaldību izglītības iestāžu pedagogu darba uzskaitē un apmaksā valda lieka birokrātija. Par darba samaksas sistēmu ir daudz neskaidrību, tāpēc tai jākļūst vienkāršākai un saprotamākai.

Ādažu poligona apkaimē plānotā airsoft spēle izraisa Drošības policijas interesi(5)

Drošības policija (DP) sadarbībā ar citām institūcijām pievērsīs pastiprinātu uzmanību airsoft spēlei, kas 13. oktobrī plānota kompleksā viena kilometra attālumā no Ādažu poligona, aģentūra LETA noskaidroja DP. Jāatgādina, ka airsoft ir militārās simulācijas spēle, kur tiek izmantotas reāliem ieročiem vizuāli ļoti līdzīgas kopijas; šie ieroči šauj ar plastmasas lodītēm.